|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Spremnost za brak
8.8.2009 22:02:24   
Lu


Spremnost za brak
 
 
Koliko smo spremni za brak kad ulazimo u njega? Jesu li nas roditelji, uglavnom mame koje i dalje vode glavnu riječ u odgoju, pripremili za samostalan život? Koliko ima istine u tome da mame čine djecu, psebno muškarce, ovisnima o sebi?

Što se tiče ovisnosti muškaraca o mamama, istina je, majke su te koje tu igraju odlučujuću ulogu, jer su čovjeka koji bi trebao biti odrastao učinile ovisnim o sebi i faktički ga spriječile u odrastanju. Zašto muška djeca ne znaju sa 18 godina kuhati, prati i peglati kao njihove sestre? Nije baš da su cure oduševljene kućanskim poslovima, radi se jednostavno o tome da majke uredno pripremaju kćeri za brigu o mužu, a sinovima, u koje su često zaljubljene, nastoje utisnuti u svijest da mu nitko neće kuhati bolje od njegove mame.

Kako se radi o djeci, a ne o zrelim ljudima, stvar, na žalost, uspijeva. Kćerkama je mozak isprogramiran da moraju biti bolje u kuhanju, pranju i peglanju. U tome preuzimaju odgovornost u braku i smatraju da imaju pravo na određivanje načina života u kući i organizacije kućanskih poslova. Od muža očekuju da bude "pomoć", ali pod time misle na čistu radnu snagu, a nikako ne na nekoga tko će sudjelovati (po njihovom - petljati se) u organizaciji posla. Svaku će muževu grešku pri obavljanju kućanskih poslova mlada žena u mladom braku popratiti s podsmjehom, podsvjesno dokazujući sebi da je dobra kćerkica dobro radi svoje dužnosti - dokaz je to što je ovaj njen trut oprao crvene gaćice s bijelim donjim rubljem uz svim ženama (ne i muškarcima) poznat rezultat. Naravno, dio programa u kćerkinoj glavi je i briga o djeci, gdje muškarac može i mora povremeno promijeniti pelene ili izvesti dijete u park, ali ipak se zna tko je gazda za odgoj. I tko program dalje prenosi novim generacijama.

Ovaj je program savršeno kompatibilan s programom koji je majka ugradila sinu. Sin je potpuno ovisan o mami. Nikada nije skuhao ništa kompliciranije od jaja, nikada nije oprao rublje, a mama mu je ostavila dojam da se radi o svemirskoj tehnologiji i da je bolje da to ne dira, o tome će se jednog dana brinuti njegova žena. Kad se oženi, mladi će nadobudni muž možda i pokušati prevazići to naslijeđe, ali se tada sukobljava s drugom preprekom - ženom koja ima ugrađen kompatibilan program i koja će obeshrabriti svaki njegov pokušaj da na svoj način organizira poslove u braku. On ima da "pomaže", tj. radi onako kako žena kaže, ali ne predobro, jer žena u svom programu ima naredbu da mora kuhati i peglati bolje od svog muža, inače je loša žena.

Suočeni s ovakvom preprekom mnogi se muževi povlače u udobnost vlastitog programa, akio su ikada iz njega i pokušali izići. Prepuštaju se rukama i radu svoje žene, kao što su se nekada prepuštali radu svoje mame. Iz tog položaja djeteta koje u krevetu čeka da mu mama donese kavu imaju čak pred sobom i opravdanje da kritiziraju ženu što ona to ne čini.

U takvom stanju koje sam gore opisao ne valja ulaziti u brak. Umjesto da ljudi žive ravnopravno i u ljubavi, ući će u bolesnu simbiozu iz koje je teško izaći, jer u njoj svatko, uz loš osjećaj jada i nemoći, ima i neku dobit - žena potvrdu da je dobra i bolja od muža, a muž zamjenu za mamu.

