|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RAK DOJKE
13.10.2013 11:48:16   
dunja RR
Oktobar je mesec borbe protiv raka dojke, te smo odlučili da otvorimo ovu temu u koju ćemo dodavati tekstove povezane sa ovom tematikom a svi ste dobrodošli da sa nama podelite svoja iskustva.

user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.10.2013 9:59:30 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: RAK DOJKE
13.10.2013 11:50:04   
dunja RR

3 najvažnije stvari koje morate znati o raku dojke

Neka istraživanja su pokazala da je opasnost od raka dvanaest puta veća ako je žena tugovala za osobom koja je umrla, izgubila posao ili proživela razvod u poslednjih pet godina. Trenutno oko 70 odsto žena, prema nalazima lekara, ima fibrocističnu bolest dojke. Danas se smatra da je 70 do 80 odsto onoga što se naziva fibrocističnom bolesti dojki zapravo normalna promena u anatomiji koja ne utiče na porast rizika od raka dojke.


PROČITAJ VIŠE ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: RAK DOJKE
14.10.2013 9:45:39   
lesica
Zablude o raku dojke



Rak je neizlečiv!

NE
Nekada je dijagnoza karcinom dojke bila sinonim za smrtnu presudu jer nije postojala nikakva šansa za izlečenje. Danas, kada bolest može da se otkrije u početnom stadijumu, rak nije neizlečiv.
DA
Nažalost, kod nas polovina pacijentkinja s rakom dojke na prvi pregled dolazi u uznapredovalom stadijumu bolesti, a čak 10 odsto u četvrtom, poslednjem stadijumu, kada nema nade za izlečenje.
Da je bolest otkrivena znatno ranije, u početnoj fazi, prognoze bi bile mnogo bolje. Upravo iz tog razloga ženama se preporučuje da redovno odlaze na preglede, da žive zdravo, da rađaju pre tridesete i da bebu doje što duže. Osim toga, smanjenju rizika od raka svakako će doprineti i održavanje optimalne telesne težine, redovna fizička aktivnost, izbegavanje alkohola i cigareta.
Kod nas se skrining na rak dojke ne radi u dovoljnoj meri iako je dragocen. Još pre nekoliko godina stručnjaci Ministarstva zdravlja izjavljivali su da će uskoro svaka žena u Srbiji starosti između 45 i 70 godina, a ima ih 1,3 miliona, biti pregledana mamografski jednom u dve godine.
Do toga još nije došlo iako je u međuvremenu zdravstvenim ustanovama podeljeno 30 mamografa iz donacije Japana. Većina mamografa skuplja prašinu jer mi nemamo dovoljno obučenih radiologa da rade na njima.

Pročitajte više

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: RAK DOJKE
15.10.2013 14:53:37   
dunja RR
Upoznajte poznate žene koje su pobedile rak dojke


Oktobar je već 25 godina unazad mesec posvećen borbi potiv raka dojke. Kako prenosi CDC, u pitanju je četvrti najčešći uzročnik smrti kod ljudi i druga najrasprostranjenija vrsta kancera, posle melanoma u Velikoj Britaniji. Stručnajci tvrde da je rano otkrivanje raka dojke najbolji način za njegovo izlečenje, zato je svesnost o njegovoj prirodi i metodama dijagnostike izuzetno važna. Pročitajte priče poznatih dama koje su uspešno pobedile ovu bolest ili su u toku ove godine saznale da je imaju.


