|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
6.5.2022 22:08:44   
SidartaH
Mozes li mi poslati kontakt dr Emrea i Tensela? Oni su na istoj klinici je l? Hvala ti puno unapred


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1351
   RE: Azoospermija
6.5.2022 22:14:17   
Prolecee
Cao Sidarta.


Mejl dr Emrea je emre@emrebakircioglu.comMozes ga naci i na instagramu. A dr Tansela kako je pisao Sinbad takodje na instagramu mozes kontaktirati.

(odgovor članu SidartaH)
Direktna veza do poruke: 1352
   RE: Azoospermija
6.5.2022 22:19:34   
Prolecee
Ne rade oboje na istoj klinici, bar koliko ja znam.


Broj dr Emrea je +90 533 364 18 78, pa ako ti je lakse mozes ga kontaktirati i na whatsappu.

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1353
   RE: Azoospermija
6.5.2022 22:22:13   
Hortenzija

Hvala na lepim recima ❤️. Ne mogu ni da zamislim kako si se osecala, znam da je meni bilo uzasno kada sam morala da potpisem da zaustavljam srcanu radnju jednom embrionu, a tek ovo. Bas me pogode takvi dogadjaji. To su bas teske stvari, ali treba gledati napred. Obicno kada se tako kasno desi bude naka hromozomska aberacija. Jesu poslali uzorak na histopatologuju? I ja sam pitala Emrea za PGD, isto je bio u fazonu nemoj bacati pare…nema potrebe. Onda sam dobila mini nervni slom kada sam saznala za blizanca sa daunom, pa sam bila u fazonu kako sam dozvolila da me neko ubedi u nesto sto mi je manje/vise struka. Ali, posle sam na konzilijumu u frontu razgovarala sa koleginicom koja mi je rekla da su imali par dana pre mene slucaj sa zenom iz praga, koja je imala nalaz pgd da je sve ok sa embrionom, ali se kasnije u tolu embrionalnog razvica desila greska…tako da vise nisam pametna. Najbolje slusaj svoju intuiciju, ako ce ti biti lakse j ako ces biti opustenija uradi testiranje.


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Divna hortenzija, nedostaja si na forumu.
Ai tu si uvek u pravo vreme da das informacije...
Bila sam 11 nedelja (10 plus 5 dana).
Nije da je bas pocetak zato me je jos vise pogodilo...
Bila sam nedelju dana pre na UZ i sve bilo super srce lupalo kao ludo...
Slucajno sam otisla do doma zdravlja (mada nista nije slucajno) i tu me dr pogledala i poslala u front...
Tacno je razvoj stao posle tog dobrog UZ.
Inace nije trebalo jos uvek da idem na kontrolu tako da bih 3 nedelje isla sa plodom bez srcane radnje.
Meni je sama pomisao na kiretazu uzasna.
Nadam se da cu se uskoro oporaviti, jer sam se doslovno raspala.
Sto stvari mi je u glavi...
Da li raditi ono testiranje sto je miracleb? PGT? To se cin i kao dobra opcija da se odradi odmah po spajanju pre zaledjivanja. ali to niko nije ponudio.
Dr mi kaze da je zamrzavanje pa odmrzavanje lose... Bilo bi dobro kad bi mogli da odlede, odrade to testiranje i vrate mi dobar.
Miracleb je uradila to testiranje i od 5 embriona 2 su dobra ako pamtim...
Svasta prolazi kroz glavu... Nisam u cvetu mladosti, imamo za jos 2 pokusaja.
Pitam se da li je ipak trebalo da se radi microtese, mozda bi se dobio bolji materijal... a onda mislim d, pa ovi sto su uspeli d isplivaju sigurno su bolji od onih sto nisu... I tako.
Tek sam danas pisala dr Sulejmanu pa cu videti sta predlaze.
Kako ste vi?
Vi ste nam svima najsvetlija tacka...
A nadam se da ce ih biti jos





_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1354
   RE: Azoospermija
6.5.2022 22:25:20   
SidartaH
Hvala punooo

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1355
   RE: Azoospermija
6.5.2022 22:25:57   
SidartaH
Hvalaaa 


