|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgajanju...
2.10.2009 20:46:29   
guppy RR

Deca su za rođendan dobila prelepu knjigu - Crvenkapu. Zaista je lepo urađena, nemam reči... unutra su vrata koja se otvaraju, vuk ima dlaku, crvenkapa nosu pletenu korpicu i tako dalje.

ALI (!)

Priču su PROMENILI!!!

U "naše vreme" vuk je pojeo babu, pojeo Crvenkapicu... (ako se dobro sećam)... a koliko znam, lovac na kraju raspara vuku stomak da spasi dete i baku, a u stomak vuku natrpa kamenja, pa taj kasnije pada u bunar... sećam li se ok????

... a SADA:
vuk zatvara babu u ormar (??!!*?!), crvenkapicu ni ne takne, jer doskoči Mister Lovac koji ga ZAVEŽE ZA DRVO.

O ljudi moji... zar je i Crvenkapa nasilna priča pa je treba menjati, da bi naša deca "normalno rasla" ?

Komentari molim... ja sam ljuta user posted image
user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 20:52:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Ovaj put ne bih ulazila u dubinu ovog teksta, ima samo jedan deo, koji ću vam copy - pste, i zanima me, da li se vi (u nekoj meri) slažete sa navedenim.

Nakon duge fascinacije melodičnošću Čika Jovinih pesmica i serije o Mišku Pišku / Plašljivku /Nećejedu / Stidljivku / Ljubomorku / Ljutku, dete mi se uozbiljilo i shvatim da je došlo vreme upoznati ga s bajkama. Pretorbarim s malim do knjižare. Zapanjim se cenom zbirki bajki. Mali šarmira knjižara, te mi isti 'učini cenu'. Šta ću, zavučem ruku duuuuuubooooko u džep i pljunem pare. (Puj!)

Dođem kući, kad imam šta i videti. Vuk prešao u vegetarijance, više uopšte ne jede ni baku ni Crvenkapu, nego prvu zaključava u orman, a drugu juri dok ona vrišti upomoć i uspešno mu izmiče. Lovca uopšte više nema u priči (verovatno, nagađam, usled intervencije pokreta za zaštitu životinja), nego je tu drvoseča izuzetno dobrog sluha, koji čuje Crvenkapine povike, te pritrči da otera vuka, otključa orman i spasi stvar. Čitam dalje, i shvatim da su lovci definitivno isporučeni u neki Haški Tribunal za Zločine Počinjene u Bivšim Bajkama, jer ih više nema ni u Snežani. I njoj se, kao i drvoseči, sluh izuzetno izoštrio, te je načula da je maćeha mrzi i samoinicijativno pobegla u šumu. Čak je i Pepeljuga zaražena virusom samoinicijativnosti, te upada u sobu u kojoj je princ i zahteva: "Daj ja da probam!" Assertive little bitch. Ni reči nigde o vađenju srca, paranju vučijeg stomaka nožem i sličnim zločinačkim radnjama. Jednostavno, svi vuci siti, i sve Crvenkape na broju.

Meni se desilo da sam otišla u knjižaru da kupim detetu knjigice (ili su to slikovnice?; one A4 formata, sa ogromnim slikama i par rečenica ispod). Bila sam presrećna, kupila sam sve neke lepe priče (Snežana i 7 patuljaka, Pepeljuga, Ružno pače, 3 praseta, Crvenkapa). Stigli smo kući... i kao što je gore rečeno, baka je zaključana u orman, a crventapa je pobegla, s tim da nema drvoseče nego i dalje je tu lovac. Ja kad sam bila mala, bila je čak i slika kako mu šiju stomak... Ne znam šta da mislim o svemu tome. Dal je dobro decu toliko štititi od određenih stvari? S druge strane nema prikazano (slikom) kako princ ljubi Snežanu i odlaze na konju i "Žive srećno do kraja života". Nije prikazano u 3 praseta šta se desi kada vuk uđe na dimnjak, nego je ta slika vuka koji ulazi na dimnjak poslednja. Kako ja da objasnim detetu da je vuk upao u kipću vodu, opekao se i izleteo napolje kroz isti dimnjak kroz koji je ušao, i da je sa prasićima sve ok?


