|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dušek za dečiji krevetac
14.1.2009 12:58:05   
Anoniman
Sada su me zvali iz TOP SHOP-a, da me obaveste o akciji koja traje danas i sutra, pa se setih da vas pitam: Kakav dušek ste stavili u dečiji krevetac?

Kada se Luka rodio, spavao je u pletenoj korpi, u čijem dnu je bio sunđer, onaj tvrdi, debljine oko 10cm. Krevetac smo kupili kasnije, mislim da je Luka imao već tri meseca.  Kupili smo ga u IKEA-i, i odmah smo uz njega uzeli i dušek u IKEA-i. Bio je relativno tvrd, kažu da beba treba da spava na tvrdom, isto debljine oko 10cm. Dušek je bio dobar, međutim, ostavili smo ga na moru, kao kupićemo njemu za kući nov, i kupimo, međutim, nismo se uspeli u prodavnici dogovoriti oko dimenzija, ja sam naravno rekla ispravne dimenzije, a mm neispravne user posted image , međutim, kupljen je dušek po njegovim dimenzijama, koji je za 5cm širi i za 10cm duži nego što treba. user posted image   Jasno vam je da nije stao u krevetac. Ja sam odlepila i otišla i kupila detetu opet sunđer , i na tome spava.

Ono što sam čula da postoji, je Dormeo prostirka, koja se stavlja preko dušeka u dečijem krevetiću (ima i za krevete za odrasle), i kao delimično zamenjuje Dormeo dušek. user posted image  
Razmišljala sam dal da to kupim, ali ja sam radija da ga premestim iz krevetića u krevet, i da odmah lepo kupim Dormeo dušek.

Pitanje sam postavila jer je moja mama kupila dušek za dečiji krevetac koji je mnogo debeo, lupiću, ali preko 30cm čini mi se. user posted image

< Poruku je uredio Tasha -- 14.1.2009 13:00:57 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dušek za dečiji krevetac
14.1.2009 13:08:52   
Jeca*
Moj Luka spava na dušeku koji smo kupili uz krevetac. Ima zimsku i letnju stranu. I slučajno se i dušek zove Luka user posted image  piše na njemu. Evo nađoh ga na netu, prva slika, gore desno. Nema žičano jezgro, namerno nisam htela.

KLIK

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dušek za dečiji krevetac
14.1.2009 13:22:45   
Anoniman
Kako šacujem debeo je oko 20cm? Ili loše cenim? user posted image

Mene kod mame izbezumljuje sa tim njenim dušekom što, kada spustiš dno kreveta na najnižu moguću varijantu, i ubaciš taj njen debeli dušek, Luka kada je sa godinu dana ustao u krevetiću, ogradica mu je bila do struka. A kod kuće kada ustane, tek sada sa 2,5 god može da digne nogu na ogradicu, ali još uvek ne i da se popne na istu i preskoči je.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dušek za dečiji krevetac
15.1.2009 7:47:31   
Lu
I ja mislim da treba biti tanji madrac za djecu odnosno bebe dok spavaju u krevetićima iz logičnih razloga,
kao što si rekla Tasha nesmiju biti visoko podignuti zbog mogućnosti ispadanja iz krevetića.
Ja sam kupila madrac tako što sam izmjerila krevetić,odnijela mjere u trgovinu gdje rade madrace i tražila da mi napave debljine 10cm i bez žice naravno.

Što se tiče dormea ja imam jastuke koje je muž kupio,njemu super paše a meni je pretanak jer sam navikla na deblji,ali mi se jako sviđa punjenje,ako su i madraci takvi onda je to sigurno super udobno,a dali imaju za male krevetiće ili samo te prekrivačeuser posted image
Koliki je taj krevet koji ćeš ti recimo uskoro kupiti za Luku,jel standardni krevet ili ipak malo manjiuser posted image



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dušek za dečiji krevetac
15.1.2009 14:41:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu

Što se tiče dormea ja imam jastuke koje je muž kupio,njemu super paše a meni je pretanak jer sam navikla na deblji,ali mi se jako sviđa punjenje,ako su i madraci takvi onda je to sigurno super udobno,a dali imaju za male krevetiće ili samo te prekrivačeuser posted image
Koliki je taj krevet koji ćeš ti recimo uskoro kupiti za Luku,jel standardni krevet ili ipak malo manjiuser posted image




Pa jastuci su mekši. Dušek je tvrd i meni extra godi! Verovatno su ti prekrivači isti kao jastuci - nisam sigurna.

