|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.3.2015 8:05:45   
mali_mis
decaci i inace kake ko grlice, devojcice su drugacije. Zasto? Nemam pojma, ali tako je i kad porastu. Uvek sam zavidela bratu sto non stop trcka u wc, a kod mene nista.
Ovo kao da si opisala A. dok je bio dojen. I on je u pocetku po 5-6 puta dnevno, pa se proredilo na 2-3 puta, pa napravi pauzu od dan ili dva, pa nastavi sa 2-3 puta. Istraumirala sam se taj dan kad nije uopste kakio.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 776
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.3.2015 8:06:28   
Trcosava
Branki, ima dosta veze verovatno i šta jedeš. Luka isto ima period kad svaku pelenu bude po malo user posted image pa onda se kao grlica do grla, pa onda dan dva ništa i tako u krug. Pipni joj stomak, kad je lepo raspoložena i kad ne plače - ako je mekan, nemaš brigu.
Evo ovaj moj juče nije kakio, a super raspoložen bio. A pre jedno 2 nedelje sam mislim pisala kako se ojeo od kakanja.
Sad više ne plače kad se skida i tad je super veseo, pa onda ispipam i stomak. Mekan je i ja sam mirna.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 777
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.3.2015 8:09:32   
branki*
ok,mekan je stomacic,raspolozena je kao i inace...ili neraspolozenauser posted image
pa,to,stvarno mi se nikad,nikad sa b nije desilo da ne kaki ceo dan ili vise dana....praticu situaciju..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 778
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.3.2015 8:11:17   
Trcosava
Sa Anom sam ja muku mučila stalno oko toga. Još je ona bila na AD mleku. Sad uopšte ne brinem jer je Luka samo dojen.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 779
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.3.2015 8:09:17   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: branki RR

ok,mekan je stomacic,raspolozena je kao i inace...ili neraspolozenauser posted image
pa,to,stvarno mi se nikad,nikad sa b nije desilo da ne kaki ceo dan ili vise dana....praticu situaciju..

Evo šta ja pisah juče ili kad beše?

Jedan dan je imao onako zabrljanu pelenu, pa sledeći dan ništa nije kakio i juče kao grlica!!!
Zanimljivo mi je da taj dan kad nije kakio je bio super raspoložen!

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 780
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.3.2015 8:19:14   
branki*
boka od jutros isto nista,juce nije...pratim.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 781
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.3.2015 8:23:44   
Sanjica26 RR
I meni T nije cesto imala stolicu. Nije bila dojena beba.
Kod Sofije je to bilo drugacije. Svaki dan je kakila, ali naidje dan kad nema dva dana. Samo sam he dojila. Mozda zavisi od toga sta mi jedemo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 782
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.7.2015 22:29:07   
lesica
I ovde da se upisem.
Do pre koju nedelju je kakao pri svakom dojenju, a onda bukvalno preko noci se sve promenilo. Sad kaka svaki 4. dan i definitivno mu smeta.
E sad, stolica je skolska, mene dr tesi da to nije nista cudno obzirom da je dojena beba, ali njemu smeta nakon drugog dana. A ja sve zivo isprobah i nista.
Dajte mi neku jos ideju ( kao da nisam iscitala sve ovde i sve ostale slicne teme)

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 783
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.7.2015 22:45:23   
SunFlower
Ukoliko beba samo sisa, to je potpuno normalno i tako i treba da bude. I kod nas je bilo identicno, i ja sam se zabrinula ali mi je dr objasnila. Naime bebin sistem za varenje sazreva izmedju drugog i treceg meseca pa ona sada iskoristava sve iz majcinog mleka sto popije. Mojoj ne smeta, a moguce da ih muci ako se stvaraju gasovi, ja bih rekla da su to grcici.
Proci ce vrlo brzo, ne verujem da tu ista mozes uraditi, eventualno vezbice nogicama, nama to uvek pomogne.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 784
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.7.2015 7:12:48   
serpica

IZVORNA PORUKA: lesica RR

I ovde da se upisem.
Do pre koju nedelju je kakao pri svakom dojenju, a onda bukvalno preko noci se sve promenilo. Sad kaka svaki 4. dan i definitivno mu smeta.
E sad, stolica je skolska, mene dr tesi da to nije nista cudno obzirom da je dojena beba, ali njemu smeta nakon drugog dana. A ja sve zivo isprobah i nista.
Dajte mi neku jos ideju ( kao da nisam iscitala sve ovde i sve ostale slicne teme)




Les probaj Biogaju nama pomaze,nije kakila skoro 3 dana i cim sam joj dala te kapi odmah u roku od dva sata dva puta kakila. user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 785
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
8.7.2015 7:23:50   
Trcosava
De opet koju pametnu da kažem user posted image

Luka više skoro da ne sisa. Mesec dana sam razvlačila samo ujutru, ali nema više ni 20ml da popije, pa mi je totalno glupo da ga maltretiram.

Elem, prvih možda mesec je kakio skoro po 3 puta. Pa posle na neka 2 dana, a od kako je uvedena dohrana opet svaki dan. Ja sam kontala da pošto nisam imala mleka, ono što sm imala je iskorišćavao do maxa i nije imalo šta da iskaki. A kakio je obavezno kad bi ja recimo jela papriku. Što svežu, što dinstanu.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 786
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
19.7.2015 22:52:44   
lesica
Update- kaka na dva dana. Ja rešila da se više ne nerviram oko toga. Na kreju videćemo sutra na kontroli šta će dr da nam kaže.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 787
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.9.2015 22:03:55   
jovicaa
Milorad nije kakio skoro 2 nedelje.. Znam da se.kod.dojenih beba toleriše do 2 nedelje.. Sutra zovem pedijatra..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 788
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
7.10.2015 9:06:02   
Bokssha
Moj Luka je prvih mesec dana kakio ko ptica,posle svakog podoja ili u toku user posted image
Posle se to menjalo vremenom,pa smo dosli do toga da kaki jednom ili dvaput na dan ili na dva dana.