Iz teme: Malo crnog humora

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 20:53:41   
guppy RR
O bože user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 20:56:45   
Anoniman
OK, ovo je bilo na temu knjiga, ali jače je od mene i moram da napišem. Kupim detetu crtać (nije tako jako davno bilo), piše "Snežana". Sva srećna kupim, dođemo kući, počnemo da gledamo, a ja u čudu. Naime, Snežana se udala za princa i ima ćerku Snežanu, kraljica koja je bila proterana, vraća se i ćerka Snežana beži kod 7 dobrih džinova... user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 20:57:18   
Anoniman
O svashta user posted image
Shta li ce biti u bajkama kad moje dete bude kupovalo svom detetu bajke? user posted image
Moratju da prekopam kutije....da nadjem moje bajke...i da ih chuvam....uskoro tje postati antikvitet....ili zabranjeno shtivo user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 20:58:50   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Smeshkica
Moratju da prekopam kutije....da nadjem moje bajke...i da ih chuvam....uskoro tje postati antikvitet....ili zabranjeno shtivo user posted image user posted image


Dobra ideja... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 20:59:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

ili zabranjeno shtivo user posted image user posted image



user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 21:01:22   
guppy RR

Nekad je šok bio da dete sazna da Deda Mraz ne postoji (deco, ako ovo čitate: teta guppy se samo šali user posted image ) a sad bi bio šok da kažeš detetu da vuk ustvari poždere babu, a ne da je trpa u ormar i oblaći njenu spavaćiju.

Ajme! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 21:03:19   
Anoniman
Imali ste vi onu knjigu...velika debela plava knjiga.... "Pricha o velikom drvetu" obozavala sam tu knjigu...znala sam je napamet....sretja...pa je ochuvana...i znam gde je....pa moze moje dete da je nasledi.... ali stvarno me brine shta tje moje dete da chita...user posted image

Inache...takodje nije vezano za knjigu....ali jeste za crtace...poshto danas nema dobrih crtaca...ja i moj dragi smo sa neta skinuli hrpu starih crtaca.... dushka dugoushka i kompaniju... sad mi gledamo...i dajemo deci nashih prijatelja....a kasnije ce imati i nash andjeo prave crtace...  user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 21:05:22   
Anoniman
Ja sam u pocetku pokusala da zastitim svoje dete od tih prica sa secenjem stomaka i usivanjem kamenja u isti, da mi se dete ne bi potreslo ili uplasilo. Vremenom sam shvatila da nema smisla stititi ih od svega, narocito kad mi je dete ispricalo pricu u kojoj lovac i crvenkapa jedu pecena tri praseta i 7 jaricauser posted image

Jedino sto mi se ne svidja je prica o devojcici sa sibicama. Secate li se te bajke? Meni je ona jako tuzna i nikad ne bih opterecivala decu sa tako tuznim temama.

A sto se tice crtaca sa trafike, pa sve su kinezi obradili u neke svoje verzije, pa Palcica, Macak u cizmama i ostale pricice vise ni malo ne lice na originalnu verziju, sto me uzasava! Ali eto mom detetu se i to svidja. Samo mi nije jasno koju verziju da pricam svojoj dece kad ih stavljam na spavanje, originalnu ili onu koju gledaju na DVD?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 21:07:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille

Jedino sto mi se ne svidja je prica o devojcici sa sibicama. Secate li se te bajke? Meni je ona jako tuzna i nikad ne bih opterecivala decu sa tako tuznim temama.




Ja sam volela tu prichu...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 21:10:05   
viking
IZVORNA PORUKA: Zille



Jedino sto mi se ne svidja je prica o devojcici sa sibicama. Secate li se te bajke? Meni je ona jako tuzna i nikad ne bih opterecivala decu sa tako tuznim temama.


E, ja sam zbog ove priče plakala mesecima, sanjala sam jadnu devojčicu sa šibicama i najiskrenije bila potresena... Kada bi me neko stavio pod hipnozu, mislim da bih otkrila da sam podsvesno upisala i studirala Socijalni rad pre svega zbog devojčice sa šibicama...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 21:12:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille

Samo mi nije jasno koju verziju da pricam svojoj dece kad ih stavljam na spavanje, originalnu ili onu koju gledaju na DVD?



user posted image Isti problem imam i ja. Zato više ne pričam priče, nego ih čitam, sa otvorenom knjigom, da on prati slike.

No, to je ustvari užasan problem, jer mislim da moje dete nema pojma ustvari šta se u kojoj bajci dešava.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 21:16:14   
Anoniman
Ja sam bila istraumirana i zbog Pinokia! Imala sam strasnu odbojnost prema toj bajci. Kad je moja sestra svom detetu pustila taj crtac ja sam je kritikovala. Ja se secam da je u toj prici Pinokio bio obesen o drvo, i to me je uzasavalo. Kasnije sam shvatila da originalna verzija crtaca nema nista slicno, vec sam ja imala jednu knjigu u kojoj je bila ilustracija obesenog deteta(lutke). Jezivo, zar ne!

