|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vok tiganj
11.12.2009 12:55:05   
Maya21
Drage moje, da li znate gde u NS ili Bg ima da se kupi dobar vok? Evo ovaj moj je na izdisaju, doduše nije ni bio nešto kvalitetan...
Da se razumemo, treba mi poveći jer ja kad pravim kinesku hranu pravim za najmanje 6 osoba user posted image ostaviću kasnije recept za jelo koje najčešće pravim user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:00:48   
Anoniman
Imam iskustva sa vokovima, i zato cu ti preporuciti trajnu investiciju, tucani vok, ima u merkuru, preskup je, oko 8000, ali je vecan. Ovi teflonski su cisto s*****, jer se kinezi prave na najjacoj mogucoj temp, a teflon ne sme na jaku vatru.

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:10:11   
Maya21
To mi je sister preskupo, znaš user posted image jedino ako se svi skupite pa mi kupite za rodjendan jedan user posted image do tad nema..., šta da radim, jer je ovaj stvarno već za bacanje a ovi moji mi se na glavu popeli kad ću  da im pravim kineza user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:13:05   
Anoniman
Veruj mi, bolje ti je da uzmes obicnu serpu i stavis na trojku kao covek nego da kupujes teflonski vok. A ako bas hoces pozajmicu ti ja moj do rodjendana, posto ja u njemu pecem krilca Milanu, jer ne sme nikako na najjacu vatru,a ako pravim na manjoj vatri onda ne bude onako hrskavo, vec bude polu kuvano, bljak.
Ti teflonski ce ti uvek propadati. Za pet godina ces duplo vise para dati na njih nego sto kosta ovaj "neunistivi"user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:14:03   
Maya21
dogovorićemo se user posted image user posted image user posted image idem sad da im pravim piletinu u kiselo-slatkom sosu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:17:06   
Anoniman
user posted image

Jel ovo to? user posted image

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:20:07   
Lu
Eh to je meni super ali za plinski šporet da se onako uglaviuser posted image
Kad god gledam da nešto rade u njemu, kuhari ga treskaju a ja bi tako uništila svoju keramičku pločuuser posted image
Mislim da je zdrava hrana pripremljena u njemu, jer se vrlo kratko termički obrađuje, ono hrskavo povrće a trakice mmmmuser posted image

< Poruku je uredio Lu RR -- 26.10.2011 9:44:24 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:28:59   
buhla
i ja glasam za tucani! jeste da sad das cifru, ali isplati se! ja imam sto godina ovaj moj i izgleda kao nov!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:34:17   
Anoniman
tasha ja sam imala identican, izgulio se posle 5 upotreba,a teflon ne sme da se koristi kad se izgrebe.
Lu, pa mozes i varjacom da promesas, ne moras da treskasuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:38:43   
Anoniman
Ma, ja sam pitala jel to taj oblik tiganja. Znaš da sam ja vrsna kuvarica... user posted image  

Jel znate vi kako bih ja ovo kupila? Ušla bih u Merkur, uhvatila prvu tetu za ruku i rekla "Dajte mi tučani vok tiganj!" Eto, sada čak i nisam sigurna dal je tucani ili tučani, jer ni jedna koja je napisala tu reč ne koristi slova sa kvrčkicama. Ne bih ni mogla tražiti u Merkuru. A ako bih ipak tražila, i ako bi me pitali "Jel ovo gospođo?", ja bih rekla "Ako je to to što sam tražila, da!" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:40:09   
buhla
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ma, ja sam pitala jel to taj oblik tiganja. Znaš da sam ja vrsna kuvarica... user posted image  

Jel znate vi kako bih ja ovo kupila? Ušla bih u Merkur, uhvatila prvu tetu za ruku i rekla "Dajte mi tučani vok tiganj!" Eto, sada čak i nisam sigurna dal je tucani ili tučani, jer ni jedna koja je napisala tu reč ne koristi slova sa kvrčkicama. Ne bih ni mogla tražiti u Merkuru. A ako bih ipak tražila, i ako bi me pitali "Jel ovo gospođo?", ja bih rekla "Ako je to to što sam tražila, da!" user posted image