Svaka osoba koja ulazi u brak trebala bi biti svjesna da je jedinka i da mora moći živjeti sama. Ovo je posebno teško muškarcima, jer su odgajani da budu ovisni, ali i sa ženama je to ponekad slučaj - navikle su na velikog tatu koji se brine o egzistenciji obitelji. Svatko bi se trebao prije braka odvojiti od roditelja, naći posao i živjeti sam, sam organizirati svoj život, od kuhanja i pranja do zarađivanja za vlastiti život i plaćanja režija. Tek osobe koje ovako sazriju mogu imati punu svijest o tome da se s nekim ne udružuju jer im on egzistencijalno treba ili zato što to očekuju okolina i roditelji, već zato što je ljepše živjeti s nekim u ljubavi.


Ovo je preneseno sa jednog blog-a,
šta vi mislite koliko ima istine u ovomeuser posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Spremnost za brak
8.8.2009 22:47:03   
Brand new mama
Istina mozda i nije daleko od toga, sem sto sam ja sa 19 godina isla kod komsinice da je pitam kako da ukljucim masinu za ves...i ne kuvam nesto najbolje.On je boljiuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Spremnost za brak
10.8.2009 22:34:07   
oliveradj
Sve zavisi kakvi su roditelji. Neko previse stiti dete i ne da mu nista da radi, dok neko tera dete da radi sa mislju nece ga zivot maziti. Ko preteruje, a ko je u pravu user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Spremnost za brak
7.12.2009 10:14:43   
Lu
Svaka osoba koja ulazi u brak trebala bi biti svjesna da je jedinka i da mora moći živjeti sama. Ovo je posebno teško muškarcima, jer su odgajani da budu ovisni, ali i sa ženama je to ponekad slučaj - navikle su na velikog tatu koji se brine o egzistenciji obitelji. Svatko bi se trebao prije braka odvojiti od roditelja, naći posao i živjeti sam, sam organizirati svoj život, od kuhanja i pranja do zarađivanja za vlastiti život i plaćanja režija. Tek osobe koje ovako sazriju mogu imati punu svijest o tome da se s nekim ne udružuju jer im on egzistencijalno treba ili zato što to očekuju okolina i roditelji, već zato što je ljepše živjeti s nekim u ljubavi.


Nažalost,kod mene nije bio slučaj ali sa ovim se potpuno slažem i nekako u ovom smjeru zamišljam i odgoj svog djeteta.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Spremnost za brak
7.12.2009 10:26:59   
buhla
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Svaka osoba koja ulazi u brak trebala bi biti svjesna da je jedinka i da mora moći živjeti sama. Ovo je posebno teško muškarcima, jer su odgajani da budu ovisni, ali i sa ženama je to ponekad slučaj - navikle su na velikog tatu koji se brine o egzistenciji obitelji. Svatko bi se trebao prije braka odvojiti od roditelja, naći posao i živjeti sam, sam organizirati svoj život, od kuhanja i pranja do zarađivanja za vlastiti život i plaćanja režija. Tek osobe koje ovako sazriju mogu imati punu svijest o tome da se s nekim ne udružuju jer im on egzistencijalno treba ili zato što to očekuju okolina i roditelji, već zato što je ljepše živjeti s nekim u ljubavi.


Nažalost,kod mene nije bio slučaj ali sa ovim se potpuno slažem i nekako u ovom smjeru zamišljam i odgoj svog djeteta.


I ja se slažem sa ovim delom teksta i tačno se vidi, pogotovu kod muškaraca, ko je živeo samostalno, a ko sa majkom tj. roditeljima.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Spremnost za brak
29.12.2009 11:41:20   
guppy RR
Žene, da li ste pročitale ovaj tekst gore? Šta mislite o njemu...

Svima je nama teško. Ali da li je rešenje u tome da brak odmah pukne?

Šta su provereni načini da se u brak vrate ljubav i poštovanje? Podelite to sa nama...

