|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pročitam pa potpišem
17.8.2009 16:00:34   
Anoniman
U najbanalnijim situacijama, tipa otvaranje tekućeg računa u banci i sl, gde su šablonski ugovori, ja uvek prvo ugovor pročitam pa potpišem. Često sam naletela na šalterske radnike koji su u fazonu "Ma to je samo Ugovor za tvaranja, ne piše ništa specijlno"... važi, važi, ali ću ga ja potpisati. prosto, ne potpisujem ništa dok ne pročitam.

A vi?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pročitam pa potpišem
17.8.2009 16:04:18   
Anoniman
Joj, ne znam. Realno, Svima bih savetovala da nista ne potpisu dok ne procitaju a prva sam ja ta koja baci pogled i to je to.
Neke nove stvari citam...ali kad na primer obnavljam karticu u banci...nista ne citam. A trebalo bi.
Treba citati....

Otkud da to pitas? Imala si neko lose iskustvo?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pročitam pa potpišem
17.8.2009 17:48:17   
Anoniman
Ne, povela se rasprava danas u kanc o tome šta ljudi znaju a šta ne, pa je jedna koleginica forsirala kako sve piše u ugovoru, a ja sam joj objašnjavala da veliki br ljudi ne čita ugovore, već veruje referentu, i verovatno taj referent ne laže (mislim, ne i smeo), ali zna kako da zapakuje da to zvuči super. Pa me zanimalo, da li čitate ugovore, i sve što potpisujete. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pročitam pa potpišem
18.8.2009 8:49:54   
Anoniman
obvezno uvijek sve čitam .... možda je to i profesionalna deformacija user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pročitam pa potpišem
18.8.2009 9:02:04   
bonita
tascho,ovo ti je odlicna tema.
naime ,bas sam sinoc gledala jednu dokumentaciju o tome da ljudi potpisuju a ne citaju staje.sledeca situacuja.

Ovde u nemackoj u svakoj radnji ili bilo gde nude ti da potpises kartice i ostavis svoje licne podatke kao njihov kupac i sakupljas bodove.
A oni te adrese koriste da ih prodaju firmama i da vam salju reklame.
Bas je bilo testirano sledece,
na ulici otvoren stand kao tipa nagradna igra osvijite porshe bla bla.
Masa ljudi je potpisivala kartice,davala svoje licne podatke,kontobroj,tel,adresu,datum rodjenja.
A na dnu kartice su pisali da mogu osvojiti malu maketu porchea.
Na drugoj kartici je pisalo,da mozete sa necijeg racuna skinuti sve pare,ali da mu nazad posaljete 15 najskupljih masina za ves.
Kada je reporter pitao ljude da li znaju sta su pozpisali i da li su procitali,svi odgovaraju sa DA,a kada ih je naterao da stvarno procitaju,svi su bili spremni za slog.
Naime to je bio samo test i da se ljudima skrene paznja da ne potpisuju sve i svasta i da ne daju svoje podatke svuda.

Ja sam prva to pocela,po radnjama,naime da bih dobila rabate i snizenja ali to je prevara.A i muz me je slatko iskritikovao par puta,tako da vise ne potpisujem nista.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pročitam pa potpišem
18.8.2009 9:08:09   
Anoniman
Sada je bila nagradna igra u TAXIju kojim se vozim. Pri svakoj vožnji daju ti karticu na koju treba da uneseš ime i prezime, adresu i br tel. Nagrada je letovanje u Grčkoj (verovatno u aranžmanu u kakvom ja nikada ne bih pošla). Danima sam razmišljala da li hoću da igram nagradnu igru, jer, kada popuniš te kartice, staviš ih u koverat i daš taxisti. Nikada mi niko nije dao papir na kom su pisala pravila nagradne igre, niti ostale utešne nagrade. Onda sam odlučila da ću ipak popuniti kartice i igrati nagradnu igru, pa sam danima nosala koverat u tašni i tražila taxistu koji mi se činio kao neko od poverenja.
Dakle, eto, i ja potpisah nešto što nisam pročitala.

