|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
17.2.2009 16:16:45   
MERYEN
Pusenje ili zivot-i ja sam bivsi pusac

Prema statistikama,svakih osam sekundi jedna osoba na planeti izgubi zivot zbog bolesti koje su posledica konzumiranja cigareta:pusaci cine 90%umrlih od raka pluca,25%populacije umire od srcanih bolesti,dok je pusenje u 75%slucajeva uzrok smrti od hronicne opstruktivne bolesti pluca.
U najkracem;
Duvanski dim sadrzi preko 4.000 hemikalija,od kojih je veliki broj stetan za zdravlje.Pored teskih metala{kadmijum,arsenik...},u njemu se nalazi oko 20 otrovnih gasova,kao i preko 50 kancerogenih materija.
AMONIJAK Otrovan gas,neprijatnog mirisa koji se koristi za pravljenje djubriva,ali i agresivnih hemijskih sredstava za ciscenje kupatila.Cigaretama se dodaje kako bi dobio intezivniji ukus.
BENZEN Bezbojan aromaticni ugljovodonik koji se koristi kao rastvarac{boja,sintetike,gume}i u proizvodnji goriva.poznat je kao kancerogena materija,a posebno se dovodi u vezi sa nastankom leukemije.
KADMIJUM Visokootrovni metal koji se koristi u proizvodnji baterija,moze da osteti jetru bubrege,izaziva visok pritisak,mozak.
OLOVO Otrovni teski metal koji moze da izazoveostecenje mozga,bubrega,nervnog sistema i crvenih krvnih zrnaca.Posebno stetno utice na bebe i malu decu,jer moze da dovede do razvoja deformacijai izazove probleme sa ucenjem.
UGLJEN-MONOKSID Veoma otrovan gas bez boje mirisa i ukusa,jedan od glavnih sastojaka cigareta i to u koncetraciji cak 500 puta vecoj od dozvoljne.Izaziva ubrzan rad srca i uzrokuje nedostatak vazduha.
NIKOTIN Hemikalija koja stvara zavisnost o duvanskom dimu,izaziva povisen krvni pritisak,pojacan rad srca lucenje hormona i metabolicke procese u organizmu,te dovodi do suzenja krvnih sudova.
KATRAN LJudi puse zbog utcaja nikotina na mozak,a umiru od posledica koje izaziva katran.Katran je proizvod suve destilacije lisca duvana koji se tokom uvlacenja dima kondezuje u lepljivu sirupastu masu u plucima i drugim disajnim organima.Kao visoko kancerogena materija pojacava rizik od nastanka raka pluca-disajnih puteva.

KADA OSTAVITE CIGARETE;

Pusaci kada ostave cigarete,prve pozitivne strane pusenja osecaju vec pola sata nakon poslednje cigarete,ali za potpunio oporavak organizma i prociscenje potrebno je da prodju godine.
Ostavljanje duvana je povezano sa povecanjem telesne tezine,sto se moze uspesno izbeci ukoliko se svaki put kada se javi potrba za cigaretom popije casa mlake vode.

Nakon sto ostavite cigare;
 
Posle 20 min.krvni pritisak i puls se vracaju u normalu,
Posle 8 sati nivo nikotina i uglje-monoksida u krvi pada za 50%,a nivo kiseonika se podize na normalu.
Posle 24 sata ugljen-monoksid nestaje iz krvi,a pluca pocinju da se ciste od sluzi i ostalih stetnih nusprodukata pusenja.
Posle 48 sati u krvi vise nema nikotina i poboljsavaju se culo mirisa i ukusa.
Posle 72 sata lakse se dise,bronhije se opustaju i podize se nivo energije.
Posle 2-12 nedeljapoboljsava se cirkulacija.
Posle 3-9 meseci kasalj i problemi sa disanjem nestaju,a funkcija pluca se povecava za 10%.
Posle godinu dana rizik od srcanog udara pada za 50%
Posle 10 god.rizik od karcinoma pluca pada za 50%
Posle 15 god.rizik od srcanog udara pada nivo osobe koja nikada nije pusila.


< Poruku je uredio MERYEN -- 17.2.2009 16:21:16 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
17.2.2009 16:32:42   
Lu
Ja sam izabrala,
četvrtu godinu živim bez dima i predivno se osjećam,mnogo zdravije,lakše dišem,nesmrdim na dim,muž me češće ljubiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
17.2.2009 17:06:32   
Jeca*
Ne pušim, evo već, 15 meseci. Od kad sam saznala da sam trudna. I da se ne lažemo, sanjam da pušim, ali imam više novca u džepu, osećam da lepše dišem i uvek iz stana izadjem mirišljava (odeća mi lepo miriše na omekšivač, ja na parfem, kosa na šampon...milina), I što je najvažnije, moje dete ne miriše na cigarete!!!
Mislim da sam napravila dobar izbor!!! user posted image

Mery, draga, kada si ti prestala???