Sada nas muci nesto,kaki uglavnom uvek tecno,mislim da nije klasicna dijareja jer i dalje kaki jednom dnevno ili u dva dana,ali
stalno je tecno.Sutra cemo svratiti do lekara,jer vec pocinje strasno da me nervira,jer ne prestaje danima.

_____________________________

I'm not crazy, my mother had me tested.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 789
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.10.2015 18:28:05   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Mame dajte neki savet šta da radim, naime, bebe mi nemaju stolicu, jedna od prošle nedelje druga od ponedeljka.
Zvala doktorku kaze ništa još, masaza stomačića i vezbice. Radim im to pri svakom presvlačenju. Pijem mg mivelu po savetu halo bebe, jedem jabuke i idalje ništa.
Imaju gasove, creva im znači rade ali od kake ni "k''user posted image
Ako ne budu imale do ponedeljka svakako idem kod pedijatra, al do tad sta bih još mogla. Vidim da ih to muči bas...



_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Bokssha)
Direktna veza do poruke: 790
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.10.2015 20:25:29   
branki*
Suzi,jesu li one na dohrani ili samo sisaju?daj malo prokuvane vode sa kimom.i ukljuci im neki probiotik,ja sam davala mojoj biogaia kapi.znam da zene daju i zwsladjeni caj od kamilice.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 791
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.10.2015 20:38:01   
suzi kju
Sisaju obe, nisu na dohrani.
Biogaia kapi im dajem, a Patronažna mi reče da ne dajem zaslađen čaj jer im šećer navodno steze stolicu pa sam odustala od toga.
Zvala sam halo bebu, rekoše mg mivelu da pijem, i počela sam od juče, i evo Emilija je malopre kakila obilno i kašasto, a Anđelija nije još, nadam se da će noćas eventualno sutra...
Probaću kim onda ako ne kaki.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 792
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.10.2015 20:39:25   
cockic
mojoj deci kad su bili bebe se desavalo da nekake do nedelju dana.masaza stomaka svakako i sto rece branki kapi probiotske za bebe ta biogaia nije losa koristila sam je za ceru i pokazala se ok.davala sam joj nekih mesec deca mislim dve bocice.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 793
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.10.2015 20:45:44   
New Mom
Za iskljucivo dojene bebe se tolerise da ne kake do 12 dana. Jednostavno, skoro sve se iskoristi i treba vremena da se nakupi sadrzaj.

Mozes da pijes probiotik i da jedes kompot, suve sljive i sl.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 794
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.10.2015 20:46:24   
branki*
Kazu da se za dojene bebe tolerise 10 dana da ne kake,je l tako bese?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 795
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.10.2015 21:21:13   
choopa choops
Suzi mojima je smetalo kad sam ja pila mlijeko?! Možda uzimaš nešto što im smeta, a možda je to samo tako. Rekoše da je normalno do 10 dana za dojene bebe. Biće dobro user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 796
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
27.2.2017 9:11:32   
Dragce86
Kakimo skoro obavezno tokom svakog sisanja, zarumenimo se kao bulka, prekinemo sa sisanjem na par sekundi i odradimo tu-tu-ru-tu-tu (prdne ) i onda nastavlja da jede user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 797
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
27.2.2017 9:47:36   
mati
IZVORNA PORUKA: branki RR

Kazu da se za dojene bebe tolerise 10 dana da ne kake,je l tako bese?

Kod nas sestre stalno pitaju da li je beba imala tu prvu stolicu, to upisuju. I mislim da ne pustaju kuci ako je nije bilo.
Meni su prve prave suze radosnice posle kad se Mita iskakao. Bilo je kasno uvece tog dana kad se rodio i bas se grcio i plakao. Ja sam ga nosala stomakom polozenog na rukama i iskakao se za sve pare. Toliko da sam probudila sestru da mi pomogne da ga presvucemo. Ali plakala sam kao kisa od olaksanja i srece.


< Poruku je uredio mati -- 27.2.2017 9:49:08 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 798
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
21.7.2017 19:16:19   
Mariya
L nije kakio prvo 7 dana, pa onda 8 dana, dala sam mu šljivu u nedelju, (nije kakio od nje), u ponedeljak je dobio juvitana sok od jabuke i kakio je kašasto žuto, baš se videlo da je sokić, samo količinski malo, sledeći dan normalno žuto, i onda u sredu se iskakio, boja je redovna, senf žuta ali je čvršća, nije kašasta i ima crne tačkice u kaki, kao pesakuser posted image Juče nije imao stolicu, danas opet senf sa crnim tačkicama. Da li ste videli ovako nešto, šta bi to moglo da bude?

user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 799
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
21.7.2017 19:26:26   
krin 40
Mariya moj nekad preskoči dan bez stolice ali znam da kažu pedijatri da dojena deca mogu i 10 dana da je nemaju i nije alarmantno..a te tačkice..mozda sad izbacuje to od šljiva što si mu dala

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here