|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 18:04:58   
Meisje
Ja za sad mislim da cu reci kad budem smatrala da je zrelo,znaci posle puberteta..al opet se dvoumim da li uopste da kazem? Da se ne istripuje nesto,dobije komplekse... A mozda ce u njegovo vreme to biti jos zastupljenije...
S obzirom da je kod mm bio problem,dr je rekao da musko dete to moze da nasledi...sto znaci muskom detetu bih mozda morala da kazem...
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 18:11:21   
choopa choops
Reći, da! Ne vidim problem u tome. Možda ne razumijem stvar user posted image zato jer moja nisu iz VTO, ali i da jesu ja bih im rekla.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 18:15:15   
Meisje
Ok ali kad je najbolje? Meni se cini da je nezgodno dok je u skoli iki u pubertetu..mada ja pokusavam da zamislim da sam ja napravljena na bilo koji nacin,bilo bi me bas briga

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 18:20:03   
Animsaj9
naravno da treba reci ,sa njima uvek treba biti iskren , a narocito sto u tome nema nista lose ili ruzno , bitno da su deca voljena i zeljena , i da znaju koliko su ih roditelji zeleli i namucili se dok su stigli na ovaj svet

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 18:54:43   
World
Ne mislim da je to nesto sto bi uopste moralo da se spominje djeci u tom konktekstu. U ovom nasem vremenu je vto postala sasvim uobicajena (nazalost), a ko zna kasnije jos sta ce se desavati. Ja to posmatram kao da je neko imao npr. neku operaciju, pa tako nije ni bitno da se djeci kaze. Nije to kao usvojili smo te, pa eto da ti kazemo.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 19:04:56   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Meisje

Ok ali kad je najbolje? Meni se cini da je nezgodno dok je u skoli iki u pubertetu..mada ja pokusavam da zamislim da sam ja napravljena na bilo koji nacin,bilo bi me bas briga



Iz sadašnje perspektive, što kasnije. Iskreno, nisam razmišljala detaljno o tome, ali mi pada na pamet ovo - moja drugarica, bivša koleginica ima sestričinu- 12 godina, inače pametna i dobra devojčica. Kada je došla da vidi Savu, kada se rodio, rekla je - pa on je prava beba, a ja sam mislila da će biti kao robot (zato što su kući pričali da sam radila VTO). Nije ona to meni rekla, nego toj koleginica koja mi je prenela, kasnije. U ovom slučaju meni nije to dete bilo nevaspitano, nego je prosto to -DETE. A ta moja drugarica, se u stvari ponela po emni bzv, što mi je prenela to, u trenutku kada sam dobila dete. po meni bzv, iako je mnogo volim. mada nisam se ja uopte nasekirala, nego eto, ne kapiram ljude.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 19:05:41   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: World

Ne mislim da je to nesto sto bi uopste moralo da se spominje djeci u tom konktekstu. U ovom nasem vremenu je vto postala sasvim uobicajena (nazalost), a ko zna kasnije jos sta ce se desavati. Ja to posmatram kao da je neko imao npr. neku operaciju, pa tako nije ni bitno da se djeci kaze. Nije to kao usvojili smo te, pa eto da ti kazemo.


Sada recimo ovako razmišljam.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 19:18:03   
Meisje
Hehe,koliko vidim ko nije radio vto njemu je svejedno a ko jeste dvoumi se.
Kad pogledas ta informacija mu nista nece promeniti...
Dunja,jeste mnogo glupo sto ti je to ispricala ali verovatno nije imala losu nameru samo losa procena...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 19:22:44   
Maraj
Jaoj , pa nama koji smo radili vto to je nesto "normalno" , dok ljudi koji nisu to ne shvataju...gledaju to drugim ocima....bas ovako kako je Dunja napisala....

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 20:55:14   
Ana RR
Svekrva moje drugarice nam pojma da joj je unuk vto beba jer za nju to nisu normalna deca. I nikad joj nisu ništa spomenuli. Strašno.

< Poruku je uredio Ana RR -- 4.3.2016 21:00:17 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 21:01:52   
mama krava
Ja ne vidim nikakvu razliku u deci nastaloj prirodnim putem i onoj koja su dosla na svet zahvaljujuci vestackoj oplodnji....ali znam za dosta slucajeva gde su stavovi drugih...hm...pa i malo suludi.

