|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 29 30 [31]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 13:43:48   
bubulence
Jel sme flogocid kada je tako upaljeno?


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 13:45:40   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: bubulence

Posle katastrofalnog proliva se pojavio uzasan ojed. Ima sve ranice po guzi, izgleda kao da izlazi neka vodica iz njih.

Prvo smo mazali sudokrem koji je cerkama resavao problem za par sati. Njemu ne pomaze. Onda smo mazali jekoderm, ali sve je gore. Vristi ceo dan, ne smem da ga presvucem,ne moze da sedi. Samo lezi na meni.Sta jos da probamo?



Bubi, uzmite onaj eozin, crvenu tecnost. Smirice mu to upalu. Znam kako to izgleda. ☹️

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 13:47:59   
Sanjica26 RR
Posle svakog skidanja pelene, operes guzu i namackas to tuferom. Bice fleke, ali ne brini se. Prođe to, posle kad stanes sa mackanjem pere se. Uvece umesto eozina, neku kremu za guzu. Ovo je nama prepisala nasa dr, stari pedijatar. U dž su nam dali kortiko. Bila je mala za kortiku. Guza joj je bila ocajna. Kao da se o nesto opekla.



< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 15.1.2021 13:56:40 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 13:53:26   
Misha i Ljisha
bubi znam kako ti je. P je jednom imao proliv nedelju dana. Ja uopste ne znam kako smo to preziveli. preko 3 velika paketa pelena smo potrosili. flogocid sam mazala sudokrem susisal ma nema sta nisam. Isto tako isla vodica. nije mogao nocu da spava. Ma haos. I kaze muz meni ajde Ljiljana sta se stiskas uzmi taj sudokrem i namazi mu jaaakooo debelo. I ja tako uradim. Onda valjda koza nije ni mogla toliko da upije pa ga je valjda od trljanja cuvao sloj kreme i konacno proslo. A pustala sam ga i bez pelena da bude u gacama ma sve sam opcije bila isprobala. susila fenom sve sve

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 754
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 13:57:46   
Maraj

IZVORNA PORUKA: bubulence

Jel sme flogocid kada je tako upaljeno?



Bubulence , sme. Sme i na sluzokozi. Meni je kod S samo flogocid pomogao. Njoj je toliko koza dole bila upaljena da je napukla. Videlo se zivo meso. Ma strasno kako je bilo...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 13:58:13   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR



IZVORNA PORUKA: bubulence

Posle katastrofalnog proliva se pojavio uzasan ojed. Ima sve ranice po guzi, izgleda kao da izlazi neka vodica iz njih.

Prvo smo mazali sudokrem koji je cerkama resavao problem za par sati. Njemu ne pomaze. Onda smo mazali jekoderm, ali sve je gore. Vristi ceo dan, ne smem da ga presvucem,ne moze da sedi. Samo lezi na meni.Sta jos da probamo?



Bubi, uzmite onaj eozin, crvenu tecnost. Smirice mu to upalu. Znam kako to izgleda. ☹️


Nisam ni cula za to,sada cu poslati Emu da uzme.Ljiso, mazala sam sudokrem i to debelo. Kazem ti, devojkama je bas pomagao i to jako brzo. Njemu nista. I mi smo potrošili veliki paket pelena od prekljuce. Od jutros je slabije, kakio je 3x sto je super. Svaki put operem guzu ali vristi i od vode... Odlepicu, kao da mi je prvo dete. Skroz sam nesnadjena 🙄

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 13:59:02   
bubulence


IZVORNA PORUKA: Maraj


IZVORNA PORUKA: bubulence

Jel sme flogocid kada je tako upaljeno?



Bubulence , sme. Sme i na sluzokozi. Meni je kod S samo flogocid pomogao. Njoj je toliko koza dole bila upaljena da je napukla. Videlo se zivo meso. Ma strasno kako je bilo...


