|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   12 zapovijesti za mentalno zdravlje
9.11.2011 11:22:28   
bebać
Ovo sam otudjila sa jednog portala(sa jedne grupe na FB-u), jako mi se svidjelo, pa da podijelim sa vama.Voljela bi kad bi čavrljale o ovim 'zapovijestima', kome se koja svidja,zašto, dali živite u skladu sa njom, u čemu nastoite i u kojoj zapovijesti 'niste dobre'user posted image

‎12 zapovijedi za mentalno zdravlje....

1. PRIHVATI SAMU SEBE!
Upoznaj samu sebe, uključujući svoje talente, snage i slabosti. Poštuj se, no nemoj se shvaćati previše ozbiljno.

2. RAZGOVARAJ!
Razgovaraj o svojim brigama i strahovima, o bilo čemu za što kriviš sebe, o svojim tugama kao i o užicima i uspjesima. Zapamti da je podijeljena radost-udvostručena radost, a podijeljena tuga-prepolovljena tuga.

3.BUDI AKTIVNA!
Život je poput rijeke-katkada plivamo nizvodno, katkada uzvodno. Uvijek postoji nešto što je vrijedno dostići i nešto od čega se želi pobjeći. Dok god se krećemo, živimo i obratno.

4. UČI NOVE STVARI!
Uvijek se može otkriti i naučiti nešto novo. Iskustva se ne mogu dobiti od druge osobe. Sretni smo kad nešto postignemo, a ako to nismo postigli, barem smo pokušali.

5. UPOZNAJ SVOJE PRIJATELJE!
Ne možemo odabrati rodbinu, no možemo odabrati prijatelje. Privrženost,povezanost,prijateljstva i ljubav izvor su životne radosti.

6. NAPRAVI NEŠTO KREATIVNO!
Tek je nekolicina genija, ali svatko od nas može biti kreativan. Naša kreativnost može se ostvariti u ateljeu ili vrtu, kazalištu ili radionici. Postupak je važniji od samog rezultata. Čak i ako se naše djelo kritizira nitko nam ne može oduzeti ono što smo proživjeli dok smo ga stvarali.
7.UKLJUČI SE I POMOGNI!
Trepet leptirovih krila u jednom kraju svijeta može uzrokovati oluju u drugom. Zanimaj se za događaje u svijetu. Politika,ekologija i pomagenje onima kojima je pomoć potrebna mogu dati smisao tvom životu.

8.NE OKLIJEVAJ TRAŽITI POMOĆ!
Kad osjećaš da ti je teret pretežak, bol prejaka, gubitak prevelik ili strah jednostavno nepodnošlji, nemoj se sramiti zamoliti z apomoć-bilo od stručnjaka, bilo od srodne duše ili jednostavno od nekog tko je prošao sličnu stvar.

9.ODMORI SE I OPUSTI!
Rad oplemenjuje, ali može i ubiti. Nauči kako se opustiti i aktivno i pasivno, traži nove izvore užitka i opuštanja. Neki od nas više vole sport ili prirodu. Dobra hrana, piće ili druge poslastice također mogu olakšati stres svakodnevnice.

10.SAVLADAJ PREPREKE.
Nauči prihvatit probleme i prepreke kao izazove i mogućnosti za osobni razvoj. Što nas ne ubije.... bar ćeš imati o čemu pričati unucima.

11.NEMOJ SE BOJATI SANJATI!
Sanjaj noću i danju. Snovi nam omogućuju da letimo i postižemo predivne stvari. Nažalost, ne možemo ostvariti sve svoje snove, no nekima se možemo barem približiti.

12.ŽIVI OVDJE I SAD!
Praviše razmišljanja o prošlosti sprečava nas da krenemo dalje, a previše rzamišljanja o budućnosti sprečava nas da držimo obje noge čvrsto na zemlji. Živi ovdje i sad,najbolje kako umiješ-ovo je jedini život koji imaš!!!