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pročitam pa potpišem
18.8.2009 9:12:32   
bonita
mome muzu se isto desilo,da je bio na nekakvoj internet strani,da li se registrovao nisam sigurna,ali znam da je iza toga stiglo 150e da plati,a nije mu jasno sta kako i odakle.ali oni su to osigurali zakonom i ne mozes im nista.
Svidja mi se to sto ovde non stop ima tih dokumentcaija o svim vrstama prevara i uticu na ljude gde sta moze da ih snadje.A sta sam sve videla da se radi za novac to je strasno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pročitam pa potpišem
18.8.2009 9:15:34   
Anoniman
Da, ja se na netu nigde ne registrujem (sem na RR i na FB user posted image ).

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pročitam pa potpišem
5.11.2017 14:52:44   
Anck Su Nmaun
Moram priznati jako puno tih ugovora i ne procitam, otvaranje racuna, ugovor o kablosvkoj, ugovor pri kupovini mobilnog, ili promena paketa...i slicno. Cak ni ugovor o radu, citam ga tek posle kuci

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pročitam pa potpišem
5.11.2017 21:06:45   
choopa choops
Samo potpišem. Ko zna šta sam ja u životu sve ispotpisivala user posted image user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pročitam pa potpišem
5.11.2017 21:12:08   
Mala Elena
Na licu mesta ne citam, retko kada zapazim ili proverim samo datum, kod aneksa ugovora recimo...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pročitam pa potpišem
6.11.2017 8:20:31   
emicaa

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Samo potpišem. Ko zna šta sam ja u životu sve ispotpisivala user posted image user posted image

isto user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pročitam pa potpišem
6.11.2017 9:00:47   
Sanjica26 RR
Pre sam samo potpisivala. Sada lepo procitam, pa onda ako mi odgovara potpisem.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pročitam pa potpišem
6.11.2017 12:48:44   
mama Jo
Joj uglavnom samo potpisem...
Ali sreca nikada mi se.do sada.to jos nije ,,obilo o glavu"..

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pročitam pa potpišem
6.11.2017 12:57:08   
Dragce86
UVEK procitam, cak i kad je glupost, sto mnoge nervira da cekaju al nikad ne potpisujem ako mi sta nije jasno :D

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pročitam pa potpišem
26.2.2018 1:29:13   
Srecko47E
Sve citam do detalja i najsitnijih slova pre potpisa.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pročitam pa potpišem
26.2.2018 11:39:19   
Sarav
Od kad radim prvo pročitam sve, ne potpisujem svašta

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pročitam pa potpišem
26.2.2018 11:43:07   
Anck Su Nmaun
Uglavnom su to neki ugovori od po 5 str pa ne citam. Al znam sta potpisujem

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pročitam pa potpišem
26.2.2018 12:35:03   
Srecko47E
Ja od kako me je vio zavrnuo pa napisao sitnim slovima da ugovor imaju pravo da promene u smislu povecanja cene paketa.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pročitam pa potpišem
27.2.2018 10:43:29   
Dora89
Često ne čitam, kad je gužva, a znam da bi trebalo. Ugovor za kredit bih obavezno pročitala ceo.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pročitam pa potpišem
27.2.2018 17:40:01   
mama Jo
Ja poslu nikada nisam procitala te ugovore 😊
Ali neke stvari nikada ne bih potpisala bez prethodnog citanja...slazem se da je ugovor o kupovini stana jedan od takvih dokumenata

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pročitam pa potpišem
28.2.2018 9:52:17   
Dora89
Mislim da tako koriste situaciju - bude gužva, pa pod pritiskom potpišemo na brzinu. Najbolje da tražimo da nepotpisan ugovor nosimo kući, da pročitamo, pa da dođemo sutra da potpišemo.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here