|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Povišeni leukociti
7.2.2009 13:08:56   
eugenija
Veliki pozdrav svima na forumu. Novi sam kolač ovde, pa nisam baš informisana da li slična tema postoji, ali postaviću temu, pa kako bude :-)
Zanima me da li ste imale iskustava sa povišenim leukocitima u trudnoći, te imate li saznanja do koje gornje granice se tolerišu?
Meni su bili 11, pa 12,8, pa 13,1, pa 12,5, pa sad zadnji put 11,8. Kako sam imala i neke bolove koji su me budili ujutro oko 4, poslali su me hirurgu, koji mi umalo nije operisao slepo crevo. Moja ginekol. kaže da je blesav skroz, i da od operacije nema ništa, bol može biti i od kičme, a povišeni leukociti u trudnoći su, po njenim rečima, normalna pojava....
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Povišeni leukociti
7.2.2009 13:12:55   
guppy RR
Draga moja, dobro nam došla!!!
Verujem da će te naša Tasha (to je ona zločesta sa štapom u ruci user posted image ) smestiti u pravu temu, ja ću danas da se pravim fina i dobra user posted image
(eto, upravo sam te upoznala sa internim forama ovde na sajtu user posted image )

Da ne skrećem PUNO sa teme, jer bi mogla dobiti po prstićima od same sebe...
Povišeni leukociti znak su neke male upale tj. promena u organizmu. Bitno je da imaš oko sebe lekare koji dele mišljenje o tome, kakvo je tvoje stanje. Može biti da jedan nije u pravu, a može biti da drugi sve olako shvata. Zato pazi... i bolje nađi negde još treće mišljenje, da zaštitiš sebe i svoju bebicu i da se lečiš na pravilan način.

Nadam se da će neka devojčica napisati svoja iskustva ovde,
moja krvna slika u trudnoći je bila ok.

još jednom dobro došla
user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Povišeni leukociti
7.2.2009 13:16:37   
eugenija
E ovo nisam očekivala! Draga Guppy, veoma sam prijatno iznenađena dobrodošlicom i toplinom kojom zračiš...user posted image
Premestite me, dok se ja malo ne snađem, gde šta kako, kuda...
Drago mi je postoji ovako jedan lep forum i... da... BOLJE VAS NAŠLA!user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Povišeni leukociti
7.2.2009 14:35:23   
guppy RR
Eugenija, evo pronašla sam ti odgovor u temi:

Analiza ultrazvučnih nalaza <--- KLIK

tu između ostalog piše i o krvnim nalazima, i o leukocitima:
L - leukociti (broj belih krvnih zrnaca), čije vrednosti lekaru govore o pojavi moguće upale. Pazite, vrednost koja je navedena kao normalna, ne odnosi se i na period trudnoće. U trudnoći su leukociti često povišeni i to se može, do određene granice, smatrati sasvim normalnom pojavom.(r.v.= 4.0 – 10.0 x109/l)

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Povišeni leukociti
7.2.2009 15:11:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Draga Guppy, veoma sam prijatno iznenađena dobrodošlicom i toplinom kojom zračiš...user posted image



Ah, eugenija... to se ona samo pravi da je fina... user posted image user posted image user posted image

Dobro nam došla.

Prijavi se na spisak trudnica Trudnice, gde ste? KLIK

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Povišeni leukociti
7.2.2009 15:46:21   
Jeca*
Eugenija, pokušaću ja da saznam odgovor na tvoja pitanja tj konkretno za ove tvoje rezultate, pošto imam koga da pitam, pa kad budem nešto više znala pisaću ti ovde o tome.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Povišeni leukociti
7.2.2009 16:25:54   
Jeca*
Eugenija, internista-hematolog ti je poručio sledeće: Leukociti i sedimentacija se u trudnoći ne proveravaju (osim ako to izričito neko ne zahteva) jer je normalno da kod žene koja je u drugom stanju budu znatno povišeni. A inače se tolerišu vrednosti leukocita do 18000.
Zato, ne brini, sve je ok!
Inače, ja sam na početku trudnoće imala bol kakav opisuješ pa su mi isto radili analize i proveravali slepo crevo, pa na kraju ustanovili da je sve ok i da ta bol nastaje od premora (pošto sam puno radila tih dana) i istezanja mišića. Kasnije, oko 20-e nedelje trudnoće se slična bol ponovo pojavila, pa su je tretirali kao blage kontrakcije i zbog toga sam preventivno pila Partusisten (pisala već o tome u temi Partusisten i Verapamil za opuštanje materice)