PROČITAJTE VIŠE ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 15.10.2013 14:55:16 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: RAK DOJKE
15.10.2013 17:49:32   
jole82
Videh na pocetku da je tema u koju treba dodavati tekstove i clanke, al nadam se da ne gresim ako napisem svoje iskustvo, iako nije clanak....
Pre mesec dana sam primetila na levoj dojci cvoric koji je na kozi izgledao kao masnica a tako je i boleo, kao masnica....ne bih ga golim okom videla, jer je sa strane i prema dole skroz ka rebrima, vec zakacih prilikom tusiranja..Naravno da sam se odsekla u sekundi...
Moja baka po mami, kao i dve tetke po mami su umrle od raka dojke i tatina rodjena sestra(u 37. godini)...Znam da se rak ne nasledjuje, ali genetska predispozicija ako postoji treba biti obazriv i ici redovno na kontrole..Ja inace imam tu fibrocisticnu gradju i neiskusnom radiologu (koji je mene zapao na redovnom sistematskom) moze da se ucini kao da ima "promena"..Na srecu nije nista tada nadjeno (otisla sma posle sistematskog kod vrsnog radiloga) al je dovoljno bilo da se istraumiram...
I sad kad sam ovo napipala, svasta mi je proslo kroz glavu..te da li je hormonski polse porodjaja, da li je to bilo i ranije a ja nisam videla ...sutra ujutru sam odmah otisla na pregled..hvala Bogu nije nista zbog cega treba toliko da brinem..u pitanju je aterom koji se malo pri povrsini koze upalio..dobila sam antibiotsku kremu i prosla je upala, a kvrzica ostala i sad samo da je pratim, ako krene da raste bolje na vreme da je izvadim (iako to nije kancerogeno) al sto je manje, manje ce tkiva da se "skine".
Inace na tom pregledu je uocen i neki kanal koji je prosiren i treba da se javim na kontrolu za 6 meseci...Tako da eto otisla sam zbog jedne stvari a nasli mi i drugu, koja opet nije opasna, ali treba da se prati!
Napisah sve ovo, bez obzira sto je sad mesec raka protiv dojke, zelim da kazem svim devojkama i zenama, da je bolje na vreme da odu na pregled cak i ako im "nista ne fali" i da vide da li je sve u redu, pa da budu sto se kaze mirne glave..A pogotovo ako uoce bilo kakvu promenu, treba otici na vreme, pa i akoo je "nista", niko im se nece smejati niti gledati belo sto su dosle (uostalom ako tako i bude, sta vas briga, znate bar da je sve u redu)a posebno ako je "nesto" bitno je to "nesto" uvhatiti na vreme i poceti sa lecenjem...od cekanja i razmisljanja tipa "ma nije to nista", "proci ce", "cini mi se da se smanjilo?" nema vajde dok se ne ode na pregled!

< Poruku je uredio jole82 -- 15.10.2013 17:52:47 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: RAK DOJKE
16.10.2013 9:52:41   
Verolina
Jole, aterom je stvarno bezopasan, nista se ne briniuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: RAK DOJKE
16.10.2013 9:58:44   
dunja RR
Mila, hvala ti na iskustvu, naravno da možeš pisati, sada ću preformulisati i uvod.
IZVORNA PORUKA: jole82

Videh na pocetku da je tema u koju treba dodavati tekstove i clanke, al nadam se da ne gresim ako napisem svoje iskustvo, iako nije clanak....




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: RAK DOJKE
16.10.2013 10:46:53   
jole82
Verka user posted image znam da je to bezopasno...poenta je da sam otisla zbog jedne stvari (za koju isposatvilo da je aterom) a nasli mi drugu stvar na drugom mestu ("manji intramamarni LN uzduznog promera 6mm" i u aksilama hronicno reaktivno izmenjeni LN (limph nodus..limfni cvorovi)-nije opasno al mora da se prati na 6 meseci)
Zakljucak: Pregled najbolja preventivauser posted image
Dunja user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: RAK DOJKE
22.10.2013 22:12:33   
dunja RR

Rak dojke- analiza krvi ukazuje na recidiv

Najnovija jednostavna analiza krvi otkriva genetske promene u DNK koje bi mogle biti signal za vraćanje raka dojke posle lečenja, kad je reč o njegovom najuobičajenijem obliku. Time što rano upozorava na eventualni recidiv bolesti, nova tehnika bi mogla poštedeti neke pacijentkinje nepotrebnog lečenja.


