|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Okretati bebu od spolja
18.9.2009 7:58:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trcosava

Moja ginekologinja diže paniku, prvo je digla paniku kad sam imala 29 nedelja,kao još se nije okrenuo... Ja sve kapiram da ima vremena.
Juče sam opet bila na pregledu, opet se uspaničila, kao ako se ne okrene do idućeg pregleda, hoće da me šalje da mi okreću bebu spolja.
JA sve kapiram da ovaj moj devojčurak mnogo živahan pa neće još da se smiri. Sad sam 32 nedelja i mislim da i dalje imam vremena, pročitala sam negde da se obično okrenu do 36 nedelje.
Moj muž se pa mnogo zabrinuo, odmah je brže bolje našao vežbe koje okrenu bebu u roku od jednog do 2 dana
Inače izmeđuostalog sam pročitala i metodu okretanja bebe pomoću lampe user posted image
Navodno, bebe prate svetlost, babica ili ginekolog utvrde gde je glava pa vuku lampu pa donjem delu stomaka user posted image
Jel su nekom okretali bebu spolja?

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Okretati bebu od spolja
18.9.2009 9:13:30   
Trcosava
Hvala Tasha :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Okretati bebu od spolja
18.9.2009 9:19:51   
prolece
nemoj da se brineš okrenuće se. negde smo već pisale o tome mislim da se tema zove položaj bebe u stomaku

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Okretati bebu od spolja
18.9.2009 9:21:50   
Trcosava
Da znam, Taša je odande prebacila ovde, inače ja ni malo ne paničarim - doca je ta koja paničari user posted image user posted image
A mislim da je Taša prebacila ovde iz razloga što sam pitala da li su nekom već okretali bebu spolja - pa čisto da bude posebna tema

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Okretati bebu od spolja
18.9.2009 9:27:40   
prolece
aaauser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Okretati bebu od spolja
18.9.2009 10:04:43   
Anoniman
Da, sada sam prvi put čula za okretanje bebe od spolja. user posted image  I baš kada sam prebacila tvoj post, onda me zove drugarica u panici, 6 dana pred porođaj, beba karlično, lekari bi da čekaju da vide da li će se beba okrenuti ili ne. Pa sam joj rekla da je eto baš Trcosava pisala o tome, pa da pročita ako želi.

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Okretati bebu od spolja
18.9.2009 10:07:46   
Trcosava
Kao što rekoh gore uspaničeni muž brže bolje potražio vežbe za okretanje bebe (koje radimo same kući) a našao ih je na slovenačkoj ringeraji, ako želiš mogu da prevedem - tamo piše da vežbama se beba okrene za 1 dan najviše dva

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Okretati bebu od spolja
18.9.2009 11:28:59   
Sanja79
Sve je to super ali ako ste hbd 39+2, pa imate odjednom karlicnu postavku, sta onda?
Na C.R. nemam zivaca sada ni za spoljasnje a ni za unutrasnje okretanje!

_____________________________

Anina mama

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Okretati bebu od spolja
18.9.2009 11:34:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Trcosava

ako želiš mogu da prevedem


Hajde! user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Okretati bebu od spolja
18.9.2009 11:52:11   
Anoniman
Sanjice, jesi saznala nešto novo?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Okretati bebu od spolja
18.9.2009 11:55:20   
Delijagirl
Pa kolko se ja secam okretanje bebe rade samo izkusne i starije babice ili doktor mada koliko sam cula to vise ni ne uce na fakultetu nego jednostavno zenu posalju na cr ili je porode tako bez okretanja...
A neznam ko mi rece da je to okretanje zunanje dosta bolan postupakuser posted image


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Okretati bebu od spolja
18.9.2009 11:56:59   
Anoniman
Trcosava, hoćeš prevesti?

