|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Celioskopija
20.4.2009 15:41:26   
Anoniman
Evo deo jednog posta u kom sam našla, za mene, nov pojam, pa bih volela da se prikupe detaljnija iskustva...

IZVORNA PORUKA: cipiripi

Radila sam celioskopiju ili ako neko nije upucen sta je to, to je metoda snimanja prohodnosti jajnika i stanja materecije kao sto zene rade i onu hsg metodu stim sto je celioskopija bolje jer nema zracenja, ulaze kamerom kroz pupak, ubacuju odredjenu tecnost...itd..

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Celioskopija
20.4.2009 16:10:11   
Sneža
Da budem iskrena prvi put čujem za ovo.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Celioskopija
20.4.2009 16:13:13   
Anoniman
Nisam sigurna dal je Celioskopija ili Ćelioskopija... user posted image

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Celioskopija
17.6.2009 18:47:08   
cipiripi
Celioskopija se radi u totalnoj anesteziji tako sto se milimetar ispod pupka napravi jedan rez i tu se gurne kamerica pomocu koje se prati prohodnost jajnika tako sto se ubrizga jedna tecnost koja izgleda kao mastilo, ako je sve ok ona se izlije u dno materice.
dobijas i sliku u boji a4 formata kako to izleda. jezivo je.... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Celioskopija
11.12.2009 0:09:40   
cipiripi
Pokusavam danima da se skockam i napisem jos nesto na ovu temu.
Naime celioskopija je odlican zahvat kod kog je dobro sto ako se odlucite za nju ne morate da radite ni HSG, ni laproskopiju, a ni histeroskopiju.

Definicija Celioskopije je - Vizuelni pregled trbusne supljine optickim instrumentom uz pomoc medicinske mastilo tecnosti.

Sustina zahvata laproskopije  i celioskopije je prakticno ista, s tim sto se kod celiokopije bolje pokazalo sredstvo koje je od sustinse vaznosti za dijagnostiku problema.

Naime, kod laproskopije se ubacuje u trbusnu supljinu CO2, gde se nakon intervencije u vecini slucajeva na ulazni rez za opticki instrument stavljaju cevcice da bi slobodna tecnost, koja se stvori prilikom same intervencije, mogla da izadje napolje. Dok se kod celioskopije kroz izti taj rez ispod pupka ubacuje to neko medicinsko sredstvo - mastilo - KONTRAST - kako ga zovu, i prati se njegov put. Snimak se prati na monitoru i daje konacna dijagnoza.
Zasila se rana, konci se izvlace za 7-10 dana.
Kontrast koji je ubacen se izbaci kroz vaginu posle 5,6 h od intervencije.

Mene je boleo taj rez, nisam mogla lepo da spavam..ali sta je tu je..trajalo je 3-4 dana dok koza nije malo zarasla.
Rana mi je sad super, ni ne vidi se...

Nasla sam jednu fotku na netu kako izgleda sam proces.
Inace uz otpusnu listu dobijate i tu fotku.
ne mogu da postavim licno moju jer mi je kod dr...ali evo ove a prvu ruku...

user posted image

ova vagina je malo ruznjikava,, ali pogledajte ovo teget...to je taj kontrast.
kad se tako izlije u matericnu supljinu nalaz je uredan...

user posted image

ako neko ima pitanje..tu sam... user posted image

inace radila sam celioskopiju kod dr Radulovica u Jovanovoj.... user posted image




_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Celioskopija
11.12.2009 0:44:17   
cipiripi
imam jedino ovo u telefonu...

nakon same intervencije....


user posted image


i sad.....

user posted image


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Celioskopija
11.12.2009 15:42:10   
dr boba
Kod laparoskopije se ubacuje CO2 da bi se trbuh naduvao, stvorilo vise slobodnog prostora koji omogucuje bolju vizualizacijui, stvorilo vise mesta za manipulaciju i smanjio rizik od povrede organa. Prilikom laparoskopije prohodnot jajovoda se ispituje bas tim kontrastom-metilenskim plavim,koji se ubrizgava kroz grlic i prati se njegov tok do otvora jajovoda u trbuhu. Tako da nema razlike u kontrastu koji se koristi, mozda je samo drugaciji smer kojim se ubacuje tecnost.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Celioskopija
11.12.2009 16:02:37   
cipiripi
tehnika je drugacija...bar kako je meni objasnjeno.. user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Celioskopija
11.12.2009 16:06:56   
dr boba
ja koliko znam to su sinonimiuser posted image , e sad verovatno ima varijacija u tehnikamauser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Celioskopija
11.12.2009 16:21:56   
cipiripi
kako god...htela sam samo da pruzim vise info, jer je malo ljudi culo za tu tehniku... user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu dr boba)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Celioskopija
14.12.2009 12:35:20   
nina26
cipiripi, pa gde si iskopala sve ove procedure, nema sta nisi radilauser posted image nadam se da ce biti vrlo brzo rezultata, jer si stvarno zasluzilauser posted image

rekla, si da se radi pod totalno anestezijom, znaci to mu dodje kao klasicna operacija, i moras i tako da se pripremis, mislim na krvu sliku i sve ostale pre operacije?

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Celioskopija
14.12.2009 13:03:54   
cipiripi
traze da popunis upitni koji sadrazi pitanja:
-da li bolujes od necega
-koja si krvna grupa
-da li trenutno pijes neke lekove
-da li si operisala nesto...

nakon toga ides na razgovor kod anesteziologa da on proceni tvoje trenutno stanje, pa u salu.
ovaj moj dr koristi anestezije na biljnoj bazi, tako da nema posle glavobolja i slicnih stvari..mada anestezija je anestezija...na kakvoj god bazi bila... user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Celioskopija
14.12.2009 13:24:03   
nina26
jooj meni sve to deluje kao bauk user posted image strah me je od svakog seckanja i bockanjauser posted image
nadam se da necu morati to da radim..user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Celioskopija
14.12.2009 13:43:00   
cipiripi
bitno je samo da si svesna zbog cega sve to radis, ako moras da radis user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Celioskopija
8.6.2010 13:54:31   
kaca82
Cipika,koliko posle celio ako ne dodje do user posted image ,pokusava nesto drugo?

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Celioskopija
8.6.2010 13:57:40   
cipiripi
Ja sam nakon celio odmah otisla na vto koja nije uspela (to je bilo u novembru).
Nakon toga sam uradila imunoloske analize na svoju ruku gde mi neki parametri nisu bili ok, pocela sam da pijem aspirin svako vece zbog tih antitela..i zatrudnela sam prirodno oko 20-og februara.. user posted image



_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Celioskopija
8.6.2010 14:03:36   
kaca82
Ja sam radila celio,pocetkom aprila,tube su bile prohodne,sve analize ok,i dr.Radulovic nam je rekao da radimo na bebi do oktobra.Ako do tada ne bude nista,onda da se javimo.Za sada jos nista,danas je trebala stici user posted image ,ali je nema.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Celioskopija
8.6.2010 14:06:47   
cipiripi
daj boze da ni ne dodje sad user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Celioskopija
8.6.2010 14:10:23   
kaca82
Valjda nece,videcemo.Radilo se na tomeuser posted image .

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Celioskopija
8.6.2010 14:54:17   
dacca
Jaoj Cipi, enciklopedijo nasa iz prve ruke! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu kaca82)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.
Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here