(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1356
   RE: Azoospermija
6.5.2022 22:26:20   
Bicesuper
E ovako.
Ja sam o tom testiranju citala jos dok sam se pripremala za sve ovo.
Kad se spoje jajna celija i spermatozoid ceka se 5 dana do razvoja blastociste, i onda se radi transfer ili se zalede.
Pre toga na nekom3 danu razvoja se moze raditi to testiranje, preimplantaciona dijagnostika.
To ne znaci da ce taj transfer uspeti, ali su svakako vece sanse.
Taj test ne menja posle ni dabl test ni eventualne prenatalne testove ni amniocintezu.
Ne znam koliko se to cesto radi, mislim da su pisali da to preporucuju nakon 2 neuspesna transfera.
A ja se vodim floskulom bolje spreciti nego leciti.
Dakle ako se oni embrioni koji nisu na tom ispitivanju dobri unistavaju, kako je pisala miracleb, onda shvatam da je to vrlo vazna stavka.
Noj je od 5 embrona 2 bilo dobro, dakle manje od pola.
Da li bi oni bas te vratili u sledecem transferu?
Sve su to dileme koje mene sada muce.
Kao i da li je isplativo da odledjujem pa ponovom zaledjujem?
Sa druge strane milion parova uspe bez tog testiranja.
Ja da mogu sada sve ponovo, 2 stvari bih mozda promenila. Ovo je ipak samo moje laicko misljenje, veze nemam sa medicinom, ali neka moja logika kroz sve sto sam dosada iskusila i pprocitala.
1. Uradila bih to testiranje odmah po oplodjavanju
2, Uradila bih tj podvrgla bih muza microtese bez obzira sto je imao spermatozoide u spermogramu.
Tako bih znala da smo bas sve sve uradili.
Javicu sta mi bude javljao dr iz Istanbula, nije mi odovrio, verovatno ce tokom sledece nedelje.
Ako miracleb, hortenzija i Jacaivan imaju neke info vezano za ovo, javice nam.


(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1357
   RE: Azoospermija
6.5.2022 22:36:41   
Bicesuper
Svakako to testiranje nije nikakva garancija, to mi je i moja divna dr iz doma zdravja rekla i objasnila.
Oni kao vade u jednu celiju iz embriona pa tako gledaju. I to ne mora da znaci nista. Ali ako oni lose na tom testiranju odbace i uniste ipak to nije mala stavka.
Ne znam tj nigde nisam citala kakva je statistika, u smislu ako testiraju koliki procenat bude losih.
Ja bih sad da mogu iz pocetka to uradila ali mi je sada velika dilema zbog ponovnog smrzavanja i moguceg ostecenja.
Svakako je embrion bio los, imao neku anomaliju.
Ovako se tesim da sam ja ok, da am lepo privatila plod...
Znam za tvoju situaciju, ma ni to nije lako, uzasno iskustvo verujem.
Vidis i vas su savetovali da ne radite to. A kako moze da bude bacanje para.
UBih ja sa miracleb, ali njena situacija je sadda akteln atj jedina je radila testiranje.
OD 5,2 su ok. Sa jedne strane super, sa druge strane polovina ne valja...



(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 1358
   RE: Azoospermija
6.5.2022 22:40:17   
Bicesuper
e da poslali su na patohistologgiju ali su mi rekli da nista necu saznati :)
Danas sam isla na kontrolu, kaze dr sacekajte nalaze sa patohistologije pa se dogovarajte za daje pokusaje.
Dali su mi kapi, nisam krvarila, cvrst je grlic a treba da se ocistim , tj iskrvarim, imam u utrusu koagulume.