Saveti za bolji brak <-- klik

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Spremnost za brak
21.2.2010 9:37:59   
Anoniman
Ruzno je reci ali za mene je brak jedno veliko sr...Da sam znala sta me sve ceka nikada se ne bi udala definitivno.Vjerovatno bi mi bolje bilo samoj jer su u mom braku same laze .Ne vjerujem vise nikome ,totalno sam se povukla u sebi.bOJIM SE DA CU SE TOTALNO POVUCI U SEBI STO DEFINITIVNO NIJE DOBRO ZA MENE.Sva briga oko djece su na meni a da ne pricam o kucanskim poslovima nista nece da mi pomogne pa ni da izbaci smece sugavo jer on je taj koji donosi pare u kucu a ja trenutno ne radim,samo da imam gdje otici otisla bih istog momenta ali nemam gdjeuser posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Spremnost za brak
21.2.2010 9:42:33   
bebironcic
Anonimna ne budi tuzna...sigurno da postoji neko resenje da se sve to popravi...

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Spremnost za brak
21.2.2010 9:43:17   
Anoniman
Anonimna, ono sto sam ja shvatila je da muza moras da vaspitas...
nemoj pogresno da me razumes ali pre neki dan sam primetila kod mog muza da vise nece ni pikslu da istrese niti da skloni svoje carape..a nije bio bas takav...
Shvatila sam da sam ja kriva: skacem, vicem "Ja cu", sklanjam za njim..on ode na posao i ostavi nered i vrati se a sve sredjeno...
zasto bi menjao ponasanje koje funkcionise OK???
e onda sam jedan dan ostavila sve kako je on ostavio i primetio je kad je dosao kuci.
juce je ceo stan sam sredio...

necu da kazem da branim tvog muza ali ON MORA da baca djubre i mora da ucestvuje u kucnim poslovima i deci nevezano sto on zaradjuje...a to TI moras da mu objasnis ako se on ...uspavao...

nije brak sranje samo zato sto ste vas dvoje upali u takvu situaciju...Pogotovu sto se ta situacija moze promeniti..ali to moras ti.
ako pustis da se ovako nastavi, on ce ostati isti a ti ces patiti i dalje i biti nezadovoljna..i dokle tako?

Smatram da treba da mu stavis to do znanja...da mora vise da se ukljuci, da ocekujes od njega to.,..
nemoj da popujes i da grdis...to ima kontraefekat...ne. 

kakav vam je emotivni odnos?

ako ga volis i dalje, onda brak nije sranje ...ali moras da radis na tome da zivot malo prilagodis i sebi...


< Poruku je uredio OTI -- 21.2.2010 9:45:46 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Spremnost za brak
21.2.2010 9:48:35   
Anoniman
On je meni definitivno u svim poljima dosadio sto jeste jeste ,nemam vise snage da se borim sa njim i mislim da bi me posao spasio u ovome svemu .Hm kakav nam je emotivno odnos sve je dobro dok je po njegovom da.................

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Spremnost za brak
21.2.2010 9:52:24   
Anoniman
Anonimna, ako su ti deca velika i ako imas uslova, potrazi posao..
ali to nece resiti vase probleme..

to je jos jedan beg.

ja sam uvek za to da je bolje menjati nesto, uticati, uraditi bilo sta...nego drzati situaciju status quo.ali to sam ja...ja ne mogu da trpim neko stanje tako..morala bih nesto da ucinim pa makar se zajebala ali samo da pokrenem stvar sa mrtve tacke...

mislim da je i to bolje nego da ignorisem problem..
ako hoces da budem direktna, imas dve opcije:

1. razvod
2. rad na braku i trud...

ja sam uvek za opciju 2 dokle god moze...dok se sve ne iscrpi ja sam za to da se brak spasava i unapredjuje...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Spremnost za brak
21.2.2010 12:07:17   
Anoniman
Ne znam nisam ni sama vise pametna...........................................

