|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba u avionu
28.1.2020 14:40:06   
pari
Presvlačila sam je ili u toaletu gde ima onaj kao stočić ili čak na sedištu aviona jer smo imali slobodno mesto do nas (tad se samo upiškila pa sam joj tu na brzinu presvukla).


Mi smo sad recimo 3h sedeli u avionu i čekali da poleti avion i ipak je sve bilo ok...igračkice,grickalice,malo pesmica sa telefona...



_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Beba u avionu
28.1.2020 21:35:25   
lesli
Nato mi smo do sada dva puta leteli. Tacnije 4, jer su povratni letovi. Oba puta bez presedanja. Jedan let je bio oko 2h, drugi 1h.Na samo jednom od 4 leta je plakala. Bila je super raspolozena i kada je zaplakala videlo se da je bole usi (i ja sam svoje oset_ila i tada sam pokusala dudu i vodu da dam i odbila je). Kada se rasplakala pokusala sam opet duda/voda, ali nije htela. Pokusala da je smirim. Na kraju devojka pored mene izvadila telefon i krenula da igra neku igricu i mala se zablenula i zaboravila na usi :D
Rucni prtljag bi trebalo da imas pravo. Ono torba sa pelenama, hrana, voda, mleko... ali to najbolje proveri sa kompanijom.Takodje, beba ima pravo na jedan komad bebi opreme sta god da izaberete. Kolica npr. Ali mislim da neke kompanije prihvataju i sedista besplatno. Na jedan od tih letova smo isli bez sedista, samo kisobran kolica. Na drugi smo nosili nasa kolica (koja su inace modularni cam 3u1) u formu ram + jaje. I to se racunalo kao jedan komad opreme. Odvezes ih do aviona i u ulasku u tunel izvadis dete, sklopis ram i odvojis jaje i predas im. Ali za sve te finese sta kako i koliko smes, najbolje kontaktiraj kompaniju i pitaj. Npr. Air Serbia ima razlicita ogranicenja spram tarife karte.
A sto se presvlacenja tice u avionu nismo na srecu imali potrebu, a na aerodromima imas ili posebne prostorije za presvlacenje beba ili u okviru wca pa imas onaj pult. 

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Beba u avionu
17.2.2020 10:18:04   
nata11
Znate kako ja to zamisljam u mojoj glavi : Avion polece i ona krece da vristi i vristi narednih 2 sata.


Ako placu jel prestanu pa nastave ili to traje bez prestanka? Najveci strah mi je da nju ne boli to user posted image ali svakako ce pre toga kod dr na redovnu kontrolu i vadjenje krvi.

Jel neko probao trik sa casama i mokrom maramicom unutra i kada to praktikujemo pri polatanju ili samo kada beba place ?

Gde se na BG aerodromu nalazi ta prostorija za mame i bebe? Za ostale vec skinula aplikaciju ali ne znam za nas.



_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Beba u avionu
17.2.2020 10:25:20   
Sanidej
Nato zavisi od deteta kako ce podneti let, nema univerzalnog recepta za podnosenje leta nazalost. Mislim da su u sklopu toaleta ti pultovi za presvlacenje.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Beba u avionu
17.2.2020 10:27:45   
vonavoj
Nato,pomozi sebi,nemoj previse unapred da brines,panicis..misli o tome kako ce biti dobra,bice joj zanimljivo,uzivacete..ako si ti u grcu i ona oset_i..

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Beba u avionu
17.2.2020 11:45:10   
lesli


IZVORNA PORUKA: nata11

Znate kako ja to zamisljam u mojoj glavi : Avion polece i ona krece da vristi i vristi narednih 2 sata.


Ako placu jel prestanu pa nastave ili to traje bez prestanka? Najveci strah mi je da nju ne boli to user posted image ali svakako ce pre toga kod dr na redovnu kontrolu i vadjenje krvi.

Jel neko probao trik sa casama i mokrom maramicom unutra i kada to praktikujemo pri polatanju ili samo kada beba place ?

Gde se na BG aerodromu nalazi ta prostorija za mame i bebe? Za ostale vec skinula aplikaciju ali ne znam za nas.





Nato, ne verujem da ce preplakati ceo let. Najverovatnije je da ce zaplakati prilikom poletanja i sletanja kada je zbog promene pritiska mogu zaboleti usi. Mozes da probas da joj das dudu ili da nesto jede, pije mleko itd.Za vreme ostatka leta mozes da je animiras necim. Nekom igrackom, knjigom, da joj pevas/pricas, da gleda kroz prozor... U krajnjoj liniji pusti joj neku pesmicu ili crtani na telefonu. Takodje one grickalice za bebe (poput lino flipsa, a napolju je izbor i veci pa se opremite za povratak) su super stvarcica, a beba ti je dovoljno velika i za taj vid zabave ;)Da, postoji sansa da ce upropastiti naredni obrok,ali ja sam uvek za to nego da mi prevristi pola puta ;)
Prostorije za presvlacenje su ti uvek vezane za toalete. Nekada su u okviru zenskog, nekada u okviru toaleta za invalide, a nekada imas posebnu prostoriju pored. I uvek su jasno oznacene kao i toaleti.Ne secam se na Bg aerodromu kako je jer nikada nismo imali potrebi da je koristimo, ali koliko znam postoji.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Beba u avionu
17.2.2020 14:07:26   
pari
Na Bg aerodromu ima prostorija za mamu i bebu kad se prodje pasoska kontrola desno, tu ima i nekih igracaka i da se sedne i toalet.


Nece plakati sigurno ceo let...nikad nisam nikog cula da je toliko plakao... Evo moja oba deteta nikad nisu plakala ni pri poletanju ni pri sletanju,a nisu uvek sisala...cak su nekad bili i prehladjeni pa im nije nista bilo. Lino flips je super, lizalice (one iz apoteke), plocice, stapici, keksici...i igrackice i proci ce...Ne brini se, sigurno ce biti sve u redu!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Beba u avionu
17.2.2020 17:07:47   
nata11
E na tu prostoriju sam mislila Pari. Tnx


Zvala Lufthansu danas. Beva do 2 god nema rucni prtljag ali ima kofer od 23 kg tako da cu umesto toga poneti auto sediste, imaju u avionu vodu za bebe (mada nam nece trebati), mogu traziti pri kupovini karte 1 red sedista (tu sam zakasnila). 

_____________________________





(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Beba u avionu
17.2.2020 17:11:29   
Ana RR
Nato, opusti se, sve će biti ok user posted image

I da plače pa šta sad? Smiriće se, već ćeš naći način da je smiriš, kao i kad ste kući. Veruj mi, gore od plača je kada imaš trogodišnjaka na letu od 10 sati kome je dosadno i neće da spava user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 209
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here