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 1359
   RE: Azoospermija
6.5.2022 22:42:15   
Hortenzija
Uf, ovo je sada bas komplikovano. Svaka odluka ima svoje za i protiv. Za: smanjujes barem onu pocetnu (vec unapred odredjenu) sansu za neuspeh. Protiv: nije znak da ce biti uspesno, cak i posle testiranja. A i sto se tice ovog drugog, da bi poslala muza na mtese u svakom slucaju…. Ja sam prva koja ne bi to uradila, pokusala bih prvo sa uzorkom koji nadju na spermogramu. Iako sam bas o tome imala razgovor sa ovom zenom iz Soluna, ona me je ubedjivala da je bolje uraditi operaciju i biti “sigurniji” da je materijal kvalitetniji, ali meni i sada iz ove perstektive opet u glavi da bih pokusala da izbegnem operaciju. Nekako uvek imam u glavi da im se na taj naci ostecuje tkivo, koje i ovako ne funkcionise kako treba i nastaje hormonski disbalans. Naravno, ako tako ne bi uspelo onda bi definitivno bila za operaciju.A mi smo ok, rastemo, zezamo, hvala Bogu sve je kako treba.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1360
   RE: Azoospermija
6.5.2022 23:04:28   
Hortenzija

Slobodno pitaj, ne mozes da zamislis koliko sam ja uvek pitanja imala i davila sve oko sebe. Mislim da Emre i Sulejman  imaju tikove od mene. A svaka informacija moze da pomogne nekome, nikad se ne zna
IZVORNA PORUKA: Prolecee

Izvinjavam se sto upadam u razgovor. Setila sam ja i ja da je neko spominjao to neko ispitivanje embriona, ali nisam znala kako tacno funkcionise. Htela sam da pitam , ali sam cekala neki sledeci trenutak. Stvarno mi je neprijatno da vas smaram zbog silnih informacija jer i vi imate svoje probleme, a tek mi je neprijatno da odjednom doktoru trazim sve informacije.Ali dobro je ispalo kad ste spomenuli ovu temu, hvala.






_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1361
   RE: Azoospermija
6.5.2022 23:16:51   
Bicesuper
Mozda si u pravu za ovo vezano za operaciju. Mozda je to sad moj stav jer smo doziveli neuspeh.
Ti si jedina koja ima bebu, i on jedna devojka sto je bila u Americi, a obema je muz radio microtese.
Milsim sa ovog foruma samo vas dve imate bebu. Pa sam polazila od vas.
U sustini sam bila mnogo srcena sto su nasli u spermogramu, to mi je dalo nadu. mislila sam i da mora na operaciju imace ih.
Ali su dr rekli da je imao dovoljno materijala i da je to ok.
Sto se tice testiranja obavila bih ga odmah po spajanju.
Sada mi je velika dilema i poslusacu njihov savet kad mi se jave.

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 1362
   RE: Azoospermija
7.5.2022 20:06:32   
Sinbad
Pozdrav ponovo,ja kad sam trazio od tansela PH nalaz tkiva nakon mikro tese i rezultate VTO. Tansek mi predlozio da dodjem ponovo ds promenimo terapiju,kao mozds nadje prave ,posto ovi nisu bili dobre morfologije. I sad nzm sta da radim. Bolje da mi je rekao ds nema nista i ds odustanem iskreno.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1363
   RE: Azoospermija
7.5.2022 20:45:30   
Hortenzija

Ako postoji sansa obavezno idi. Ja bih samo insistirala da mi posalje sve rezultate, sperme, jaknih celija, embriona….i konsultovala bih se sa nekim…za svaki slucaj. Uvek postoji sansa da im je nesto promaklo na sta moze da se utice. 
IZVORNA PORUKA: Sinbad

Pozdrav ponovo,ja kad sam trazio od tansela PH nalaz tkiva nakon mikro tese i rezultate VTO. Tansek mi predlozio da dodjem ponovo ds promenimo terapiju,kao mozds nadje prave ,posto ovi nisu bili dobre morfologije. I sad nzm sta da radim. Bolje da mi je rekao ds nema nista i ds odustanem iskreno.




_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Sinbad)
Direktna veza do poruke: 1364
   RE: Azoospermija
7.5.2022 20:48:48   
Hortenzija

Ima jos jedna clanica (Aniratak) oni su bili malo posle nas. Dobili su blizance. Njen suprug  je isto isao na operaciju kod Emrea.
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Mozda si u pravu za ovo vezano za operaciju. Mozda je to sad moj stav jer smo doziveli neuspeh.
Ti si jedina koja ima bebu, i on jedna devojka sto je bila u Americi, a obema je muz radio microtese.
Milsim sa ovog foruma samo vas dve imate bebu. Pa sam polazila od vas.
U sustini sam bila mnogo srcena sto su nasli u spermogramu, to mi je dalo nadu. mislila sam i da mora na operaciju imace ih.
Ali su dr rekli da je imao dovoljno materijala i da je to ok.
Sto se tice testiranja obavila bih ga odmah po spajanju.
Sada mi je velika dilema i poslusacu njihov savet kad mi se jave.