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Povišeni leukociti
8.2.2009 9:27:43   
eugenija
Hvala lepo, hvala lepo, hvala lepo :-))) Veliki pozdrav Tashi i Jeci02, kao i mojoj Guppi koja me ipak lepo dočekala prva :-)))) Ma, svi ste mi super. Ja sam oduševljana, i retko se može videti toliki trud bilo gde... Jeco02, nemam reči... Hvala ti puno što si to proverila tako brzo i ekspeditivno user posted image . Vrednosti od 18000 je zaista ogromna cifra. Komletnu krvu sliku, urin i šuk ja radim svakog meseca, tako mi ginek. traži, a tako je praksa kod većine trudnica. Ono što se potrefilo nekako jeste ti povišeni leukociti i ta bol. Boli me iznad desnog kuka, a bol se nekako proteže do krsta. Bol bih opisala kao neko unutrašnje duboko štipanje, kao da je nešto uklešteno i peče, pa onda popusti... Moguće da je od kičme, a mene nema gde nisu slali, od hirurga, preko urologa, radiologa, interniste...
Svaki novi odlazak u laboratoriju po nove nalaze leukocita, meni je dodatan stres,a u glavi koma... Ali verujem, da to ipak nije ništa, i kao i svaka trudnica, imam neki unutrašnji jak instinkt, podsvesni, da će sve biti ok...
Tasho, idem da napravim klik u upisnicu....
VELIKI POZDRAV ZA SVE I JOŠ JEDNOM HVALAAA, PUNO ZNAČI PODRŠKA I TOPLA REČ... !!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Povišeni leukociti
8.2.2009 10:13:53   
ivana3777
Eugenija, tek sam sad videla temu, mada mi se cini da su ti ostali vec dovoljno pomogli. Ne brini, poviseni leukociti su normalni u trudnoci, tako je bar meni moj ginekolog rekao. Kod poslednje analize, leukociti su bili nesto malo preko 12 (ne secam se oznake), ipak malo poviseni. Imajuci u vidu da sam ja imala bronhitis pre toga i naprimala se injekcija, moj ginekolog rece samo odlicno! Prema tome, smanji brigu i uzivaj u trudnoci i mazi svoju bebu user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Povišeni leukociti
8.2.2009 11:54:00   
MALECKA
ja sam skoro vadila krv,pre 5 dana,leukociti su mi u dozvoljenim granicama,dali to znaci da nisam trudna i da ce mi sutra stici user posted image ili to nemora znaciti,shvatila sam da su u trudnoci leukociti poviseniuser posted image user posted image

(odgovor članu ivana3777)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Povišeni leukociti
8.2.2009 12:18:22   
guppy RR
Ne ne malecka, ne mora značiti... ali nije neobično kad su u odmakloj trudnoći povišeni.
Ništa se ne sekiraj maco user posted image

(odgovor članu MALECKA)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Povišeni leukociti
8.2.2009 14:31:13   
eugenija
Eeee Ivana3777, svi su puno pomogli, i što je više saveta i informacija, to je sigurno bolje. Hvala ti što si se priključila temi.
Malecka, ne treba brigati niti što su visoki, niti što su niskiuser posted image .. Vidiš da je sve to normales... kao što kažu naše forumašiceuser posted image user posted image ..
Ali ne možemo da ne brinemo baš totalno... Smejaćete se, ali ja sam u svojim mislima došla do pu pu pu leukemije, ne smem nikom ni reći, povezala majmunica leukocite sa leukemijom!!!! Katastrofa! Mozak je čudo!user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Povišeni leukociti
8.2.2009 14:37:26   
guppy RR
tako je to kad se sekiramo... pa izmislimo sve moguće user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Povišeni leukociti
8.5.2009 20:34:23   
rivana26
Da li je neko imao povisene leukocite u mokraci?Ja ih imam 45,a dozvoljeno je 10.Mnogo sam uplasena,inace sam u 20 nedelji trudnoce!!!user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Povišeni leukociti
8.5.2009 20:48:25   
Verus
rivana, da li su ti gledali bakterije?  To cesto hoce da bude znak urinarne infekcije, ili upale besike..

