|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
6.5.2010 9:17:52   
Jeca*

IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Na intenzivnoj me je posecivao suprug. Mislim da je moglo svakog dana od 13-14h. Neka sestra pusti da ostane ceo sat a neka ga izbaci posle par minuta, ali uglavnom su bili korektne. Mogu te posecivati vise njih, ali svakog trenutka samo jedna osoba moze biti pored tvog kreveta, a ostale cekaju u hodniku, pa na smenu. Bebe donose jednom dnevno na 2 minuta, samo da je vidis.
Na babinjarama nema poseta. Moze samo muz da dodje do glavnog hola na spratu da ti doda neke stvari, znaci ti moras da izadjes. ALi su vrlo strogi po tom pitanju. I to je beše ako se dobro sećam od 12-13h. Tu bebe donose na podoj na 3h, a ako se ne varam sestre te bude oko 5-6h da mere temp i sl. Poslednji podoj je u ponoc.
Ja preporucujem, ako imas uslova i ako bude slobodan apartman, da uzmes njega. To nazalost mozes da odlucis u hodu, ne mozes da rezervises ranije. Ali mnooogo je bolje u apartmanu i meni je bilo strasno krivo sto je bio zauzet. Mada ope zavisi i kakvasi osoba, neko ne voli da bude sam u sobi. Ali ja mislim da je apartman cistiji i imas svoje kupatilo. Mislim da kosta 3000,00. dnevno.


sa prve strane ove teme.
eto kako se brzo zaboravlja user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
6.5.2010 9:24:47   
dacica
znala sam da je neko pisaouser posted image user posted image ...a,zar nije lakse kad vas je dve u sobi,3,pa mogu da ti pomognu,ne znam...koje su prednosti,a koje mane apartmana...

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
6.5.2010 11:12:20   
pepeljuga
hvala devojke! user posted image
pa i ja se pitam da li je potreban upravo zbog toga...meni je nekako lakse u drustvu ali najveci problem mi je to deljenje i udaljenost kupatila. ja sam bila u gradskoj ali na patologiji, gore su stvarno uzasna kupatila, jeste da se ciste ali ima dosta zena (po cetiri u sobi) pa stalno izgleda kao da nije cisceno (mislim da je malo i do pacijentkinja, treba makar malo voditi racuna, ono sto ne radis kuci, ne treba ni tamo, npr.  bacati papir pored kante i sl.)... ne znam da li je bar malo bolja situacija tamo gde su porodilje i koliko je tamo zena u jednoj sobi? user posted image

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
6.5.2010 16:14:38   
aster
Pepeljugo, ne znam da li razmišljala o BF programu? Mame koje se odluče za tu varijantu su na 2 spratu gde je manja gužva, po 2 ženice su u sobi (mislim da ima jedno 7 soba, a tu je negde i apartman), a 1 je kupatilo. Nije preterano čisto to kupatilo, ali dok sam ja bila tamo , bilo je ok. Inače, ja sam se porodila carskim rezom, a ipak sam se odlučila za BF i nisam se pokajala. Svima bih toplo preporučila.  Kada je o apartmanu reč, mislim da je i dalje 3000 din i po mom mišljenju vredi ga uzimati jedino zbog kupatila.
Što se tiče prvog sprata, tu su mame koje nisu u bf-u, mislim da ima po 4 ležaja u sobi. Nisam baš sigurna.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
7.5.2010 0:16:24   
pepeljuga

hvala aster, pa zbog kupatila me jedino i zanima, ovo ostalo manje-vise...
a stvarno si mogla na bf posle cr? svaka cast user posted image

