|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Master studije
20.10.2008 15:23:53   
Anoniman
U decembru 2005. sam diplomirala na državnom Ekonomskom fakultetu. Onda je usledila Bolonja... Naprasno, mi Diplomirani više (za moja shvatanja) nemamo status koji smo imali, jer smo nešto između onih koji sada završavaju trogodišnje osnovne studije i mastera. Razvlačile su se razne priče po novinama, te će nas izjednačiti sa masterima, te neće... uglavnom, cela stvar se završi na tome da smo mi Diplomirani izjednačeni sa masterima po pravima ali ne i zvanjem, ali da bismo postali Masteri, moramo položiti 6 ispita (gore dole koji ispit). Još tada sam postavila pitanje "Kako smo mi onda izjednačeni???" I iz dana u dan pitanje mi se mota po glavi, ali bez precizne ideje šta želim da radim dalje. Vremenom sam postala sigurna u jedno: ako ću da upišem Master, to neće biti na državnom fakultetu 100%, jer nisam raspoložena da mi razni iskomplexirani idioti komplikuju život, kada je cena državnog i privatnog fakulteta približno ista. Sve više sam počela da razmišljam na celu tu temu jer sam shavtila da će u jednom mometu Masteri da zgaze Diplomirane (koliko god ja mislila da smo se mi Diplomirani mnogo više namučili nego Masteri dok smo završili studije). Tako počnem da čačkam po Internetu, i napokon odlučim pre koji dan: Upisujem ove godine Master! Našla sam privatni fakultet koji mi se dopada, sviđa mi se njihov (bolonjski) sistem rada, sviđaju mi se predmeti, odgovara mi što su predavanja 1x nedeljno po 3 sata... ma sve super. Ali onda... KLIK! Akreditacija... Da li je taj fakultet dobio akreditaciju? (ko ne zna priču o akreditacijama: Ministarstvo prosvete je počelo da akredituje fakultete u državi, i da im time odobrava ili ne odobrava dalji rad). Pitam ljubaznu tetu (nije ironično, stvarno je žena bila divna) za akreditaciju, a ona kaže "Predali smo svu dokumentaciju, međutim Ministarstvo prosvete najavljuje prvo oglašavanje tek za novembar/decembar. Očekujemo da ćemo dobiti akreditaciju, radimo bez problema već 8 godina". Ja kažem "Fino, a pošto je upis do 1.novembra, šta se desi ako ja sada upišem a vi ne dobijete akreditaciju?", i teta mi objasni da mene u tom slučaju ta situacija ne kači, jer sam upisana "po starom". Naravno, odmah pitam i šta je to "po starom", misleći na to da "po starom" nema mastera već diplomiranih, a ona kaže da to "po starom" nema veze sa tim na šta sam ja pomislila, nego po staroj odluci o radu, odnosno, fakultet je dobio Dozvolu za rad pre 8 god kada je počeo da radi od Ministarstva za prosvetu, i mene bi upisali po toj staroj odluci. I da, ako dobiju odbijenicu za akreditaciju, to samo znači da ne smeju da upisuju nove generacije, ali da ja završavam i najnormalnije dobijam diplomu. Malo sam skeptična prema svemu tome, ne bacaju mi se pare ako neću ništa uraditi. Odlučila sam da pišem Ministru prosvete, poslala sam mu mail, i čekam odgovor. Baš bih volela da mi potvrdi reči ljubazne gospođe sa fakulteta, jer bih baš volela da upišem taj fakultet i napokon završim ovo višegodišnje razmišljanje na temu diplomirani-master. (I što više razmišljam o tome što mi je teta rekla, to "po starom"... to je verovatno tačno, jer se isto desilo sa onima koji su upisali Više škole, a one su bile ukinute u toku njihovog studiranja. Oni su svi završili "po starom", samo nisu upisivane nove generacije.)
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Master studije
22.10.2008 9:01:25   
Anoniman
Pošto odgovor na mail nisam dobila, zvala sam juče u kabinet ministra prosvete, bili su ljubazni i uputili me na pokrajinski sekretarijat za obrazovanje. Da ne davim, u jednom momentu sam dobila neku tetu koja je rekla da je taj fax u postupku akreditacije, i da ako ja upišem, a oni naknadno ne dobiju akreditaciju da ću VALJDA moći da završim godinu i dobijem diplomu. Kako neko ko je nadležan za to može da kaže VALJDA? Ili ima zakon o tome ili nema. Ako nema, neka se donese. Kakve su ovo gluposti? Onda sam pisala Šefu odeljenje za visoko obrazovanje, naravno-odgovora još uvek nema. Mislim da će danas da mu zazvoni telefon, ili ćete o ovome da čitate u novinama.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Master studije
22.10.2008 10:11:03   
Jeca*
Ja sam diplomirala na Arhitekturi 2005. godine. Ono što je Bolonja sad napravila od mog fakulteta.....katastrofa! Ne bih ga upisala da mi plate. A čekam i ja da vidim kako ćemo mi sa Bachelor da postanemo Master. Šatro po automatizmu, ali niko to ne pominje. Zapravo ja mislim da ja već sad mogu da upišem direktno doktorske studije, jer znam neke svoje kolege koje su to uradile, ali ja sam sad u nekoj drugoj priči, pa kad Luka malo poraste videću. Ja sam želela da upišem negde u inostranstvu svojevremeno, ali život me je odvukao na drugu stranu...zaposlila, zaljubila, udala....user posted image  Nikad nije kasno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Master studije
22.10.2008 12:30:06   
Anoniman
Imam drugaricu koja je završila arhitekturu ove god ovde u NS, traje 5 godina (ili 4,5), i direktno je postala master. Kako ti nisi?

