|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: CTG
5.8.2009 20:52:26   
sneza24
Ja jos nisam bila na ctg user posted image

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: CTG
5.8.2009 21:35:06   
Buba76
Nije ti to problem,ja sam prvi put isla na CTG u 38.nedelji.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: CTG
5.8.2009 22:17:17   
mihi
CTG ili Cardio Toco gram beleži otkucaje srca bebe i kontrakcije materice (ako ih ima). Kod nas se radi od 36 do 40 nedelje. Sestre obično nikad iz prve ne uhvate srce bebe i uvek prepadnu trudnicu. Mene su isto tako i onda na sledećem UZ pitam dr gde  su mu grudi i srce i ona mi kaže levo od pupka par cm i na sledećem CTG ja pokažem sestri gde da stavi kalotu i iz prve ga nađemo. To su glupi izgovori bebea spava, pa šta i onda joj kuca srce!!!!!!user posted image .

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: CTG
6.8.2009 6:58:17   
Brand new mama
IZVORNA PORUKA: cici78

Kad krene porodjaj koliko dugo su nam prilkaceni ti ctg kaisevi? Nije valjda svo vreme? Nije bas prijatno da nas i pored porodjajnih muka jos nesto dodatno steze...

Don't worry, kaisevi su elasticniuser posted image  A i puno je veca korist od neugodnosti,sigurno.Mislim da bi sve drzale ko zna sta samo da se nista ne desi bebici, jer ovako i ti i doktor mozete da cujete i vidite ako,ne daj Boze, padnu bebini otkucaji srca. . A i kad def. krene porodjaj,skinuce CTGuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: CTG
8.9.2009 12:32:11   
marince1
Kad ste prvi put isle na CTG?
Vidim prolece ide sledece nedelje,aa neko je napisao da je prvi put bio u 38. nedelji.Od cega to zavisi?

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: CTG
8.9.2009 12:35:44   
prolece
Mihi je već napisala od 36- 40 nedelje. ja sam sledeće nedelje 35. puna i ulazim u 36, a ti 5 dana posle meneuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: CTG
8.9.2009 12:38:21   
basso
Sa prvom bebom dr me je poslao na ctg cim sam usla u 9-ti mesec,po meni rano jer u mojoj prodici zene ulaze u 10-ti mesec,pa sam se tako ceo mesec cimala na ctg i na sam termin od kontrakcija ni traga.I sada mi je rekao da mu se javim cim udjem u 9 mesec,da otvorimo karton u bolnici i krenemo sa ctg.Mada ja na svoju ruku mislim da se javim kasnije zbog prehodnog iskustva.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: CTG
8.9.2009 12:39:46   
Rivana

IZVORNA PORUKA: basso

Sa prvom bebom dr me je poslao na ctg cim sam usla u 9-ti mesec,po meni rano jer u mojoj prodici zene ulaze u 10-ti mesec,pa sam se tako ceo mesec cimala na ctg i na sam termin od kontrakcija ni traga.I sada mi je rekao da mu se javim cim udjem u 9 mesec,da otvorimo karton u bolnici i krenemo sa ctg.Mada ja na svoju ruku mislim da se javim kasnije zbog prehodnog iskustva.

I ja sam krenula na CTG kad sam usla u deveti mesec tj. cim sam usla.

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: CTG
8.9.2009 12:40:38   
prolece
pa, što ti je teško? to se radi jednom nedeljno. ja ću iz Mladenovca ići u Bg.

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: CTG
8.9.2009 12:43:56   
marince1
Ma samo pitam,neznam kad da idem na kontrolu,pa ako trebam uskoro na CTG da odem ovih dana.
Ja nekako imam osecaj da ce moj bebac pre termina.Neznam zasto user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: CTG
8.9.2009 13:15:31   
basso
Na svaka tri dana sam isla na ctg i to ceo mesec

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: CTG
8.9.2009 13:23:48   
Rivana

IZVORNA PORUKA: basso

Na svaka tri dana sam isla na ctg i to ceo mesec

Isto je bilo i kod mene

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: CTG
8.9.2009 13:46:11   
Anoniman
Ja tek sad u cetvrtak idem prvi put na ctg i to u 38-oj nedelji. Cula sam da se pre toga ni ne ide na ctg... user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: CTG
30.10.2009 16:35:16   
*Dixy*
I ja idem prvi put sad na CTG...

Nesto sam se sva usprckala jer do sad sam isla samo na UZ...

Koliko kapiram to je normalno sad, cak sta vise -pod obavezno...

Ovo je 36-ta nedelja a ja idem sledece u cetvrtak kao i na UZ...

