|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Siofor
4.12.2013 11:35:31   
glukica
Ja kad sam prvi put uzimala siofor (pre jedno 5-6 godina) kada sam i saznala da imam policisticne jajnike,nisam imala ciklus jedno 5 meseci..kada sam pocela sa siofor nakon 2 nedelje otprilike mi se vratio ciklus.. zato sam mozda i ocekivala da ce sada isto tako biti brzo..sve se osecam kao da vise ne deluje na mene ovaj lekuser posted image da li je to moguce uopste ili ja umisljam ne znam.. ishranu sam promenila,sad mi ostaje jedino da cekam.. strpljenje me izdaje,zivot mi se vrti oko toga bukvalno..a kako da ne mislim na to,kada ne dobijam dugo,i sad i sa lekovima opet ne dobijam.. uzas..

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Siofor
4.12.2013 12:12:38   
glukica
A da,zaboravih da kazem pila sam 3x500 dnevno,i imam jos 10 dana tu kutiju ..dr mi je rekla kad zavrsim sa njom,da predjem na 2x 850 .. mozda to bude bolje za mene user posted image

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Siofor
4.12.2013 13:45:44   
degu
Glukice ja sam pila siofor 2 i po godine i nije mi se nešto regulisao ciklus, znači M je dolazila na 28-45 dana, imala sm i jedan ciklus od 63 dana, al su ciklusi bili ovulatorni i opet bolje je bilo na mesec i po da dobijam nego na 3-4 meseca. Budi strpljiva.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Siofor
4.12.2013 18:49:54   
glukica
Pa da,ja to i smatram regulisanjem ciklusa user posted image jer ja bez lekova nikako ne dobijam..tako da se ne bih bunila i da su tako dugi ciklusi,samo da ih ima.. a to kod mene je kao nemoguca misija user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Siofor
27.12.2013 23:24:43   
ksenija81
Pitanje za zene koje tokom trudnoce piju gluformin, kada vam je ukinut i da li po nekoj shemi?
Ja treba sad da prestanem da pijem pa sam se malo prepala...

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Siofor
27.12.2013 23:34:15   
dunja RR
Ksenči, uglavnom se pije do 12. nedelje a neki piju i duže. Meni je dr. od 12. nedelje ukinula jutarnji, a ostavila večernji od 850 (siofor). Za neke dve nedelje radim tromesečni prosek šećera i idem na kontrolu, pa ću videti da li će još nešto menjati.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Siofor
27.12.2013 23:47:04   
Milica cica
I meni je ukinut posle 12 nedelje, prvo sam pila 2*500, pa mi je dr smanjio na 1*500 i onda ukinuo.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Siofor
27.12.2013 23:51:09   
ksenija81
Ja sam 34. nedelja i dalje pijem, iako je tromesecni prosek ok kao i secer, ukinula mi je popodnevnu
dozu, ali mi se plodova voda uvecala (pre dva meseca). Sad mi je opet smanjila s tim da prekidam terapiju sutra.
Malo mi je frka, mora se ukinutu zbog bebe, al valjda ce biti sve ok

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Siofor
27.12.2013 23:58:51   
dunja RR
Biće sve ok, ne brini, znaju oni šta rade. Ja ne znam da li će meni ukinuti, ništa mi dr. nije najavila. Šećer mi je ok, tj. jutarnji mi je 5 (za trudnice je bitno da ne prelazi 5,5), a pre trudnoče mi je bio 6. Dr. kaže da i dalje nije zadovoljna, i da mi vrlo preti gestacijski dijabetes. Javljam nakon kotrole ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Siofor
28.12.2013 0:08:00   
World
Ja sam pila skoro do kraja trudnoce, prekinula sam 7 dana prije porodjaja, par dana smanjena doza i onda prekid.. Nije bilo nikakvih nezeljenih dejstava..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Siofor
3.1.2014 13:48:56   
glukica
Zdravo svima, kao sto sam pisala pre pocela sam 16. og oktobra sa metforminom i jos uvek nema ciklusa :( boli me stomak u tom periodu kad treba da dobijem svakog meseca .. Ali nista se ne desava. Sta da radim zene? Imate li neki savet?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Siofor
3.1.2014 15:44:20   
World
A provjerila si da nisi slucajno trudna?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Siofor
3.1.2014 15:52:58   
glukica
Na to i ne pomisljam... Poceo je sad opet da me boli stomak pa ima jos nade.. Izgleda da nikako da mi profunkcionise sa metforminom. Mozda vide ne eluje na mene user posted image nadam se jos malo mozda krene ovih dana.. Ako ne cekam februar tad imam termin kod dr.. Ali se pitam da li sam jedinstveni slucaj ovde user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Siofor
3.1.2014 16:58:02   
World
NE znam glukice, mozda koci jos nesto osim insulina.. probaj malo sa ishranom i fizickom aktivnoscu..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Siofor
10.1.2014 7:26:31   
glukica
Ovde nema nikog drugog da kaze svoje iskustvo sa sioforom.. user posted image

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Siofor
10.1.2014 9:39:36   
little_one
Glukice malo pregledaj temu ispocetka, kao i temu ogtt i temu inzulinska rezistenicja....svi smo mi pisale svoja iskustva sa sioforom cak i u vise navrata...samo malo iscitaj teme i naci ces odgovore...

Ishranu moras da korigujes, bez toga nista, provjeri hormone stitne, i generalno polne hormone, ne mora da znaci da je pcos samo i iskljucivo zbog inzulinskre rezistencije...ima tu i drugih potencijalnih uzrocnika. Sretno!