Inače, dobila sam informaciju koju sam tražila. Ni jedan privatan fakultet nema akreditaciju, i nema prava da upisuje studente ove godine dok ne dobiju akreditaciju, ta priča "po starom" ne pije vodu.

Onda sam nazvala svoj državni fax, primila se kao budala, jer bih ja menjala smer, dobila bih 2 razlikovna ispita + 4 redovna... jao superm popunila formular za konkurs, 1.11. će biti istaknute liste, i taman da pošaljem, obrati mi se koleginica koja tamo studira... nema literature, profe traže da kao prvi deo ispita polažeš ono što si već polagao na osnovnim studijama, a kao drugi deo ide ovo što je na masteru... samo me je podsetila kako to ide na državnom ekonomskom. Preselo mi je i rekla sam: ili privatni master ili, hvala, neću da budem master.

Ono čemu se nadam je da će Ministarstvo u toku novembra da završe akreditacije, i da će privatni fakulteti dati dodatni upisni rok.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Master studije
22.10.2008 12:39:18   
Jeca*
Naša zemlja je stvarno....neću da komentarišem.
Ja i mislim da sam po defaultu master, rekoh ti da mislim da su neke moje kolege odmah upisivale doktorske studije, ali šta mi znači taj master. Kako to da verifikujem? Hoću li dobiti neku diplomu? Kada sam se svojevremeno interesovalo ništa nije bilo rešeno. SVe je tako nedefinisano da nemam zelju da ulazim u tu pricu dok se oni sami ne izdogovaraju ili cu se iznervirati kao ti sad. Mozda i gore. Jer mi se smucila dezorganizacija na mom faksu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Master studije
22.10.2008 13:04:02   
Anoniman
Sada sam zvala drugaricu da proverim, na diplomi joj piše "Diplomirani inžinjer arhitektue - master". Ja bih na tvom mestu uzela tu diplomu. Otvara ti mogućnost da odmah ideš na doktorske, uzimaj to dok se još dok se ne predomisle.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Master studije
22.10.2008 19:43:11   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Tasha
uzimaj to dok se još dok se ne predomisle.