S obzirom na to da je moj bračni krevet nestandardnih veličina, čekala sam da mi naprave dušek, skuplje ga platila user posted image , ali valjda onda mogu i za dečiji krevetić da naprave, samo ne znam dal se isplati dati tolike pare za krevetac koji će dete koristiti 2-3god,

Ja sam mislila sada da mu kupim standardni krevet.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dušek za dečiji krevetac
15.1.2009 17:48:10   
Jeca*
Ako dete već ima svoju sobu ja ti i savetujem da mu kupiš standardan krevet 90/190 npr. Takav krevet može koristiti do polaska na fakultet! user posted image  A ako nećeš nešto tako dugoročno, onda bar 70/140 cm. Premda, ako planiraš još jedno dete, Bože zdravlje, onda možda da razmisliš o krevetima na sprat? Ne znam kakav ti je raspored u stanu i imaš li mesta za tako nešto, jer te krevete na sprat možeš da postaviš i u "Г", pa da oba deteta imaju lepo svoj krevet i isti, pa da bude lepa dečija sobica. Razmisli....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dušek za dečiji krevetac
15.1.2009 20:21:28   
guppy RR
Mi smo kupili krevetce 140 dužine  u Ikei (Hensvik šta li su) i njihov dušek. jako sam zadovoljna.
Sad više ne proizvode tu dimenziju, već samo 120 dužine. Šteta...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dušek za dečiji krevetac
15.1.2009 20:58:34   
Anoniman
Jeco, mislila sam standardni krevet (ne znam koje su to dimenzije), pa da napravim fioku za posteljinu ispod, u koju u jednom momentu takođe mogu staviti dušek... za to drugo dete (Bože zdravlja...).

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dušek za dečiji krevetac
16.1.2009 12:53:59   
sonja999s
mi smo kupili krevetac 140*70 i dusek antialergijski

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dušek za dečiji krevetac
18.1.2009 22:33:28   
Anoniman
Jel ovaj Jeco?

user posted image

Ne znam izvor, znam samo da je proizvođač Forma Ideale.

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dušek za dečiji krevetac
18.1.2009 22:34:38   
Anoniman
Piše na slici izvor... user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dušek za dečiji krevetac
18.1.2009 23:24:46   
Jeca*
Da. Recimo da tako nekako izgleda.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dušek za dečiji krevetac
1.6.2009 16:21:25   
sonja999s
dusek koji smo uzeli je uzasan
neko je pustio sliku, luka se zove cini mi se
desava se to  da, u onim rupama velikim se prave velika udubljena
i kad tu mali stavi glavu sad se iskrivi
tako krivi vrat i celu kicmu
dormeo ne pravi duseke 140-70
ne znam koji da uzmem a da nema taj problem
sta vi kazete?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dušek za dečiji krevetac
1.6.2009 16:51:16   
bebać
Kad smo uzimali krevetić odmah smo uzeli i dušek,u Fisu sve kupljeno..dušek je tvrd i podebeo baš...ne prave se one rupe usred krevetića kad spava,dosad se nisu napravileuser posted image šta ja znam,zadovoljni smo,nemam problema sa Sergejevim spavanjem pa kontam da mu paše i da je ok

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dušek za dečiji krevetac
1.6.2009 17:17:07   
mihi
Luki smo za krevet kupili Tempur dušek koji je baš bio skup ali pošto to naš komšija prodaje kupili smo ga sa sajamskim popustom i na 12 rata. Ja kad hoću da se odmorim odem i odspavam kod Luke. Sada smo nama naručili krevet ali ne verujem da ćemo kupiti tempur dušek jer je preskup, jedino ako nam da na 24 rate mada i tako stvarno je skupuser posted image .

(odgovor članu bebać)
Direktna veza do poruke: 15
   [Obrisana poruka]
1.6.2009 17:18:43   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dušek za dečiji krevetac
1.6.2009 17:23:49   
mihi
Napisaću ti pp ako hoćeš?

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 17
   [Obrisana poruka]
1.6.2009 17:24:48   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dušek za dečiji krevetac
1.6.2009 18:01:10   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: sonja999s

dusek koji smo uzeli je uzasan
neko je pustio sliku, luka se zove cini mi se
desava se to  da, u onim rupama velikim se prave velika udubljena
i kad tu mali stavi glavu sad se iskrivi
tako krivi vrat i celu kicmu
dormeo ne pravi duseke 140-70
ne znam koji da uzmem a da nema taj problem
sta vi kazete?



mi imamo taj dusek i apsolutno nismo imali te probleme o kojima ti pises. Super mu je! user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dušek za dečiji krevetac
14.8.2009 10:30:11   
Markovicka
Ja sam pocela da razmisljam o kreveticu pa sam nesto mislila da ne kupujemo onaj drveni vec kupimo odmah onaj prenosivi, putni pa da ne mislimo kad krenemo negde. Sta vi kazete, dokle se moze koristiti takav krevetac i da li je praktican? Posle kad preraste kupimo deciji krevet i gotovo.

