|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Internet u romingu
30.5.2011 23:07:41   
dijana1*
Juce sam se vratila sa mora (iz Hrvatske) i docekala me je vest da sam potrosila otprilike 100 megabajta interneta u romingu i da to kosta 1000 eura user posted image

Za jedan dan mi je racun skocio za 300 eura i niko iz mtl-a nije reagovao vec su me pustili i drugi dan, tek kada sam usla u Bosnu iskljucili su mi telefon pod pretpostavkom da sam koristila internet u romingu a da nisam znala koliko kosta pa da bi me spasili iskljucili su telefon ali tek kada sam usla u Bosnu i kada vise nisam bila u romingu, sto me nisu dan pre iskljucili ...... a neeeeee moraju uzeti pare...... ufff user posted image user posted image user posted image user posted image

1 megabajt u Bosni kosta 0.15 centi a u romingu oko 8 eura
1 gigabajt ima 1024 megabajta pa kada se 1024 pomnozi sa 8 eura dodjemo do racunice da JEDAN GIGABAJT KOD NAS KOSTA OKO 8000 EURA user posted image

U Srbiji je nesto jeftinije oko 6 000 eura user posted image

Ne znam da li da placem ili da se smejem za par dana ce mi stici racun gde dugujem 1 000 eura, jos uvek mislim da me neko zeza i da to jednostavno nije moguce.
U coll centru mi zena kaze a sto koristite internet jel vi znate koliko on kosta u Svajcarskoj, ja je pitam a da li vi znate kolike su plate kod njih user posted image
A nije zena kriva nema ona pojma sta prica ona kao i mnogi ne znaju sta je kilobajt, megabajt a sta gigabajt.
A u Srbiji ti cenu interneta kazu u kilobajtima user posted image To je kao kada bih ja otisla na pijacu i trazila 8000 grama jagoda, pa zar se ne kaze 8 kg jagoda user posted image
Ne daj Boze da sam odgledala neki film morala bih dozivotno da radim za internet user posted image Stvarno smo jadna zemlja, kao da zivimo u 12 veku tako se osecam user posted image

Da li je jos neko znao za ove cene?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:12:05   
Anoniman
Ja u inostranstvu ne koristim internet sa telefona. Trudim se čak i da ne telefoniram. Mrzim zvuk poruke u romingu!
Padam u iskušenje da gasim tel kad stignem do granice. user posted image

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:12:59   
choopa choops
user posted image user posted image user posted image Uzas!!!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:15:46   
dijana1*
Tash znala sam da je skuplje, pretpostavila sam ali bila sam ubedjena da maksimalno ali maksimalno mogu da potrosim do 50 eura i tih 50 eura ne znam gde bih potrosila ali hajd  , citala sam novine, fcb, posetila vas user posted image i to je to .......
Bas me zanima ko je izmislio ove cene user posted image svaka mu cast na logici

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:17:48   
dijana1*
Jos jedno poredjenje 1 megabajt kosta oko 8 eura, a vecina pesama su otprilike po 3 megabajta. Pa ja da bih cula jednu pesmu u romingu treba mi oko 25 eura. Pa da li je to normalno ???????? 

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:18:10   
Anoniman
Nema tu ko je izmislio.
Ti kada odeš u inostranstvo kačiš se na neku njihovu mrežu, i sve usluge su po njihovom tarifniku. Onoliko koliko košta tamo, tako ga naplaćuju i tebi, otprilike.

(odgovor članu dijana1*)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:19:39   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: dijana1

Tash znala sam da je skuplje, pretpostavila sam ali bila sam ubedjena da maksimalno ali maksimalno mogu da potrosim do 50 eura i tih 50 eura ne znam gde bih potrosila ali hajd  , citala sam novine, fcb, posetila vas user posted image i to je to .......
Bas me zanima ko je izmislio ove cene user posted image svaka mu cast na logici



A racunas da je SIM kartica u mrezi u toj zemlji nekih 10ak eura i tako mozes na internet? Stvarno nema logike...

da oni ne pokusavaju da te zavrnu? user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:22:04   
Anoniman
Ne verujem da mogu da je zavrnu. Cene moraju postojati zvanično. Cenovnik. 

