|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 11:01:00   
micketta
unapred se izvinjavam moderatorima ukoliko slicna tema vec postoji.
zaista sam koristila pretrazivac, ali nisam uspela nista slicno da nadjem.

naime, u proteklih nedelju dana srela sam 2 trudnice koje pojma nisu imale da mogu javni prevoz da koriste besplatno. ja se tako najvise vozim onim 'gospodskim' E-pa-neki-broj kombijem, koji inace za obicne smrtnike kosta 100 din. :)))
Prva trudnica koju sam srela je utuvila sebi u glavu kako mora da placa pola karte (??) u gradskom, a da ima pravo da se besplatno vozi jedino u privatnom prevozu. Nisam stigla da je pitam kako se to kupuje pola karte, doduse.

Drugu sam srela juce u u tom E kombiju i zena se prosto odusevila kad sam joj objasnila da ubuduce ne mora da kupuje kartu jer, kako ona rece, silne ce novce tako ustedeti. A mogli su bas i da istaknu na kombiju koje kategorije putnika imaju pravo na besplatnu voznju.

Ja ovo svoje pravo koristim bukvalno od 3. meseca trudnoce. U pocetku sam sa sobom nosila potvrdu od dr da sam u drugom stanju, a sada kada je stomak vec poveliki, samo kazem dobar dan vozacu i lepo prodjem.
Takodje, lastine medjugradske linije su  besplatne za trudnice. Vozila sam se i sama i pitala vozaca.
Tako dam, trudnice, ukoliko niste znale, nadam se da ce vam ovaj info biti od koristi.

ps - govorim za Bg, ali ne znam kako je u drugim gradovima
Direktna veza do poruke: 1
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 11:05:13   
Anoniman
Baš htedoh pitati jel to samo za BG? Jel ima neko info za NS?

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 11:11:55   
LillyT
Sto se tice BG-a, moze da se izvadi i trudnicka povlastica i to bilo kada. Samo od dr-a u DZ-u  se trazi uverenje o trudnoci (kaze se da treba za GSP) i sa tim uverenjem i (valjda) dve slike bilo ko moze da vam izvadi povlasticu koja vazi do termina (ako prebacite termin, nece vas niko izbaciti napolje). U principu, apelovali su da trudnice nose za sobom te povlastice jer na mojoj potvrdi o trunoci se nista zivo nije moglo iscitati, a sve zamisljam smotanog kontrolora kako vam gleda u potvrdu. Vade se brzo, pa posaljite nekoga po to.
Tasho, za NS ne znam, ovo vazi od pre koju godinu za BG, do tada su trudnice palcale mesecnu trudnicku kartu.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 11:12:59   
buhla
i ja sam odma kada sam saznala da sam trudna od dr dobila potvrdu, s'tim da sam ja otisla i izvadila onu trudnicku legitimaciju za prevoz (odneses im potvrdu od dr kad je termin i jednu lsiku i za 5 min bude gotovo). tako da ja to pokazujem i u gradskom i u ovim minibusevima, posto kod njih stoji da imaju besplatan prevoz trudnice u vidljivom stadiumu trudnoce, a zbog zloupotrebe one kojma se jos ne vidi stomak moraju da pokazu potvrdu od dr.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 11:16:07   
Anitaaa
A na ovo šta imam da vam ispričam....
Kad sam bila u osmom mesecu mene su izbacili iz autobusa pošto nisam imala otkucanu kartu user posted image
Nisam htela da im dam ličnu kartu,svadjala sam se i na kraju su me izbacili.A ja još kažem,aman čoveče u 8 mesecu trudnoće sam a on će meni: pa šta? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 11:19:05   
LillyT
Anitaaa, sto ga nisi prijavila? Mojoj koleginici (koja se porodila pre dve godine) nisu hteli da naplate kaznu kada su culi da je trudna, nego su joj rekli da se ne steze farmericama i ostavili je na miru. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 11:19:59   
micketta
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

A na ovo šta imam da vam ispričam....
Kad sam bila u osmom mesecu mene su izbacili iz autobusa pošto nisam imala otkucanu kartu user posted image
Nisam htela da im dam ličnu kartu,svadjala sam se i na kraju su me izbacili.A ja još kažem,aman čoveče u 8 mesecu trudnoće sam a on će meni: pa šta? user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


uhh! stoka!
vala bih mu ja zapisala broj njegove legitimacije plus broj vozila i linije pa bih lepo poslala jedan dopis u gsp!!!
uhh, kad samo pomislim kakva sve stoka radi a ima toliko postenih i pravednih ljudi koji bi jedva cekali da mogu da se zaposle bilo gde

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 11:20:51   
Anitaaa
Nisam se ni snašla...sve se to odigralo u manje od 2 min

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 12:06:48   
gagins
Takodje, lastine medjugradske linije su  besplatne za trudnice. Vozila sam se i sama i pitala vozaca.