(odgovor članu Delijagirl)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Okretati bebu od spolja
18.9.2009 12:19:41   
Trcosava
sorry sorry ja sve to već prevela i stoji u wordu - čekinjam odobrenje :D
evo prevoda


Preuzeto sa slovenačkog sajta ringe raja
Autor teksta: Jasna Gumze

Najbolji čas za tri jednostavne vežbe koje vam predstavljamo je od 34.  do 37. nedelje trudnoće, kod dvoroge materice pa u 27. nedelji  trudnoće.  Vežbe kod neriskantnih trudnoća ni malo ne škode niti imaju neželjene efekte,  zato nije zgoreg pokušati.  Svejedno pa se pre vežbi posavetujte sa vašim ginekologom koji vam vodi trudnoću.  Kada je beba pravilno okrenuta vežbe nije poželjno raditi jer  u suprotnom je moguće da okrene u suprotan položaj, tj glavicom na gore.

1.       vežba trudnica se postavi na sve četiri. Kolenima i laktovima se oslanja na pod, a zadnjica je podignuta.  Zadnjicom i bokobima mrda tamo-vamo, tj levo-desno i gore-dole. To radi 20 min, potom se odmara 2 sata pre sledeće vežbe.

2.       vežba legne se na leđa, noge savije u kolenima i digne zadnjicu. Pod zadnjicu može da stavi 2-3 velika jastuka, ja bi joj olakšalo vežbu i tako što duže održi zadnjicu podignutu. Zadnjicom počne da mrda levo-desno i malo gore-dole. Vežba se radi 20 minuta, posle kojih opet uzima 2 sata pauze pre nego li krene na 3 vežbu. 3.       vežba trudnica plazi, tj postavi se na sve četiri i tako hoda po prostoru. Dobro je ako zaštiti pre toga kolena i dlanove. To radi 20 minuta. Gore navedenim vežbama posvetimo 1-2 dana.

Po običaju je dovoljan samo jedan dan. Sledeći dan proveri se položaj bebe. Ako se beba nije okrenula, vežbe se drugi dan ponavljaju. Ponekad uprkos našim naporima i pokušajima beba ostane u svom položaju. Plod ne zauzima takav položaj bez razloga. Zavisi sve od maminog tela, posla kojim se mama bavi, koliko se kreće, uticaj okoline, pupčana vrpca, prostor u materici, posteljice....

Pomoć  za okretanje bebe masažom
Kao dodatna pomoć za postavljanje bebe u pravilan položaj pomaže i redovna masaža stopala.  Masira se spoljašnja strana oba mala prsta na nogama, jer je tamo tačka koja ''natera''plod da se okrene u pravilan položaj. Ponekad ta masaža sprečava i zastajanje urina  i oticanje. Ta tačka se u akupunkturi  zove B67. Metoda  je uspešna u 70% slučajeva. U inostranstvu tom tehnikom vladaju skoro sve babice koje prate maminu trudnoću.

< Poruku je uredio Trcosava -- 18.9.2009 12:20:57 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Okretati bebu od spolja
18.9.2009 12:22:54   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Okretati bebu od spolja
18.9.2009 12:30:07   
Trcosava
se izvinjavam na čekanju user posted image
a mislim da je delijagirl rekla da to nešto boli, i meni nešto tako u glavi, zato pitam jel ko imao već iskustva sa tim :)

što se tiče Sanje (mislim da je ona premašila termin) - probaj sa masažom malih prstiju na nogama, nadam se da će sve da bude ok.
Ovde su mi rekli da ako se bebac ne okrene, ide se na carski rez - nešto baš i ne bih user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Okretati bebu od spolja
31.3.2010 13:43:15   
Shishica
Evo ja ukljucila lampu na mobilnom i stavila prvo kod glavice i onda vukla na dole.. Da je svetlo primetila to je ocigledno, ali da li se okrenula ne mogu da procenim sad.. Ne mogu da nadjem glavica gde je...