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 21:17:38   
guppy RR
Sad samo potvrđujete da je ustvari pozitivno što su promenili "našu" Crvenkapu.
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 21:20:56   
Anoniman
Ja ni od jedne bajke nisam imala traume.... po meni...ne treba da menjaju nishta.... jer ako nama i koliko generacija i pre i posle nas nishta ne fali....nece ni nashoj deci...



(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 21:21:26   
viking
Heh, pa možda user posted image  Nisam se nikada tripovala oko tih priča kao mala, ali mi je Devojčica sa šibicama stvarno bila vrlo tužna... sve ostale priče su mi bile ok.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 21:27:09   
Anoniman
Ja imam sve svoje stare knjige, i mislim da ove nove necu ni kupovati. Odvratne su, kupila sam dve tri, i stvarno su nikakve, a kostaju kao da je zlatopis na svili user posted image Nikakve traume nikad nisam imala, cak mi je moja blesava mama, kad sam malo porasla, u sali pricala kako je lovac izvadio crvenkapu iz vukovog stomaka, ali je ona bila nagrizena njegovom zeludacnom kiselinom. Uzas blagi, sva sreca pa sam bila velika, pa sam crkla od smeha na to.

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
2.10.2009 21:32:53   
Anoniman
He, he, mora da sam mnogo mekana kad sam se plasila nekih pricauser posted image

Dok sam studirala zivela sam kod jedne porodice sa dva mala decaka. Kad je majka ispricala pricu o ruznom pacetu, ovaj mladji je plakao 3 dana, ali bukvalno, toliko ga je pogodilo to sto pace niko nije voleo!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
3.10.2009 1:16:49   
viking
IZVORNA PORUKA: Zille

Kad je majka ispricala pricu o ruznom pacetu, ovaj mladji je plakao 3 dana, ali bukvalno, toliko ga je pogodilo to sto pace niko nije voleo!!!



Kad sam ja bila mala, kad god mi je mama nešto branila ja bih počela da plačem "Jaaaa saaam vaaašee ruuuužnooo paaačeeee!!!"
Kad sam imala 3 godine, jednom sam čak "pobegla" od kuće (kad kažem pobegla, mislim otišla do susednog dvorišta), sve u stilu ružnog pačeta. Baš sam se identifikovala sa malim pernatim stvorenjem user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
3.10.2009 1:19:17   
marince1
IZVORNA PORUKA: guppy RR

Sad samo potvrđujete da je ustvari pozitivno što su promenili "našu" Crvenkapu.
user posted image



a ja voooolem nasu Crvenkapu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
25.6.2011 17:03:29   
isidora88
IZVORNA PORUKA: Zille

Jedino sto mi se ne svidja je prica o devojcici sa sibicama. Secate li se te bajke? Meni je ona jako tuzna i nikad ne bih opterecivala decu sa tako tuznim temama.




ja nisam znala za ovu bajku,a sad kad sam je procitala mislim da je tako i bolje,ja sam se rasplakala citajuci je user posted image
ne znam kakav bi trag na meni ostavila da sam je procitala kad sam bila malauser posted image
inace sam sad procitala na netu da je ova bajka u lektiri za drugi razred osnovne skole user posted image

< Poruku je uredio isidora88 -- 25.6.2011 17:05:10 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
25.6.2011 18:32:54   
Verus
Ja sam puno puta kao mala citala devojcicu sa sibicama.  Mislim da je ona prikladna za malo stariji uzrast dece.  Naravno da zelimo da ih zastitimo u zivotu, ali ja licno mislim da je bitno da dete zna da zivot nije uvek tako lep, bar ne za sve ljude na ovom svetu.  Verujem da to u njima razvija saosecanja za druge, a to je, bar po meni, jako bitna i lepa karakteristika necije licnosti.  

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Crvenkapa malo drugačije - poenta o odgaj...
25.6.2011 20:24:25   
Crvenkapa85
na prvi pogled se uplasihuser posted image
pomislih u startu da je tema o mom nekom gledanju na uzgoj dece...e nisam normalna pod ove trudnicke dane hahaha sama se sebi smejem zbog nicka...
ja sam imala priliku da gledam novu crvenkapu ,crtani je u pitanju....gde uopste vuk ne proguta nikoga...vec je neko ukrao knjigu sa bakinim receptima,i citava potraga za lopovom....i zamislite lopov nije bio zli vuk vec cini mi se zec!!!mislim sta reci!!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
OŠ "Dr Dragan Hercog": Škola u koj...
Ne, ovde nema učionica i đačkih klupa. I to sa valjanim razlogom.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here