mhm!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Master studije
23.10.2008 8:51:39   
Anoniman
Kada je drugarica ove godine prijavljivala diplomski, pitali su je da li hoće da joj piše samo "dipl..." ili da doaju i ono "-master", pitala je u čemu je razlika. Tada joj je objašnjeno da je razlika u obimu diplomskog rada, naime, "stari diplomski" je valjda bio izrada projekta (ja sad to Jeco krajnje laički), a "nov" ima i istraživački deo. Ako sam dobro razumela, to znači da sem što praviš projekat za neku zgradu, treba da znaš gde je ta zgrada i u skladu sa tim "prirodno okruženje" te zgrade kako bi je po materijalnu, visini, izgledu, kvalitetu uklopila u ambijent. E, sada ako sam se nalupetala, nemaoj da me sabotiraš javno-nego u pp. user posted image user posted image user posted image  Šalim se. Tako sam ja nju razumela. Kaže da bi inače broj ispita trebao biti isti (mislim da je rekla 34).

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Master studije
23.10.2008 11:20:43   
Anoniman
Pričala sam sa nekom  tetom sa Privatnog faxa br. 2 (ne bih da imenujem privatne fakultete). Oni još nisu ni podneli dokumentaciju za akreditaciju, podneće je u 4om krugu, 5og novembra. Postupak traje oko 3 meseca. Kao i svi ostali fakulteti koji upisuju studente sada, i oni najlegalnije upisuju studente po dozvoli za rad, koja je njima konkretno izdata do 2012. Za slučaj da ne dobiju akreditaciju, to ne znači da se kompletan rad fakulteta obustavlja, već da onda od ministarstva dobijaju spisak stvari koje nisu adekvatne i koje treba da se ispune u narednih godinu dana. Kaže teta da se mnogi boje da upišu fakultet jer nemaju prave informacije o celoj ovoj priči sa akreditacijama. Tako stižemo na početak odakle sam krenula, odnosno do onoga što mi je teta sa Privatnog faxa br. 1 rekla, samo je ona to definisala "po starom".  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Master studije
24.10.2008 9:32:53   
Jeca*
Ne znam. JA sam u BGu završila fax i mi smo imali 45 ispita, a diplomski je bio i istraživački i izrada projekta. Čim budem smogla snage i vremena skoknuću do faxa da se raspitam za Master

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Master studije
24.10.2008 11:57:55   
Anoniman
45 ispita? I ti si još uvek normalna? user posted image  Ja bih sigurno pukla sa mozgom.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Master studije
24.10.2008 12:20:12   
Jeca*
Diskutabilno je koliko sam normalna user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Master studije
25.10.2008 7:13:04   
guppy RR
user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Master studije
25.10.2008 9:56:07   
Anoniman
Moja mama voli da kaže "Kome još treba normalna žena???" user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Master studije
30.10.2008 11:56:47   
Anoniman
Evo drage moje, ja upisala master, od danas sam opet student! user posted image  

Da mi je neko pre par godina rekao da ću samoinicijativno da poželim da studiram opet - rekla bih mu da je lud...  Sutra mi počinju predavanja.
user posted image  

Jadno ono moje dete, do sada nije viđalo samo tatu koji radi i studira, a sada neće viđati ni mamu koja radi i studira. user posted image
Ali sve je to, između ostalog, i za njegovo dobro.

< Poruku je uredio Tasha -- 30.10.2008 11:57:18 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Master studije
30.10.2008 22:39:19   
Jeca*
ČESTITAAAAAM! NEKA TI JE SREĆAN POČETAK! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Master studije
31.10.2008 23:23:40   
guppy RR
ČESTITAM !!!!!!!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Master studije
6.11.2008 8:55:24   
Anoniman
Hvala!

Napisala sam svoj prvi domaći... danima me je mučio, baš sam puno razmišljala, trebala sam da napišem text, na osnovu svog iskustva ili doživljaja svog šireg ili užeg okruženja, po uzoru na text koji ću vam prikačiti dole, kako bi se videlo da li sam razumela metafore iz texta. Napisala sam text i jako sam ponosna. Jedno jutro sam jednostavno ustala, klik - sinula mi ideja, i napisala ga.

