|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   AC u blizanačkoj trudnoći
28.12.2011 22:12:19   
Parižankaa
Unapred se izvinjavam moderatorima, ako tema negde postoji, ovde je ne pronađoh, a interesuju me iskustva vaša.
Jeste li radile amnio u blizanačkoj trudnoći-gde i u kojoj nedelji, i kako je proteklo.
Hvala.


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: AC u blizanačkoj trudnoći
28.12.2011 22:20:44   
Ana RR
Parižanka, jesam li ja to nešto propustila user posted image user posted image




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: AC u blizanačkoj trudnoći
28.12.2011 22:29:03   
Parižankaa
user posted image Draga Ana...
pisala sam ceo svoj izveštaj-i to crvenim na vantelesnoj...pre nekih 10-ak dana ,mislim...
4. VTO, PRAG PFC- blizanci, 9+4 danas user posted image


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: AC u blizanačkoj trudnoći
28.12.2011 22:30:26   
Ana RR
Jaoooo pa nisam videla!!!!!!!!! Čestitam, čestitam od srca user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: AC u blizanačkoj trudnoći
28.12.2011 22:32:57   
Parižankaa
hvala najlepše!
od srca ti želim isto...mada ne znam dokle si dogurala...no, možemo i na p.p., da ne gušimo tek postavljenu temu.user posted image


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: AC u blizanačkoj trudnoći
28.12.2011 22:35:14   
Ana RR
Ja imam sina koji sutra puni 5 meseci user posted image može na pp.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Parižankaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: AC u blizanačkoj trudnoći
30.12.2011 7:17:47   
vanesicak
Draga Parizanka, ja sam radila AC, u Banjaluci i to ne privatno, vec regularno na klinici.
Sam zahvat nije bolan koliko je neugodan. Mislim doktor je bio izuzetan, pazljiv strpljiv, ali ja sam valjda ocekivala nesto malo suptilnije, a ne tako veliku iglu :))) Kod mene se radi o dvojajcanim blizancima koji su u odvojenim vrecicama tako da svaki plod ima svoju plodnu vodu... tako da je doktor dva puta uzimao uzorak. Nalazi... uh nalazi ovdje se cekaju po 4 sedmice. Ja sam AC radila pocetkom 17 nedjelje, a rezultate dobila tek u 22, hvala Bogu, sve je u redu nosim djecaka i djevojcicu. Imas ti jos vremena do toga, vjerovatno ce ti prvo predloziti dabl test, ekspertni ultrazvuk u kombinaciji sa analizom krvi... slazem se da treba odraditi ekspertni u svakom slucaju, ali nalaz krvi je besmislen, moji parametri su bili grozni, ne znam zasto mi niko nije rekao da je u blizanackoj trudnoci to nemoguce odraditi tacno, niko do doktorice u genetskom savjetovalistu koja mi je rekla, da uopste nece ni da gleda nalaz dabl testa, pogledala je samo nalaz ekspertnog koji je bio skroz ok, ali me ona predlozila za AC zbog godina, inace 77. godiste. Eto to je moje iskustvo. Veliki pozdrav i srecno!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: AC u blizanačkoj trudnoći
30.12.2011 21:54:45   
Parižankaa
Vanesa, hvala ti na svom iskustvu! Znači mi.

_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu vanesicak)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: AC u blizanačkoj trudnoći
30.12.2011 22:05:03   
Anoniman
Draga, moja prijateljica je nedavno radila ovde u BG, privatno kod svoje dr ali je tu bio prisutan i neki dr iz Narodnog Fronta koji dolazi samo zbog toga. Na kraju nisam razumela da li je on samo nadgledao ili je on i radio AC. Moj ti je savet ako ikako mozes da ides u BG na institut za majku i dete. Tamo se lezi par dana posle AC. Tesko se dolazi na red jer je velika guzva i prakticno treba da zakazes na dan kad si zatrudnela, ali probaj, izdrami da je rizicna trudnoca, VTO, Prag, vragovi. Sam postupak nije bolan, ali bitno je ispratiti ga do kraja, svih 7-10 dana posle postupka. Imas temu o AC pa pogledaj. Meni su radili samo dabl i rezultati su bili dobri za za Daunov sindrom 1:616 i poslali su me samo na expertski, rekli su da je suvise dragocena trudnoca za AC. Pri tom sam ja dabl radila u Gradskoj bolnici na Zvezdari gde sa rezultatom ides u genetsko savetovaliste gde te prime i sve ti lepo objasne 4 lekara.

(odgovor članu Parižankaa)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: AC u blizanačkoj trudnoći
31.12.2011 10:46:43   
mihi
Parižanka moja prepšoruka dr Saša LJubić, i posle roga HElix lab rezultati za 2 do 3 dana. Ako hoćeš kontakt privatne prakse gde on radi daću ti pp kontakt. Sve sa pregledom, uzimanjem uzoraka za jednu bebu košta 400evra, ne znam kakva je cena za blizanačku trudnoću.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: AC u blizanačkoj trudnoći
1.1.2012 11:05:17   
zarja
Kod dr Ljubica AC za blizance kosta 67.000. Rezultati za dva dana, sam postupak traje manje od 5 min.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: AC u blizanačkoj trudnoći
3.1.2012 20:03:05   
Parižankaa
Hvala drugarice na savetima...
Vidiš Mišu, i ja svoju trudnoću smatram izuzetno dragocenom za takvu vrstu rizika ;)
Interesuje me kako ste i gde radile. Tek nakon dabl i tripl testa ja ću preseći, uz svu nadu da ne moram da radim...pa nisu mi ni godine baš tolike koje oni predstavljaju za rez...niti u porodicama imamo slučajeva...kažu-VTO trudnoća, trebalo bi. moje neko mišljenje je da bar kod VTO se bira najbolji i najkvalitetniji materijal...pa radili smo metod koji u Srbiji nema,ali naravno-ništa to ne mora da znači.
Videću kako ću sa ovim testovima proći.
Hvala vam.
Ako budem morala, ne gine mi privatno. kasno je da sam zakazujem, i ne mili mi se,


_____________________________

ja ''''78.g.
m.m. ''''71.g.
2 IVF beta 0
1 ICSI beta 1,87

Bog će nam dati sve u svoje vreme ; onako i onoliko, kako i koliko nam je nužno , za naše spasenje.

(odgovor članu zarja)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: AC u blizanačkoj trudnoći
3.1.2012 21:57:15   
Anoniman
Parizanka, ne znam gde vodis trudnocu i gde ces raditi dabl. Ali ako mozes u Gradskoj na Zvezdari, preporucujem ti. Ipak tamo rezultate gledaju 4 lekara u genetskom savetovalistu i sa njima razgovaras o rezultatima testa i sta dalje. Jako su ljubazni i strpljivi i daju ti vremena i sami pitaju da li ti je sve jasno i da li imas nesto da ih pitas. AC je po meni jako rizicna i ne treba je raditi bez preke potrebe. Veca je verovatnoca da ce zbog AC doci do spontanog nego da ce dete imati Daunov sindrom ili neki drugi genetski poremecaj. Ja ne mislim da su VTO bebe po tom pitanju u vecem riziku od prirodno zacetih.

Ja sam imala punih 35 kada sam radila dabl i znala sam da nema sanse da radim AC. Oni i onako mogusamo da ti je savetuju.

(odgovor članu Parižankaa)
  Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here