_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1365
   RE: Azoospermija
7.5.2022 20:54:50   
Prolecee
Cao svima. Sinbad, a zasto ne bi eventualno prikupio informacije koje su ti jos potrebne od Tansela, i da kontaktiras Emrea mejlom? Ne moze da odmogne.Razumem da si bio u fazonu da stavis tacku i krenete dalje u drugom smeru, ali probaj jos i ovo, bar jos jedno misljenje. Tako bih makar ja da je takva situacija.

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 1366
   RE: Azoospermija
8.5.2022 12:55:20   
Bicesuper
Svi posle operacije.Javio mi se dr Sulejman, moj ginekolog, rekao je da pre sledeceg puta uradimo nas dvoje test katiotipa.Sad ne znam da li je mislio na ono sto je muz radio već kad je radio i mekrodelecije, ili ima neki drugi test.Ja ću svakako uraditi.Sinbad ne znam šta da kažem, ja sam se slomila sva, a mogu misliti tek vi… mislite konačno uspeh posle toliko vremena…Iskreno ja bih tražila sve ovo kao sto je Hortenzija predlozila. Da se vidi gde je zapelo…Da li su oplodili, a kako se sećam jesu, gde je stao razvoj i slicno? Mislim ako je video da su morfološki loši sto nije rekao.Dr Emre je npr kod Jacaivan našao u spermogramu ali je ipak radio microtese jer je procenio da su lošeg kvaliteta…A možda je i do jajnih celija, kažu da od njihovog kvaliteta zavisi razvoj embriona.

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 1367
   RE: Azoospermija
8.5.2022 12:58:22   
Uspećemo
Bićesuper... Kariotip radite oboje da vide da li se vas dvoje poklapate, da tu slučajno nema nekih problema, moja sestra i zet su to radili jer je imala dva spontana pobačaja. 


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1368
   RE: Azoospermija
8.5.2022 17:45:10   
Bicesuper
E pa i mislila sam da je nešto tog tipa, da se vidi kompatibilnost.On je napisao na engleskom kako se to zove - kao kariotip test iz perifernog krvotoka, tako nešto.Uradićemo svakako i to i sve sto treba…

(odgovor članu Uspećemo)
Direktna veza do poruke: 1369
   RE: Azoospermija
8.5.2022 22:43:15   
Hortenzija

Suprug je to vec morao da odradi kada je radio mikrodelecije, znaci samo jos ti da uradis. A naglasio je vrvt iz periferne krvi da se radi posto uzorak moze da bude i bukalni bris.
IZVORNA PORUKA: Bicesuper

E pa i mislila sam da je nešto tog tipa, da se vidi kompatibilnost.On je napisao na engleskom kako se to zove - kao kariotip test iz perifernog krvotoka, tako nešto.Uradićemo svakako i to i sve sto treba…




_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1370
   RE: Azoospermija
9.5.2022 10:41:52   
Bicesuper
Znaci to je taj test.Samo još ja da ga uradim.Sećam sa i tada da je kao mogao i bris i krv…Mom suprugu je to uredno.Uradiću i ja.Ja sam mislila možda je to nešto gde se to obrađuje uporedo pa se gleda neka kompatibilnost.Hvala puno