Ali sva se uzmuvala u stomaku..bas, bas... sta li sam sad uradila... user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Okretati bebu od spolja
31.3.2010 13:51:15   
lothroniell
Vezbu koja se izvodi cetvoronoske bi bilo najbolje raditi kada je beba aktivna! Znaci cije bebice nisu okrenute kada se uzmrdaju a vi mame puzite, ako hocete mozete slobodno doci do mene da mi ispolirate parkete! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Okretati bebu od spolja
31.3.2010 13:52:11   
maslinica
IZVORNA PORUKA: Shishica

Evo ja ukljucila lampu na mobilnom i stavila prvo kod glavice i onda vukla na dole.. Da je svetlo primetila to je ocigledno, ali da li se okrenula ne mogu da procenim sad.. Ne mogu da nadjem glavica gde je...

Ali sva se uzmuvala u stomaku..bas, bas... sta li sam sad uradila... user posted image


ja sam tacno osetila kad se moj beban okrenuo, neki danuser posted image user posted image user posted image ..celi stomak se odvukao u desno, pa je stao, pa je opet nesto vukao..celi dan je bila rupa na levoj strani...dusa moja ko zna sta se njemu sve dogadjalo. tih dana sam sedila na sunceku i setala da mu kupim opremu...mislim da ga je to poteralo na doleuser posted image user posted image user posted image i boluckalo  me je nesto, nista strasno i bio je jako, jako aktivan...u pon na uz, okrenut na glavicu..ali ja se nisam igrala sa svetlima, mene je to bilo strahuser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Okretati bebu od spolja
31.3.2010 13:54:33   
Shishica
Jao pusti sad sam se i ja isprepadala user posted image
Ali evo je! Nije se okrenula, i dalje je tu gore glavica... sad sam osetila, gura me njom, prava mala bikonjica!

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Okretati bebu od spolja
31.3.2010 13:55:07   
Shishica
A da probam sad malo da vrdam? Ali ne mogu bas 20. min!

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Okretati bebu od spolja
31.3.2010 13:57:59   
maslinica
IZVORNA PORUKA: Shishica

A da probam sad malo da vrdam? Ali ne mogu bas 20. min!


ma pusti je, sama ce da se okrene...kod mene je to bilo do neki dan i doktorka je bila u fazonu cekamo..malo setaj vise..i nece joj vise biti lepo na guzi...videcesuser posted image user posted image

ili nek to rade strucnjaci, sta si se sad uzvrpoljila oko togauser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Okretati bebu od spolja
31.3.2010 13:59:26   
Shishica
Ma idi bre, pa to boli!!!!!!!

Ne bi izdrzala ni 2 minuta, a ne 20!

Da se meskolji, meskolji se i to dobro, ali bojim se pa boli stomak... user posted image

E jesam odlepila...pusticu je da bude kako ona hoce, bas sam bezobrazna..
Jedino cu malo setati..iako nisam pitala doktoricu smem li...jer je bas nisko i kao trebala bi da mirujem...a i dobijem bolove kad se umorim..ali maaaalo cu setati....

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Okretati bebu od spolja
31.3.2010 14:01:42   
maslinica
IZVORNA PORUKA: Shishica

Ma idi bre, pa to boli!!!!!!!

Ne bi izdrzala ni 2 minuta, a ne 20!

Da se meskolji, meskolji se i to dobro, ali bojim se pa boli stomak... user posted image

E jesam odlepila...pusticu je da bude kako ona hoce, bas sam bezobrazna..
Jedino cu malo setati..iako nisam pitala doktoricu smem li...jer je bas nisko i kao trebala bi da mirujem...a i dobijem bolove kad se umorim..ali maaaalo cu setati....


i ja ne smem, ali mi je bilo lepo vreme i nista nije bolelo i ja sam 4 dana hodala ...nisam bas preterivala, voze me do odredista, pa koliko od parkinga do prodavnice....tako pomalo...pila kaficu u basti kafica...kao ono opustena trudnica...i okrenuo seuser posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Okretati bebu od spolja
31.3.2010 14:04:22   
Shishica
Moram da zakacim MM za mene i objasnim situaciju pa da se setamo..

4. dana si ispred mene.. koja ce pre user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here