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Spremnost za brak
22.2.2010 13:47:02   
Anitaaa
Ja sam oduvek bila prilično samostalna tako da za mene prelazak kod mm i kasnije brak došao kao nešto sasvim prirodno bez nekih većih trzavica.Emocionalno sam vrlo rano sazrela tako da sam bila spremna možda i ranije

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Spremnost za brak
22.2.2010 14:03:35   
Anck Su Nmaun

Svako bi se trebao prije braka odvojiti od roditelja, naći posao i živjeti sam, sam organizirati svoj život, od kuhanja i pranja do zarađivanja za vlastiti život i plaćanja režija. Tek osobe koje ovako sazriju mogu imati punu svijest o tome da se s nekim ne udružuju jer im on egzistencijalno treba ili zato što to očekuju okolina i roditelji, već zato što je ljepše živjeti s nekim u ljubavi.



Jeste svako BI trebao....ali kod nas je takva situacija da vecina parova ni kad se uzmu nemogu da se odvoje  od roditelja ...sto je naravno zalosno!
Svi se smejemo kad u AMerickim filmovima gledamo da neko komentarise kakv je ima 20 god i joos zivi s roditeljima....user posted image A to je kod nas normalno. zalosno ali normalno...

Srecom i MM j jedinac i cekao da se sve prinese ali je duugo ziveo sam i tokom studija i kasnije pa se sad sve dovelo u red, i sad kad smo u braku nemam nekih velikih problema! Ali to je nas balkanski sindrom da su poslovi podeljeni... manje vise kod svakoga!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 22.2.2010 14:04:17 >

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Spremnost za brak
22.2.2010 14:06:22   
Anitaaa
IZVORNA PORUKA: Lu RR



Svatko bi se trebao prije braka odvojiti od roditelja, naći posao i živjeti sam, sam organizirati svoj život, od kuhanja i pranja do zarađivanja za vlastiti život i plaćanja režija. Tek osobe koje ovako sazriju mogu imati punu svijest o tome da se s nekim ne udružuju jer im on egzistencijalno treba ili zato što to očekuju okolina i roditelji, već zato što je ljepše živjeti s nekim u ljubavi.


Ja sam maltene sve to radila i kući pre nego što sam se odselila.Ja sam kuvala,prala,spremala kuću  za tatu sestru i mene i davala deo plate za račune


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Spremnost za brak
22.2.2010 14:15:56   
Anoniman
Ja ne znam zasto samo ovde kod nas se podrazumeva da zena mora biti pepeljuga u braku i to je onda ok!

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Spremnost za brak
22.2.2010 14:17:44   
Lu
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja ne znam zasto samo ovde kod nas se podrazumeva da zena mora biti pepeljuga u braku i to je onda ok!


Takve nam koordinateuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Spremnost za brak
22.2.2010 17:52:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Ja sam oduvek bila prilično samostalna tako da za mene prelazak kod mm i kasnije brak došao kao nešto sasvim prirodno bez nekih većih trzavica.Emocionalno sam vrlo rano sazrela tako da sam bila spremna možda i ranije


kao ja da sam ovo napisala,...

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Spremnost za brak
22.2.2010 22:09:54   
bratzz
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja ne znam zasto samo ovde kod nas se podrazumeva da zena mora biti pepeljuga u braku i to je onda ok!

Ja nisam pepeljuga u mom braku iako srdina u kojoj zivim namece ta glupa pravila ja se uspesno branim i zivim ko kraljica. Mm je zeleo brak isto kao i ja samo sto je on biozasticen od majke i nista nije znao o vodjenju domacinstva takoda mi je trebalo vrena dok sam ga naucila nekim stvarima tako da sada funkcionisemo idealno. Po kuci moze sve da radi jedino sto ne ume da kuva mada nikad nije kasno moze i da nauci. Samo moram da napomenem dok smo ziveli sa njegovom majkom manje je ucestvoao u kucnim poslovima nego sada kada zivimo sami. A sto se tice roditeljstva na vreme sam mu rekla da ocekujem od njega da radi sve sto i ja jer mi ne pada na pamet da samo ja presvalcim, hranim i kupam nase dete.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Spremnost za brak
26.7.2011 20:45:42   
Lu
Nedjo, na tebe je reduser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Spremnost za brak
26.7.2011 20:52:41   
Anoniman
Ja sam bila ubeđena da sam pisala ovde, kako li sam to omašilauser posted image

