|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Egzorcizam
18.8.2011 21:08:35   
Snelle
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ne znam gde ovo da pitam, a jako me zanima: pre neko veče smo gledali neki film, tematika egzorcizam. Na početku filma (marketinški trik ili ne  ) pisalo je da je film zasnovan na stvarnim događajima, iskustvima i bla bla. E sad, mene zanima da li u crkvenim knjigama, u bilo kakvom edukativnom materijalu (knjigama na studijama bogoslovije, lupam) postoji egzorcizam kao stvarna stavka o kojoj se polemiše, uči, raspravlja? Da li je egzorcizam nešto što zaista postoji ili je produkt mašte režisera horor filmova?



IZVORNA PORUKA: Verus RR

Verujem da je u katolicizmu to nesto sto uce, i sto primenjuju u stvarnom zivotu. Ispravice me ko se bolje razume u to..nisam sigurna da se tako nesto u pravoslavlju radi...


IZVORNA PORUKA: Cindarella

Priznaj,gledala si Emili Rouz.


IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ne, nego Rite, Entoni Hopkins.


IZVORNA PORUKA: Verus RR

znala sam da je taj, malo me je uplasio film....otkud znam, ne iskljucujem mogucnost da toga ima...


IZVORNA PORUKA: Snelle

Bubo, i u pravoslavnoj crkvi se radi egzorcizam, samo se ne zove tako i ne radi se van crkve. Dakle, radi se u crkvi/manastiru pri čemu se čitaju molitve. jedan dobar prijatelj koji je inače sveštenik mi je pričao kako je imao jedan stravičan slučaj "egzorcizma", ježila sam se dok mi je pričao 


IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ne zezaaaj! Ijuuu! Možeš li da nam opišeš taj događaj? Mislim, ako nije problem... Jako sam radoznala!



IZVORNA PORUKA: Lilla

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ne zezaaaj! Ijuuu! Možeš li da nam opišeš taj događaj? Mislim, ako nije problem... Jako sam radoznala!



Bubo, ja nisam pripadnica iste vjere kao i ti, ali posto si vec postavila to pitanje, evo da vidis (ako zelis naravno) kako se to radi kod muslimana. Zaista ne znam da li je ovo istinit video, niti da li je ovo sto je radjeno ispravno, ali znam da se primjenjuje. Dakle hodza ili neko drugi uci posebne molitve i na taj nacin istjeruje zlo (dzini su kao mali djavoli koji osvoje covjeka). Nisam gledala video do kraja jer me uznemiruje, gledala sam samo do onda kada se momak pocne ludjacki smijati dok mu se tijelo trza. Ne znam sta je bilo na kraju

http://www.youtube.com/watch?v=6rjzPX69mu8

Izvinjavam se ako nije dozvoljeno postavljati klipove, nisam to nigdje stigla procitati.




IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja ne smem da gledam taj video, jel strašan?



IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Licno poznajem zenu iz koje je isteran djavo. Citane su joj molitve u manastiru Ostrogu.


IZVORNA PORUKA: Lilla

Do onog dijela do kog sam ja gledala nije, mozes slobodno pogledati. Nije prijatan, ali nije ni strasan 


IZVORNA PORUKA: Cindarella

O,Boze!


IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Licno poznajem zenu iz koje je isteran djavo. Citane su joj molitve u manastiru Ostrogu.


Ja ne znam lično ali sam slučala bezbroj priča i znam da je ovčarsko-kablarski Manastir "Preobraženje" izuzetno poznat po isterivanju đavola, adekvatno svom imenu.



IZVORNA PORUKA: Verus RR

pa sto bre? nece djavo u bube


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Znaš kako ja razmišljam-postoje ljudi koje zaposedne đavo i na njima se to jasno vidi (izgubljen pogled, dranje, pokreti), za takve sam slučajeve slušala da su dovođeni u manastir vezani, jer ih porodice nisu drugačije mogle dovesti.

A koliko je onih u kojima zlo čuči ali tako lepo upakovano da se ne da primetiti, e takvih se ja plašim.



IZVORNA PORUKA: BubaMira

Joooj, mene će biti strah te temeeee.  Ali sam opet radoznala, pu! 


IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Evo i moj muz kaze da je njegov kolega svestenik bio je prisutan dok su se citale molitve.



< Poruku je uredio Lu RR -- 18.8.2011 23:12:06 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 21:20:58   
Anoniman
Otvorila si temu. I mene je strah, neću da budem sama u ovoj temi! user posted image  

Olga, pročitala sam tamo šta si napisala i ja sam sad stvarno u šoku posle svih ovih saznanja.


< Poruku je uredio BubaMira -- 18.8.2011 21:22:29 >

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 21:27:46   
Maya21
mene tema zanima, za citanje, ali nemam nista da kazem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 21:29:04   
Snelle
Bubo, a što bi se plašila?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 21:29:14   
Anoniman
Pa ni ja, ja sam sva user posted image i čekam Snele da mi priča. I ostale!

Pa ne znam, plaši me saznanje da zaista postoji mogućnost da nekog zaposedne đavo. user posted image


< Poruku je uredio BubaMira -- 18.8.2011 21:31:07 >

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 21:31:17   
Nensi*
I ja se plasim ove teme user posted image
Meni je dobar drugar pricao da je bio prisutan u manastiru Ostrog kad su isterivali djavola iz nekog momka.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 21:32:17   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Pa ni ja, ja sam sva user posted image i čekam Snele da mi priča. I ostale!

