|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dianatal porođajni gel
12.10.2015 21:04:21   
Trcosava
Misika, ovde se daje gel, ali sam ja mislila da ima isti efekat kao i vaginalete, pa sad videh da je on najviše za sprečavanje pucanja.

Iskreno, ja tome ne verujem - ali to je moje mišljenje.
Gledam na to kao na kreme za strije - ako si sklona pucanju, nema te kreme koja će to da spreči.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Dianatal porođajni gel
12.10.2015 21:13:09   
dijana1*
Zvuci zanimljivo.
UM ja sam shvatila da mu je funkcija da omeksa medjicu i da beba lakse izadje a mama ne puca ili joj se uopste ne radi epiziotomija.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Dianatal porođajni gel
13.10.2015 20:59:54   
misika
Unina mama, gde caskaju trudnice? U trudnoca i porodjaj?

Ja sam nesto slucajno videla ovaj gel i bas mi nekako super zvuci, kao i one neke masaze pred porodjaj da se rasiri medjica... Moja mama je imala 3 porodjaja bez epiziotomije, a svi smo bili velike bebe, najmladji brat je bio 4,5 kg pa se glat porodila...

Ja nekako mastam da sam na mamu user posted image user posted image user posted image jer su moju sestru sekli oba puta..

Ja sam 16-ta nedelja, sa IUI, posle dugo pokusavanja, tako da sam jako trudna sto moj muz zna da kaze user posted image user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Dianatal porođajni gel
13.10.2015 21:07:26   
Anoniman
Misika ovde smo klik

(odgovor članu misika)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Dianatal porođajni gel
27.10.2015 14:42:38   
MilenaMima
Drage mame, dobila sam preporuku za koriscenje preparata Dianatal gel pri porodjaju. Eto stigao je i kod nas, a vidim da je ova tema postavljena pre nekoliko godine. Navodno bi trebalo da olaksa i skrati porodjaj. Da li je neko imao direktno iskustvo, posto mi kazu da se primenjuje vec nekoliko meseci kod nas. Hvala!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Dianatal porođajni gel
27.10.2015 15:07:40   
MilenaMima
evo nasla sam sajt na srpskom www.dianatal-neo.com
ima i da se kupi u apotekama, ne u svim. Ja sam nasla u apoteci Beli Andjeo u N.Fronta. Nije bas jeftin, ali ako radi pola od toga sto pise onda je dzabe. Svakako zvuci interesantno. Treba da idem u posetu jednoj drugarici veceras kojoj je suprug ginekolog u Visegradskoj pa cu da se sve raspitam. Verovatno ce me i on poroditi. pozdrav

(odgovor članu MilenaMima)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Dianatal porođajni gel
12.1.2016 14:29:59   
justicija
Da li ima nekih novih informacija i iskustava u vezi pomenutog gela?

Pozdrav svim budućim mamama! :)

(odgovor članu MilenaMima)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Dianatal porođajni gel
14.1.2016 15:52:20   
MilenaMima
Procitala sam clanak o Dinatalu u listu koji izdaje Narodni Front. Drugaricin muz, ginekolog mi je rekao da su u Narodnog Fronta imali studiju na 30 porodilja, a i daje se u Visegradskoj. Kaza da je super stvar samo da se jos malo procuje. Ustvari je jedini proizvod registrovan za tu namenu a ovo sto inace koriste u te svrhe ( neki povidon jod penu) ne bi ni smeli da koriste jer nije namenjeno niti ispitano za porodjaj ali do sada nije bilo nista drugo a i jeftinije je. kaze da je to ustvari jako, jako klizav lubrikans, a glavna odlika je da je ispitan na sluzokozu i oci deteta i majke i da je sterilan. Ustvari dete isklizve mnogo lakse i zato krace traje porodjaj i laksi je. Mene je posebno opredelilo to sto je rekao da moze umanjiti teske probleme u 50tim, 60tim godinama "tamo dole" (ispadanja i sl.) koje nastaju kao posledica teskih porodjaja. Iskreno, ja cu ga kupiti, koliko sve kosta oko porodjaja tih 100e mi je na kraju najbolja investicija ako je ista tacno od ovoga. Ima u apoteci u Beli Andjeo u N.Fronta. Eto to su moja saznanja. Za mesec dana cemo znati. Pozdrav svima!

(odgovor članu justicija)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Dianatal porođajni gel
15.1.2016 10:33:34   
justicija
Hvala na informacijama @MilenaMima!
Mene samo zbunjuje okolnost u smislu da li će lekar i babice
iz recimo porodilišta van Beograda, prihvatiti da to iskoriste,
iako ga kupim o svom trošku...

(odgovor članu MilenaMima)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Dianatal porođajni gel
18.1.2016 15:25:29   
MilenaMima
Ja znam preko kume da ima u Valjevu, a cini mi se da sam naišla na neke žene iz Niša i Leskovca koje su primenjivale Dianatal tamo. tom logikom verovatno ima u svakom gradu. Svakako pitaj ginekologa koji bi te poradjao, to je regularan lek, registrovan u agenciji za lekove (ja proveravala) ne znam zasto ga ne bi primenili. Nadam se da ces uspeti, pozzzz

(odgovor članu justicija)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Dianatal porođajni gel
22.3.2016 23:26:25   
misika
Meni su rekli da ovde u Novom Sadu verovatno ne mozes doneti sam taj gel, a kamoli da ti daju nesto sto nije trebovano iz njihove apoteke..
Mozda ako imas dogovoren indukovani porodjaj ili ako imas svoju babicu ili lekara unapred pa se dogovoris..