PROČITAJTE VIŠE

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: RAK DOJKE
29.10.2013 10:46:23   
milosm1
Dragi sugrađani, građani sveta
koji je prirodni lek najbolji za rak? svi trče kod lekara po savet za svaku sitnicu. Ne leče se posledice, već uzrok, tako da to bilje što se preporučuje treba jesti i piti stalno, a ne samo kad nešto zasmeta... elem, ono što je dosad i vrapcima jasno je da se cela farmaceutska industrija svodi na profit, što više pacijenata i što duža (doživotna) terapija garantuju profit! Tako je do kraja 19tog veka 40% lekova sadržalo ulje te biljke, da bi, kad su seljaci videli da mogu sami da zasade te biljke i leče se, 1937. godine ta biljka proglašena nelegalnom, opijatom i prikazivani su snimci poludelih ljudi kako se cerekaju u sklopu propagande o potrebi isterivanja te biljke iz legalnih tokova, biljka je naravno kanabis.
Ilegalna droga, zbog koje se svaki dan neko hapsi, neki kriminal dešava vezano za kanabis, a podatak da niko nikada u istoriji civilizacije nije umro od kanabisa, pazite, nikada... Da su se mnogi javljali da su rekreativno to koristili i da im ne fali baš ništa, ni od pameti, pamćenja, volje, naprotiv, bolje im je.. kada ste pročitali da je neko pod dejstvom marihuane ubio nekog, pretukao nekoga... a koliko puta ste čuli o ubistvima, divljanju i sl ponašanjima pod dejstvom alkohola??? Ono što je bitno, to je da kanabis LEČI RAK, DIJABETES, LEUKEMIJU, NORMALIZUJE RAD SRCA, POBOLJŠAVA APETIT I KOD TEŠKIH BOLESNIKA, I JOŠ deset_ine bolesti možete izlečiti jednom bočicom isceđenog ulja od kanabisa i bez ijedne NUSPOJAVE! Ali kako da vam farmaceutska industrija naplati lek za rak ili dijabetes koji vi možete posaditi u svojoj bašti i dobiti ga za 3 meseca besplatno?
Svaki pravi naučnik će vam reći da je RAK ustvari grupa vaših ćelija koje su se okrenule protiv vas i da napadati te vaše ćelije HEMOTERAPIJOM ili HIRURŠKI je totalno pogrešan pristup jer će te ćelije kad tad ponovo nastati iz istog razloga iz kog su se pojavile prvi put... Ulje kanabisa sadži preko 87 kanaboida, kanaboidi izoluju ćelije raka i sprečavaju im dotok hrane, tako posle manje od 3 meseca ćelije raka krenu da se samouništavaju, odnosno da jedu same sebe, a da pritom ne diraju nijednu zdravu ćeliju vašeg tela! Imajte na umu da je cela jugoistočna evropa pre 20 godina teško ozračena od Černobila i da su nas bombardovali uranijumom koji je biljni i životinjski svet upio u zadnjih 15 godina, tako da računajte da smo svi ugroženi (da ne pominjem chemtrails koji svakog dana vidite na nebu – bude belo nebo od hemikalija sve do prve kiše) i aditive koje svaki dan pojedemo, smog i sve ostalo što nam dan donosi utiče na naš organizam.... izbegavajte vakcinacije (osim ako niste neka najugroženija vrsta pacijenta), jedite i kupujte domaće od proverenih seljaka, bežite iz grada, u selu je spas, mora da se radi ali verujte mi dostojanstvo srpskog seljaka i nekog prosečnog radnika u Srbiji ne može da se meri.
Ulje kanabisa su davali deci svih uzrasta i bebama sa tumorima za koje su doktori rekli da neizlečivi i izlečili su se, nastavili su normalno da žive i da se razvijaju bez ikakvih posledica, to možete naći po internetu razne dokumentarce protiv podmićenih lekara što pumpaju doze ili prepisuju ono što im se kaže... imate i snimke lokalnih vesti da su deci davali medicinsku marihuanu i da su sad totalno izlečena od raznih teških bolesti poput raka... sve vrste raka leči, kože, pluća, creva... a svi mi smo živeli u verovanju da je to droga, gateway drug, odnosno da se sa marihuanom počinje i da se posle umire od heroina! Gluposti! Budalaštine! Znam ih mnogo koji to koriste rekreativno godinama i nije im baš ništa, pogotovo što takvi ljudi retko kad piju alkohol.... zdravi su... ali ono što je najbitnije, to je da sam ja lično probao i rezultati su vidljivi posle 2 nedelje već... a pošto je namenjeno mojoj majci koja ima 3 raka i dijabetes, moram da napomenem da se medicinska marihuana unosi kao ulje ili puter, jer se kanaboidi rastvaraju samo u mastima, tako da ne mora da se puši i ne mora se oset_iti neka euforija ili preterana opuštenost. Da ne bih dužio ovaj post, evo vam par linkova od kojih je najbolje da krenete, a proguglajte sami medical marijuana i istraživanja o kanceru i lečenju kanabisovim uljem (pacijenti popiju samo jednu kap tog ulja dnevno), a imajte na umu da je danas u americi u čak 21-joj saveznoj državi legalno prepisivanje kanabisa od strane doktora, čitaj: od GMO hrane imaju toliko predebelih ljudi i bolesnih da ne mogu da stignu da im po američkim cenama prodaju toliko lekova koliko imaju kancera i dijabetesa:

Ukoliko nekog zanimaju linkovi koje je korisnik ostavio, a obrisani su neka ga kontaktiraju pp-om.

