|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Migrena u trudnoći
23.1.2010 23:31:34   
Anoniman
Vidim da imamo temu o migreni u podforumu "posle porođaja", ali je ne vidim u Trudnoći, a čitam da se žene žale.

Pa, evo temica.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Migrena u trudnoći
23.1.2010 23:33:48   
Anoniman
Kada trudnice nedovoljno spavaju, izložene su znatno većem riziku od glavobolja zbog čega često posežu i za lekovima za migrenu, poručuju norveški stručnjaci sa Univerziteta u Oslu.

Procenjuje se da od 20 do čak 80 odsto žena pati od migrena tokom trudnoće, a nije preporučljivo uzimati antimigrenozne lekove u njenoj ranoj fazi, kad je fetus najugroženiji, ističu vođa istraživanja dr Katerina Nezvalova-Henriksen i njene kolege, a prenosi Rojters.

Da bi bliže odredio kakvim ženama će verovatno biti potrebni lekovi protiv migrene tokom trudnoće, tim iz Osla je proučio rezultate velike norveške studije o zdravlju majki i dece, obavljene između 1999. i 2006. na čak 60.435 trudnica.

Pošto su uzeti u obzir i drugi faktori rizika, konstatovano je da su trudnice koje su prijavile da noću spavaju manje od pet sati, izložene 50 odsto većem riziku od korišćenja antimigrenoznih lekova od onih koje su duže spavale.

Ukupno je 3.840 trudnica obuhvaćenih pomenutim istraživanjem (oko šest odsto) prijavilo napade migrene u prvih pet meseci trudnoće, a 73 odsto njih (2.525) je uzimalo lekove protiv migrene da bi ublažile bol.

Norveške trudnice su obično koristile takozvane "nenarkotične" analgetike (54 odsto), ili medikamente iz grupe tzv. "triptana" (25 odsto), u koje spadaju "imitreks", "amerge", "aksert", "frova", "maksalt", "relpaks" i "comig".

Izvor: roditeljportal.com

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Migrena u trudnoći
23.1.2010 23:34:42   
Jeca*
Ja sam imala nevidjene migrene u prvom tromesecju, pogotovo. A i kasnije... Bas me je razvaljivala glavobolja. Kad se samo setim user posted image  mama me je tesila da je i ona imala jake migrene, pogotovo u prvoj trudnoci, pa sam kapirala da je nasledno...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Migrena u trudnoći
23.1.2010 23:36:04   
Anoniman
U toku trudnoce dolazi do velikih promena u organizmu zene. Neke od njih ovaj period provedu bez vecih problema, dok druge imaju manje ili vece smetnje. Jedna od neprijatnosti koja prati drugo stanje su i glavobolje. One se javljaju zbog dugog sedenja i lezanja, depresije i psihickih stresova. Klasicna migrena se u ovom periodu ne javlja cesto, a sama trudnoca je ne pogorsava, niti izaziva. Kod 85% trudnica koje imaju ovaj problem, posle zavrsenog prvog tromesecja simptomi se znatno ublazavaju ili prestaju. To je povezano sa cinjenicom da posteljica, koja se stvara tokom prva tri meseca, prihvata hormonske funkcije koje su bile vezane za centralni nervni sistem, odnosno delove mozdanih struktura. Zbog toga intenzitet mozdane cirkulacije biva rasterecen, pa se intenzitet glavobolja evidentno smanjuje, ili cak prestaje. Poznato je, takodje, da hormoni estrogeni mogu da izazovu migrenozne napade delujuci na zidove krvnih sudova, dok progesteron ne izaziva glavobolje. U trudnoci mogu da se jave i organske glavobolje, koje su vezane za teska oboljenja - gravidarne toksemije (nefropatije, preeklampsija, eklampsija). Lecenje funkcionalnih glavobolja se sastoji u primeni aspirina (preparat acetil-salicilne kiseline), paracetamola, acet-amino-fena, aminopirina... Zbog moguceg delovanja na krvnu cirkulaciju majke, posteljice i ploda, primena ovih medikamenata u periodu trudnoce zahteva veliku opreznost, u odnosu na njihove doze, i moge se uzimati samo uz konsultaciju sa ginekologom-akuserom. U ovom periodu, za lecenje glavobolje se ne smeju koristiti preparati ergotamina. Danas se u lecenju glavobolje trudnica insistira na primeni niacina (vitamina B3), kao i B vitaminskog kompleksa, zajedno sa preparatima kalcijuma i magnezijuma. To je i nas savet, ukoliko imate ove probleme u trudnoci.

Izvor: kupresak.com

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Migrena u trudnoći
23.1.2010 23:36:52   
nakins
Ja sam isto imala uzasne migrene u pocetku koje su bukvalno isle do povracanja. Nista mi nije pomagalo, ni totalna tisina ni mrak u sobi.....samo sam cekala da sama prodje sva uplakana i izmorena. Nikom to ne bih pozelela

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Migrena u trudnoći
23.1.2010 23:42:05   
bojana87
ja imam ovaj problem. Migrene mi jos ne prestaju cak stavise neposnosljive su,mada ja to pripisujem mojoj anemiji

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Migrena u trudnoći
23.1.2010 23:44:45   
nakins
Ja sam ih imala skoro prva tri meseca i onda me ogrejalo sunce kad mi je rekla doktorka da mogu da popijem brufen ali da ne preterujem sa njim. Posle toga me je zabolela glava samo par puta tako da nisam ni imala potrebu da ga pijem. Mislim da sam ga uzela dva ili tri puta.

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Migrena u trudnoći
24.1.2010 1:08:09   
lothroniell
To se i meni desavalo, pa mi doktorica rekla da pijem Febricet ili Panadol, medjutim kod mene su bile toliko jake da uopste nisam regovala na ove lekove. Tako mi je bilo negde do pocetka drugog tromesecja. Imala sam ih pre trudnoce pa sam pila Brufen od 400mg i jedva me proloazilo...


IZVORNA PORUKA: nakins

Ja sam isto imala uzasne migrene u pocetku koje su bukvalno isle do povracanja. Nista mi nije pomagalo, ni totalna tisina ni mrak u sobi.....samo sam cekala da sama prodje sva uplakana i izmorena. Nikom to ne bih pozelela


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu nakins)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Migrena u trudnoći
24.1.2010 10:06:57   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: bojana87

ja imam ovaj problem. Migrene mi jos ne prestaju cak stavise neposnosljive su,mada ja to pripisujem mojoj anemiji



Mene je pre par meseci bolela glava par dana ali  je Dr rekao videcemo rezultate krvi pa cmo videti sta cemo...srecom bolovi su prosli...krv super...

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Migrena u trudnoći
13.1.2016 9:44:07   
emicaa
U prošloj trudnoći ni jedan jedini put me nije glava zabolila a sad dan boli dan ne boli.Ludim više a tek za dvije sedmice idem doktorici.prestane ona kad popijem tabletu a od ovih što smijem piti treba mi pet da prestane,prije sam uvjek nimulid pila da pomogne user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here