Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2025
Danu media d.o.o. Beograd
Ovo pitanje postavila je Britankama danska premijerka Helle Thorning-Schmidt, koje, po njenom mišljenju, olako odbacuju diplome stečene na prestižnim univerzitetima i svoje najbolje godine troše na odgajanje dece.
Luis Kirk je veoma ponosna na to što svakodnevno obavlja najvažniji posao na svetu, a nije mala stvar podizati i vaspitavati četvoro dece. Njena tri sina osvojila su stipendije za najbolje državne škole, a njena ćerka se upravo upisala na Oksford. Luis je samo nastavila porodičnu tradiciju tako što je najpre završila studije prava na Oksfordu, a potom se udala i u potpunosti posvetila jednoj drugoj vrsti karijere - poslu uspešne majke i domaćice.
Javnost je svojevremeno uskomešana komentarima danske premijerke koja je uputila jednostavno pitanje svim onim ženama koje su bile sjajne tokom školovanja, na najboljim državnim univerzitetima, a potom napustile potencijalno uspešne karijere i okrenule se poslovima poput menjanja pelena.
Ipak stručnjaci veruju da neke veoma obrazovane majke vremenom mogu postati frustrirane zbog uloge koja im je dodeljena, pa postaju zahtevni roditelji, delimično teroristi.
- Potpuno je paradoksalno, takve majke svoje ćerke prisiljavaju da postanu najbolje, u školi, na fakultetu, u sportu koji treniraju, ali sa druge strane one same ne mogu im biti nikakvi uzori, jer su iako školovane one samo domaćice. Nijedna od tih žena ne planira da se ikada vrati poslu koji je do tada relativno uspešno obavljala – rekla je Averil Lejmon psiholog.
Izvor: Blic.rs (tekst objavljen 16.4.2012.)