Ja putujem Lastom kad idemo do sela i niko mi nikada od vozaca ili konduktera nije ovo rekao,a karta mi kosta oko 1500 dinara,ne bi bilo lose ustedeti ovoliko!
Koga treba da zovem da pitam za ovo?

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 12:15:13   
micketta
IZVORNA PORUKA: gagins

Ja putujem Lastom kad idemo do sela i niko mi nikada od vozaca ili konduktera nije ovo rekao,a karta mi kosta oko 1500 dinara,ne bi bilo lose ustedeti ovoliko!
Koga treba da zovem da pitam za ovo?



vidim da si iz novog sada a ja sam mislila na beogradske medjugradske.
stvarno ne znam kakva je situacija tamo user posted image
sigurno mozes pozvati njihovo predstavnistvo i za svaki slucaj priupitati.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 12:42:06   
Nensi*
Ja sam jos na pocetku trudnoce izvadila tu trudnicku legitimaciju za GSP,i onda sam jednom usla u onaj E minibus,i procitala kod vozaca da trudnice imaju besplatan prevoz i tu i od tad se vozim i sa njima besplatno...Dok nije poceo da se vidi stomak,pokazivala sam im tu povlasticu iz GSP-a.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 12:55:17   
Unica
IZVORNA PORUKA: micketta


Takodje, lastine medjugradske linije su  besplatne za trudnice. Vozila sam se i sama i pitala vozaca.
Tako dam, trudnice, ukoliko niste znale, nadam se da ce vam ovaj info biti od koristi.

ps - govorim za Bg, ali ne znam kako je u drugim gradovima



milion puta sam se vozila na relaciji Bg-Obrenovac i svaki put sam uredno morala da platim kartu. user posted image
obicnu trudnicku za gsp nisam izvadila jer su me zeznuli a i ja se nisam lepo informisala. jednom mi se desilo da mi udje kontrola i kad sam pokazala kartu a kontrola videla tibu rekli su mi da imam pravo na besplatnu voznju ali samo ako imam povlasticu. inace mi traze kartu na proveru bez obzira na stomak.

inace, za trudnicku povlasticu treba ta potvrda od lekara, slika (moze i tamo da slika na automatu) i 250din.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 12:55:28   
SUPER MAMA
E i ja sam ovo koristila dok sam bila trudna i odlicno je.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 13:05:10   
micketta
IZVORNA PORUKA: Unica

IZVORNA PORUKA: micketta


Takodje, lastine medjugradske linije su  besplatne za trudnice. Vozila sam se i sama i pitala vozaca.
Tako dam, trudnice, ukoliko niste znale, nadam se da ce vam ovaj info biti od koristi.

ps - govorim za Bg, ali ne znam kako je u drugim gradovima



milion puta sam se vozila na relaciji Bg-Obrenovac i svaki put sam uredno morala da platim kartu. user posted image
obicnu trudnicku za gsp nisam izvadila jer su me zeznuli a i ja se nisam lepo informisala. jednom mi se desilo da mi udje kontrola i kad sam pokazala kartu a kontrola videla tibu rekli su mi da imam pravo na besplatnu voznju ali samo ako imam povlasticu. inace mi traze kartu na proveru bez obzira na stomak.

inace, za trudnicku povlasticu treba ta potvrda od lekara, slika (moze i tamo da slika na automatu) i 250din.



o, mamu im njinu! grrrr
ja pitala vozaca na liniji beograd - parcani (to je jedno selo kod ralje) i on rece da se vozim za 'dz'.
cula sam i ja da je pravilno imati tu trudnicku povlasticu ali me je mrzelo da odem da izvadim.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 13:06:48   
Lilly*
I ja prvi put čujem za ovo! Raspitaću se za NS

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 13:07:39   
*Alexx*
Ja nisam ni znala da postoji trudnička legitimacija za prevoz. 

