Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2026
Danu media d.o.o. Beograd
Pitanje:
[lilihip] Poštovani,
Poštovani doktore, da li postoje neki posebni položaji koji mogu pomoći kod zatrudnjivanja, posebno kada žena ima zavaljenu matericu?
Odgovor:
[Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić] Poštovana,
Kod problema zavaljene materice grlic u misionarskom polozaju je ispod stidne kosti i nije u stanju da se „kupa„ u spermi koja puni dno vagine tj. fornikse vagine. Zato se preporucuju polozaji u kome se penetracija obavlja otpozadi i nakon odnosa ostaje se u polozaju stomakom na duseku. Takodje postoje postupci i operativni zahvati koji reponiraju i fiksiraju matericu u polozaju antefleksije i anteverzije, tj. u polozaj kada je materica napred u odnosu na besiku i stidnu kost.
Prof.dr. ginekolog Nemanja Milinčić, spec.ginekologije i akušerstva-Ginekološko akušerska klinika Kliničkog Centra Srbije
Pitanje je bilo postavljeno na forumu Zatrudnjivanje
4
4
3
3
"Promaja."
пеперутка16
Да ли верујете у „промају“ и да ли штитите себе и своје дете од ње? Занима ме колико смо ми у Србији оптерећени промајом, док у неким деловима света, на пример, чак ни не знају шта је промаја?