Tasho ima li negde tema krevetac?jer ne mogu da nadjem.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dušek za dečiji krevetac
14.8.2009 10:32:07   
Anoniman
ja imam taj "putni", mrežasti ili kako li se već zove , odličan je, ćerka je spavala u njemu do 3 godine i mogla je još, pošto je poveći, da nismo tada dobili još jednu malu bebu user posted image koja i sada spava u njemu

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dušek za dečiji krevetac
14.8.2009 10:33:06   
Anoniman
Nema. Svašta! Guppy, jesam luda pa ne vidim?

Pisale smo malo ovde: krevetac-krevet KLIK. ali to nije to.

Otvori temu Markovićka, slobodno!

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dušek za dečiji krevetac
24.8.2009 15:12:57   
Lu
E sad madrac...mora biti dobar a pošto se ja baš ne razumijem KAKAV TREBA BITI DJEČIJI MADRAC molim vas za pomoćuser posted image

Dosad je imao tanji,sad mu sigurno treba deblji,to je sve što znamuser posted image
Zašto je dobar taj ljeto-zima,a anatomski ili kakav već,šta znači punjenje nekom pjenomuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dušek za dečiji krevetac
24.8.2009 15:19:17   
oliveradj
Uzmeš anatomski dušek tražiš od radnice u bebi opremi da ti pomogne to im je posao!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dušek za dečiji krevetac
24.8.2009 15:37:12   
prase
IZVORNA PORUKA: lu

E sad madrac...mora biti dobar a pošto se ja baš ne razumijem KAKAV TREBA BITI DJEČIJI MADRAC molim vas za pomoćuser posted image

Dosad je imao tanji,sad mu sigurno treba deblji,to je sve što znamuser posted image
Zašto je dobar taj ljeto-zima,a anatomski ili kakav već,šta znači punjenje nekom pjenomuser posted image


Evo šta ja znam... Dušeci koji imaju letnju i zimsku stranu imaju sa jedne strane samo sunđer i platno (to je letnja) a sa druge između dođe i nekakav termo materijal tipa filc (to je zimska). Mi imamo takav dušek, Boga mi se Uroš naznojio dok mama glupača nije provalila da treba da okrene dušek (bukvalno je mokro bilo na mestu gde je spavao kada je leto krenulo, a dušek na "zimskoj" strani).

Anatomski dušeci imaju sistem kojim se obezbeđuje potpora telu odnosno kičmi, ali ne i tvrdoću - dušek malo ulegne kada se legne na njega, ali dalje od tog "malo" ne. Onome ko leži na njemu je udobnije nego na tvrdom dušeku, ali efekat po telo bi trebalo da bude kao da spava na tvrdom dušeku. No, ja nisam protiv tvrdih dušeka, sve je stvar navike...

Punjenje penom - mislim da se odnosi na memorijsku penu koja bi trebalo da obezbedi da dušek bude anatomski u smislu u kojem sam gore napisala. Pena se zove "memorijska" zato što se nakon ustajanja vraća u prvobitno stanje "sama od sebe" a ne pomoću opruga kao kod tradicionalnih dušeka. Mi imamo dušečić za putni krevetac koji je napravljen od te neke antialergijske memorijske pene, Uroš zaista lepo na njemu spava, a tanak je (ima možda 5 cm). Ovakav dušečić nije za redovne krevetce, zato što putni krevetac ima i onaj jedan tvrđi dušečić koji dođe ispod - u suprotnom mislim da bi dete osetilo konstrukciju krevetca kroz onaj tanki - memorijski - dušek (baš zbog toga što on ulegne pod težinom tela).

Nadam se da sam ti pomogla...

P.S. Vidim da se ovde često pominje dimenzija 140x70 kao "standardna" za dečiji dušek/krevetac, dok su Uroševi krevetci (onaj u kojem spava kada je kod kuće i putni) oba dimenzije 120x60... Imam neki utisak da neće proslaviti drugi rođendan spavajući u tim krevetcima (sad već ima preko 80cm, a treba da može da pruži rukice i da se lepo okrene ceo krug - ovo okretanje već ne može user posted image ).


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here