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Siofor
10.1.2014 10:32:45   
glukica
Naravno da sam iscitavala, samo sam mislila da ce vise zenica pisati posle koliko su dobijale ciklus, one zene koje su imale problema sa izostankom ciklusa.. Ono sto sam iscitavala skoro nigde ne pise bas o tome kad se ciklus vracao a to sam sad pitala.. Sve pretrage sam uradila za sad i na terapiji sam za stitnu takodje. Polovinom februara imsm kontrolu pa cu svakako videti, ali htela sam da cujem od razlicitih zena samo to kad imse ciklus vracao.. Izvinite ako nisam trebala da pitam .. Pozdrav

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Siofor
10.1.2014 11:01:30   
little_one
Gukice, ja licno ne mogu da pricam o tome, jer sam pocela da pijem siofor, dobila nakon tacno 30 dana od prve tablete i u drugom ciklusu vec ostala trudna, i kad sam prestala da dojim i pocela da pijem siofor, ponovo, dobila sam nakon 15 dana od prve tablete i u tom ciklusu opet ostala trudna...jako je bitno korigovati ishranu i onda nece izostati ni rezultati sa sioforom, ali treba biti iskren prema sebi i vidjeti da li se moze odustati od razne hrane koja dodatno otezava sioforu da nesto napravi, naravno ukoliko je samo to problem. Znaci, bez prostih ugljikohidrata, brasna, secera, slatkisa (a posebno industrijski napravljenih), redukovati donekle skrobne namirnice, zitarice samo od cijelog zrna i to u malim kolicinama, fizicka aktivnost i mora biti rezultata..sretno!

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Siofor
10.6.2014 12:12:06   
glukica
Drage zene, ja sam trudna kao sto sam vec i pisala u temi user posted image ! Sad sam 6 ta nedelja, sutra idem na ultrazvuk i nadam se da ce dr uspeti da vidi nesto jer se prosle nedelje nije videlo! user posted image ja sam u Srbiji , a moj muz je jutros otisao kod moje dr u Nemackoj da je pita kako dalje sa lekovima! Rekla je kada budem sigurna u trudnocu 100% da prekinem sa metforminom a za lthyroxin nije nista ni rekla user posted image pa mi je sestra rekla da njega nastavim dok ne dodjem kod dr nq pregled( sto ce biti 7. jula) do tad sam ovde! Zene sta vi mislite o prekidanju metformina?? Koliko vidim dosta vas je uzimalo u trudnoci do nekog vremena??

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Siofor
10.6.2014 12:22:55   
little_one
Ako budes prekidala sa metforminom onda uzmi i pazi debelo na ishranu...ja se nisam usudila prekinuti do 12tenedjelje sa obe bebe, posto sam jednu izgubila kad sam ostala trudna al tad nisam ni uzimala metformin a kamoli pazila na ishranu. Ako prekidas izbaci sve preradjevine i smanji ugljikohidrate na minimum barem do 12te nedjelje a onda polako pocni normalnije jesti...najbolje da se savjetujes sa dr al eto to je moj neki stav sta raditi..ili nastaviti ili povesti racuna o ishrani u prvim nedjeljama...i da cestitam od srca, nadam se da ce trudnoca bitilaka i skolska!

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Siofor
10.6.2014 12:23:01   
Maslacak15
Glukice draga, ja ti preporucujem konsultacije sa jos nekim endokrinologom. Moje neposredno iskustvo je da je bezbednije i pozeljno nastaviti terapiju sioforom tokom cele trudnoce kada je prisutna jaka insulinska rezistencija. Procena je naravno individualna, ali znam da nase forumasice koje su lecene kod Dr. Macuta nisu prekidale siofor uopste. Moja kuma ga je pila do samog kraja i imala perfektnu trudnocu bez ikakvih komplikacija.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Siofor
10.6.2014 13:12:44   
glukica
Ja sam isto to pomislila sto i vi, jer sam citala ovde o takvim iskustvoma! Pa ja ga necu prekidati sad svakako! Znaci on svakako nista ne moze da skodi nego bas naprotiv koliko razumem! Samo mi je problem kako cu sa njom da se dogovorim, kada odem kuci..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Siofor
10.6.2014 13:15:56   
glukica
Little one hvala na cestitkama draga! Znaci do 12. te nedelje da ga pijem obavezno a posle bih mogla da prekinem? Pricam onako teoretski, jos cu se sa nekim dr posavetovati ovde :) a jel si ga ti prekinula odjednom ili postepeno?

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Siofor
10.6.2014 15:47:31   
little_one
Ja sam pila do 12 punih nedjelja, kad sam postepeno pocela da prestajem pa sam prestala sa punih 13 nedjelja uz naravno nalaze inzulina i pripazila sam malo na ishranu nakon toga pa sve do kraja trudnoce sam relativno pazila da ne jedem puno slatkisa, tjestenina, preradjevina da ne bih iritirala inzulin...u 12toj nedjelji mi je dr radio ultrazvuk i kad sam vidjela da je posteljica pocela da preuzima ulogu brige o bebi, uslovno receno, to mi je bilo i zeleno svjetlo da prestanem sa sioforom. Sretno i ja mislim da ce kod tebe biti jedna uredna i lijepa trudnoca.

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Siofor
10.6.2014 15:59:32   
glukica
Jel tebi dr tako savetovao da ga uzimas do 12. nedelje? Joj sto mene nervira sad to sto oni to razlicito rade, pa zar ne postoji neko opste pravilo za siofor u trudnociuser posted image ja imam visak kg, nekih6-7 kg koje vucem par godina, tako da se i plasim i zbog moje insul. Rezisten. I gojenja! Pazim i sad sta jedem a i pazicu naravno ! A jel to znaci da si ponekad ipak pojela nesto slatko, testeninu itd? Mislim jel strasno ako bas ponekad pojedem nesto slatkouser posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 16 [17] 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here