Najgore mi sto idem iz NS za BG, svi mi kazu da ostanem tamo, zezaju da cu u busu da se porodimuser posted image


_____________________________

"lako cete u porodilistu prepoznasvoju bebu- ona se ukakila dok su se tudje usrale" :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: CTG
30.10.2009 16:51:10   
Trcosava
dixy što si se usprckala? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

pa ctg nije ništa strašno...u srbiji je normalno da se ide na nedelju dana kad se uđe u 9., koliko sam skontala i ovde, ali moja doktorka je na nekom odmoru (opet) i napisala mi je samo jedan uput za bolnicu, tako da sam do sada radila samo 2 CTG-a, jedino što mi smor da ležim tamo user posted image

(odgovor članu *Dixy*)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: CTG
1.12.2009 14:52:48   
anajid
Cure molim za pomoc ili ako neko ima neko iskustvo da ga podeli sa mnom.Isla sam danas na CTG,sad sam 29 nedelja trudna.Kada sam uradila Ctg,sestra je doktorici dala onaj papir sto belezi otkucaje srca i doktorica je samo ispod napisala ponoviti CTG,a narucila me za 3 nedelje na kontrolu,pa kao tad da se i ponovi CTG.To me bas uplasilo,niko mi nista nije objasnio.Katastrofa!Imate li predstavu sta bi mogao biti razlog da se ponavlja CTg?Uf bas su me nasekirali.Usput da kazem da sam otkucaje srca cula,a kada sam osetila da se beba mrda onda je krcalo nesto.Unapred hvala!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: CTG
1.12.2009 14:56:44   
Anoniman
Zašto nisi pitala?

Možda je beba spavala, mene su slali u šetnju oko Betanije da probudim bebu, pa mi radili opet CTG, moja drugarica je radila čučnjeve.
No, kontam da, da nešto nije bilo ok, ne bi ti rekli da ponoviš CTG za 3 nedelje, nego za 15min.
A zašto radiš tako rano CTG?

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: CTG
1.12.2009 15:00:11   
anajid
Nemam pojma,samo mi je doktorica rekla da ce mi sestra uraditi CTG,ja sam mislila da tako treba.Operacijom mi je skracen grlic,ali ne vidim da to ima neke veze sa otkucajima srca bebe.Kontam da je nesto alarmantno da mi poslali dalje ili ponovo uradili,ne znam.Joj niko nista niti objasanjava niti govori,a ja sam jos gora sto ne pitam.Pa kad neko kaze privatno ili drzavno,kada platis bar ti objasne sve,a ne u ovim drzavnim.........Uzasno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: CTG
1.12.2009 15:03:21   
Anoniman
Ma ja ne znam šta da vam kažem, ne samo tebi, nego uopšteno: mene jednostavno ne mogu da izbace iz ordinacije dok mi ne kažu šta to znači. Nije me blam ni da se vratim u ordinaciju da pitam, ako recimo nisam shvatila odmah da imam još pitanja. (ovo nije vezano za trudnoću jer mi nije ni palo na pamet ići u državnu, nego inače za neke bolesti i sl)

Skraćen grlić ne bi trebao imati veze sa tim.

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: CTG
1.12.2009 21:25:43   
Lisica
Anajid ne razumem to sto ti je operacijom skracen grlic-kad,zasto...?Mislim mozda se oporavio,ne znam o cemu se radi
Ja sam imala kancerogene promene na grlicu i meni su radjene 2 intervencije,strasno user posted image
ali posle godinu dana sam ostala trudna
Sto se CTG-a tice grlic ne bi trebalo da ima veze sa istim
ja sam juce radila savoj prvi CTG posto sam na odrzavanju,pa zbog kontrakcija
Ja iskreno mislim da je tvoj najveci problem to sto ti je doktorka takva kakva je ( da ne psujem),veruj mi da je nesto lose rekla bi ti da uradis neke analize ili opet CGT za nekoliko dana
Ctg se inace radi nekoliko puta u trudnoci tako da nije cudo sto je napisala to da se ponovi
ne nerviraj se,ponavljam, sigurno te ne bi ostavila da cekas 3 nedelje da je nesto lose
ali sledeci put obavezno pitaj,ja se licno ne ustrucavam

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: CTG
2.12.2009 14:11:45   
anajid
Lisice,radila sam konizaciju pre dve i po godine i znatno mi je skracen grlic,ali ponavljam ne vidim da to ima neke veze sa CTG.Pretpostavljam da si u pravu za sve sto si rekla,a ja sam se juce isplakala bez veze,i obecala sebi da cu ubuduce SVE pitati,koliko god pitanje bilo glupo!I ja odrzavam trudnocu i pijem Partusissten,bas zbog stanja grlica,i tako od prvog dana trudnoce!

(odgovor članu Lisica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: CTG
2.12.2009 14:51:05   
mihi
CTG cardio toco gram, anajid, CTG ti je možda radila da vidi da li ima kontrakcija materice jer on i to meriuser posted image .

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: CTG
2.12.2009 15:32:26   
sneza24
Meni su radili ctg tek kad su me primili u porodiliste.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: CTG
2.12.2009 17:08:10   
Brand new mama
Anajid,nemoj da brines-CTG nema veze sa grlicem,vec samo sa srcanim tonovima bebe i kontrakcijama(koje vec imas jer ti se maternica priprema za porodjaj)Miislim da sam i ja od 29 nedjelje imala na 2 nedjelje pregled i CTG.Relax i uzivaj-mozda te bebica bude i mlatila za 3 nedjelje za vrijeme CTG-auser posted image Meni se stomak pomjerao ko da skakuce na federima

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: CTG
3.12.2009 10:58:21   
Lisica
Jao meni su se na CTG-u culi samo otkucaji bebinog srca,nisam imala kontrakcije niti se beba mrdala,spavala kao top,mozda se 2 puta promeskoljila a to sam jedva osetila
moj ginekolog nije hteo da je budi
valjda bi skakala sama samo da sam pojela nesto slatko-tome se najvise obraduje  user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here