|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Arias Stella fenomen
7.7.2009 23:53:11   
Ptičica
Pre dve nedelje sam imala spontani u 11. nedelji trudnoće. Urađena mi je intervencija i sve je prošlo dobro. Sem mene. Ja sam bila u dubokom offside-u.
Juče sam dobila nalaz sa hpp-a. Dijagnoza: Arias Stella fenomen!!!
To mu dođe sledeće: Postojanje sumnje da je, pored normalne trudnoće, postojala i vanmaterična trudnoća!!! Moram da radim betu za desetak dana (15. jula), da bi bila sigurna da je sve ok.
Jbt, toliko čekam i želim trudnoću, kukam, ljutim se... a onda dobijem 2 u 1! user posted image  user posted image  user posted image  
Uh!!!! Crnjak, znam... Ali, jbg, poludeću od tuge...
Samo moj muž, moj najdraži saborac, zna kako mi je bilo protekle dve nedelje...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Arias Stella fenomen
7.7.2009 23:56:40   
Ana RR
Još jednom draga, mnogo, mnogo mi je žao...user posted image

A za fenomen, prvi put čujem..user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 0:02:57   
kumara
Pticice srce! user posted image user posted image user posted image

Ni ja nisam nikad cula za to...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 0:05:11   
Ptičica
Uh, ja sam se usr... kada mi je dr rekla da obavezno uradim betu i da joj javim da li je pala. Odmah sam pomislila na... brrrrr.... Jbg, svi znamo da je beta hcg tumor marker materice! Međutim, radila mi je UZ vaginalni i sve je do
user posted image  user posted image  ! Odlično je urađena intervencija. Nije me ništa bolelo, jako malo sam krvarila i sve je sada dobro. Međutim, posle sam saznala šta je taj fenomen. Pošto mi je UZ dobar i nemam nikakvih tegoba i bolova, 99% je sve ok, ali ću betu uraditi.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 0:05:59   
Ana RR
"areas stella fenomen" je izgled žlezdanih ćelija endometrijuma, koje deluju kao rascvetale. Sreće se u trudnoći, a retko i kod hormoski tretiranih pacijentkinja. Obično se nalazi u kiretiranom tkivu tj. endometrijumu kod vanmaterične trudnoće.

Evo nešto malo nađoh na netu..


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 0:08:17   
kumara
Poštovani, molim Vas da mi pobliže pojasnite pojam Arias-Stella reakcije. Prije 3 godine sam imala neprestano krvarenje i na kraju uradila kiretažu, a u patohistološkom nalazu je navedena između ostalog i ova reakcija. Zatim se ista stvar ponovila prije 1,5 godinu, ali sam tada zaustavila krvarenje pomoću lijekova, bez operativnog zahvata....

Ovaj fenomen je patoloski opis odredjenih promena na sluzokozi materice. Klinicki gledano kada nadjemo ovaj fenomen sumnjamo na neuspelu trudnocu ili vanmatericnu trudnocu. Ukoliko zena nije u generativnom periodu patolog na osnovu broja mitoza u nalazu pravi diferencijalnu dijagnozu. Moze biti i posledica dejstva progesterona na endometrijum....



Evo, ja sam ovo nasla.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 0:09:59   
Ptičica
To ti kažem...  Ukazuje na vanmateričnu, iako je meni bila ok trudnoća. Na prvom UZ je sve bilo na svom mestu. Međutim, postoji sumnja da je postojala i vanmaterična. Trt!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 0:14:16   
kumara
Ne razumem kako to nisu videli... user posted image

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 0:19:56   
Ptičica
Nisu, draga...
Verovatno i nije postojala...
Videću kad krenem sa pretragama. Ja sam ubeđena da je hlamidija kriva za sve. Nisam je ranije proveravala, ali ću sad sigurno.
Inače, otac moje kume živi u Engleskoj i patolog je. Razmišljam da mu pošaljem pločice da on pogleda šta je to bilo. Mada, nema svrhe... Bilo i ne povratilo se.
Samo, želim da sve proverim za sledeći put.
Ovo ne bih drugi put preživela...
Inače: Ginekologija ''Dragiša MIšović''-GENIJALCI!!! Savršeno!!!! Kao u serijama koje gledamo!!! Se najbolje o njima!!!!!

< Poruku je uredio Ptičica -- 8.7.2009 0:20:52 >

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 0:23:28   
kumara
Jao mila, ne znam da li da se upustas u to slanje plocica... Kao sto kazes, bilo i ne ponovilo se... Za pocetak proveri sve sto ima da se istastira, pa ces znati sta dalje. Samo se drzi i glavu gore! user posted image

Bas mi je drago da su tamo super! Odlicna preporuka, za ne daj boze!

