|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Metatarzalne kosti
28.10.2022 9:15:51   
Peace*
Ne znam u koji deo foruma ide zdravlje dece, pa prebacujte moderatori.

Moj stariji sin (16,5 godina) je od prekjuče na štakama.
Naime, u petak se požalio da ga boli stopalo, od dole. Nisam pridavala značaj, kontala sam - nažuljao.
Subota - opet se žali ali spominje i gornji deo stopala, predeo koji vodi ka 3,4,5 prstu na nozi.
Nedelja - opet se žali, pogledam, natečeno po malo.
Jesi udario? Ne da se seća.
Pondeljak, boli ga i dalje, otečeno i dalje, i crveno.
Utorak i dalje boli, otečeno, crvenilo se povuklo, odlučujem da u sredu idemo kod dr.
*Napomena: nije bilo šanse da za vikend miruje, izašao je i petak i subotu i nedelju; njegova ekipa ne ide u klubove nego šetaju u krug po gradu = 40.000 koraka svako veče.
Bili kod dr u dečijoj bolnici.
Napravili mu rengern, kažu, fraktura treće metatarzalne kosti.
Šalje nas na CT.
Uradimo CT, radiolog kaže "Registruje se nesralost ploča rasta u skladu sa životnom dobi", tj tvrdi da nema frakture.
Pošaljem sve to dr u Dečiju bolnicu, i sad čekam. Spomenuo je da bi bilo pametno uraditi magnet jer su oprečna mišljenja.
Do tada - nema oslanjanja na nogu, mirovanje, hod na štakama.


< Poruku je uredio Peace* -- 28.10.2022 9:16:19 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Metatarzalne kosti
28.10.2022 15:48:28   
Ana RR
O svašta, Peace. Pa to je samo odjednom zabolelo, nije se ranije žalio?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Metatarzalne kosti
29.10.2022 0:44:38   
Ivanka 75
Bas cudno Peace, valjda bi ga  nekad ranije bar maaalo zabolelo da nisu srasle.Da ga nije neko nagazio na fizickom? Malo uvrnuo nogu kad je silazio niz stepenice? (tako moja sestra slomila stopalo) 
Mirovanje mora da ispostuje da se ne bi jos vise razdvojile kosti. To je komplikovan prelom, ako je prelom. I bolje sto hoces jos neko misljenje, treba biti siguran. 
Jesu li mu utegli stopalo? Gips? 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Metatarzalne kosti
1.11.2022 9:06:38   
Peace*
Ne seća se nikakve povrede. Ali znate kako, možda je šetao po bankini pa skliznuo, ko bi se toga npr set_io?

Ne ide gips na to.

Elem, dr koji je gledao rengen je pogledao i CT, i on vidi frakturicu. Kaže da je to veoma malo, zato radiolog nije ni video, jer nije imao rengen snimak da bi znao gde da gleda.
Iskreno, moguće je da frakture nema, ali kako to sad priznati, a nesraslo je u svakom slučaju manje opasno od frakture.
Dr na kraju reče da može u školu pošto će tamo većinom i tako sedeti. Mi ćemo ga voziti i vraćati iz škole, kod kuće će koristiti štake da što više rastereti nogu. Trebalo bi zarasti (šta god da zarasta) za 2-3 nedelje, i treba da ponovimo rengen za mesec dana.
Ima poštedu od fizičkog, i dr kaže da će moći da skija u januaru.
Veoma sam skeptična za sve to, ali eto...

< Poruku je uredio Peace* -- 1.11.2022 9:07:55 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Metatarzalne kosti
1.11.2022 9:44:42   
Olga75
Peace, možda je nezgodno doskočio, igrao košarku- pa eto. Nezgodno je, nek brzo zaraste ta frakturica.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Metatarzalne kosti
1.11.2022 12:05:31   
Ivanka 75
Bolje sto nije za gips. Mija sestra je slomila nekoliko kostiju stopala i nosila gips 5 nedelja, da se ne bi pomerile, da su se pomerile morala bi na operaciju.Nek se dete cuva, brzo da ga prodje, mlad je on 😊
A to sto se ne vidi na snimku.. Vervatno sam negde pisala o slucaju komsinice koja je pred koronu, 5. razred bila tada, kukala kako je bole ledja. Jedan snimak, drugi... Nista se ne vidi. Taj isti snimak odavde odnesu u Beograd (mislim da je Tirsova ili gde vec salju decu sa povredama kicme) i tamo lekar vidi sitno naprsnuce prsljena na sred ledja. Uclvecavao snimak na ekranu pa video. Dete provelo 3 meseca u strogo lezecem polozaju sa nekim pojasom, nije smela da se okrece, uvrce i slicno. Kad ustaje morala uz podrsku kao daska, ravno da se podize. Sad je zdrava i prava osmakinja. A izgleda da je doslo do povrede kad je drugarica, iduci unazada, naletela na nju dok je vezivala pertlu. Toliko o mikro naprsnucima. Peace 🥰

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Metatarzalne kosti
1.11.2022 14:56:37   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Olga75

Peace, možda je nezgodno doskočio, igrao košarku- pa eto. Nezgodno je, nek brzo zaraste ta frakturica.


To je Luka rekao, kao "Nemam pojma, mama, možda sam nezgodno skočio od nekud, ne sećam se".

I-juuu Ivanka user posted image

Inače, objašnjava meni doca od čega to može da bude i kaže "Znate zašto vojnici ne smeju da marširaju preko mosta?", pitajući me to nakon što je Luku pitao dal trči na traci u teretani.
Ja, zamišljena već, vrtim po glavi, "Čekaj bre, ako vučemo paralelu sa vojnicima koji marširaju preko mosta, onda traka za trčanje treba da se slomi a ne kosti u stopalima", od svega naglas izgovaram "Ne znam" i ispadam najgora glupača na svetu. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Metatarzalne kosti
1.11.2022 15:07:16   
Ivanka 75
A moja mama 1987.se spotakne o stepenik uzbrdo i osloni se sa obe šake da ne padne i smrska desni zglob.
Nema pravila. 

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Nema jače sile na svetu od majke koja bran...
Njega nećeš tući, ni u pojam ni u naletu besa i nemoći. Moraćeš prvo preko mene, a ne dao ti Bog da se nađeš na putu maj...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here