|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   "Mrtva" beba se probudila pred svoj...
10.8.2009 13:30:06   
Anoniman
Malog dečaka rođenog 16 nedelja prevremeno doktori su proglasili mrtvim u bolnici u Paragvaju, ali on se probudio nekoliko sati kasnije pred svoj pogreb, prenosi Rojters.

Dr Ernesto Veber, šef Pedijatrijske klinike državne bolnice u prestonici Paragvaja Asunsionu, rekao je da je beba po rođenju težila samo pola kilograma.
"Nije se pomerao, nije imao respiratorne funkcije, nismo utvrdili otkucaje srca, i zato smo ga proglasili mrtvim", rekao je Veber Rojtersu.
Porodica je dobila potvrdu o smrti i kartonsku kutiju sa bebinim imenom koja je služila kao privremeni pogrebni sanduk.
Međutim, kada je porodica preuzela bebu iz bolnice i počela da ga priprema za pogreb, neverovatna stvar se desila.
"Otvorila sam kutiju, podigla bebu i on je počeo da plače. Prepala sam se i uzviknula 'dete plače', a onda je počeo i da pomera ručice i nožice. Svi smo se preplašili," rekla je Liliana Alvarenga, jedna od članova porodice koji su prisustvovali neverovatnom događaju.
Bolnica je započela istragu, a beba se nalazi u inkubatoru i u stabilnom je stanju.
Izvor: blic.rs
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: "Mrtva" beba se probudila pred ...
10.8.2009 15:16:30   
sneza24
Samo nek beba bude dobro.Ali neznam sta je sa ovim doktorima?Kako je moguce da se tako nesto desilo?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: "Mrtva" beba se probudila pred ...
10.8.2009 15:35:42   
mihi
Paragvaj znate kakav je tamo haos, korupcija svuda pa se lekari malo zaboravili. Moja sestra od strica se porodila ovde pre 22 godine inače je lekar rodila je Stefana kraje 6. meseca sa 960g, njen muž je doša da pita neonatologa šta je s bebom ona ga je pitala imate li još dece on je rekao da jedno, e pa idite brinite o njemu od ovoga nema ništa, držali su ga  ceo dan u boksu i tek sutra na intervenciju kada su videli da je živ prebacili u institut za prevremeno rođenu decu, Stefan je danas lep, zdrav momak. Bio je 5 meseci u inkubatoru, eto samo malo manje drastična priča od Paragvajske.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: "Mrtva" beba se probudila pred ...
10.8.2009 22:02:41   
oliveradj
Ovo je strasno, posle svih stresova da majka i otac ostanu normalni ja ne znam kako bih.user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: "Mrtva" beba se probudila pred ...
10.8.2009 22:18:39   
Buba76
Pa moze beba da prezivi,nije mi jasno kako mu nisu primetili vitalne funkcije,sigurno ih je imao. Budale...

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: "Mrtva" beba se probudila pred ...
11.8.2009 10:42:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi

Preminuo mali dečak koji je "oživeo" pred sahranuBeba iz Paragvaja izgubila borbu za život
Autor: Blic online | 11.08.2009. - 09:11 Beba koja je "oživela" pred svoju sahranu nakon što su je doktori u bolnici u Paragvaju proglasili mrtvom, juče je nažalost izgubila svoju borbu za život, prenosi BBC.

Mali dečak Endžel Salavador, koji je težio samo pola kilograma kada je prošle nedelje rođen četiri meseca prevremeno, nije uspeo da preživi u inkubatoru jer mu vitalni organi nisu bili dovoljno jaki, saopštilo je bolničko osoblje.
Pedijatri u bolnici u paragvajskoj prestonici Asunsionu proglasili su bebu mrtvom ali se dečak "probudio" nekoliko sati kasnije, pred svoj pogreb. Šef Pedijatrijske klinike je rekao da doktori nisu dobro proverili vitalne znake deteta pre nego što su ga proglasili mrtvim.
Nije poznato da li će porodica tužiti bolnicu za nemar

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: "Mrtva" beba se probudila pred ...
11.8.2009 10:43:34   
mihi
Ja sam mislila da ubacim u isti pa reko možda bolje ovako. Nema veze  može i ovakouser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: "Mrtva" beba se probudila pred ...
11.8.2009 10:46:55   
Anoniman
Da li bi ta beba preživela da su je odmah stavili u inkubator a ne poneli kući da spreme za sahranu?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: "Mrtva" beba se probudila pred ...
11.8.2009 10:47:36   
guppy RR
to ne možemo i nećemo nikada znati. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: "Mrtva" beba se probudila pred ...
11.8.2009 11:04:10   
Shishica
Ni prvi ni poslednji put da doktori ubiju.. Ali ovo je bas tuzno.. Maaaala beba.. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: "Mrtva" beba se probudila pred ...
11.8.2009 11:05:57   
mihi
To je stvarno jako rano rođena beba sa 5 punih meseci trudnoće, pitanje šta bi bilo i da je odmah stavljena u inkubator?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here