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”
Direktna veza do poruke: 1
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
9.11.2011 11:34:44   
boba 11
svidja mi se br 9 i 12
br 9 sam pocela da praktikujem mozda i previseuser posted image
a broj 12 bi trebalo ali smo valda previse zatucani da bi stali i razmislili i shvatili da je zivot samo jedanuser posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
9.11.2011 12:15:41   
bebać
Ja nekako 'upražnjavam' sve ove gore navedene, ali mislim da imam problem sa ovom pod broj 1

Često mislim da sebe još dovoljno ne poznajem, i da se nisam prihvatila ovakvom kakva jesam. Hoću reći da često od sebe tražim previše, jer se ubjedjujem 'da ja to mogu'...ili znam koje su mi mane, a opet 'lomim preko koljena'.

Valjda me kontateuser posted image Imal iko još ovaj problem?

I da imam problem sa ovom pod 12, često se opterećujem prošlošću, umjesto da sve pustim kraju,i živim u sadašnjosti. Na kraju krajeva, da nije bilo prošlosti, ne bih bila ni ja ovo što danas jesam.user posted image

A ostale...pa družim se, pričam možda i previšeuser posted image , tražim pomoć, osjećam opet previšeuser posted image , non stop nešto čačkam i radim, pokušavam, nekad uspijem nekad i neuser posted image , znam sebi i ćeifa da priredim....sanjam i te kako, i to možda previšeuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
9.11.2011 12:19:12   
Verus
Broj 9 nikako ne uspevam.  Nemam vremena da se naspavam posteno, cesto sam nervozna, i nekad bude dana kad sam taaakav namcor da sebe ne prepoznaje.  Sve ostale stavke radim ili sam cesto radilauser posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
13.11.2011 18:26:22   
Lu
Bravo bebać za temuuser posted image
Sa svime se slažem, nešto sam savladala, na nečemu još uvijek radim, na sebi pogotovo!
Inače ovo je moj životni moto:

12.ŽIVI OVDJE I SAD!
Praviše razmišljanja o prošlosti sprečava nas da krenemo dalje, a previše rzamišljanja o budućnosti sprečava nas da držimo obje noge čvrsto na zemlji. Živi ovdje i sad,najbolje kako umiješ-ovo je jedini život koji imaš!!!


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
14.11.2011 9:32:15   
bebać
Da LU, ali izgleda curke nisu zainteresovane...vidim da nas se tek nekolicina javila na temuuser posted image

A zaista,mogle bi naširoko i detaljno o svemu ovomeuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
14.11.2011 9:39:47   
Olga75
cekaj Bebac da se tema ugreje user posted image
moje mentalno zdravlje je stalno pod znakom pitanja , moracu da se pozabavim user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
14.11.2011 9:42:57   
Anoniman
Ja sam zainteresovana ali mi NE RADI RINGERAJA!!!!!!!!!!!!! user posted image user posted image user posted image

Mislim da sam zakačila svoj problem na sve teme na koje sam uspela da uđem user posted image - dakle razgovaram, tražim pomoć, aktivna sam i očekujem da mi neko reši problem user posted image user posted image user posted image

Šalu na stranu, meni se zaređao jedan mnogo rđav period.... I opet sam uspela da osetim kako je kad upadneš u "rupu", a kad sam poslednji put pala tako nisko (duboko) mnogo mi je teško bilo da se iščupam... I sad stalno pokušavam koja me to misao podigla??? Dok sam bila bolesna par dana, nisam ni svoje dete smela da zagrlim, tako da su mi svi izvori dobre energije bili isključeni user posted image Baš mi ne ide da se otrgnem ovih dana... A dajem sve od sebe (valjda)

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
14.11.2011 9:49:00   
Tea2
Nina,i moja RR je pokvarena!!Toliko je spora da ne mogu da nadjem broj one zapovesti o hrani!!user posted image Mozda je to znak...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
14.11.2011 9:59:32   
jabudic
Ja radim samo ovo pod 4, i vidim tacno da mi je mentalno zdravlje nezdravo user posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
25.11.2011 11:51:38   
Anoniman
Da, fakat se slazem :) Opustanje mi je najpotrebnije i da spavam mirnijim snom :) i par godina manje, ali to nije tema :) Za mentalno zdravlje mi treba i inspiracija da srocim neke pesme, to me bas puni :) A i pivo hehehe

