|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Soft markeri u trudnoci
11.6.2013 9:41:51   
dijana1*
Juce sam bila na UZ i radila dabl test i sve je uredu. Dr. mi je sledecu kontrolu zakazala u 16-toj nedelji gde ce mi raditi soft markere. Ja prvi put cujem za to . Da li ih je neko radio ? Kakav je to test? Da li se radi UZ plus vadjenje krvi ili je nesto drugo u pitanju?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Soft markeri u trudnoci
17.6.2013 22:53:46   
jole82
Soft markeri se traze samo UZ-om user posted image
Radi se u 16. nedelji, jer je do tada 90% razvoja ploda zavrseno, pa eventualne urodjene anatomske nepravilnosti, koje se manifestuju kasnjenjem razvoja, tek sad mogu da budu uocene, a nisu mogle biti uocene u prvom trimestru. Traze se precizni uz markeri koji mogu da procene gradju mozga, srca, pluca, un. organa, kostanih i mekotkivnih struktura.
E sad..neko i dopunski trazi da se odrade i biohemijski pokazatelji (iz krvi) hromozomskih anomalija..al to ce ti najbolje dr reci da li treba ili ne..a verujem da ne, jer ja sam radila dabl u 12. nedelji (koji je bio dobar) i isto sam isla 16. nedelje na te soft markere...sve je od pocetka bilo u redu, nego moj doca to tako radi sa svim trudnicama user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Soft markeri u trudnoci
17.6.2013 23:09:27   
dijana1*
Jole u medjuvremenu sam zvala dr. da je pitam za te markere i za tripl test i ona mi kaze da su ovi markeri ustvari prevazisli tripl test i da se radi 7 markera.
I meni je dabl uredu ali sam primetila da i ona bez obzira na sve radi dodatne testove.
U principu dr. mi radi UZ i posle toga vadjenje krvi ako sam te dobro razumela ?
16-tog jula idem na pregled pa pisem.....
Ne vidim ti tiker, koja si ti sada nedelja?

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Soft markeri u trudnoci
17.6.2013 23:23:51   
jole82
Da to je bolja metoda jer se UZ-om gledaju organi...a dabl i tripl(iz krvi) su samo statistika...a ako je dobar lekar i zna da gleda UZ..onda je i UZ poprilicno dovoljan (za dabl)...misli se na prikazivanje nosne kosti i NT (nuhalni nabor)
Tih 7 markera su: ciste u mozgu koje stvaraju likvor, promene u misicima koji pomeraju srcane zaliske, sistem za izlucivanje ubrega, promene na crevnim vijugama, skracenje nadlaktice i butne kosti....
I tada u 16. nedelji nepravilnosti, ako postoje, moraju da se vide na UZ...
Ovo za dodatno vadjenje krvi sam cisto napomenula, jer kad se posumnja na nesto na uz, traze i krv na analizu na hromozomske anomalije...tako je meni dr tada rekao i da ne radimo tripl nego ovo za 4 nedelje...meni je i taj UZ bio u redu i samo sam vadila standardnu krvnu sliku sa biohemijom...
I moj taj doca voli da sve dodatno odradi da bude i on siguran, a i trudnica..sto je po meni super...
Javi bas kad zavrsis pregled...to se odmah sve zna nakon pregleda..verujem da ce sve biti u redu user posted image
Inace ja sam se porodila pre 4,5 mesecauser posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Soft markeri u trudnoci
17.6.2013 23:30:16   
dijana1*
Verovatno ce mi biti stresno dok ne prodje UZ ali kada kaze da je ako Bog da sve uredu da se lepo opustim. To je onda ok test ovi statisticki mi se uopste ne svidjaju.
Javljam cim zavrsimuser posted image
Sorry, mislila sam da si ponovo trudnauser posted image

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Soft markeri u trudnoci
17.6.2013 23:37:45   
jole82
Opusteno za user posted image user posted image
Znas i sama kako to ide...stres i briga dok se ne pregrmi pregled...pa tako opet do sledeceg...
Al'' ocito ti je dr. na mestu i u sigurnim si rukama sto se toga tice...a dace Bog da sve bude kako treba user posted image

Nadam se da cemo se uskoro i upoznati na kafi, na RR okupljanju u Tavanku user posted image

< Poruku je uredio jole82 -- 17.6.2013 23:38:23 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Soft markeri u trudnoci
17.7.2013 17:06:05   
jole82
Dijana kako je bilo na pregledu? user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Soft markeri u trudnoci
3.11.2014 21:00:15   
lesica
Odradismo danas soft markere user posted image

Uz double test niskog rizika, urednu morfologiju i biometriju odsutni su i sledeći soft markeri: ciste na pl shoriodeusima, hiperehogeni fokusu u srcu, hiperehogeni crevni odjeci, pijelektazije veće od 5mm, sandal gap na prstima stopala, skraćenje nadlaktice i butne kosti, što dodatno samnjuje rizik od Sy Down-a.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Soft markeri u trudnoci
3.11.2014 21:52:56   
dijana1*
Lesice bravouser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Soft markeri u trudnoci
3.11.2014 22:13:22   
choopa choops
user posted image Bravo lesice!

Inače, ja prvi put čula za ovo....

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Soft markeri u trudnoci
3.11.2014 22:21:34   
serpica
Bravo Les user posted image mene to ceka za 3 nedelje

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Soft markeri u trudnoci
3.11.2014 22:22:56   
milicicak
user posted image Lesice

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Soft markeri u trudnoci
3.6.2015 9:01:49   
dijana1*
Da li se soft markeri mogu raditi pre 16-te nedelje. Oko 14-15 npr?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Soft markeri u trudnoci
3.6.2015 13:11:20   
Maraj
...ja prvi put cujem za ovo....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here