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:29:55   
dijana1*
Choopa ja sam potrosila za 2 dana otprilike oko 100 megabajta jos se ne zna tacno za sada je cifra 1000 eura a oni su mi rekli da ce za dan-dva znati da li ima jos ili je to to.... Ne verujem da me zavrcu zato sto sam zvala Srbiju i tamo je isto preskupo nesto malo jeftinije user posted image ako se uopste moze tako i nazvati.....
Tash mislim da to funkcionise kao dogovor izmedju zemalja kao npr. uvek je postojao roming izmedju Srbije i Bosne pa su ga jedno vreme ukinuli a sada postpaid pretplatnici mogu dok su u Srbiji da primaju besplatno pozive...... Tako se isto i za inetrnet pravi dogovor i cenovnik, ja mislim da to tako funkcionise.
Ali kako god da funkcionise odluku da 1 gigabajt kosta oko 8000 eura neko je morao doneti, a zato oni narodu govore koliko kosta u kilobajtima i megabajtu da ne bi neko skontao, jer dosta njih ne znaju jedinice za meru.
Jedno je kada ti neko kaze da nesto kosta 8 eura a drugo 8000 eura, pojedinci znaju samo cifre da razlikuju a sta je za sta vezano i sta ti neka usluga pruza nazalost mnogi to ne razumeju user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:30:16   
jance
dijana, vrlo slicna situacija se desila mm prosle godine isto u HR. on cak i nije hteo da ide na net ptreko rominga, mislio je da se prikacio sa njegovim svemirskim telefonom na kucnu whireless mrezu, al kanda nije. na kraju je racun platio oko 20 000din! morao je odma da uplati 12000 jer bi ga iskljucili, posto je to neobicno velika potrosnja za njegov paket.
druga stvar ti je da u romingu kasni ocitavanje potrosnje i za 24 sata a mozda i vise, pa do kraja tek kad dodjes kuci saznas koliko si stvarno potrosio. do sada imamo problem sa time, posto u VIPu je varijanta da ako premasis besplatne megabajte, oni ti nece napisati u poruci koju trazis kao izvestaj, koliko si ga preterao, to ces videti samo na racunu koji ti stigne postom.
jedina stvar koju mozes da uradis za svoju potrosnju je sigurno da iskljucis svaku konekciju sa internetom cim se prebacis na drugu mrezu....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:34:03   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: dijana1

Jedno je kada ti neko kaze da nesto kosta 8 eura a drugo 8000 eura, pojedinci znaju samo cifre da razlikuju a sta je za sta vezano i sta ti neka usluga pruza nazalost mnogi to ne razumeju user posted image



Bas user posted image

Zato ja ako mislim da treba kupim lokalnu karticu i mirna sam (SR, HR).


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:36:11   
dijana1*
Jance, decko na informacija mi me je rekao da su videli da sam prvi dan potrosila 300 eura, ali nisu reagovali tek kada je drugi dan stigao izvestaj iskljucili su me. I rekao mi je da su pretpostavili sta je u pitanju ali eto......
Rekli su mi da npisem zalbu ali mislim da mi to nista nece pomoci........ aaaaaaaaaaa kipim od besa. Za te pare sam mogla uplatiti sebi odmor na Havajima user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:38:04   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: choopa choops



Bas user posted image

Zato ja ako mislim da treba kupim lokalnu karticu i mirna sam (SR, HR).



Od sada cu i ja tako
Zasto ja uvek moram da platim debelo skolu za sve user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:39:52   
IVA 11
Meni se sve cini da svugdje vrebaju lopovi. user posted image Kad su vidjeli prvi dan cifru od 300 e, trebali su da prekinu, nego su cekali da se popuni budzet, 300 im je gu*i malo. Ja im to nikad ne bih platila, pa neka me tuze.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:41:51   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: dijana1


IZVORNA PORUKA: choopa choops



Bas user posted image

Zato ja ako mislim da treba kupim lokalnu karticu i mirna sam (SR, HR).