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
17.2.2009 20:07:38   
Anoniman
MERYEN ne pušiš??? user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
17.2.2009 20:09:48   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
17.2.2009 20:13:29   
MERYEN
Ne pusim vec dva dana,stvarno mi je muka od cigara vise,sama pomisao na ovo gore sto sam napisala meni ne pada na pamet da zapalim cigaru,da se ne lazemo kad skuvam kafu naravno da mi nedostaje cigara,imam previse obaveza i ne mislim o pusenju,ja se iskreno nadam da necu da posustanem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
17.2.2009 20:16:58   
Jeca*
MERYEEEEEEEEEEEEEEEEEEN user posted image user posted image user posted image  BRAVOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!! pupupu
SAD IZDRŽI! ZA SEBE I SVOJU BEBICU!!! user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
17.2.2009 20:46:04   
MERYEN
Nadam se da hocu.user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
17.2.2009 20:52:20   
andrijana
Ja sam prestala,iako nisam bila neki pusac-kutija je trajala 2-3 dana,kada sam pocela da se zabavljam sa mm. Uradila sam to zbog njega i sada se mnogo bolje osecam. Ponekad i ja sanjam cigarete,ali samo sanjam,ne pozelim da zapalim. Ne bazdim vise na duvan i ne boli me grlo kada se probudim i mnogo lakse disem. Ne mogu da verujem sebi da mi sada smeta dim cigarete!

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
18.2.2009 10:32:09   
eugenija
E a mene tucite... Udrite drage moje do mile volje... Spremna sam na batine.. Na Sodomu&Gomoru...
Naime, ja pušim, iako sam trudna... Pa sve mi zabranjeno, ne smem popiti tabletu da se smirim, ne smem alkohol, ne smem neku sportsku aktivnost... Aktivni sam pušač godinama.. I sve što sam uspela jeste prvih 10 dana da izdržim kako sam saznala da sam trudna.. I onda opet sve po starom... Nije mi lepo to što radim, krivica me izjeda svaki dan, šta god da bi bilo ne daj Bože sa trudnoćom, ja bih prvo krivila sebe i svoje pušenje... Uh... 

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
20.2.2009 4:50:43   
kumara

IZVORNA PORUKA: lu

Ja sam izabrala,
četvrtu godinu živim bez dima i predivno se osjećam,mnogo zdravije,lakše dišem,nesmrdim na dim,muž me češće ljubiuser posted image


Kako sam znala da ces ti lu da se odmah javis u ovoj temi!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
21.2.2009 10:34:14   
Jacaca
Pusac sam, mada prvu trudnocu ni jednu nisam zapalila, ali cim sam iz porodilista stigla kuci, nastavila sam, zalosno to je bila prilika koju nisam iskoristila, sada sam presla na one 01, nikotin, 0,1 katran, 01 nesto trece...... nadam se da cu uskoro zatrudneti pa ce mi to biti motiv da prestanem.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
21.2.2009 12:03:58   
NadaR
Ja nikad nisam pusila... Mm jeste ali je prestao prije 10 god.,tako kada nam dodju gosti,izbjegavaju da puse mada ja nikad nikom nisam zabranila...user posted image
Cilj je da im je ugodno... pa cak i ako puseuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
23.2.2009 22:23:22   
MERYEN
IZVORNA PORUKA: eugenija

E a mene tucite... Udrite drage moje do mile volje... Spremna sam na batine.. Na Sodomu&Gomoru...
Naime, ja pušim, iako sam trudna... Pa sve mi zabranjeno, ne smem popiti tabletu da se smirim, ne smem alkohol, ne smem neku sportsku aktivnost... Aktivni sam pušač godinama.. I sve što sam uspela jeste prvih 10 dana da izdržim kako sam saznala da sam trudna.. I onda opet sve po starom... Nije mi lepo to što radim, krivica me izjeda svaki dan, šta god da bi bilo ne daj Bože sa trudnoćom, ja bih prvo krivila sebe i svoje pušenje... Uh... 