Eh... ja bih volela da uspem da vam ga ubacim, ali NEMA GA! Još juče je bio na sajtu, ali sada ga nema. Pa, ako je neko veštiji od mene da ga nađe:
Asee news, oktorbar 2008., broj 39., text: "Čedo", braća i sestre, Borisa Vukića. Meni se sviđa text.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Master studije
2.12.2008 20:27:20   
guppy RR
Tašo, šta si zaglavila na taj domaći, a posle ništa. Kako ide Master??

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Master studije
3.12.2008 8:07:16   
Anoniman
Predala sam domaći, jedva čekam da čujem komentare ciničnog profe! user posted image

Ne znam šta sam pisala a šta ne, pa ako neke stvari ponovim, sorry.

Sve predrasude vezano za privatne fakultete i bolonju su pale u vodu.

Moje studiranje na državnom fakultetu je bilo kampanjsko, učila sam 7 dana pred ispit, nisam išla na predavanja... a ovde, redovna sam na predavanjima, spremam prvi kolokvijum iz menadžmenta, skupljam materijal za seminarski iz istog predmeta, pišem domaće zadatke.
Smislila sam temu za Master (završni) rad, pošto mi to puno znači, jer kroz jedan od predmeta mogu da odradim pola Master rada, ako znam temu. (što je opet super, jer uradim seminarski iz jednog predmeta, a on mi je pola završnog rada... user posted image  )
I treći predmet koji slušam, Upravljanje znanjem... nemam pojma, ne fascinira me, ne znam dal zbog toga što je preofa malo monoton ili mi ne leži oblast... Nemam pojma. I tu mi treba tema za seminarski...

To je za ovaj semestar.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Master studije
3.12.2008 9:57:17   
guppy RR
Eno ti par ideja na mailu za Management znanja.
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Master studije
3.12.2008 10:39:13   
Anoniman
Eno i tebi odgovora!

THANKS!!!!!!! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Master studije
13.12.2008 15:55:40   
Anoniman
Danas - predavanje iz menadžmenta - na predavanje stiže čovek (cenim 45-50god), naš čovek koji se proslavio u Meksiku, tamo predaje na nekom faxu, i on nam drži predavanje. Stajling: braon pantalone, bela košulja, braon marama (ona levis varijanta što se kod nas vezuje kučićima), i kaubojski šešir. Moja faca: user posted image  Počinje da predaje, leti po učionici, uđe među ljude, sedne među studente, drži pažnju 200 na sat... FENOMENALNO! Namerno sam napisala to za stajling, jer sam posle nekih pola sata njegovih predavanja ja shvatila da ga doživljavam kao jednog neverovatno sexy čoveka. user posted image  Toliko ležerno priča o svetskim dešavanjima, toliko ne preza da iznese svoje mišljenje, da ispljuje javne ličnosti ako je to ono što misli, da neke stvari iz menadžmenta poredi sa stvarima iz sexa, da... ne znam. Baš... neverovatan utisak je ostavio na mene. I onda se na sledećem predavanju pojavljuje naš redovan profa koji krajnje tunjavo predaje u odnosu na ovog (pri tom je on hiper, ultra, mega, giga dobar predavač u odnosu na većinu predavača na državnom fakultetu)... Kuda ide to naše školstvo?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Master studije
13.12.2008 15:59:32   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha

Namerno sam napisala to za stajling, jer sam posle nekih pola sata njegovih predavanja ja shvatila da ga doživljavam kao jednog neverovatno sexy čoveka. user posted image  Toliko ležerno priča o svetskim dešavanjima, toliko ne preza da iznese svoje mišljenje, da ispljuje javne ličnosti ako je to ono što misli, da neke stvari iz menadžmenta poredi sa stvarima iz sexa, da... ne znam. Baš... neverovatan utisak je ostavio na mene.


hm

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Master studije
13.12.2008 16:00:50   
guppy RR
 user posted image user posted image u kauboje?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here