Ringeraja.rs je specijalizovani portal, namenjen budućim roditeljima, trudnicama i roditeljima predškolske dece.
Copyright 2008-2024
Danu media d.o.o. Beograd
Mnogo mladih žena bi razmislilo o zamrzavanju svojih jajnih ćelija u budućnosti, pokazala su nova istraživanja. Podatke koje je objavio Kraljevski koledž za opstetičare i ginekologe (RCGOG), pokazuju zabrinutost da mnoge mlade žene misle o svojoj plodnosti.
Prema studiji, 25 posto žena u periodu od 18 i 24 godine zabrinute su za zbog svoje sposobnosti začeća, a zabrinutost je takođe bila šire zastupljena kod 49 posto žena svih uzrasta u Velikoj Britaniji.
Tri do pet žena takođe priznaju da se osećaju preplavljeno količinom informacija koje im nude o plodnosti, dok tri četvrtine nisu sigurne da li su informacije o plodnosti koje čuju nepristrasne.
Profesor Lesli Regan, predsednik RCOG-a, naglašava da je važno osigurati da žene osećaju, da primaju tačne i pouzdane smernice kada razmišljaju o tome da imaju bebu.
"Pokušavajući da dobiju bebu za neke može da bude izuzetno stresno. Ovi novi podaci odzvanjaju onim što smo čuli od žena i pacijenata dugi niz godina", kaže profesor Regan.
"Od vitalne je važnosti da žene i parovi imaju pristup preciznim, zasnovan na dokazima, nepristrasnim i stručnim savetima zbog čega smo zajedno okupili poznate stručnjake, pacijente i partnere na jednoj lokaciji za prvi događaj Foruma o plodnosti".
Anketa sa 1.002 žena je sprovedena kako bi se promovisalo inauguralni Forum o plodnosti, događaj organizovan od strane RCOG-a, Uprave za oplodnju i embriologiju i Britanskog društva za plodnost.
Cilj skupa je okupiti stručnjake, medicinske stručnjake i članove javnosti kako bi razgovarali o pitanjima plodnsoti.
Studija je takođe otkrila da je petina žena koristila aplikaciju za plodnost, a trećina je izjavila da bi razmislila u budućnosti o tome da je koriste.
Štaviše, više od četvrtine žena bi razmotrilo treninge o plodnosti, što može uključivati smernice za neplodnost ili veštačku oplodnju.
Sali iz Udruženja, naglašava posvećenost organizacije pružanju nepristrasne informacije o tretmanima plodnosti.
"Iz ličnog iskustva, kao bivši pacijent znam koliko je teško pronaći nepristrasne informacije zasnovane na dokazima, tako da možete donositi informisane odluke o pravilnom tretmanu plodnosti za vas", kaže gospođa Sali.
Klara Marfim direktorka za spoljašnje poslove u Velikoj Britanskoj savetodavnoj službi za trudnoću, objašnjava zašto je važno osigurati da se informacije o plodnosti, pružaju "pažljivo".
"Često se sugeriše da žene ne znaju za opadanje plodnosti dok postaju starije - ako ništa drugo mnogo mladih žena je svesno da mogu da nastupe poteškoće u zasnivanju i brinu se o tome - često i bez nekog dobrog razloga", kaže Marfi.
Žene zaslužuju visokokvalitne informacije zasnovane na dokazima o plodnosti koje se komuniciraju na poštovan način kako bi se pomoglo u informisanju njihovih odluka tokom njihovog reproduktivnog života".
1978. godine Luis Brovn je postala prva osoba na svetu koja se rodila kroz Vantelesnu oplodnju.
Prevod: indepedent
На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16
Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?