|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: GLUTEN
25.6.2009 10:16:48   
simke
Ne mogu da postavim u pitanju je PDF,imash na google u pretragu ukucaj pedijatrijska preporuka gluten naziv pdf kalendar 2009www.rijeka.hr/fgs.axd?id=30510 -

< Poruku je uredio simke -- 25.6.2009 10:19:52 >

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: GLUTEN
25.6.2009 12:26:51   
mihi
Da Simke možeš s tim što počni sa hranom za bebe koja ima gluten a tek 8 9 mesec, možeš da daš keks, hleb, brašno itd......

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: GLUTEN
5.9.2009 11:16:47   
mihi
IZVORNA PORUKA: mihi

Pedijatri danas savetuju gluten već posle 6. meseca jer smatraju da je bolje da što pre dođe do kontakta glutena sa imunološki kompetentnim ćelijama te da je mogućnost da dođe do glutenopatije manja. Ranije su se namirnice sa glutenom davale bebi posle prve godine života.


Gracija Ja sam sa 9 meseci Milošu dala hranu sa glutenom keks, grisine, hleb.... a pre toga od 6. meseca dečiju Hipp hranu sa Glutenom.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: GLUTEN
5.9.2009 11:20:45   
gracija
E hvala mihi na odgovoruuser posted image .

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: GLUTEN
5.9.2009 11:52:54   
mihi
Nema na čemu Gracijauser posted image .

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: GLUTEN
12.5.2010 23:44:36   
gagana83
Mi smo danas krenuli sa glutenom(sa punih 8 meseci) i to Milupine 7 corn zitarice.
Za pocetak sam stavila samo jednu kasiku u kukuruzne pahuljice koje inace jede.
Hvala Bogu nikakvih reakcija nemauser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: GLUTEN
13.5.2010 8:33:01   
*Alexx*
Ja, iz nekih razloga, čekam 9 meseci da počnem sa glutenom, što je za neki dan. I mislim da ću početi isto sa 7 corn žitaricama user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: GLUTEN
1.11.2010 12:56:08   
usamljena
Ja mislim da smo i mi sa glutenom poceli sa nekih 8-9 meseci. E sad jedan od simptoma celijacne bolesti je i povracanje. Da li je moguce da se alergija na gluten javi nakon 6 meseci konzumiranja?

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: GLUTEN
5.11.2010 7:30:37   
mejvis
Ja sam uvela gluten od 6 meseci, tako nam je rekao pedijatar. Davavala sam mu humanu sa keksom, frutolino i plazmu, sve je ok.

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: GLUTEN
22.11.2010 12:44:24   
Shishica
Koja razlika izmedju glutena iz keksa, hleba... i glutena iz bebecih kasica user posted image

A sasvim mi je logicno da treba poceti sa tim ranije..po malo..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: GLUTEN
22.11.2010 12:50:01   
Jeca*
nikakva...gluten je gluten...tako sam bar ja tumacila pa mu nisam davala ni kasice sa glutenom do nekog meseca...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: GLUTEN
22.11.2010 12:50:39   
*Alexx*
I ja mislim da je gluten - gluten.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: GLUTEN
22.11.2010 13:24:20   
mejvis
Gluten je gluten, razlika može da bude samo u količini, koliko ga ima u nekom proizvodu.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: GLUTEN
22.11.2010 14:02:23   
Shishica
Pa to i ja mislim nego pitam zbog mihine teorije user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: GLUTEN
28.11.2010 12:49:06   
New Mom
Mi ćemo svečano danas da otpočnemo sa glutenom (6,5meseci) - kupila sam keksolino da probamo.
Pedijatar nas je tako savetovala da ga uključimo polako već sada.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: GLUTEN
28.11.2010 12:51:39   
mejvis
I mi smo tako sa 6-6,5 meseci uključili gluten. Probaj Humanin "buterkeks" pšenične pahuljice, Jakša to najviše voli!
A kako ćeš praviti keksolino? Sa tvojim mlekom?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: GLUTEN
28.11.2010 12:59:27   
New Mom
Tačno si mi pogodila nedoumicu. Baš sada čitam kako se pravi sa mlekom. Valjda može moje ili AD? Za obrano je još rano, ne?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: GLUTEN
28.11.2010 13:30:22   
Irena79
moja sestricina je alergicna na gluten, i to ne steceno vec jos u stomaku. napredovala je max 200g mesecno i imala stravicne ekceme po celom telu. tek od 2 mes smo otkrili uzrok i kad je moja sestra prestala da unosi gluten i kazein njoj je bilo bolje, jer je kroz mleko dobijala gluten. sada ima 3 god i dalje je na tom rezimu ishrane i super je napredna devojcica. ali i dan danas ako samo dodje u fizicki kontakt sa npr belim brasnom, ako neko jede hleb pa je slucajno dotakne odmah joj se na tom mestu zacrveni koza. u dec ima kontrolu pa cemo videti. test za celijakiju nismo radili jer je mnogo mala pa nam je zao da je mucimo.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: GLUTEN
28.11.2010 13:33:21   
Irena79
htela sam reci da alergija na gluten moze da se javi bilo kada, od rodjenj pa i 30 god kasnije, nema pravila. moze da se akumulira i samo ispolji jednog dana a moze jos u samom stomaku da utice na bebu, sve zavisi....

