Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2025
Danu media d.o.o. Beograd
Sprovođenje navedenih aktivnosti realizuje se u okviru „Drugog projekta razvoja zdravstva Srbije“ Ministarstva zdravlja, uz podršku Svetske banke.
U cilju obezbeđivanja edukacije lekara svih specijalnosti, Srpsko udruženje za Antimikrobnu hemoterapiju u partnerstvu sa Ministarstvom zdravlja Republike Srbije organizuje Simpozijum „Savremena antimikrobna terapija – pristup, problemi, dileme“ u petak, 25. marta 2016. godine, sa početkom u 9 časova, u Hotelu M, Bulvar oslobođenja 56a, u Beogradu.
Simpozijum će otvoriti dr Vesna Knjeginjić, pomoćnica ministra zdravlja, a prisutnima će se obratiti i prof. dr Mijomir Pelemiš, predsednik Srpskog udruženja za antimirobnu hemoterapiju i dr Olivera Jovanović – koordinator za efikasnu nabavku lekova i medicinskih proizvoda, Drugi projekat razvoja zdravstva Srbije, Ministarstvo zdravlja.
Učesnici skupa, oko 300 lekara različitih specijalnosti, ginekolozi, hirurzi, infektolozi, epidemiolozi, farmakolozi, mikrobiolozi, lekari opšte medicine, imaće priliku da se upoznaju sa svim vrstama infekcija i upotrebom najsavremenijih sredstava za lečenje kroz izlaganja eminentnih stručnjaka.
Skup je akreditovan kod Zdravstvenog saveta Srbije za kontinuiranu medicinsku dokumentaciju.
Ministarstvo zdravlja Republike Srbije i Srpsko udruženje za Antimikrobnu hemoterapiju i zvanično partneri na sprovođenju Kampanje o racionalnoj upotrebi antibiotika, sa zajedničkim ciljem podizanja svesti o racionalnoj upotrebi antibiotika među građanima, kao i među zdravstvenim radnicima, tako da se sačuva efikasnost antibiotika.