Od sada cu i ja tako
Zasto ja uvek moram da platim debelo skolu za sve user posted image



A jbg user posted image Bas mi je zao. Bacene pare user posted image user posted image user posted image

Ma ne znam, ali meni je prepaid oduvijek bio zakon. Ne mozes da se zeznes. MM nam sad promijenio broj na racun i bas mi se to ne dopada user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:43:30   
jance

IZVORNA PORUKA: dijana1

Jance, decko na informacija mi me je rekao da su videli da sam prvi dan potrosila 300 eura, ali nisu reagovali tek kada je drugi dan stigao izvestaj iskljucili su me. I rekao mi je da su pretpostavili sta je u pitanju ali eto......
Rekli su mi da npisem zalbu ali mislim da mi to nista nece pomoci........ aaaaaaaaaaa kipim od besa. Za te pare sam mogla uplatiti sebi odmor na Havajima user posted image



to je i mm rekao, najgluplje potrosenih 200 eura u mom zivotu. on je inace to koristio da "edukuje" rodjake u HR o nasim glupavim partizanskim filmovima, pa im je pokazivao inserte sa youtube user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:45:28   
Anoniman
Ako hćeš da te utešim, zvoni meni danas poštar i kaže "Imate poziv za poresku upravu, hoćete da ga primite?", jok, nego šta ću, da čekam da me policija privede??? Čitam i padam u nesvest, neki silni porezi na dohodak za 2010 što sam trebala da prijavim do marta... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Prosledila sam sve tatinom knjigovođi...

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:47:03   
dijana1*
Iva kako se trenutno osecam mislim da im necu ni platiti samo zato sto znam sigurno da su me ranije mogli iskljuciti. Ali ovde je problem sto ako ne platis odmah te tuze i onda te sud tereti pa ako ne platis dolaze kuci da ti uzimaju stvari. Jos mi samo i to treba user posted image
Tako je nekada bilo u Bg ali vise nije zato sto je jedno vreme sud bio pretrpan neplacenim racunima i sada mts radi sve na svoj rizik. Da mi se ovo desilo na mts kartici ne bih nikada platila a ovako posto je mtl u pitanju ne znam sta da radim user posted image user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:48:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: dijana1


IZVORNA PORUKA: choopa choops



Bas user posted image

Zato ja ako mislim da treba kupim lokalnu karticu i mirna sam (SR, HR).



Od sada cu i ja tako
Zasto ja uvek moram da platim debelo skolu za sve user posted image



A jbg user posted image Bas mi je zao. Bacene pare user posted image user posted image user posted image

Ma ne znam, ali meni je prepaid oduvijek bio zakon. Ne mozes da se zeznes. MM nam sad promijenio broj na racun i bas mi se to ne dopada user posted image



MMmmmmm ni meni se nije dopadalo, ali imam neki vrh paket sada. Gotovo džaba izađe. KLIK

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:49:13   
dijana1*
Hvala Tash ali meni nema utehe user posted image

Sve sami prevaranti user posted image bitno je da "veliki' sebi naplate svoje

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:52:06   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Tash

MMmmmmm ni meni se nije dopadalo, ali imam neki vrh paket sada. Gotovo džaba izađe. KLIK


Takav je i nas nekakav. Nas pet u frimi je umrezeno i besplatni su nam razgovori i poruke. Samo mora da plati pretplatu 15e. Jedino sto se zeznuo sto je mene stavio medju tih 5 clanova, jer je meni telefon vise doma user posted image Nisam probala da idem na internet, ali valjda je tu tarifa ista kao i inace.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:52:43   
jance
vidi sa njima da im placas na rate. tako je sin bivse koleginice uradio, potrosio je oko 35000 din na istu foru kao i mm mislim, pa je pisao molbu da mu daju da plati na rate, na kraju su mu i poslednju ratu oprostili...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:53:49   
Anoniman
Jaimam čak i 600MB besplatno, ali je mnogo sporo u ondosu na moj wireless u stanu, pa rađe idem preko njega, a džaba je. Ovo koristim ako recimo imam dilemu u radnji šta da kupim, pa slikam, i pošaljem mami na mail, pa je nazovem. user posted image  user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:55:35   
dijana1*
U Srbiji je telefon 500 puta jeftinije nego ovde.
Mtl kida sa cenama, ovde nema konkurencije i moze im se a Srbiji ima dosta mreza i onda jedni drugima ubijaju cenu....


(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Internet u romingu
30.5.2011 23:59:22   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: dijana1

U Srbiji je telefon 500 puta jeftinije nego ovde.
Mtl kida sa cenama, ovde nema konkurencije i moze im se a Srbiji ima dosta mreza i onda jedni drugima ubijaju cenu....




Kod nas ista prica. Doduse m tel je najjeftiniji, ali i najlosije pokriven. Promonte najskuplji, ali zato ima dometa i u Donje Picice. A T com (takozvani Pi kom), prevaranti za medalju user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here