|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.

Buka loše utiče na pamćenje dece

Uredništvo portala Ringeraja.rs, 20.3.2016
Buka više utiče na pažnju kod dece nego kod odraslih i može dovesti do smetnji u učenju, rezultat je najnovijeg istraživanja Američke asocijacije za razvoj nauke.
Ključne reči:

image
/11


Buka TV aparata i drugih elektronskih uređaja loše utiče na mozak dece i njihovu sposobnost učenja, jer deca pokušavaju da registruju sve što se oko njih dešava i prilikom mešanja zvukova često zaboravljaju naučeno.

Američki istraživači navode da deca imaju veću potrebu za razumevanjem govora u svetu koji ih okružuje, zato što uče jezik slušajući druge, ali u isto vreme nisu osposobljeni da se nose s tim.

"Buka koju registruju deca u bučnom okruženju nije ista kao ono što čuju odrasli, oni pokušavaju da shvate sve što ih okružuje, što može negativno uticati na sposobnost učenja i pamćenja", izjavio je doktor Leri Lebold.

Smanjena sposobnost učenja u bučnim okruženjima nije svojstvena samo maloj i deci predškolskog uzrasta, već i adolescentima, navode istraživači.

Američka asocijacija za razvoj nauke preporučuje roditeljima da ne ostavljaju upaljen TV, radio ili druge elektronske aparate u prostorijama u kojima borave deca, da govore jasno i koriste neverbalnu (facijalnu) ekspresiju kada komuniciraju sa decom.

 

Izvor: 021.rs

Klikni “Like” i dodaj svoj komentar na članak:

Veliki petak, najtužnija godišnjica i vera...
Godinu dana kasnije bol je i dalje tu. Veo tuge i dalje viori oko škole, na hodnicima, u učionicama ali i nad celom Srbi...
9
Čardak ni na nebu ni na zemlji
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
7
Životni izazovi porodice sa obolelim članom
Pored izazova vezanih za uspostavljanje kvalitetnog odnosa roditelj-dete u ovakvim porodicama, kao porodični terapeuti, ...
6
Kada se farbaju jaja za Vaskrs?
Jaja se u Srbiji farbaju još od 16. veka. Kroz nekoliko vekova usavršavale su postojeće tehnike, izmišljale nove, ali je...
6





Sa koliko godina deci PROBUŠITI UŠI?
O temi mala deca i minđuše vode se velike rasprave – je li to baš slatko ili je nanošenje telesne povrede?
Mrežni sistem koji štiti decu od pada sa p...
photo
Zato što brinemo o bezbednosti Vaše dece i Vaših kućnih ljubimaca prepoznati smo kao najkorisniji proizvod iz oblasti ur...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here