Pa ne znam, plaši me saznanje da zaista postoji mogućnost da nekog zaposedne đavo. user posted image



Cekam i ja,ko zna kad cemo se videti.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 21:32:43   
Snelle
Nemojte da pretražujete youtube po ovom pitanju. Ja večeras neću da spavam user posted image
edit: jeste li gledali film Isterivanje đavola iz Emili Rouz? E tu je jako realno prikazano kako izgleda i ponaša se osoba koja je zaposednuta. Kao što rekoh imala sam prilike da živim pored jedne takve osobe i da slušam njene neljudske zvuke svakog jutra oko 3h - 4h. Zamislite kada je potpuno mrtva tišina i samo odjednom je saseče vrištanje koje ne biste rekli da dolazi od čoveka, tj. žene. I mi smo tako živeli 3 pune godine pored nje!


< Poruku je uredio Snelle -- 18.8.2011 21:36:48 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 21:43:24   
Nensi*
Gledala sam taj film,a i ovaj sto je Buba spomenula,uzas,ja ne znam kako bi reagovala da sretnem nekog takvog.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 21:46:31   
Sanjica26 RR
Aj ostavite ove price prekoo dana.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 18.8.2011 21:47:09 >

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 21:48:42   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Olga RR

uh , bre
u rimokatolickoj crkvi postoje svestenici koji imaju dozvolu od biskupa da vrse egzorcizam ali se to ne radi dok psihijatri ne potvrda da osoba nije dusevni bolesnik
Molitve se nalaze u " Rituale Romanum " po naski u rimskom misalu iz 16 veka ( po njemu se obavljaju i liturgije u rimokatolickim crkvama ) ali kako sam postupak izgleda nikad nisam pitala poznanika koji ima tu dozvoli . On je inace posle postdiplomskih studija u Vatikanu na temu egzorcizma dobio dozvolu od biskupa Penzesa



ako postoji dobro i Bog mora da postoji i zlo


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 21:48:46   
Anitaaa
Ju kakva tema za laku noć user posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 22:19:16   
Brana
Imala sam prilike da vidim djavoimanog momka u crkvi,zaista je bilo jezivo..user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 18.8.2011 22:21:11 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 13
   [Obrisana poruka]
18.8.2011 22:20:57   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 22:22:15   
Olga75
moram da editujem predhodni pust : imena egzorcista se ne objavljuju , postoji pater Ivan Vinkov , ne znam koja zupa u Bg koji javno prica o svojim obredima egzorcizma ali za ostale se uglavnom ne zna
nasa biskupija jos nema zvanicnog egzorcistu vec mu biskup daje dozvolu za pojedinacne slucajeve
a kako sam skapirala da je moj poznanik svestenik taj koji je ima , jednom mu se omaklo u razgovoru , hm , povezali smo da je on , bas zbog tih postdiplomskih


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 22:23:30   
bokicans
Jao bre Gagi,uplaši me sada,i ti Branouser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 16
   [Obrisana poruka]
18.8.2011 22:23:51   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 22:25:41   
Brana
Deda od moje kume je bio svestenik,i radio je egzorcizme,i kaze da ti ljudi imaju toliku demonsku moc,da mu se desilo da prilikom pristupanju jednog obreda nije mogao da otvori vrata..kaze da je bilo doista strasno...
Moja tetka je u Ostrogu videla devojku koju je majka dovela da joj se citaju molitve,i kada joj je svestenik prisao sa krstom,pala je na zemlju i pocela da ispusta neartikulisane zvuke..celu noc su joj citane molitve,kaze tetka da je toliko vristala(neljudski) da do jutra nije oka sklopila..kaze da takvo nesto u zivotu nije videla..


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 22:26:13   
Anoniman
Pustila sam YT snimak, pa po malo virnem, onda se vratim na RR. Čim sam ga pustila, iza mene je kvrcnula ulegla plastična flaša, dobro se nisam upiškila, srce mi je iskočilo. Nastavila sam da čitam RR, čujem neko priča iz sobe u kojoj beba spava user posted image , uđem, ono komšinica malo glasnije telefonira.
Idite u peršun sa ovom temom.

(odgovor članu Anitaaa)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 22:28:40   
minavb
Ja imam utisak da psihijatrija ima objasnjenje za zaposednutost.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 22:29:18   
Brana
IZVORNA PORUKA: bokicans

Jao bre Gagi,uplaši me sada,i ti Branouser posted image

Ja sam se us..ala kada sam videla tog decka,svestenici su mu citali molitve da bi mogao uopste da pristupi svetoj tajni pricesca..
i ja sam nekoliko dana posle filma bila uplasena...user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 22:30:03   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: minavb

Ja imam utisak da psihijatrija ima objasnjenje za zaposednutost.


minavb... očigledno da ova tema nije za tebe

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 22:31:35   
Olga75
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja imam utisak da psihijatrija ima objasnjenje za zaposednutost.


kad psihijatrija nema objasnjenje , kada zaposednuti ne reaguje na lekove u stvari kada pokazuje fenomene za koje medicina nema objasnjenje tek onda se po katolickim kanonima moze pristupiti egzorcizmu



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 22:31:52   
bokicans
Ja necu da gledam taj filmuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Isterivanje đavola
18.8.2011 22:32:06   
Brana
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja imam utisak da psihijatrija ima objasnjenje za zaposednutost.

Volela bih bas da cujem njihovo objasnjenje i njihov nacin lecenja..svestenici su uspevali takve ljude da izlece,a bas me zanima kojim lekovima bi pshijatri to uradili...
Kada je krenula molitva "Oce nas",taj momak je pao na kolena,poceo da grci prste,da govori ne,ne...itd..zasto bas kada je krenula ta molitvauser posted image

< Poruku je uredio Brana -- 18.8.2011 22:33:00 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here