pregledajte, raspitajte se, proverite, nema nijedne nuspojave i odmah deluje.... Pošto je u našim krajevima samostalno lečenje raka nelegalno, odnosno mora da se razvlačite po bolnicama u nadi da će vam u narednih nekoliko meseci neko dati otrovne hemije da vam trenutno olakša a pritom vam uništi pola organa, jetru najviše, a da ne pričam da je normalno da vam svaka dlaka sa tela odmah otpadne, morate se dobro snaći, ako imate para može se to ulje kupiti u holandiji, samo je skupo, odnosno da bi se napravila jedna bočica od 250ml treba vam kilogram cveta marihuane, tako da tamo to košta oko 1000 Evra, mada je smešna cena za zdravlje bližnjih a još je smešnija ako imate negde da posadite biljku i sačekate oktobar kad možete da je poberete i odmah pretorite u ulje da ne bi imali problema sa zakonom! Seme možete naći kod svakog trećeg studenta vikendom u džepu, samo neka vam odvadi par komada i na proleće sadite, a ako vam je hitno, pošaljite nekog u holandiju ili ameriku po bočicu, verujem da se može kamuflirati nekako da vam ne oduzmu lek.... Ima, doduše po manjim mestima, gde lokalni policajci znaju da neko gaji, ali i znaju da čovek time leči bolesnog oca, a otac je pre 2 godine dobio 3 meseca života dijagnostikovano od strane onkologa... razumećete zašto ne mogu da stavljam puno ime i prezime... držite se logike svoje, a ne onog što pročitate, vidite na tv-u ili vas posavetuje neko vezan sa farmacijom... veganska ishrana, čajevi i čista voda (ne silovana u vodovodu) i sa kanabisovim uljem, mogli bi da doživite 100tu blizu černobila, a kamoli u našoj prirodi, koja je hvala bogu masom netaknuta... zamislite kad bi kod nas bilo moguće kupiti medicinsku marihuanu u državnoj radnji, koliko miliona evra ne bi otišlo u ruke mafije nego bi išlo u budžet.... a recept može da vam ispiše samo lekar koji je obučen za to... idite prošetajte do bilo koje onkologije u Srbiji, tuga, kad viditestare i nemoćne a kamoli mlade koji se guraju po ordinacijama i tu dobiju opcije: trovanje hemijom ili smrt od raka... ne morate ni jedno ni drugo... mislite o tome!
OVAJ POST SAM STAVIO I NADAM SE DA ME NEĆE MODERATORI IGNORISATI, POGOTOVO ŠTO NEMA FAMILIJE U SRBIJI BEZ NEKOG OBELELOG OD KANCERA, A LEKA IMA I BESPLATAN JE!!! NEKA SE LJUDI SAMI UVERE, NEKA ISTRAŽE LJUDI SAMI, NE VERUJTE SLEPO DOKTORIMA ! Pozdrav svim dobrim ljudima Srbije.



< Poruku je uredio lesica RR -- 29.10.2013 16:12:08 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: RAK DOJKE
2.11.2013 12:44:45   
dunja RR

Konzumiranje alkohola i rizik od raka dojke

Ako svakog dana unosite 10 mililitara alkohola, rizik da ćete oboleti od raka dojke povećan je za 11 odsto.
Kod žena koje su pile 15 mililitara alkohola dnevno ili čašu vina srednje veličine, prema rezultatima studije, rizik je bio veći za 34 odsto nego kod žena koje nisu pile u tom periodu.

PROČITAJ VIŠE ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.11.2013 12:45:27 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu milosm1)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: RAK DOJKE
6.11.2013 12:36:32   
lesica
Pročitajte ovu divnu i tragičnu priču... o bračnom paru koji se na samom početlu braka suočio sa jezivim neprijateljom, i uprkos istrajnoj borbi izgubili su bitku.

user posted image

U neverovatnoj foto priči, "Bitka koju nismo izabrali", Anđelo Merendino prikazao je kako se njegova supruga Dženifer suočila sa rakom dojke, pobedila ga i doživela njegov recidiv. Preminula je 22. decembra 2011. Ovo je priča o ljubavi, boli, sreći i razočaranju, priča o životu.

Pročitajte više i pogledajte galeriju obavezno >>

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: RAK DOJKE
6.11.2013 12:40:56   
vikiveki
Zaista potresno....user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: RAK DOJKE
6.11.2013 15:41:21   
vukosava
Kanabis reci rak. Hahaha. Kanabis moze da te utupi da zaboravis da imas rak ali da ga reci, kako da ne... Dobar vic.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here