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 13:22:28   
micketta
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja nisam ni znala da postoji trudnička legitimacija za prevoz. 


pa, naravno, smislili mangupi da nam otmu po 250 din. nije para al' me nerviraju

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 13:30:39   
LillyT
IZVORNA PORUKA: micketta

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja nisam ni znala da postoji trudnička legitimacija za prevoz. 


pa, naravno, smislili mangupi da nam otmu po 250 din. nije para al' me nerviraju



A kao cemo propasti za tih 250 dinara?!? Cim nam daju nesto besplatno, mi nadjemo odmah propust! Mislim da je bolje izvaditi je na pocetku jer neke devojke do 6 meseca ne izgledaju trudne, a totalno mi je smesno da bilo kome pokazujem papir da bih dokazala trudnocu.
Novosadjanke, raspitajte se za legetimaciju jer mozda nemate besplatan prevoz, ali moze da postoji neka pogodnost za trudnice.

< Poruku je uredio LillyT -- 10.2.2010 13:31:55 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 13:32:39   
Unica
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja nisam ni znala da postoji trudnička legitimacija za prevoz. 


ja sam cula kasno ali su mi rekli tamo da imam pravo kao nezaposlena user posted image posle kad sam saznala poludela sam... ne jer sam dale silne pare na prevoz nego jer je suludo da imas pravo za koje te zezaju i lazu da nemas...
mada sve pise na sajtu gsp i delu za povlascene kategorije...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 13:33:35   
SUPER MAMA
inace, za trudnicku povlasticu treba ta potvrda od lekara, slika (moze i tamo da slika na automatu) i 250din.


Ovo u Beogradu je uvedeno negde u maju 2008 godine.Znam za to jer sam bila 16 koja je koritila tu legitimaciju.Odlicna stvar je.

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 13:35:33   
micketta
IZVORNA PORUKA: LillyT

A kao cemo propasti za tih 250 dinara?!?


necemo propasti, ali sta se desava kada drugi put ostanem trudna? opet vadim novu legitimaciju? mogli su da smisle nesto npr. sa pecatima na vec postojecoj legitimaciji, ili sta ti ja znam, slicno nesto. mislim da nas i tako drzava dovoljno potkrada. pa ja sam od pocetka trudnoce samo 2 leka dobila na recept i to one najjeftinije, heferol kapsule i ferum lek. zasto npr. canesten vaginalete ne idu na recept? zasto foliron moram da platim? ali to nije sada tema....

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 13:39:09   
Anoniman
Našla sam kontakt mail na sajtu GSP NS, i poslala mail:

Poštovani,

Upravo sam saznala da trudnice u Beogradu mogu da izrade trudničku legitimaciju za gradski prevoz i međugradski prevoz Lastinim autobusima, te se voze besplatno do kraja trudnoće.

Zanima me da li tako nešto postoji za trudnice u Novom Sadu? Ako postoji, molim Vas me uputite gde da se raspitam.

Unapred zahvalna,
...


(odgovor članu Unica)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 13:40:04   
Mimče
izvinite drage ako sam dobro skontala samo uđem u E bus i kažem da sam trudna, a šta ako nemam legitimaciju a ni lekarsku potvrdu kod sebe a stomačić mi je mali jer smo još malecki. u suštini gledaću to da izvadim što pre pošto idem na posao i kući svaki dan prevozima, međutim za E mi je dovoljno samo uverenje od dr, jel tako?
pozz

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 13:44:10   
Trcosava
u Bgd je free - meni se malo video stomak, ja ušla kod vozača pitala jel mi treba karta - kaže ne treba
dajm mu ja pare i tražim jednu kartu, a on će ''pa gospođo ne treba vam karta'' kažem - kupujem za muža user posted image

inače ovde u Slo - sam sa stomakom do zuba plaćala - ovde se sve plaća user posted image user posted image user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: trudnice - besplatan prevoz
10.2.2010 13:46:21   
LillyT
Mimce, mislim da ti ipak treba neki dokaz. Zamisli koliko bi se onda zena vozilo za dz, samo udju i kazu, ja sam trudna, treci mesec. Nemoj da te mrzi, samo trazi od ginekologa potvrdu za GSP i zavrsi to (ili neka ti neko zavrsi) i mirna si.

Micketta i dalje mislim da ni 500 pa ni 1000 dinara za 2 odnosno 4 povlastice nije puno s obzirom da se vozis 7-8 meseci za 250 din!!!


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here