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:42:36   
*Alexx*
Šta znam, ja sam kupila tefalov vok, i baš sam zadovoljna. Imam ga nekoliko godina, već sam zaboravila kad sam ga kupila. E sad, ne znam da li je baš za 6 osoba, mislim da je mali za toliko... I koristim ga 2 puta nedeljno, otprilike. Nije kao nov, ali vrši pos'o.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:42:41   
buhla
Vok
Iz Vikipedije, slobodne enciklopedije
user posted image
Vok Vok je posuda za kuvanje i pečenje. Potiče iz Kine i najviše je u upotrebi u istočnoj i jugoistočnoj Aziji. Podseća na tiganj ali dno originalnog voka je zaobljeno što znači da je predviđen za otvoreni plamen. Postoji (evropska) verzija voka i sa ravnim dnom – verzija za električne šporete. Prečnik voka je od 30 centimetara do čak dva metra. Ipak, verzije za kućnu upotrebu se kreću do 91 centimetara. Izrađuje se od čelika ili gvožđa. Pre prvog kuvanja preporučuje se da se „na prazno" zapeče uljem da bi dobio patinu. Originalni vok se proizvodi kovanjem, ručno, i ti primerci su znatno skuplji. Ipak postoji verzija koja je presvučena teflonom i u kojoj nije moguće dostizati temperature do 350°C, kako je to u pravom voku. Kuvar, tokom kuvanja, drži vok za dršku sličnu dršci tiganja, ali kod većih primeraka postoji i drška sa druge strane da bi kuvar mogao da trese hranu. Trešenje hrane, neprestano, tokom kuvanja, je bitna karakteristika kuvanja u voku. U vok se stavlja ili već skoro kuvana hrana - razne vrste mesa sitno sečene da ne može da se prepozna poreklo i makaroni, ili povrće koje se redovno stavlja sirovo i kuva se tako da ostane čvrsto tj. kuvanjem, koje traje par minuta ne sme da se raskuva i da postane mekano. Prednosti voka su u tome što se troši malo ulja, hrana se brzo kuva i zadržavaju se vitamini.

< Poruku je uredio buhla -- 11.12.2009 13:43:22 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:43:38   
Suncicabg
Da Tasha nije stavila sliku, ni ja ne bih znala da je to to user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:43:45   
Anoniman
Ah, znači tuČani. Ćuti mogla sam i igrom asocijacija zatražiti u Merkuru *ebeni tiganj. user posted image  napuštam temu, skroz sam vam zeznula debatu. Sorry

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:51:26   
Lu
Tasho ne tučani nego tucani-kao kovani,jer se željezo odnosno čelik tuca-kujeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:52:41   
Anoniman
user posted image  Sva sreća pa mi neće trebati.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 13:55:30   
Lu
A zašto pa baš je sladak...ja bi ga tako rado malo protreskala ali morala bi kupiti novi šporet user posted image
Ne bi  ni ja ovaj teflonski.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 14:41:53   
Anoniman
A zašto mora da se treska? Zašto ne može da se sadržaj promeša varjačom? user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 14:44:36   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image

ja prvi put čujem za ovo i što više čitam sve sam gluplja

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Vok tiganj
11.12.2009 15:15:13   
Anoniman
Kineska htana, kad se pravi, treba da bude hrskava, i da ostane oblika kakvog je bila kad je pocela da se pece - rezanci, kockice...kad se mesa varjacom ti rezanci se iskidaju, izmuljaju, pa to nije to, ali i ja tako radim.
Ja imam i jedan tefalov. Slucajno sam ga ogrebala prilikom pranja, i sad mogu da ga bacim u smece, zato mi je tucani bolji, ne moram da razmisljam o tome da li cu ga ogrebati.

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ma, ja sam pitala jel to taj oblik tiganja. Znaš da sam ja vrsna kuvarica...  

Jel znate vi kako bih ja ovo kupila? Ušla bih u Merkur, uhvatila prvu tetu za ruku i rekla "Dajte mi tučani vok tiganj!" Eto, sada čak i nisam sigurna dal je tucani ili tučani, jer ni jedna koja je napisala tu reč ne koristi slova sa kvrčkicama. Ne bih ni mogla tražiti u Merkuru. A ako bih ipak tražila, i ako bi me pitali "Jel ovo gospođo?", ja bih rekla "Ako je to to što sam tražila, da!"


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Vok tiganj
26.10.2011 9:46:25   
Lu
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Šta znam, ja sam kupila tefalov vok, i baš sam zadovoljna. Imam ga nekoliko godina, već sam zaboravila kad sam ga kupila.

E i ja sam taj kupila prekjuče, davaj sad recepteuser posted image
Bar jedan danas za ručakuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Vok tiganj
26.10.2011 9:51:23   
*Alexx*
Ma ja u njemu skoro sve spremam, običan tiganj mi je za jaja i palačinke. U voku spremam skoro sve ostalo, od sosa za špagete do neke kineske kuhinje. Mislim da imamo temu Kineska kuhinja ili tako nešto user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Vok tiganj
26.10.2011 9:52:32   
Lu
Ja bi povrće na trakice i bijelo mesouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Vok tiganj
26.10.2011 10:28:46   
minavb
Ja nemam vok, imam tefalov veliki tigranj, pizza pekač i duboku teflonsku šerpu. Sve i njima spremam, i kineske zavrzlame.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here