|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 55 56 [57]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
18.5.2022 21:43:28   
Hortenzija
Ja sam ga upoznala na embriotransferu. On je bio zaduzen za pracenje embriona. Malo smo razgovarali o embrionima, ja ga 100_x_ pitala da li je siguran da su moji embrioni, on me posle zezao da bas lice na mene…bas prijatno iskustvo.

IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Sinbad probaj šta god da mislis.Ja mogu zamisliti kako se osećaš. Na korak od uspeha i samo ništa.Ja bih te ponovo savetovala da tražiš izveštaj.Da se vidi kako se i zašto oplođene celije nisu razvile.Kakvi su uopšte bili spermatozoidi koje su pronašli.Prolece Dr Sulejman je drag, prijatan, ne priča previše, kao sto je Hortenzija i napisala.Tamo ne proveravaju hormone dok si na stimulaciji (meni su samo tsh jer je bio visok pa da vide da li sam reagovala na terapiju).I ja sam npr uradila Torch doduše meni je i Sulejman tražio nešto sa torcha.Ako su ti hormoni ok, štitna i uradis briseve, još ako si radila i HSG ti si mirna…Hortenzija ja sam se sad zbunila da je embriolog super, ja ga nikad nisam videla niti sam znala da se sa njim može popricati 🤣

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1401
19.5.2022 9:49:38   
Maya20

IZVORNA PORUKA: Prolecee

Hvala vam svima zaista.
Javio je dr Emre da ce mi ginekolog biti Sulejman Tosun i dao mi njegov mejl na koji cu mu pisati.
Zakazao nam je 18. jula prvi termin gde cemo se dogovoriti sve oko procedure i odmah krenuti sa njom.
Stitna zlezda mi je bila u redu u decembru, jedino ako se u medjuvremenu nesto nije poremetilo zbog svih stresova od tada  Sledece nedece svakako radim sve analize.
Iz vasih iskustava sam saznala da ginekolozi u Turskoj traze mnogo manje analiza u odnosu na one koje su ovde potrebne kada je u pitanju VTO proces.

Prolecee, mozda se i sretnemo. Suprug i ja bas 18. Juka imamo zakazano kod dr Tansela. Srećno🍀

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1402
19.5.2022 14:21:46   
Prolecee
Hvala, Maja20, srecno i vama, i naravno da se mozemo sresti.🙂 
I hvala ostalima na savetima. Dr Sulejman mi je od analiza trazio samo TSH I FT4. 
Prethodno sam mu poslala podatke o sebi, tipa da imam 31 godinu, da sam poslednji vaginalani i cervikalni bris i papu radila u decembru pre histeroskopije. Cak mi ni briseve nije trazio da ponovim.
Ja sam planirala da odradim sve one analize koje su potrebne kod nas za VTO, i sad eto, mislim se da li da se oslonim na samo ove dve, u smislu da sigurno zna da ce mu samo one biti dovoljne.

(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 1403
19.5.2022 21:26:47   
Prolecee
Zdravo. Opet ja.🙈

Ne znam da li je neko imao slicno iskustvo.Naime, menstruacija mi je poranila skoro nedelju dana, najverovatnije od stresa.  Tako da bih vec sada morali da pomeramo put.
Pisala sam obojici doktora, po mom nekom proracunu ispada da cu u julu dobiti oko 11og. I rekla im da cu vec oko 8.jula biti u Istanbulu za svaki slucaj. Plasim se nepredvidivosti ciklusa. I sada cekam da mi odgovore da li ce im taj period odgovarati u smislu slobodnih termina. Bas  je neprijatno, ali se nadam da imaju obzira da nije do mene.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1404
19.5.2022 21:31:17   
Marinkovicm
Prolece, isti problem i ja imam od kad smo saznali za problem mentruacija mi se totalno poremetila i vise uopste ne znam kada cu dobiti .. u bahceciju insistiraju na paralelnoj stimulaciji kao sto rekoh i ne moze se poceti terapija u Srbiji jer oni sve prate od samog pocetka i kada sam im za to rekla rekli su mi da kada dobijem ciklus u junu od drugog dana pocnem da pijem pilule za kontracepciju jasmin i pijem tacno 21 dan kaxu da kada prestanem treci ili cetvrti dan cu dobiti ciklus i kao po tome cu znati.. naravno to je moj slucaj ti opet vidi sa njima sta oni kazu

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1405
19.5.2022 21:45:24   
Prolecee
Jao MarinkovicM,  bas nam je jaoooj, cisto da ne bude uopste dosadno i jednostavno.🙃Videcemo sta ce da kazu, nadam se da ce odgovoriti narednih dana.Ja sam racunala da najranije mogu da dobijem 23 dana ciklusa , kao sada, (valjda nece ranije), pa sam tako mislila da je bolje da budem tamo vec 8.jula pa da cekam kad bude-tad. A inace mi se cini da vise uopste ne mogu da sracunam dane, jer je totalno haoticno stanje.
Ranije kada sam pila zlatnu maku, dobijala sam maltene u dan, pa cu mozda opet poceti sa njom, koliko sam upucena ne moze da skodi.

(odgovor članu Marinkovicm)
Direktna veza do poruke: 1406
19.5.2022 21:48:24   
Marinkovicm
Po mojoj nekoj racunici ii bi do 10 jula trebali da budemo tamo.. jedva cekam da vidim na cemu smo.. nadam se za pocetak samo da mu nesto pronadju🙏

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1407
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 55 56 [57]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 55 56 [57]
Idi na:

7 godina čekanja bebe: Priča koja me više ...
Ispričaću vam nešto vrlo intimno… I bolno.Sa svojom tugom nosila sam se sedam godina, ostavila je posljedice, ali mi je ...
Vantelesna oplodnja i savet “samo se opust...
Vantelesna oplodnja vezana je za jednu od najbolnijih situacija koja može da snađe ženu tj. bračni par, a to je nemogućn...

image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

jupi

KOLIKO STE KILOGRAMA DOBILI U TRUDNOCI?

od 10 do 15 (57%)

od 16 do 20 (28%)

od 21 do 25 (9%)

vise od 25 (6%)

Ukupan broj glasova: 161

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here