Nekako mislim...čovek nikada nije zaista spreman ni na brak, ni na roditeljstvo...uvek se nađe nešto da ga iznenadi...a na skali od 1 do 10 spremnosti za brak, ja sam bila 0user posted image

Ono što sam ukapirala je da se čovek mnogo lakše navikne na suživot ako je vrlo mlad...nekako imam utisak da smo muž i ja zajedno odrasli u tom braku, i zajedno se formirali...da li je to bilo pametno, ili ne...svakako se ne kajemo, jer da smo se drukčije odlučili, ne bi bilo ovog vragolana našeg. I svakako je izbor bio pravi, mogli smo još "malo" da sačekamo, ali ne fali nam ništa ni ovakouser posted image


(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Spremnost za brak
26.7.2011 21:05:17   
Lu
IZVORNA PORUKA: Nedja RR

...nekako imam utisak da smo muž i ja zajedno odrasli u tom braku, i zajedno se formirali...da li je to bilo pametno, ili ne...svakako se ne kajemo, jer da smo se drukčije odlučili, ne bi bilo ovog vragolana našeg. I svakako je izbor bio pravi, mogli smo još "malo" da sačekamo, ali ne fali nam ništa ni ovakouser posted image



Ovo piše ljubavuser posted image user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Spremnost za brak
26.7.2011 21:24:43   
vukosava
Svako ko je studirao u mestu van onog gde je ziveo/la sa roditeljima se osamostaljuje nekad mnogo ranije. Recimo ja sam sa 19 godina otisla od kuce, morala da se brinem o sebi. Kuvala sam i spremala i dok sam bila kod mame, al nakon 19-te sve sam to naravno morala sama. Zivela sam 6 h od rodnoh grada.

Ja sam za varijantu probnog braka, tj konkubinata, nevencanog braka kako god to zvali. Dok ne pojedes sa nekim dzacic soli kako neko tvrdi ne poznajes tu osobu hehe.

Mi smo ziveli 4 godine zajedno pre braka tako da je meni licno sklapanje braka samo bila papir vise u dokumentima. To toplo savetujem svakome. Lepo vidis kako sta, kako se slazete. Sacekate malo sa razmnozavanjem dok sve medjusobne navike ne legnu na svoje mesto. I onda prosirite porodicu kad je sve vec poznato da ne bude kako kazu beba - bomba za brak.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Spremnost za brak
27.7.2011 11:01:39   
Anoniman
Sad bih ja tu citirala sve i svašta user posted image user posted image user posted image

Ali ovako ću - i ja verujem da je najbolje da ljudi probaju prvo samostalno da žive, pa onda da stupaju u zajednice user posted image Naravno, kod nas je to retkost zbog uslova u kojima živimo. Mm i ja smo eto imali mogućnost da budemo samostalni oboje i pre zajedničkog života. Ja nisam znala čestito ni jaje da skuvam kad sam počela da živim sama, a bilo mi je 25 godina user posted image Danas sam već grand master u kuhinji user posted image
Mada, evo i jedna mana samostalnog života koja može da naruši zajednički - u toj svoj samostalnosti rađa se i samoživost, što znači da postaješ dosta krut na svoj prostor, svoje vreme, svoje navike... To onda treba uskladiti sa nekim drugim i što duže samujete, teže vam bude da se ujedinite user posted image Ja sam živela solo 2 godine, kao i mm, i trebalo nam je vremena da se sinhronizujemo. A brak- samo papirološka nadogradnja user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Spremnost za brak
27.7.2011 14:13:14   
bebać
Ja sam živela 3,5god. sama, a m je živeo 8god. sam.....i dan danas kažem za nas da smo ko cimeri, nekad mi to smeta...a često vidim žene koje nemaju sekundice vremena za sebe(djeca, muž, svekrva te ostala mnooooooooogobrojna rodbina) i onda mi bude itekako drago što radim šta mi je volja.user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here