|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
31.10.2009 13:47:58   
Anoniman
[Sadržaj poruke je obrisan]
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tablete za smirenje
31.10.2009 13:48:43   
Rivana
Ja sam posle porodjaja pila bromazepan

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tablete za smirenje
31.10.2009 13:51:02   
indy_25
Uzimala kad sam imala problema davno nekada i ne bi vise nikada. Imam prijateljicu koja je postala ovisnik o leksilijumu bukvalno se trese ujutro cim popije  tableticu normalana je. Kaze da ne bi mogla da funkcionise bez leksilijuma.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tablete za smirenje
31.10.2009 13:52:22   
Trcosava
meni rekli da imam nizak pretisak i da ne pijem lekove za smirenje, a sa druge strane nikad ni ne bih, breee dovoljno što sam ovisnik o cigare, druga droga mi ne treba



(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tablete za smirenje
31.10.2009 13:52:32   
Rivana
Ko droga uzas jedan....Meni su u bolnici posle porodjaja kad sam imala probleme davali bromazepan i kuci kad sam izasla pila sam ga

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 5
   [Obrisana poruka]
31.10.2009 13:53:06   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tablete za smirenje
31.10.2009 13:54:48   
Lu
Pisala sam u temi nesanica da imam problema sa spavanjem u posljednje vrijeme,čai mlijeko nisu pomogli pa sam popila apaurin od 2mg i spavala ko bebica,to samo jednom,drugo veče sam odlučila ne popiti nego samo ako se probudim i baš ne mognem zaspati ali nije mi više trebaouser posted image
Kad sam nervozna ne pijem,jer se ja brzo sama iskontroliram.
Popila sam apaurin kao preventivu, recimo kad neko umre a ja moram doći u tu kuću izraziti sućut ili otići na sahranu(koje inače izbjegavam),od toga se jako uzrujam i taj strah ne mogu kontrolirati pa smatram da nije zgoreg popiti jedan apaurinčić. 

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tablete za smirenje
31.10.2009 20:03:57   
sephora
kao student sam pila dijazepam i nije imao neko dejstvo...posle prve trudnoće i 9 meseci dojenja popila sam ga ponovo (dobila sam otkaz) ali me je "zabetonirao"...
od tada nisam pila nikakve tablete za smirenje, sada bi mi baš malo prijalouser posted image ali ne može jer user posted image sisa...
inače, mislim da je stres jako opasan i da je nekada bolje popiti tabletu nego da organizam trpi stresiranje...naravno-ne preterivati!!!
takođe, kod išijasa dobro je uzeti tetrazepam jer opušta mišiće...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tablete za smirenje
31.10.2009 20:32:28   
Anoniman
Pila sam samo kapi od valerijane, i to samo kad se jako iznerviram na poslu, pa da moji ukucani ne bi ispastali zbog togauser posted image

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Tablete za smirenje
31.10.2009 21:37:53   
gagana83
Ja sam popila bromazepam dva puta u zivotu i to kad sam imala smrtni slucaj u porodici pa su mi moji dali da se smirim i nikad vise,nadam se i da necu imati potrbe. Postoji i neka biljna alternativa,mislim da je skroz neskodljivo,tablete se zovu Persan ili Persen,ne znam tacno.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Tablete za smirenje
31.10.2009 21:39:56   
Jeca*
Pila ja Persen jedno vreme...i super mi je bio user posted image  ali ne daj Boze da mi vise zatreba. Popila sam i Bromazepan jednom i spavala kao top, a bensedin sam pila u trudnoci da relaxira zidove materice i nervirala se sto to moram da pijem, pa sam izbegavala kad god sam mogla i na kraju samoinicijativno prestala. Sa Bensedinom sam imala problem sto kod mene nekako cudno deluje tj kad popijem ne mogu uopste da zaspim pa probdim celu noc ..svi su se krstili i levom i desnom user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Tablete za smirenje
31.10.2009 21:49:04   
dunja RR
nisam nikada popila nijedan, nemam pojma kako bi na mene delovali, ne zelim da probam......

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tablete za smirenje
1.11.2009 10:19:54   
Anoniman
Uzela sam bensedin par puta.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tablete za smirenje
1.11.2009 10:24:35   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Sa Bensedinom sam imala problem sto kod mene nekako cudno deluje tj kad popijem ne mogu uopste da zaspim pa probdim celu noc ..svi su se krstili i levom i desnom user posted image