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
7.5.2010 10:37:11   
aster
Dosta sam se ja razmišljala da li da idem u bf ili ne i na kraju mi je pomogla jedna sestrica kad me je pitala zašto ne pokušam  i da ima još mama koje su imale cr. Meni je bilo teško dok sam bila u šok sobi i u poluintenzivnoj nezi jer su mi bebu donosili samo na minut dnevno user posted image , a ja sam htela da on bude stalno tu user posted image user posted image user posted image . U principu, lekove protiv bolova možeš da tražiš da ti daju, a sve ostalo je u glavi user posted image .
Meni je bf pomogao jer sam pre toga imala strah od beba, tj. strah da ću ja nešto pogrešno uraditi, a kad sam došla kući bila sam ipak opuštenija i sa više iskustva user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
7.5.2010 12:04:51   
pepeljuga
a koliko dugo si bila u bolnici nakon cr? ja jos uvek ne znam sigurno ali kako za sada stvari stoje i ja cu ici na cr, a koliko god pozitivnih iskustava da procitam, malo se bojim, ipak je to operacija user posted image
i jesi li ti generalno zadovoljna gradskom bolnicom?

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
7.5.2010 21:26:21   
aster
Ja sam generalno zadovoljna bolnicom, doduše nisam previše ni očekivala. Ono što je najbitnije je to da je osoblje ljubazno i normalno. Sestrice na intenzivnoj su predivne, skoro bez izuzetka, ima nekoliko pedijatrijskih sestara koje su zlatne, vidi se da vole svoj posao i uvek su spremne da pomognu, čak i pre nego što ih zamoliš. I babice su ok.
Carski rez jeste operacija , ali posle nje ti dobijaš svoju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . U bolnici sam bila 5, tj. 6 dana. Samo opušteno, bitno je da imaš dobrog doktora i da si u dobrim rukama.


_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
7.5.2010 23:24:59   
pepeljuga
 bas ohrabrujuc odgovor, hvala puno user posted image

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
22.5.2010 10:59:05   
dacica
ja nikako da cujem neka losa iskustva..??

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
24.5.2010 14:46:45   
MirjanaL
drage devojke potrebna mi je mala pomoc... naime bila sam u NF na color dopleru dva puta, ali ne planiram tamo da se porodim, jer imam neki cudan ocecaj (koliko god to cudno zvucalo)... da li moram da se prijavim u gradskoj i obavim neke testove (posto planiram epidural i da budem u apartmanu) kako bih tamo mogla da se porodim... ili mogu samo da se pojavim kada krene porodjaj? :)
Hvala

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
28.5.2010 20:13:15   
dacica
ja mislim da pred kraj odes i prijavis se..ne znam koja si ned.ne pise!!!

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu MirjanaL)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2010 15:44:58   
LillyT
MirjanaL, moras da obavis tamo testove kod anesteziologa, procesljaj malo forum videces sta smo sve pisale. App se ne rezervise, ako bude slobodan, mozes u njega, a ako ne, onda u obicnu sobu.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2010 16:11:18   
pepeljuga
lillyt, kazi mi molim te da li je, ako uspes da uzmes apartman (znam da ne moze da se rezervise) beba sa tobom tj. da li on spada pod baby friendly? i ako znas cenu apartmana, posto sam sto razlicitih informacija cula user posted image


(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2010 16:32:40   
LillyT
Imas dva app-a, jedan obican (bez bebe) i jedan neobican (tu si sa bebom). Ne znam za cenu, kada sam se ja poradjala, bio je 3000, a da li se nesto promenilo, ne znam. Sta kazu tvoji izvori? Koliko je sada?

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2010 16:42:13   
maslinica
pepeljugo, ja sam bila u istom tripu ko i ti, htela sam apartman, full uslugu. na kraju sam se odlucila za bf u zvezdari i mogo sam srecna.uvek si u drustvu, caskas, menjas iskustva, ako hoces ovaj sa bebom, uvek je tu cimerka da baci oko dok si u wc-u ili se tusirs. kupatila i wc-i nisu ko u hotelu a kategorije, ali stvarno se moze iizdrzati. ja sam pekmez i razmazena i svasta i nisam ni u kojem trenutku pozalila sto sam na normalnom doeljenju...
a koliko sam skontala tu gde je BF tu su i apartmani, te su mi zenice uvek izgledale kao napustene, same, a mi iz soba smo vec treci dan bila prave kompanjonke, druzenja na hodniku, bas lepa iskustva sa zvezdare.



