|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Palačinke od tikvica
1.7.2010 10:23:16   
Ana RR
Sastojci:

500 g tikvica (400 g izrendanih)
125 ml mleka
2 jaja
60 g putera
100 g brašna
50 g parmezana (ili pekorina, ali manje)
1 veza peršuna
na vrh noža bibera
so
100 g sira

Postupak:

1. Tikvice oprati, oguliti i izrendisati. Posuti ravnom kašičicom soli, i ostaviti jedan sat ili više, da puste vodu, a zatim ih dobro ocediti pritiskajući kroz cediljku. Peršun iseckati sitno, pa podeliti na dva dela.

2. U isceđene tikvice dodati mleko, jaja i istopljeni puter. Umešati brašno, parmezan, polovinu iseckanog peršuna, dodati pola ravne kašičice soli i bibera.

3. Teflonski tiganj ugrejati, kapnuti malo ulja, pa sipati smesu u debljini od pola centimetra. Sniziti temperaturu na 3 ili 4 (na skali 1-6). Čim uhvati donja korica uz pomoć plastične lopatice (ili druge alatke za rad sa teflonom) preseći palačinku na 4 dela, zbog lakšeg prevrtanja. Peći sa svake strane po nekoliko minuta, ili dok se ne uhvati zlatna korica.


< Poruku je uredio Ana RR -- 3.3.2016 19:55:04 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Palačinke od tikvica
1.7.2010 12:06:44   
Anoniman
user posted image Super,bas sam trazila nesto ovako ovih dana!

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Palačinke od tikvica
1.7.2010 12:13:28   
Ana RR
Super je user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Palačinke od tikvica
1.7.2010 12:14:37   
bebironcic
Lepo i primamljivo izgleda,moracu da probam!user posted image

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Palačinke od tikvica
1.7.2010 12:18:58   
Ana RR
Da vas ne buni ono 500gr tikvica (400 gr izrendanih) - to znači da ćete kada izrendate i procedite tikvice dobiti tih 400 gr.

Mada ja uzmem tikvice odokativnom metodom, 3-4 kom, to mu je to.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Palačinke od tikvica
1.7.2010 14:26:54   
viking
Mmmm, ovo super zvuči. Još da me ne mrzi da pravim user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Palačinke od tikvica
1.7.2010 14:30:55   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Palačinke od tikvica
14.7.2010 14:45:10   
Anoniman
Ana, ja samo idem po forumu, tražim tvoje recepte i isprobavamuser posted image
Ovo je fantastično, nas troje smo se razbili od klope, i lako se sprema, svaka čast za receptuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Palačinke od tikvica
14.7.2010 14:52:32   
Ana RR
Baš mi je drago user posted image  i meni je ovo super user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Palačinke od tikvica
6.7.2011 14:25:26   
Didy
Ja sam ovo pravila pre neki dan. Nije baš identičan recept, ali nijanse su u pitanju. Idealna klopa za leto.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Palačinke od tikvica
6.7.2011 14:40:11   
Jeca*
ja često, po mininom dijetalnom receptu, jedem nešto slično. Narendam tikvicu, stavim jedno jaje, malo integralnog brasna, od zacina vegeta i beli luk, izlijem u teflon i pecem kao palacinku. Jedem sa paradajzom i komadicem sira.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Palačinke od tikvica
6.7.2011 14:50:09   
Ana RR
Ja jedva čekam ručak user posted image baš mi se jede!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Palačinke od tikvica
11.7.2011 15:16:35   
Didy
Ana, pravila sam sad ovako po tvom receptu i ispalo mi nekako gnjecavo unutra.user posted image Doduše, još je vrelo, pa se pitam kakvo će biti kad se ohladi. Koliko čvrsto bude kad ga ti praviš?

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Palačinke od tikvica
11.7.2011 15:22:50   
Ana RR
Ne bude gnjecavo, možda su ti malo deblje user posted image ja ih pravim malo tanje nego što je u receptu upravo zbog toga. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Palačinke od tikvica
11.7.2011 15:24:00   
Didy
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ne bude gnjecavo, možda su ti malo deblje user posted image ja ih pravim malo tanje nego što je u receptu upravo zbog toga. 


Biće da je to.user posted image No, dobro, znaću drugi put.user posted image


< Poruku je uredio Didy -- 11.7.2011 15:30:27 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Palačinke od tikvica
11.7.2011 15:25:45   
Jeca*
a ja uzmem pa izmesam varjacom pa ispadne kao kaša ..user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Palačinke od tikvica
11.7.2011 15:29:47   
Didy

IZVORNA PORUKA: Jeca*

a ja uzmem pa izmesam varjacom pa ispadne kao kaša ..user posted image


Joj, dobra si. Moje dete neće ništa tako "muljavo" da jede. Najradije jede nešto što je kompaktno i što može sam da drži u ruci, pa sam baš mislila da će mu ovo odgovarati po tom kriterijumu. Videćemo kad se probudi...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Palačinke od tikvica
11.7.2011 15:31:39   
Ana RR
Jeco, odlične su ovako kao palačinka. MM ih je filovao sirom i šunkom user posted image

Didy, ja stavim tri kašike smese u tiganj i razvučem kao palačinku. Budu tanje i lepo se ispeku. Ne znam koliki je tvoj tiganj, ali otprilike proceniš.

Prošli put kad sam ih pravila stavila sam vlašac umesto peršuna i dodala sam malo belog luka u prahu, bilo je jaaaaako ukusno user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Palačinke od tikvica
11.7.2011 15:39:44   
Didy
Koje gustine ti bude smesa? Kao za američke palačinke ili kao za ove "naše" ili nešto između?

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Palačinke od tikvica
11.7.2011 16:00:45   
Ana RR
Kao za američke palačinke, čak i malo gušće.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Palačinke od tikvica
11.7.2011 17:58:52   
Didy
Da, pa takve su i moje bile. Pomislila sam da nisam možda dobro ocedila tikvicu, pa da su bile ređe nego što bi trebalo.
Inače, kad su se ohladile, nisu bile (toliko) gnjecave. Stefan ih je nešto probrljao, ali ja sam fino ručkala.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Palačinke od tikvica
11.7.2011 19:08:24   
Ana RR
Ja ih baš volim, nekad stavim fetu ako nemam parmezan, ili bilo koji drugi sir. Volim tikvice a sad u trudnoći mi posebno prijaju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Palačinke od tikvica
11.7.2011 19:13:04   
Didy
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Ja ih baš volim, nekad stavim fetu ako nemam parmezan, ili bilo koji drugi sir. Volim tikvice a sad u trudnoći mi posebno prijaju.


user posted image Baš to sam uradila, mrzelo me da idem do prodavnice.user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Palačinke od tikvica
11.7.2011 19:17:36   
Ana RR
user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Palačinke od tikvica
11.7.2011 19:19:51   
zivka
Mmmm...odlicna ideja!
Ja bas razmisljam sta bi s tikvicama :)


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pita sa eurokremom
Ringerajin kuvar: lesica RR
Krekeri
photo
Ringerajin kuvar: Nedja RR



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here