(odgovor članu jabudic)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
25.11.2011 13:16:10   
bratzz
IZVORNA PORUKA: bebać

Ja nekako ''upražnjavam'' sve ove gore navedene, ali mislim da imam problem sa ovom pod broj 1

Često mislim da sebe još dovoljno ne poznajem, i da se nisam prihvatila ovakvom kakva jesam. Hoću reći da često od sebe tražim previše, jer se ubjedjujem ''da ja to mogu''...ili znam koje su mi mane, a opet ''lomim preko koljena''.

Valjda me kontateuser posted image Imal iko još ovaj problem?

I da imam problem sa ovom pod 12, često se opterećujem prošlošću, umjesto da sve pustim kraju,i živim u sadašnjosti. Na kraju krajeva, da nije bilo prošlosti, ne bih bila ni ja ovo što danas jesam.user posted image

A ostale...pa družim se, pričam možda i previšeuser posted image , tražim pomoć, osjećam opet previšeuser posted image , non stop nešto čačkam i radim, pokušavam, nekad uspijem nekad i neuser posted image , znam sebi i ćeifa da priredim....sanjam i te kako, i to možda previšeuser posted image

e opustiti i aktivno i pasivno, traži nove izvore užitka i opuštanja. Neki od nas više vole sport ili prirodu. Dobra hrana, piće ili druge poslastice također mogu olakšati stre

Imala sm ia problem da prihvatim sebe, kroz pakao sam prosla dok nisam shavtila da je najplemenitiji cin voleti sebe, tu ti ljuav niko ne moze uzeti.
Posto sam zivotarila veci deo zivota izmedju proslosti i buducnosti u svom imaginarnom svetu, bila sam jako depresivna jer mi je stalno nesto falilo, od kad sam rodila Milicu uzivam u skakom uzdahu, trptaju oka i zalogaju hrane, zivot je lep samo trebamo nauciti kako se zivi user posted image
Odlican tekst Bebac user posted image

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
25.11.2011 13:36:55   
bebać
Bratzz thanksuser posted image

A ja sam naučila da me čaša crnog vina dnevno opusti samo tako,tamanuser posted image
Evo zaredala sam 4-5 dan već...valjda neću postati cugerka u ovome svemuuser posted image

Baš se opustim,crnih misli ni na vidikuuser posted image drage moje probajte.

I ovo se računa pod zapovijest, upravo je ispunjavamuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
25.11.2011 14:14:10   
bratzz
Meni ne treba doping user posted image samo auto sugestija
-meni je lepo, mora da mi bude lepo, divan je dan, imam zdavo dete, briga me sta dusmani misle o meni, udri brigu na veselje itd. user posted image
Nemam nista protiv vina, vec ssamo reci hvale ali volim da sam pozitivna bistre glave

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
25.11.2011 14:19:25   
Brand new mama
Koje mentalno zdravlje?user posted image
Ja ne smijem vino-dojim,a i bojim se da mi casa ne bi bila dovoljna.Kao i nina,upala sam u neku rupu,i bas mi treba da se prisjetim sebe,ko sam,sta sam i sta radim ovdje.Dvije godine bez neke pomoci i odmora od "biti mama",kao i uloge "saosjecajne supruge"(znaci mama trojici bebacauser posted image ) su me jednostavno iscrpjele


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
25.11.2011 15:00:18   
bebać
Bnmama velike riječi podrške, od prilike mogu zamisliti kako ti jeuser posted image user posted image user posted image

da,čovek se baš izgubiuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
25.11.2011 15:27:51   
Anoniman
Izaberes jednu livadu, i odes i lepo se izviches, izvristis, onda se izvinis prirodi, nebesima, zivuljkama sto si im probila usi, ali to pomaze, mislim ja sam to primenila dva puta samo, ali nije bila livada, nju predlazem jer bi tako trebalo (a zasto ne znam :))Prvi put je bilo na koncertu , drugi put na onoj tocak panorami, kada sam putovala sa zenama iz firme za Osmi mart u inostranstvo hahahah bilo mi je suuperOstala kucevna vikanja ne rachunam user posted image Ma cocek samo treba da nauchi da se opusti, jer to se takodje uchi, pronaci parce smiraja, krila u srcu, mir u dusi, lepa misao u glavi :) Pozz za sve