Nadji moje postove o pusenju u trudnoci,naime pusila sam celu trudnocu i dojila dete i to sve to do skora kad sam prestala.user posted image Podsecas me na meneuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 14
   [Obrisana poruka]
18.5.2009 21:26:45   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
19.5.2009 8:58:26   
Anoniman
Rina je u brbljaonici navela super link! Vidite:
QUIT SMOKING COUNTER (KLIK)

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
19.5.2009 9:01:17   
Anoniman
koji ja očigledno neću nikada koristiti... nikad nisam ni pokusala prestati pusiti jbg

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
19.5.2009 9:06:32   
Anastazija
Ne pušim već 3 meseca, otprilike. Ne znam tačno koji je dan bio, tek primetila sam da sam cele nedelje pušila po cigaretu ili dve samo ujutro na poslu, uz kafu sa kolegama.. Onda je došao vikend, nije se radilo, pa provedoh cela dva dana bez cigarete. U ponedeljak sam došla na posao i odlučila da pokušam.. I evo, već tri meseca ne duvanim... Ipak, pasivan sam pušač jer mm puši.. Reče da će prestati..jednog dana.. user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   [Obrisana poruka]
19.5.2009 10:04:29   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anastazija)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
19.5.2009 10:06:53   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
19.5.2009 10:08:22   
bebać
Ne želim ovo ni da čitam,počela sam pušit kad sam s eporodila,i ostala sama sa bebom u stanu..odnosno odkako sam s epočela navikavat na život kućanice...i pušim evo već druga god. to mi je ćeif,new želim i to sebi još da uskratim pa taman umrla sutra!user posted image

A svjesna sam svih štetnih uticaja mog ćeifa.


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
21.5.2009 8:41:28   
Anoniman
Toliko sam besna na sebe!

Već neko vreme želim da prestanem da pušim i jednostavno ne ide. Zar je moguće da je ta paklica od 20 cigareta koje čak nemaju ni život, ni volju, ni bližnje zbog kojih bi se radovali, jača od mene?! Nepojmljivo.
Često mi se desi da me dete zove da se igramo i ja kažem "Evo dok mama ispuši!" i onda bih najradije povraćala od same sebe. Razmišljala sam koliko bih više vremena provodila sa detetom da ne pušim, ne bi moralo da čeka da ispušim nego bismo mogli ređati kocke čim to zaželi. Hm, ali možda je dobro da sačeka, time se uči strpljenju! ETO... vidite koliko opravdanja imam za to otrovno sra**.
Često sedim u pušioni (prostorija predviđena za pušače) na poslu, i gledam te ljude... uglavnom gledam starije od sebe, i primećujem da im je koža drugačije boje. Više ne znam ni da li umišljam.
Često mi kroz glavu prođe Jecina rečenica da sada napokon iz kuće izlazi mirišljave kose i da joj garderoba miriše na oplemenjivač rublja a ne na cigare. Setim se lu koja je rekla da je sela pred paklicu cigara i "dogovorila" se sa njima da one nisu jače od nje.
Setim se svog osećaja kada je Luka dobio bronhitis.
Neko je negde napisao (ne mogu sada da nađem) da joj je dete reklo "Mama kako ti smrdiš" i često se zapitam jesam li ja normalna. OK, operem zube, ali dečiji nosić to oseti, onda okrenem leđa Luki u krevetu, a znam da to nije dosta.

Zašto nisam dovoljno jaka?

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
21.5.2009 8:43:10   
Anoniman
user posted image user posted image ista sam
lažem mozda jos i gora ...jer nisam nikada ni pomislila da prestanem pusiti

dodushe ne pusim u kuci ...nego na terasama ... i zimi i ljeti


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 21.5.2009 8:44:02 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
21.5.2009 8:48:33   
mamanp
Moj otac je pusio ravnih 46 godina. Ustajao bi preko noci i lezeci pusio. Vise je obilazio lekare nego svoju rodbinu, kljukao se raznim tabletama i niko od lekara nije znao sta mu je. Smrsao je toliko da je liceo na kostura i one zarobljenike iz logora. Onda je jedne noci rekao mojoj mami: "Veceras do 12 pusimo i necemo vise" i cetvrti mesec kako je bez cigara. Ja sam mislila da ce biti nervozan i svadljiv, ali ne, on se po citav dan smije i sali, dal je od muke il od cega - ne znam, ali ja jednostavno ne prepoznajem onog coveka. Kaze on da bi je sad zapalio, ali ne da se. Gricka semenke po citav dan, samo nesto jede...cak se i mesecno goji po 1-1,5kg, a to je za njega mnogo.

Za cigarete samo treba reci sebi - necu - i gotovo. Kad shvatis da to skodi ne samo tebi vec i tom detetu koje je do tebe - batalices ih. Kad moze covek sa 46 godina pusackog staza moze i mlada zena.

< Poruku je uredio mamanp -- 21.5.2009 8:49:40 >


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Izaberite dok ne bude kasno (O pušenju!)
21.5.2009 9:07:54   
Anoniman
Odštampala sam sebi prvi post, i sada ću da ga zalepim ovde u kanc, možda bude imalo efekta...

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here