|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.10.2012 15:06:47   
voljena
cao svima...
imam jedan problem... moja beba ima 23 dana i do juce je normalno kakila... posle svakog podoja... uce ceo dan, nocas i evo danas ne kaki... jadna muci se, izbegava da sisa... sta da radsim... pomozite.... user posted image user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.10.2012 15:16:56   
MicinaMama
voljena radi isto sto i ja - nista.....kazu da je to normalno kod dojenih beba.Trosi na sebe pa nema sta da iskaki.
Masiraj joj stomacic,daj zasladjen caj od kamilice,na 30ml pola kasicice secera.To je sve sto mozes da uradis.Kakice kada bude ona mogla.Moja jos samostalno ne kaki,ali danas je malo prducnula zuto...mozda je to nekakav znak da ce uskoro da se pokaki.

ja sam joj izazivala stolicu ali posle deset dana nekakenja.Pa opet sve po starom.Cekaj do 10 dana i onda odvedi doci da joj prepise cepice.

(odgovor članu voljena)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
13.10.2012 16:58:03   
voljena
i moja je malopre prfucnula zuto... nadam se da ce da se iskaki uskoro... probacu da joj dam zasladjenu kamilicu....
hvala ti puno na odgovoru...

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
20.10.2012 18:50:05   
MicinaMama
Evo drage moje savet....Ja sam pocela piti samo Hépar vodu (kao nas Donat voda)....tj vi uzmite donat.Pijem je konstantno i niti ja imam vise zatvor niti beba.Jos sam Dunji sinoc dala malo da i ona popije,ma dete se danas kao grlica iskakilo!

(odgovor članu voljena)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
20.10.2012 22:36:35   
Yula
user posted image user posted image user posted image

Hepar savetuju i ako beba ima grceve a i zatvor, i uopste odlicna je voda, ja da sam na tvom mestu davala bih je Dunjici redovno.

Ja sam mislila da voda koju dete nema nikakvog uticaja na probavu, zapravo, moje dete od starta dobro prazni creva da o tome uopste nisam ni morala da razmisljam. Lazar je pio Evian od kada je prihvatio vodu, sa neka 3.5 meseca pa sve do 15 punih meseci, onda smo presli na neku obicnu koju i mi pijemo. Onda je dete koje od rodjenja ni jedan dan nije preksocilo a da ne kaki, pocelo da kaki svaki drugi dan, pa sve nesto drugacije nego ranije. Nije mi palo na pamet da moze biti voda u pitanju u prvi mah, i set_im se posle da smo u to vreme promenili vodu, kupim Vittel, to je isto izuzetno kvalitetna voda u rangu sa Evianom i detetu se momentalno kakenje vrati u normalu, sada kaki kao i ranije, 2x dnevno.



_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.11.2012 9:09:43   
jovicaa
danas sam primetila da je maksim dok sam ga presvlacila iskakio kao neku zutu vodu i normalnu kaku.. ne znam da li je ovo normalno?
inace mu kaka normalno izgleda zuta sadrzajna, nije retka.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.11.2012 9:10:55   
Olga75
ja mislim da oni tako kake samo si ti prvi put videla samo kakanje pa ti se cini da stolica nije ok

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.11.2012 9:13:58   
jovicaa
pa u peleni izgleda super, cak je i onako gusca.
ali ovo me malo uplasilo kao da piski na guzu...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.11.2012 9:17:43   
Olga75
jednom sam imala isti trip , bila je negde oko mesec i po dva i presvlacim je kad se ona napne i prvo u dva - pri mlaza izadje samo voda , totalno bez ikakve boje a posle toga i jos ono svasta . Prepala sma se bila ali posle kontam , ne zali se , ima nesvarenog mleka , boja je ok
tako da mislim da oni tako kake ali mi vidimo samo produkt u peleni user posted image
ako je on zadovoljan , pelene pune , napreduje , sve je ok

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.11.2012 9:20:46   
jovicaa
hvala olga... dobro je znaci i kod drugih beba je tako.. da ovako je ok, lepo sisa, malo ga budimo ponekad zbog zutice, ali fino sisa, kaki, piski sve, deluje zadovoljno a i malo debelo u poslednje vreme, ima podvaljakuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.11.2012 9:56:24   
Anoniman
Jesi stavila negde slikicu? user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 486
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.11.2012 12:50:28   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: Tash