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
25.11.2011 15:44:26   
Natalie018

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Koje mentalno zdravlje?user posted image
Ja ne smijem vino-dojim,a i bojim se da mi casa ne bi bila dovoljna.Kao i nina,upala sam u neku rupu,i bas mi treba da se prisjetim sebe,ko sam,sta sam i sta radim ovdje.Dvije godine bez neke pomoci i odmora od "biti mama",kao i uloge "saosjecajne supruge"(znaci mama trojici bebacauser posted image ) su me jednostavno iscrpjele



Ehh.. brand new mama.. znam kako se osecas. Znam kako je meni sa samo jednim detetom od 10.5 meseci. Pomoc imam jedino od mog supruga, i nekako guramo tako sami, za sad. Premoreni smo oboje. On uz to jos i ima naporan posao.
Vremena nemam vise ni za sta, a nemam nigde ni neki ventil.. ( i za to treba vremena). Dodatno me jos ubija to sto ovde u Bg-u nemam neko drustvo..(osim jedne prijateljice ali su prilike takve da se retko vidjamo) bar s nekim kafu da popijem.. pa se osecam prilicno ekskomunicirana i po ceo dan sama sa bebom..
Od svega nabrojanog gore na listi, jako je malo stvari koje cinim za svoje mentalno zdravlje. Nekako su se sve moje zelje prigusile u celoj toj ulozi majke i trcanju oko deteta. Pretpostavljam da u toj prvoj fazi dok je dete malo to tako i mora.. ali mnogo je tesko kad nigde nemas oduska. Da mi nije skype-a i chat-a sa sestrom odlepila bih. A eto povremeno se isterapiram i nekim duzim sopingom.. user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
25.11.2011 16:01:21   
viking
Ja bih napisla Živi sad ali ne ovde user posted image

IZVORNA PORUKA: Lu RR

12.ŽIVI OVDJE I SAD!
Praviše razmišljanja o prošlosti sprečava nas da krenemo dalje, a previše rzamišljanja o budućnosti sprečava nas da držimo obje noge čvrsto na zemlji. Živi ovdje i sad,najbolje kako umiješ-ovo je jedini život koji imaš!!!



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
25.11.2011 16:18:25   
vukosava
13. NIKAD SE NE POREDI SA DRUGIMA I NE GLEDAJ KAKO JE NJIMA A KAKO TEBI

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: 12 zapovijesti za mentalno zdravlje
25.11.2011 16:29:53   
soni
IZVORNA PORUKA: vukosava

13. NIKAD SE NE POREDI SA DRUGIMA I NE GLEDAJ KAKO JE NJIMA A KAKO TEBI

3.BUDI AKTIVNA!
Život je poput rijeke-katkada plivamo nizvodno, katkada uzvodno. Uvijek postoji nešto što je vrijedno dostići i nešto od čega se želi pobjeći. Dok god se krećemo, živimo i obratno.


vukosava slazem se sa tobom... koliko sam samo puta, poklekla zato sto sam mislila da su drugi srecniji, uspesniji, d aim je zivot zabavniji nego moj... i dok sam tako poredila i pokusala da zivim njihov zivot , zaboravljala sam koliko sam ja ovakva kakva jesam, sa sopstvenim aktivnostima, dogodovstinama , prijateljima., zapravo srecna user posted image

isto tako je aktivnost, tj promena aktivnosti jako bitna u mom zivotu.. a svaka promena aktivnosti je odmor, tako da mi je to bas potrebno

< Poruku je uredio soni -- 25.11.2011 16:31:22 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 21
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here