(odgovor članu MilenaMima)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Dianatal porođajni gel
14.7.2016 13:21:15   
anica988
Stara tema,ali htela sam da podelim svoje iskustvo user posted image

Ja sam se prvi put porodila uz Dianatal,i ponovo ću. Nisam se ni pocepala,niti su me sekli. Za prvi porođaj sam imala epidural,za ovaj neću uzimati anesteziju,a čitala sam iskustva drugih mama i kažu da puno pomaže,ubrzava porođaj i smanjuje bol. Moje iskustvo je super,pričala sam sa lekarom pre porođaja,kupila ga u apoteci i ponela sa sobom u porodilište. Nisu se bunili da mi daju,ne sadrži nikakve štetne hemikalije,a i za bebu je bolje da porođaj prođe što brže i bezbolnije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Dianatal porođajni gel
25.12.2016 11:25:59   
BojanaBubi
Zdravo,
ima li nekih novih iskustava na ovu temu...ja se poradjam u februaru u Zemuskoj bolnici i planiram da uzmem ovaj gel...ali bih svakako da cujem neko novije iskustvo. Kokretno da li ima negih nuspojava, da li npr misici vagine duze ostaju opusteni...

(odgovor članu anica988)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Dianatal porođajni gel
14.10.2017 17:30:10   
Sloba_78
Ako nekome treba Dianatal gel (4 tubice) neka se javi na 063/8132-843

(odgovor članu BojanaBubi)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Dianatal porođajni gel
16.10.2017 16:51:43   
Sloba_78
Prodato

(odgovor članu Sloba_78)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Dianatal porođajni gel
17.10.2017 23:27:39   
MamaNecaVo
Pisala sam na nekoj od tema.Da ne bi bacale novac,pre kupovine gela pitajte u bolnici za koju uzimate uput da li uospte "zele" da odrade sta treba sa gelom.Drugim recima,dogovorite se sa doktorom i sestrama jer znam nekoliko slucajeva gde je gel ostao u kutiji na dnu torbe.

(odgovor članu Sloba_78)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Dianatal porođajni gel
2.11.2017 10:31:40   
Majmaj
Devojke, ako neka zeli da kupi Dianatal gel neka me pozove na 0605018265. Imam 6 tubica (celo neotvoreno pakovanje). Za porodjaj je obicno potrebno 2-3 tubice ali ako neka hoce moze da kupi celu kutiju. Pozzz

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Dianatal porođajni gel
2.11.2017 11:00:21   
Mala Elena
Ja kao pala sa marsa user posted image nisam znala da ovo postoji .

(odgovor članu Majmaj)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Dianatal porođajni gel
2.11.2017 11:06:57   
emicaa
Elena isto user posted image
Ti taman imas priliku da ga isprobas sad user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Dianatal porođajni gel
2.11.2017 13:54:54   
MamaNecaVo
Po meni je savet da se gel ipak kupi u apoteci.
Vise faktora utice na to savetovanje..

Da da Elenice postoji,ali se kod nas rerko koristi jer sestre mrzi :)

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Dianatal porođajni gel
2.11.2017 22:34:56   
Sanjica26 RR
Kod mene u porodilistu cujem da koriste.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Dianatal porođajni gel
3.11.2017 9:10:26   
Majmaj
Za gel sam cula u skoli za trudnice. U Srbiji nigde nema da se kupi jer niko nema dozvolu za uvoz. Gel mi je stigao iz Svajcarske ali greskom umesto dve tube isporucene su mi dve kutije, zato drugu kutiju prodajem. Imam i racun. Mozete pitati svog ginekologa za savet, moj preporucuje da se koristi.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Dianatal porođajni gel
3.11.2017 11:29:28   
MamaNecaVo
U Srbiji i te kako ima da se kupi.
Licno sam kupila dve tube prosle godine pred porodjaj.
Lekpvi i slicne stvari se kupuju iskljucivo i samo u apoteci ili od uvoznika.

(odgovor članu Majmaj)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Dianatal porođajni gel
3.11.2017 11:36:45   
Majmaj
U pravu ste, prosle godine ga jeste bilo u apotekama, uvoznik je bio Oktal pharm, ali na zalost ni oni ni neko drugi ga vise ne uvozi. U Srbiji se trenutno moze kupiti kod jedne zene koja donosi iz Hrvatske pa prodaje na komad. A ja za sebe i jesam kupila u apoteci, ali u Cirihu, kao sto rekoh imam racun koji cu i dati zeni koja bude od mene kupila gel.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Dianatal porođajni gel
13.11.2017 16:09:41   
MamaNecaVo
Nije istina.
Nemojte siriti dezinformacije,moja komsinica je gel kupila nedavno u apoteci u nasem naselju koja je totalno no name.
Lekovi se ne kupuju na crnom trzistu i tacna.

(odgovor članu Majmaj)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Porođajna priča: Moja beba je imala moždan...
Mali Tim je bio dugo očekivano dete. Svi smo mu se radovali, i mama i tata, kao i njegova starija sestra Tia.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here