(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2010 16:45:13   
pepeljuga
i ja sam cula 3000 ali posle sam cula i da su podigli cenu, posto su i svi ostali podigli cene ali ne znam da li je tacno, sutra cu pitati user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2010 16:49:28   
pepeljuga
maslinice, ma nije mi problem da budem u drustvu, naprotiv, to vise volim nego da budem sama.
lezala sam jedan dan u gradskoj i jedino zasto bih uzela app je kupatilo  i to sto mm radi po ceo dan i ne moze da izadje sa glupog posla pa bi mi bilo zgodnije da mi posete nisu ogranicene. a bf mislim da nije dobra opcija za mene zbog cr, ne znam user posted image

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2010 16:53:34   
LillyT
Moraces da proveris da li su postete dozvoljene. Eto, ja sam bila pre, jos malo pa dva meseca, i NIGDE nisu bile posete. Cak se govorkalo da ce ih ukinuti skroz. Ne zna da li ce te posle CR pustiti na BF. Ja sam isto htela app, ali nije bio slobodan (inace, jedan je na prvom, a drugi na drugom spratu), pa sam bila dva dana sama u sobi, tek mi je uvece stigla cimerka i bilo mi je lepse sa njom. Nekako, kao da su spajali da budu jedna kojoj je to prvo dete i jedna koja ima vise komada. Kupatilo je najveci minus porodilista, zato sam i ja htela app,a li kada neko nema srece, onda nema....

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2010 17:00:20   
pepeljuga
a jesi li ti bese isla na cr? da li uopste posle cr mozes na baby friendly? koliko si sa tom ranom u stanju da se brines o bebi user posted image

a to za posete sam cula, je l' to moguce, kako su te posecivali? i kako ti dostavljaju stvari koje su ti potrebne (na patologiji nema nicega, ne znam da li je tako i na porodiljskom ali vec sad znam da ce mi biti potrebna gomila toalet papira, obicnih i vlaznih maramica, ne mogu to sve da ponesem odjednom) ????
bas su cudni, nema poseta user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2010 17:08:37   
LillyT
Nisam, ja sam htela epi i app, a zavrsila i bez jednog i bez drugog user posted image
Paketi se dostavljaju dva puta dnevno, tako da nema da brines. A kako sam bila sveza i lepa kao prolece, dobro je da me niko nije ni video. Nadam se da su se sada stvari promenile i da ima poset_a. U principu u app-u valjda moze poset_a po ceo dan, a na Bf-u ima trpezarija i mislim da je sat vremena poset_a (ima i frizider tamo), pa onda mozes i sladoled da dobijes user posted image

< Poruku je uredio LillyT -- 30.5.2010 17:09:08 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2010 17:16:56   
pepeljuga
da znas da je sladoled dobra ideja, meni je tamo taj jedan dan koliko sam bila, bilo jako vruce user posted image

a sad kad sam te vec uhvatila da te davim, da iskoristim da dobijem jos svezih informacija...jesi li bila u njihovim spavacicama ili svojim, je l' imaju dovoljno?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
30.5.2010 19:12:36   
LillyT
Evo me tek sada. Ja sam bila u njihovim spavaciama, nisu stajale na hodniku pa da ih uzimas kada hoces, nego sam ih trazila i bilo ih je dovoljno. E sada, bila sam tamo tokom praznika pa nisam bas merodavna jer nismo imale ni cestitu vizitu, sve bilo opusteno. Prvog radnog dana (ja sam tada otisla kuci) primetna je bila velika promena. Takodje, nije uopste ni bila guzva, nas 5-6 je ukupno bilo na odeljenju. Moj savet ti je prvo obuces njihovu jer ces krvariti, a posle ti neko moze doneti tvoju. Pitaj sve sta te zanima, tu sam....

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
27.6.2010 23:06:31   
dacica
a,mane Zvezdare...

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Porodiliste: gradska bolnica Zvezdara
21.7.2010 14:28:12   
dacica
posle koliko dana se izlazi posle obicnog poradjaja,a koliko posle carskog???

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here