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 0:30:10   
Ptičica
O Mišoviću ću pisati u temi predviđenoj za to, ali toplo preporučujem to divno mesto! I za održavane trudnoće i porođaj!!! Ne daj Bože da nekom zatreba kao meni!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 0:30:58   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Ptičica

Pre dve nedelje sam imala spontani u 11. nedelji trudnoće. Urađena mi je intervencija i sve je prošlo dobro. Sem mene. Ja sam bila u dubokom offside-u.
Juče sam dobila nalaz sa hpp-a. Dijagnoza: Arias Stella fenomen!!!
To mu dođe sledeće: Postojanje sumnje da je, pored normalne trudnoće, postojala i vanmaterična trudnoća!!! Moram da radim betu za desetak dana (15. jula), da bi bila sigurna da je sve ok.
Jbt, toliko čekam i želim trudnoću, kukam, ljutim se... a onda dobijem 2 u 1! user posted image  user posted image  user posted image  
Uh!!!! Crnjak, znam... Ali, jbg, poludeću od tuge...
Samo moj muž, moj najdraži saborac, zna kako mi je bilo protekle dve nedelje...



jao Pticice pa tek sada videh, zao mi je, sva sam se najezila...mila drzi se,...user posted image

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 0:35:15   
Ptičica
Držim se, draga, nekako...
Nisam pisala dve nedelje. Nisam mogla da se sastavim. Grozno...
Sada sam bolje i krećem dalje. Pauza 6 meseci, pa u akciju! Ali, tada ću biti opreznija i trudnoću ću voditi u D. Mišović.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 3:24:28   
Verus
pticice milauser posted image znam da ne mogu nista reci da te utesim, samo da znas da smo tu za tebe...kao i uvek...

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 8:52:02   
Anoniman
Ptičice user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 8:57:26   
Anoniman
Ptichice user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 9:37:56   
marince1
Pticice strasno mi je zao...user posted image user posted image user posted image user posted image
Sledeci put ce biti sve ok,a tih 6 nedelja ce bbrzo da prodje user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 9:41:11   
gracija
Zao mi je pticice, sto ti se to desilo,ali glavu goreuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 9:43:37   
NadaR
 uh sad procitah!
Zao mi je Pticice!
Glavu gore... odmori se pa u januaru u nove pohodeuser posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 9:46:55   
boje
IZVORNA PORUKA: Ptičica

Pre dve nedelje sam imala spontani u 11. nedelji trudnoće. Urađena mi je intervencija i sve je prošlo dobro. Sem mene. Ja sam bila u dubokom offside-u.
Juče sam dobila nalaz sa hpp-a. Dijagnoza: Arias Stella fenomen!!!
To mu dođe sledeće: Postojanje sumnje da je, pored normalne trudnoće, postojala i vanmaterična trudnoća!!! Moram da radim betu za desetak dana (15. jula), da bi bila sigurna da je sve ok.
Jbt, toliko čekam i želim trudnoću, kukam, ljutim se... a onda dobijem 2 u 1! user posted image  user posted image  user posted image  
Uh!!!! Crnjak, znam... Ali, jbg, poludeću od tuge...
Samo moj muž, moj najdraži saborac, zna kako mi je bilo protekle dve nedelje...

pa, draga ja tek sad vidim sta ti se dogodilo.jako, jako mi je zaouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .sad se malo odmori, razmisljaj o necem drugom, opusti se, pa posle navali na posao, ali nas pri tom nemoj zaboravitiuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 9:49:40   
prolece
žao mi je, draga. user posted image user posted image user posted image prvi put čujem za taj fenomen.user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 11:14:11   
Jeca*
Žao mi je user posted image
čula sam za to, ali nisam znala da se tako zove...
ja ti savetujem da uradiš sve analize i ako imaš uslova, što da ne, pošalji i te pločice..ma vazno je biti siguran sta je u pitanju, da bi bila mirna u sledecoj trudnoci.
Srecno i drzim fige da sve prodje ok

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 11:26:53   
Ptičica
Hvala, drugari, na lepim rečima i željama! user posted image   Znala sam da ću ovde imati  najbolju podršku, ali nisam mogla da pišem proteklih dana. Sada sam malo bolje!
Prvi put u životu ću moliti Boga da mi je vrednost bete manja od 1. user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 18:21:07   
ljubičica
IZVORNA PORUKA: Ptičica

Pre dve nedelje sam imala spontani u 11. nedelji trudnoće. Urađena mi je intervencija i sve je prošlo dobro. Sem mene. Ja sam bila u dubokom offside-u.
Juče sam dobila nalaz sa hpp-a. Dijagnoza: Arias Stella fenomen!!!
To mu dođe sledeće: Postojanje sumnje da je, pored normalne trudnoće, postojala i vanmaterična trudnoća!!! Moram da radim betu za desetak dana (15. jula), da bi bila sigurna da je sve ok.
Jbt, toliko čekam i želim trudnoću, kukam, ljutim se... a onda dobijem 2 u 1! user posted image  user posted image  user posted image  
Uh!!!! Crnjak, znam... Ali, jbg, poludeću od tuge...
Samo moj muž, moj najdraži saborac, zna kako mi je bilo protekle dve nedelje...



Ptičice mala, sad sam pročitala i jako mi je žao user posted image .......

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Arias Stella fenomen
8.7.2009 18:23:05   
ljubičica
IZVORNA PORUKA: Ptičica

Prvi put u životu ću moliti Boga da mi je vrednost bete manja od 1. user posted image  user posted image  user posted image


I ja sam tako prošlog meseca kad mi je kasnilo, pa sledećeg dana mi je išlo nešto mizerno breonkasto i uveče sam prokrvarija i sutradan sam radila test. Milila sam Boga da je negativan.... I bio je.

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here