Rodjaka mm je doblila tri prelepe devojcice vestackom oplodnjom, trojke su u pitanju. Oni zive u Zagrebu i njen suprug je zeleo da ih krste, ali...katolicka crkva nije htela da ih krsti. Oni su se zalili, pa pisali Vatikanu i opet im nisu odobrili da devojcice krste u katolickoj crkviuser posted image . Ja stvarno ne mogu da verujem da postoje ovakvi principi!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 21:08:12   
Ana RR
MK, ne mogu da verujem!! user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 21:16:03   
mama krava
Svarno Anci...one su sada velike imaju po 12 godina i one znaju da su nastala vestackom oplodnjom, ali mislim da im to nista posebno ne znaci. Jako su interesantne kao osobe i uopste ne lice, a opet i lice.

Na kraju su ih krstili u nekom manastiru u Hercegovini koji je franjevackog reda i tamo su samo slegli ramenima kada su im rekli da su nastale vestackom oplodnjom...u fazonu, pa kakve to ima veze... Njihov cale, odnosno muz ove nase rodjake, stalno istice kako su Franjevci jako bliski pravoslavlju po principima i kako su ortodoksniji u postovanju vere, dok su ovi drugi finansijska institucija....ali to je za neku drugu temu.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 21:21:44   
bebilule
Mama krava ne mogu da vjerujem. Pa da li je moguce?! Dok se oni kupaju u zlatu i svili. Dok pretjeruju na sve moguce nacine. Dok istu tu crkvu, i jednu i drugu, dzamiju i sinagogu, povezuju sa najgorim kriminalnim miljeima. Dok se desavaju afere sa djecacima, Kacavendama i sl... Dok ista ta svestena lica idu tim istim doktorima kada su njihove guser posted image u pitanju. To nije igranje Boga, je li?
Pa kada udjes u taj isti Vatikan jasno ti je da je sve to daleko od umjerenosti, spokoja i vjere. Ma davno su oni napustili Boga!

Ma iznervirah se sad, moram zapaliti user posted image
Tako su isto zatezali sa doniranjem organa, pa kud ces sta humanije!

< Poruku je uredio bebilule -- 4.3.2016 21:27:16 >

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 23:12:08   
degu
Ja bih čekala da prođe pubertet i da dete bude zrelo, jer svašta njima u pubertetu zna da padne na pamet, svakakvi kompleksi niže vrednosti. Deca su sva jednako vredna i uopšte ne mislim da je nešto važno što je neko dete nastalo vto, ali zbog iskrenog odnosa, ja bih svojoj deci rekla, eto volela bih da znaju da sam se borila za njih oduvek, da su bili jako željeni i volela bih da to tako posmatraju. Ima ljudi koji misle da ko ne može prirodno da ima dete, da taj ni ne treba da ga ima, u smislu da Bog nije hteo da im podari. Važno je da deca znaju da iako je Bog za njih imao neki drugi put, posebniji i komplikovaniji, da ih je svakako jednako voleo i želeo, jer da nije, oni ne bi nastali ni tim putem. Ništa tu nema veštačko, prosto lečenje kao i lečenje svake druge bolesti. Ali na alost mislim da će u vreme kada naša deca odrastu, to biti toliko česta pojava da stvarno neće biti ni najmanje bitna ta informacija.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 23:17:13   
IvanaSK RR
Potpuno se slažem sa postom degu.
Ne mislim da su deca iz vto nesto drugacija. Iskreno, meni je samo zao roditelja koji su se toliko namucili da bi došli do onog sto vecina nas zeli, deteta.
Treba recu deci, naravno, kad prodje pubertet.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
4.3.2016 23:39:26   
vikiveki
I ja mislim slicno kao degu...treba reci deci istinu, ali sacekati da prodje pubertet jer tada su deca posebno osetljiva I u posebnom stanju. A mislim da su takva deca ista kao i sva druga deca