user posted image user posted image user posted image evo ja ću i sa nogom da se prekrstim...jesi fenomen!!!!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Tablete za smirenje
1.11.2009 10:32:48   
LillyT
Prvi put su mi dali bensedin u srednjoj skoli (jako mi je pozlilo na casu, pa mi ovi iz hitne dali inekciju bendze u trtu, otupela sam u trenutku). Posle su mi u bolnici pred operaciju dali nesto za smirenje, nije bas delovalo. Na faxu sam par puta popila kapi valerijane, spavala sam kao top; kontam da kod mene radi placebo efekat. Od tada (ima tome vise od 5 godina) ne uzimam nista, mada sam razmisljala o Persenu, ali mi dragi kaze da ne uzimam, da nije to za moju nervozu i distimiju.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Tablete za smirenje
1.11.2009 10:56:45   
MERYEN
Pila sam bensedin kad sam imala nekih zdravstvenih problema nedelju dana,od tada kad god imam bolove u grudima i rukama,uglavnom izazvane jakim umorom,i promajom koju ne podnosim pijem diklofen i pola bensedina.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Tablete za smirenje
1.11.2009 12:22:29   
Jeca*
e da, samo da kazem, ja sam persen uzimala pre par godina kad sam prvi put prestala da pusim. Kazem prvi jer kad sam drugi tj poslednji put prestala da pusim, bila sam trudna i nisam uzimala nista od lekova za umirenje pa ni Persen. Toliko o tome! ako mene pitate nije trebalo ni prvi put da uzimam jer je sve iz glave...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Tablete za smirenje
2.11.2009 8:39:30   
oliveradj
Uzela sam bensedin i bromazepam dosta puta, probala sam i pesen međutim on mi smeta. Bromazepam sam uzela kad me je uhvatila depresija posle porođaja i trebala sam ranije posle jedne kutije bilo mi je mnogo bolje. Sad sam kupila kutijicu Folnak tableta. Negde sam pročitala da popravljaju raspoloženje i meni je stvarno tako, kad uzmem tableticu osećam se super, one se preporučuju i osobama koje žele trudnoću i na početku trudnoće!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Tablete za smirenje
2.11.2009 10:09:33   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dunja

nisam nikada popila nijedan, nemam pojma kako bi na mene delovali, ne zelim da probam......


sad citam da je neko  napisao da je dobio lek pred operaciju, to sam zaboravila; ako se i to racuna dva puta sam isla na laparaskopiju, ali koliko se secam nisam nista prethodno pila, sve sam dobijala preko igle.............

< Poruku je uredio dunja -- 2.11.2009 10:10:54 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Tablete za smirenje
2.11.2009 10:15:03   
LillyT
Ja sam to pisala. Dali su mi noc pred operaciju, jer u bolnici nista ne radis pa ti se i ne spava nocu, onako, nije da nije delovao, ali ipak se nisam ustondirala. Posle su mi dali u pripremnoj sobi, tu sam popila, ali tu bas nije delovao, vise je licilo na kokain, totalno sam bila vesela, pricala non-stop i osecala se bas dobro (ko zna sta su mi dali)

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Tablete za smirenje
2.11.2009 10:15:27   
viking
Ja uzmem bromazepam ponekad kad letim avionom pošto se plašim letenja, i to kad je duži let ili ne neko nevreme i slično. Jednom sam ga uzela pa je kasnio let, lek počeo da deluje, jedva su me uneli u avion...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Tablete za smirenje
2.11.2009 10:24:32   
LillyT
Jao Viking, razumem te.  Ja bas volim da letim avionom, ali sam ranije pila tablete protiv mucnine (ne znam zasto, istripovala sam se da ce mi biti lose) i popijem jednom klometol. Ja sam se obeznanila, devojka koja je sedela pored mene me je dizala (sedela sam do prolaza) jer sam konstantno padala pored na prolaz. Onako nesto se ne secam da sam dozivela. Od tada nista ne pijem kada letim, nije mi uopste potrebno.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Tablete za smirenje
19.1.2012 23:52:35   
isidora88
moj endokrinolog mi je prepisao persen jer sam jako zivcanauser posted image
ne znam da li da bacam pare jer mi se ne svidja ideja da pijem jos neke lekove jer sam ionako kao baba,svako jutro saka lekovauser posted image
strasno mi je da ovako mlada treba da se toliko kljukam lekovimauser posted image
inace sam ponekad samoj sebi nepodnosljiva,a kamo li drugima,to mi bas predstavlja problem,planem za svaku sitnicu i histerisem do besvesti,puna sam negativne energijeuser posted image

jel pio neko ove tablete? mene je strah i da me ne uspavljuju je ionako zbog stitne sam stalno pospana i jedva funkcionisem pa ne bih da se negde skljokam.to mi se desilo kad su mi u porodilistu dali bensedin zbog pritiska,sreca pa mi tata zivi preko puta,komirala sam se u roku od 5 minuta

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Tablete za smirenje
20.1.2012 8:50:13   
*Alexx*
Ja sam Persen popila par puta i to baš skoro, kad sam bila toliko napeta (posao, finansije) da nisam mogla da zaspim. Inače nikad ne pijem tablete za smirenje. Mislim da me je malo opustio, ali uopšte ne deluje tako da te komira. Persen je biljni, koliko se sećam, tako da nemoj da brigaš.
Pošto već piješ dosta lekova, a mlada si, ja ti iskreno preporučujem homeopatiju. Skoro sam pila Bahove kapi, namenjen baš opuštanju i smirivanju, i jako su lepo delovale. Nikako da odem po još user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Tablete za smirenje
20.1.2012 9:27:02   
New Mom
Da, Persen su biljni lekovi (valerijana, žalfija, kamilica i još ponešto, ne znam napamet) i nema nusefekata.
Ja sam znala da ih koristim pred ispite (u trudnoći i dojenju se ne preporučuju).
Neće te uspavati/ošamutiti kao npr. bensedin, već samo opustiti.
I uvek umesto Bensedina možeš da uzmeš Propanolol (to je lek inače za srce, ali dr savetuju da se uzima kod uznemirenosti velie - ne sedira).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here