Jesi stavila negde slikicu? user posted image

hej stavicu... nikako da stignem, stavicu kada budem imala vremena u moju porodjajnu temu

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
14.11.2012 13:00:58   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 488
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.11.2012 13:07:06   
Sanchy
Od kada smo uveli pirincane pahuljice stolica mu je malo tvrdja,normalno kao i uvek jednom do dva puta dnevno e sad juce je bila bas tvrda a danas isto tvrda i kao prosarana zilicama krvi,,citala sam o tome nisam se nesto sad isprepadala ali me jeste zabrinulo...da li da mu povecam kolicinu tecnosti ?Zbog moje operacije ovih dana je bio samo na ad i davala sam mu oko 80 ml caja dnevno,,,,danas sam mu posle duze vremena dala da sisa,nemam puno mleka dosta se smanjilo ,imam za dva podoja dnevno ujutru i uvece,,,,,sta cu ako opet bude krvi u stolici???

(odgovor članu voljena)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.11.2012 13:21:35   
Olga75
mozda bi trebalo par dana prestati sa pirincanim pahuljicama
a ako se ponovi kod dr

, mada bi ja vec sad otisla kod dr , za svaki slucaj

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
24.11.2012 22:04:32   
Sanchy
Opet je imao stolicu ovaj put ok nije bila tvrda i nije bilo zilica krvi ,,,pitala sam sestru ona je dr.opste prakse doduse ali i ona kaze da je od naprezanja i tvrde stolice...on nije plakao,nije ga sama defekacija bolela ,veseo je,jede lepo ..sad sam vratila i moje mleko to sto mi je ostalo pa mislim da vise nece biti problema..videcemo..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
25.11.2012 14:31:01   
mima33
Moja beba ima mesec i 20 dana i do pre neki dan je kakio po nekoliko puta dnevno,uglavnom dok ga dojim pa smo se zezali da je kao protocni bojler, a onda tri dana nista! Ja se bas uzvrpoljila,rekoh sta mu je,medjutim on se toliko iskaki treceg dana da sam morala da mu perem repice pozadi na glavici!user posted image Posle toga opet dva dana nista i juce se toliko ukakio da sam morala da mu isecem bodic makazama jer nisam mogla da ga prevucem preko glavice! Jel normalno da se beba bas toliko iskaki? Malo sam se uplasila da ne dehirira! Verujte da to nije normalno koliko se iskakio! Inace,pelene mu nisu male pa da mislim kako mu je zbog toga sve izaslo napolje...a on crce od smejanja,sav srecan!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.11.2012 10:47:39   
Valerie
nama se desi od pola dana da joj izbije i napred na peleni, do iznad struka od kolicine i eksplozivnosti user posted image tako da mislim da je sve to super, samo posle ima puno posla oko ciscenja/pranja hehe

(odgovor članu mima33)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.11.2012 11:00:54   
MarijaBg

IZVORNA PORUKA: mima33

Moja beba ima mesec i 20 dana i do pre neki dan je kakio po nekoliko puta dnevno,uglavnom dok ga dojim pa smo se zezali da je kao protocni bojler, a onda tri dana nista! Ja se bas uzvrpoljila,rekoh sta mu je,medjutim on se toliko iskaki treceg dana da sam morala da mu perem repice pozadi na glavici!user posted image Posle toga opet dva dana nista i juce se toliko ukakio da sam morala da mu isecem bodic makazama jer nisam mogla da ga prevucem preko glavice! Jel normalno da se beba bas toliko iskaki? Malo sam se uplasila da ne dehirira! Verujte da to nije normalno koliko se iskakio! Inace,pelene mu nisu male pa da mislim kako mu je zbog toga sve izaslo napolje...a on crce od smejanja,sav srecan!



Šotpuno normalno user posted image Promenite pelene, nama pampers uopste nije upijao tu tecnu kako, svaki put je curelo po ledjima... Najbolje su nam se pokazale Libero, dobre su i Puffies.