Evo odmah cu i to probati. Imam flogocid

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 14:04:18   
Maraj
Bubulence, kupi i 1 ampulu prolife. To je probiotik. Jako dobar. Daj mu i to. Jedna ampula je oko 200din

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 14:07:45   
bubulence
Uzela sam sinoć ali nisam jos dala . Imali smo jos jednu kesicu multilac baby pa sammu danas to dala.  Hoce smetati ako dam i ampulu?


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 14:21:46   
vonavoj
Nece smetati,sigurno.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 14:48:08   
Misha i Ljisha
Nece smetati. Meni rekla i dr a i u apoteci zena komotno kad je tako jak proliv dva puta na dan da dam probiotik. Jednom su nam dali enterofuril a jwdnom smectu. Grozna je al popio deran. Sta znam mislim da mu smecta pomogla a enterofuril i ne bas.


Znam kako vam sto kaze Maraj puca koza sve se zivo meso vidi. Naravno da vristi i od vode. Jadni oni. I mi smo bili ocajni. Ja ga okupam stavim pelenu i opet. I tako po ceo dan. Tako da razumem sta kazes da je najveci raspon pola sata. Jadnicak. 

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 14:59:23   
bubulence
I nama je sada dr rekao da uzmemo enterofuril, ali sam i  sa Emilijom i sa Marijom bila u bolnici kada su imale jak proliv i tamo mi je receno da enterofuril nikako ne dajem. Sada ga nisam uzela


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 15:56:22   
lesli


IZVORNA PORUKA: bubulence

Posle katastrofalnog proliva se pojavio uzasan ojed. Ima sve ranice po guzi, izgleda kao da izlazi neka vodica iz njih.

Prvo smo mazali sudokrem koji je cerkama resavao problem za par sati. Njemu ne pomaze. Onda smo mazali jekoderm, ali sve je gore. Vristi ceo dan, ne smem da ga presvucem,ne moze da sedi. Samo lezi na meni.Sta jos da probamo?



Cudi me da mu je gore od jekoderma.Mi smo imali sa nekih mesec-dva dana takav ojed. Prilikom svakog presvlacenja, bilo piskila bilo kakila smo je prali. Onda potapkamo lagano guzu tuferom da osusimo, na to naprskamo octani sept i sacekamo da se osusi. I onda namazemo jekoderm. Posle dan-dan i po je bilo bolje. Ranice su prestale da vlaze i pocele da zarastaju. Posle jos 3-4 dana ih vise nije bilo.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 16:02:15   
lesli
Bubi i voda pece, ali probaj hladnom da ga peres. Od tople ce mu biti samo jos gore.
Mazala sam ja i debeo sudokrem, ali dzaba bilo sta kada se otvore rane, sta god da se stavi to isto mora da pece.Mi smo tada mazali jekoderm, ali onako bas bas. Tipa tubu smo trosili za oko dan, dan i po. I od tada ga uvek imamo.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 16:10:01   
bubulence
Mozda se nisam dobro izrazila, nije njemu gore od jekoderma,nego je generalno gore stanje, jekoderm smo tek počeli, ne moze odmah da bude bolje. Sada sam kupila sve sto ste rekle pa cu da kombinujem. Valjda ce biti bolje


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 16:16:54   
lesli
Da znas da ce sta god da koristis sigurno da ga pece, bar dok to malo ne krene da zasusuje.Ona je toliko vristala kad naprskam taj octani sept, da sam se ja grozno osecala zbog toga, ali sam znala da je to najbolje za nju i da ako se to jos dodatno upali, u jos smo vecem problemu. A kazem ti bebica od mesec, dva.
On posto je stariji i veci ce se sigurno opirati. Vidi da ti neko pomogne, da ti razmaknes noge, a neko bar da mu naprska guzu.
Zelim vam brz oporavak! 🤗

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Plikovi na guzi :(
15.1.2021 18:31:34   
bubulence
Hvaalaa❤️


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 767
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 29 30 [31]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 29 30 [31]
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Click Here