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
5.3.2016 1:18:28   
World
Meni stvarno nikad nije palo na pamet da bi to uopste trebalo i spominjati. Ne mislim sakriti, nego jednostavno sta tu ima da se prica. Dijete je dijete. I ne mislim to zato sto moje nije nastalo uz pomoc vto, zamalo i da bude tako, isto bih razmisljala. Ne mislim da bi ijedno dijete imalo kompleks jer je tako nastalo. A sto se tice tih dusebriznika koji misle da djeca mogu biti drugacija, nemam komentara (pogotovo crkva). Komentar na ovo sto Degu isprica, znate onaj vic kad Mujo davio pa stigao camc da ga spase a on kaze neka, pustite me, mene ce Bog spasiti.. i tako nekoliko puta sve dok se nije utopio.. na kraju ode i pita Boga zasto je dopustio da se utopi, a ovaj kaze pa jesam li ti slao ljude da te spasu nekoliko puta, a ti neces.. otprilike tako.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
5.3.2016 7:13:33   
wivern
Ako pita-da.
Ne verujem u te masledne fazone jer u svojoj familiji samo mm ima problem. Ako se to uopšte može nazvati problemom u današnje vreme. Živimo u 21 om veku a i dalje se brinemo o pogrešnim stvarima. Komplexe pravimo mi, sami sebi ili drugima. Zašto bi dete imalo komplex ako se sa njim lepo porazgovarai objasni mu se sve. A ako ćemo pošteno sve više dece se radja putem vto-a tako da, kad naša deca budu razumna i veća, više i neće biti tabu tema

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
5.3.2016 8:16:54   
mali_mis
degu user posted image
Dete je dete, nema veze kojim putem je zaceto.
Sacekala bih da prodje pubertet, pa onda. Osim ako pre istog samo ne pita.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
5.3.2016 10:47:31   
jess021
Davno sam mozgala o ovome, a nisam znala da ima tema.
Slazem se sa World i sa Bebilule-sto se tice popova.
Nakon duzeg razmisljanja mislim da nema neke preke potrebe od toga praviti neku vaznu stvar. Imam poznanike koji su iz vto dobili dve devojcice, samo njena mama je znala da su isli na vto i niko drugi, cak i kad ih neko pita kazu da su ih dobili prirodno, meni je bez veze, ja nisam u fazonu da to krijem.
Mozda mogu da razumem babe/dede da im je to nesto vanzemaljsko, ali mladje generacije koje imaju takvo misljenje bolje da ne komentarisem.
Lenka je nase dete kako god okrenes i uvek ce to biti.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
6.3.2016 10:45:48   
Anarunika
Čitam i ne verujem. Uopšte nisam razmišljala o tome da su deca začeta veštačkom oplodnjom u nekoj drugačijoj poziciji od dece začete prirodnim putem. Sad kad pročitah ovo za katoličku crkvu,prekrstih se iako nisam krštena. Nadam se da je to izuzetan primer i da ih nema mnogo. Na kraju krajeva, zašto je to uopšte potrebno bilo kome naglašavati,da li možda piše u krštenici? Strašno.
A što se tiče toga da li reći deci ili ne, ne znam nije to kao da je dete usvojeno pa ima drugu genezu pa ga možda treba uputiti da ima neke gene u sebi koje mama i tata nemaju. Dete je samo začeto na nestandardan način. Možda je dobar razlog ono što je neko naveo, da sutra ne budu iznenađeni ako budu imali poteškoća u pravljenju dece,mada je opterećivanje time bespotrebno. Na kraju krajeva dok oni poodrastu ko zna dokle će medicina dogurati!
Nisam za to da nešto od dece treba kriti,ali ne bih pridavala poseban značaj tome da li je dete začeto ovako ili onako. Dete ko dete.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
6.3.2016 13:44:15   
17 joka
Mei, ja sam za to da naravno treba reci onda kada budes znao da ce dete sve shvatiti.

swto se tice drugih koji sve ovo nerazumeju takvih ce uvek biti, nema razlike u deci, razmisljam samo ta deca ce shvatiti i biti srecna kad shvate koliko su bili zeljeni i da su se za njih roditelji istinski borili.

nas narod kaze vestacka oplodnja s tim smatraju da je to dete vestacko neshvataju sta znaci vantelesno to je velika razlika



_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
6.3.2016 13:55:13   
branki*
ja nisam razmisljala na ovu temu...ne bih rekla dok je dete malo,ne znam kako bi shvatilo,kasnije kad poraste,rekla bih.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Reci detetu da je nastalo preko Vto ili ne?
8.3.2016 9:22:17   
Tvitica
Ja mislim da je mnogo gore da dijete sazna da je mama neplanirano i nezeljeno zatrudnjela i da je porodica ili jednostavno situacija primorala tatu da je ozeni...i da su oni i dalje zajedno,a da se mozda i ne vole, imaju ljubavnike ili su se vec razveli i td....a da ne pricam da dijete sazna da je moglo imati nekoliko brace ili sestara koji su abortirani....

Pa u odnosu na to je divno svom djetetu reci koliko je zeljeno i voljeno i koliko su roditelji muke,stresa i suza prosli dok ih nije obasjalo lice bebe...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here