(odgovor članu mima33)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.11.2012 20:12:19   
mima33

IZVORNA PORUKA: MarijaBg


IZVORNA PORUKA: mima33

Moja beba ima mesec i 20 dana i do pre neki dan je kakio po nekoliko puta dnevno,uglavnom dok ga dojim pa smo se zezali da je kao protocni bojler, a onda tri dana nista! Ja se bas uzvrpoljila,rekoh sta mu je,medjutim on se toliko iskaki treceg dana da sam morala da mu perem repice pozadi na glavici!user posted image Posle toga opet dva dana nista i juce se toliko ukakio da sam morala da mu isecem bodic makazama jer nisam mogla da ga prevucem preko glavice! Jel normalno da se beba bas toliko iskaki? Malo sam se uplasila da ne dehirira! Verujte da to nije normalno koliko se iskakio! Inace,pelene mu nisu male pa da mislim kako mu je zbog toga sve izaslo napolje...a on crce od smejanja,sav srecan!



Šotpuno normalno user posted image Promenite pelene, nama pampers uopste nije upijao tu tecnu kako, svaki put je curelo po ledjima... Najbolje su nam se pokazale Libero, dobre su i Puffies.



Hvala na savetu!user posted image Da znas da sam i ja posumnjala na pampers! Nemoguce da se on toliko ukaki i da mu sve iscuri napolje,pa majku mu, beba mi ima 5 kg a pelene su one od 4-9 kg...A inace sam cula od mnogih da pljuju Pampers jer je bezobrazno skup u odnosu na ostale a nije nista posebno. Bas cu da probam ove koje si navela! Hvala jos jednom!

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.11.2012 22:57:02   
MarijaBg
Libero su dosta skuplje od pampersa, ali ubedljivo najbolje pelene na trzistu, a Puffies malkice jeftinije... Ali definitivno Libero najbolje upijaju tecnu kaku, imaju odlican pojas rastegljiv na ledjima i oko nogica, pa pelena bas dobro drzi, a pamucne su user posted image Mi smo se namucili sa Pampersom dok nisam otkrila ove pelene, po 2 puta dnevno su nam propustale, pa onda koplet presvlacenje, menjanje posteljine, kupanje... Kasnije kad je pocela da klopa i kaka se sredila bilo koje pelene su nam ok...

(odgovor članu mima33)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
26.11.2012 23:10:57   
Sanchy
Nije tema ali samo da kazem da probas babylove pelene iz DM-a ,nisu skupe,nista ne propustaju ,mi ih koristimo od rodjenja,stvarno sam zadovoljna..jos jednom sorry za off

(odgovor članu voljena)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
3.12.2012 12:28:24   
mima33
Dete mi ne kaki vec cetvrti dan! Samo ga dojim i svi mi kazu da je normalno ako nema kaku cak 7 do 10 dana...sve bi to bilo ok da se on ne muci toliko,toliko mi je zao da ga gledam...ima mukica gasove non-stop,sve mislim sad ce da kaki mada nista. Stalno ga masiram,podizem mu nogice da butinicama pritisne stomak i nista,samo prducka...jel neko od vas davao detetu caj od kamilice u takvoj situaciji,cula sam da pomaze.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.12.2012 15:04:22   
nena1410
Probacu i ovde da potrazim pomoc! Cao svima imam bebu od 6 meseci i imamo od rodjenja problem sa tvrdom i neredovnom stolicom user posted image !
Menjali smo dohranu sad smo poceli sa Novalac IT, pijemo dosta tecnosti, jedemo zitarice, vocne kasice, probali zasladjenu vodu/caj itd., ali to sve pomigne kratkotrajno i onda opet isto user posted image ! On lepo napreduje a pedijatri kazu da je to normalno i da ce se sa vremenom srediti a ja cu do tad poludeti! Sad nece ni da se napinje jer ga boli pa samim tim stvara jos veci problem! Molim za pomoc jer vise neznam sta da mu dam i da mu olaksam praznjenje! Hvala

(odgovor članu mima33)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.12.2012 15:21:58   
Anoniman
mozda mu dohranu pravis sa previse vrucom vodom? to pitam jer pretopla voda unistava i to malo vitamina c koji postoji u dohrani, a koji je bitan za omeksavanje stolice.
mozes mu povremeno davati po kasicicu dve cedjene pomorandze (samo soka, bez "mesa") ili cedjenog kivija (sto je teze iscediti). nama se problem pojavio dok je bila na aptamilu i tad smo joj par puta cedili pomorandzu po savetu pedijatra (imala je oko 3-4 meseca), a posle smo presli na hipp i nakon neke 2 nedelje na njemu, stolica se ustalila i nemamo problema.

(odgovor članu nena1410)
  Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here