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 1371
   RE: Azoospermija
9.5.2022 17:21:56   
miracleB
Jao ja nisam bila neko vreme na forumu, i mnogo mi zao zbog losih iskustava.Bicesuper mnogo mi je zao, ali nemoj da klones iako znam koliko ti je tesko! Da ti neko sad kaze sledeci put ce uspeti znas i sama da ti nista ne bi bilo tesko i zato tako razmisljaj! Ali zaista znam kako ti je i stvarno mi je mnogo zao...Sto se tice pgt testiranja embriona misljenja su podeljena, nama kao sto znas prvo su rekli da nema potrebe za tim, ali prosto posle 3.neuspele ja sam ponovo pitala i oni su to predlozili kao jednu od opcija. Mi nismo mnogo razmisljali o riziku odledjivanje zaledjivanje iako smo ga bili svesni. E sad neki lekari kazu da je to dobro uraditi i da su vece sanse, neki s druge strane ukazuju na to da ti neki embrioni koji budu eliminisani tim testiranje mozda bi i mogli da se razvijaju ,ne znam... mialim da to moras ili uradili ili ne po osecaju. Ja ne znam da li bi to inace radili ali posle 3 neuspeha tj 5 embriona mene je poceo prilicno da brine kvalitet embriona. Tako da to je bukvalno samo vasa odluka. S druge strane nemoj toliko da te brine to da li ste radili micro tese ili ne jer istrazivanja dokazuju da je moguca trudnoca i sa spermatozoidima iz ejakulata iako ih je malo, budi sigurna da to nije moguce oni to ne bi ni pokusavali.Ima na forumu devojka jedna odavno je pisala koja je ostala trudna a nisu radili microtese, a ko zna koliko njih ne pise na forumima uvek se toga set_i...

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1372
   RE: Azoospermija
10.5.2022 0:22:01   
Bicesuper
Divna moja miracleb…Znam da znaš kako je teško, ali i da moramo odnosno  treba da gledamo napred.I hvala na divnim recima.Ja čekam da mi dr odgovori, pisacemo i Dr Emre.Svakako imamo vremena jer nećemo ići tokom leta…Kako oni predlože tako ćemo raditi.Ja sve nešto uvek mislim da li smo mogli nešto još uraditi ili neke stvari preduprediti.Svakako to testiranje nije garancija uspeha… ali smanjuje šanse za neuspeh. Nadam se da si ti odlicno, da sve ide svojim tokom.Znaj da si mi u mislima…Pozdrav

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 1373
   RE: Azoospermija
10.5.2022 13:15:47   
Sinbad
Pozdrav Saborkinje i Saborci. Kontaktirao sam dr Emra i poslao mu izvestaj micro tese i IVF. Trazi mi hormone da izvadim i da uradimo terapiju vrv pre operacije. U sustini i mora minimalni razmak od 6 meseci izmedju 2 micro tese. Dr tansel me je takodje kontaktirao da promeni terapiju i da ponovo uradi micro tese, ali sam izgubio malo poveranje u njega. I sada sam u nedoumici, koji dr je bolji. Vrv su oba dobra, ali ovde na forumu ima uspesnih trudnoca gde je micro tese radio Emre, ali nisam cuo da je nekom uspelo a da mu je Tansel radio micro tese. Iskreno lakse bi mi bilo da mi je Tansel rekao nema nista, i da stavimo tacku na to, ovako me kopka, mozda ima. Nzm ni sam.,

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1374
   RE: Azoospermija
10.5.2022 15:58:01   
Bicesuper
Pozdrav Sinbad. Iskreno ja kad sam čitala ovaj forum i rodu čula sam za Dr Emre i dr Tansel.Međutim, ne kažem da je to do kvaliteta doktora, ali svi koji su isli kod Tansela su pisali da im nije nađeno ništa ili su im našli spermatide( sa njima ne može ništa da se radi, mada sad imaju enke Rosi tehnike i slicno).Meni to nekako bilo odbojno, nikom skoro nije nađeno.Naravno da ne mislim da je do lekara ali ja sam se tako odlucila odmah za dr Emre.Vidiš da u tvom slučaju i Emre daje terapiju, negde je ipak ne preporucuje odnosno ne zahteva.Shvatam da si u vrlo delikatnoj situaciji ali je definitvno jasno sa ti imaš spermatozoide i da proizvodnja postoji.Pa ne bi bilo lose da možda još jednom pokušate.Nađite snagu…Ni tvojoj partnerki nije lako, prošla kroz stimulaciju i tolike hormone… Je l ti Tamsel poslao neki konkretniji izveštaj?

(odgovor članu Sinbad)
Direktna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here