|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Razni saveti
19.1.2009 13:43:16   
Anoniman
Čačkam po rr.ba, i umrla sam od smeha na ovoj temi. Kopiraću vam početni post, tema je slična Babskim pričama. Baš me zanima šta ćete još dodati.

od savjeta koje sam dobila u trudnoći, pa do dan danas kada moje prvo dijete navršava godinu dana dobila sam more savjeta
onih koji su me razljutili, nasmijali, zabrinuli, pa i bacili u očaj
napomenuću samo da nikada ne bih poslušala savjete starijih da dijete treba što više utopljavati, davati vode isključivo da što prije progovori, kad izlazim sa njom negdje navečer da nosim uz nju koricu hljeba, da trudna ne preskačem nikakve kablove i sl. ama ne mogu više ni da se sjetim svakojakih gluposti
pa ako vam nije mrsko i kad budete imale vremena šarnite koji savjet koji je i vas nasmijao, ali posebno onaj za kojeg smatrate da je najbolji kojeg vam je neko dao u vezi sa vašim djetetom
pozdravljam vas sve drage moje do sutra
user posted image  
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Razni saveti
19.1.2009 15:35:48   
sneza24
kad je moja snaja bila trudna  htela je da ode da se osisa i neka zena(vise se i ne secam koja) rekla joj je kako nevalja da se trudnice sisaju,da li je to imalo neke veze sa bebom ili cim vec nemam pojma,samo je po meni to glupo.sad ako sam trudna treba da se zapustim,svasta.ako se setim jos nekih takvih saveta javicu vam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Razni saveti
19.1.2009 16:23:07   
Lu
Nedaj da ti gledaju bebu osobe koje su tek ušle s vana ako je vani mrak,uplašiće se bebauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Razni saveti
19.1.2009 16:25:56   
Lu
Najbolji svjet koji sam dobila;

Saslušaj svačiji savjet,ali dobro promisli svojom glavom jer ti si majka i jedino ti želiš najbolje svom djetetu.
Drugi i pored želje da ti pomognu nemogu osjećati za tvoje dijete ono što ti osjećaš!

IZVOR: moja mamauser posted image

< Poruku je uredio lu -- 19.1.2009 16:27:28 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Razni saveti
19.1.2009 17:08:40   
Anoniman
Bravo za tvoju mamu! user posted image

Apropo kose u trudnoći, meni su rekli da ne smem da se farbam jer će farba da šteti bebi. Ja sam pitala kako će farba s moje glave da dospe do bebe? user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Razni saveti
20.1.2009 12:49:48   
kumara
Tasho, nije dokazano, ali stetne materije mogu preko dlake da dospeju u organizam. Jedino sto je po meni dug put odatle do bebe... A i onda je to vise stetno za tebe nego za dete.

I ja sam dobila takav savet pre neki dan od ujne. Ona je cula da se ne preporucuje da se lakiraju nokti niti farba kosa u trudnoci. Problem je sto je moja ujna magistar hemije i to je sigurno citala u nekim strucnim tekstovima ili cula vec u nekoj ozbiljnoj emisiji (nije babska prica). Nisam htela da ulazim u detalje, ali pretpostavljam da je to u fazi testiranja, pa zato ne preporucuju. Ali ne razumem bas kako i u kojoj meri to steti.

I opet, kad bismo sve to postovale ziveli bismo kao biljke, a ne kao ljudi... Treba sam proceniti ste je zaista vazno i bitno, a sta ne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Razni saveti
20.1.2009 14:02:52   
Anoniman
I? Jesi nalakirala nokte? user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Razni saveti
21.1.2009 1:47:25   
kumara
Nisam jos, ali zato sto nemam vremena... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Razni saveti
26.1.2009 18:14:59   
andrijana
Ja mislim da sam dovoljno o bapskim pricama napisala u drugoj temi. Ali,ako se setim neceg.... A to za farbanje je apsolutna glupost! Ja sam se farbala i mojoj bebi nista ne fali....

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Razni saveti
26.1.2009 19:15:27   
Anoniman
Meni je farbanje kose i lakiranje noktiju bila jedina preokupacija u trudnoći pošto sam taman završila fax a posao nisam imala...

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Razni saveti
26.1.2009 19:23:06   
andrijana
A i procitala sam u casopisu Moja beba da je zabluda da trudnice ne smeju da se farbaju u trudnoci. Kakva glupost... I to sto kazes,kako ce stetne materije iz farbe doci do bebe...user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   [Obrisana poruka]
26.1.2009 20:20:05   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu andrijana)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Razni saveti
10.2.2009 15:07:19   
eugenija
Na jednom od pregleda kod ginek., na samom izlazu iz ordinacije, ginek. me zaustavila rečima : "I mala, nema više farbanja!" Vratim se da pitam zašto, kako.. Inače se farbam u plavo i ne mogu sebe zamisliti u drugoj boji... Kaže, amonijak šteti plodu, tako da jedino ako nađeš farbe bez amonijaka, onda može. I nađem neku Loreal Casting bez amonijaka farbu, i apsolutno mi ništa nije uspelo. Sad hodam kao kokoška pola glave mi smeđe, pola plavo i sva sam u upitnicima šta sad?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Razni saveti
11.2.2009 15:18:48   
najjda
sve sam radila i farbala se i fol nemoj kabel da preskaces ma sve sam radila a u te gatke bas nesto i nevjerujem ...naravno sve je na kraju ok ispalo 

_____________________________

za vas dvoje zivim

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Razni saveti
11.2.2009 15:31:13   
Anoniman
nisam sujevjerna ali kad vam se radi o djeci onda prihvatate razne gluposti, i bapske price ... od toga kako ne treba s bebom izlaziti u aksham sahat (sumrak op.aut.), i prije istog pokupiti ves , za farbanje i sisanje u trudnoci, stavi dijete s 3 mjeseca i 3 dana u dubak i daj mu mrvu zumanceta...ne mogu se trenutno sjetiti, ali ima milijarda gluposti... naslusala sam se svega kad sam s prvim bila trudna i kad sam prvo dijete rodila! S drugim su me se kanili, ko pusti nju vidis da joj ne vrijedi govoriti!!!

(odgovor članu najjda)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Razni saveti
11.2.2009 15:43:42   
ljubičica
IZVORNA PORUKA: lu

Nedaj da ti gledaju bebu osobe koje su tek ušle s vana ako je vani mrak,uplašiće se bebauser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Razni saveti
11.2.2009 16:19:21   
Jacaca
Taso, amonijak iz farbe kroz krv dolazi do bebe. Prva tri meseca nije bas pozeljno, sa takozvanim metalnim bojama IGORA je puna amonijaka, ali ALTER EGO je na biljnoj bazi bez amonijaka. Ja sam se i u belo blansem farbala, ali u 8.mesecu dete mi je zdravo kao drem.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Razni saveti
23.2.2009 13:54:11   
sonja999s
kako stavljate vase bebe da spavaju?
da li na stranu ili na stomak?

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Razni saveti
23.2.2009 13:58:53   
Anoniman
na stranu, dok se ne pocno sami okretati

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Razni saveti
23.2.2009 14:00:59   
Anoniman
Kako vaša beba spava? KLIK

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Razni saveti
8.8.2010 23:21:18   
eni26
ja cu cekati 3 meseca da prodje,taman malo da 'osvezim' kosu user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here