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: GLUTEN
28.11.2010 13:34:07   
Olga75
New Mom , mozes da napravis keksolino sa svojim mlekom ali mozda je bolje da prvi put put das ujutru pa imas ceo dan da pratis eventualnu reakciju . Ja sam prvi put namirnice sa glutenom Mariji dala kad je imala punih devet meseci.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Irena79)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: GLUTEN
28.11.2010 13:35:18   
mejvis
IZVORNA PORUKA: New Mom

Tačno si mi pogodila nedoumicu. Baš sada čitam kako se pravi sa mlekom. Valjda može moje ili AD? Za obrano je još rano, ne?

Da, tvoje ili AD neko daje 2/3 kravlje ali ja mislim da nema potrebe i da je još rano. A možeš i da mešaš sa voćem bez mleka, kao što bi plazmu stavljala. Npr Skuvaš jabuku u malo više vode propasiraš i dodaš keksolino...user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: GLUTEN
28.11.2010 13:35:21   
Verus
I ja planiram da cekam punih 9 meseci: tada nam je i sledeca kontrola kod ped. Znaci, krenucu (uz njeno odobrenje) u bebinom 10om mesecu.  Mislim da ako, ima neke nedoumice, ne treba zuriti.  Ima i drugih stvari koje se mogu dati bebi, voce, povrce, meso, jogurt, znaci, nije da ce ishrana i nutricija da pati zbog toga sto ne daju namirnice sa glutenom...
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja, iz nekih razloga, čekam 9 meseci da počnem sa glutenom, što je za neki dan. I mislim da ću početi isto sa 7 corn žitaricama user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: GLUTEN
28.11.2010 13:37:45   
New Mom
Verus, veruj mi, i mene je iznenadila takva preporuka (da krenem u 7.-om mesecu), a kasnije sam to isto čula na pedijatriji.

mejvis, za plazmu se bojim još, ipak piše da ima med u sastojcima.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: GLUTEN
28.11.2010 13:40:07   
Olga75
New Mom , kad sam ja studirala preporuka za uvodjenje glutena je bila oko sestog meseca a uvodjenje kasica se preporucivalo vec od cetvrtog meseca . Pedijatrijske norme se menjaju valjda na svakih sest meseci user posted image .

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: GLUTEN
28.11.2010 13:41:27   
Verus
Citam puno u poslednje vreme ako mnoge stvari (meso npr ili neke namirnice koje su inace alergenti) sada savetuju da se ukljuce ranije jer se onda IZBEGNE rizik od razvitka alergije!

A vec smo sve mame ovde zakljucile da dobijamo razlicite savete od dr. i da se sve stalno menja....

Ma, zato treba dati i pratiti ako ima nekih promena prekinuti i pokusati kasnije.

Ja se, eto, jedino dvoumim uvek oko svega jer joj je stomak kriminal osetljiv.  Cim nesto pojede sto joj ne legne, ja ne spavam tu noc, a jos gore: ni ona sirota

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here