(odgovor članu rivana26)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Povišeni leukociti
8.5.2009 20:51:28   
mihi
Ivana moraš da uradiš što pre urinokulturu jer po svemu imaš urinarnu infekciju!!!!!!

(odgovor članu rivana26)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Povišeni leukociti
8.5.2009 21:36:56   
Didy
Ja sam imala povišene leukocite u poslednjim nedeljama trudnoće (i posle porođaja) i bol sa desne strane kao kad trčim, pa se umorim (prema mom laičkom shvatanju, to bi trebalo biti slezina). Prvo nisam paničila, iako me je toliko bolelo da nisam mogla normalno da hodam, niti da spavam, stalno me je bol budio koliko je bio intenzivan. Onda sam jedne noći razmišljala da bi moglo biti slepo crevo i pretrnula. Isto su me slali na razne analize, sumnjali na slepo crevo... Na kraju se ispostavilo da je bebi trebalo više prostora, pa se izvalila preko mojih organa i pritiskala ih kako bi sebi napravila više mesta. A dokrtorica opšte prakse mi je rekla da su povišeni leukociti u trudnoći normalni, jer naše telo ponekad bebu shvata kao strano telo i uljeza, pa kao povećava odbranu, tj. broj leukocita.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Povišeni leukociti
8.5.2009 22:29:33   
Jacaca
Didi tebi su verovatno bili poviseni u krvi ne u mokraci, mojoj seki su poviseni u krvi od pocetka trudnoce na 13 000 000 ali sve je ok. nema nikakve bakterije......svakoga dana treba da se porodi.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Povišeni leukociti
8.5.2009 23:31:19   
Didy
Pa zar to nije tema? user posted image  
Eugenija je pisala da su joj povišeni leukociti u krvi i da ima bolove koji je bude noću. Ja sam imala iste simptome, pa sam se nadovezala na započetu temu, a ne na nekoliko prethodnih postova.user posted image

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Povišeni leukociti
8.5.2009 23:34:55   
Verus
Didy mislim da se Jacaca zbunila i odgovara rini, koja ih ima u mokraci sto nije normalno.  Vidim da svim trudnicama skoce u krvi, ipak je trudnoca neka vrsta upale!user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Povišeni leukociti
26.7.2009 14:30:13   
laki95
Veliki pozdrav za sve vas na forumu,dozvoljeni broj leukocita se krece od 4000-10000 a kod mene su 10670 kao i monociti dozvoljeno je od 220-850 a kod mene su 854,jako se plasim posto sam u decembru prosle godine imala bakteriju Esherihiju koli i izlecila sam je,a u martu ove godine imala sam jednu trudnocu ali sam imala spontani bila sam trudna oko 4 nedelje i sada sam trudna 9 nedelja pa se sada svega plasim,a tek 25og avgusta imam sastanak kod doktora.Da li se bez razloga plasim ili ipak tu ima nesto?

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Povišeni leukociti
26.7.2009 15:11:47   
mihi
Povećanje broja Le do određene granice se toleriše u trudnoći.  Ja sam imala 12X10 9/l. Kod tebe je samo granično povećeanje u pitanju. tako da se opusti sve je u redu.

(odgovor članu laki95)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Povišeni leukociti
30.7.2009 13:06:06   
laki95
Hvala Mihi na odgovoru znas ipak se sad svega plasim,ali lepo je znati da mozes sa nekim da razmenis svoja iskustvauser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Povišeni leukociti
13.11.2009 12:00:37   
mejra81
Na krvnoj slici broj leukocita mi je 13.9!
Nigde ne videh gore toliko povecanje! Jel treba da se zabrinem?user posted image

(odgovor članu laki95)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Povišeni leukociti
13.11.2009 17:30:33   
chem
Ja sam 29. nedelja trudnoće i na poslednjem nalazu leukociti su mi bili 13,8. Moj doktor kaže da je to sasvim normalno i da ne treba da brinem.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Zašto morate skinuti lak sa noktiju pre po...
Jedno od najvažnijih pravila za trudnice koje dolaze na porođaj je da ne smeju da imaju lakirane nokte, gel ili trajne n...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image
Click Here