|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Porođaj i hrana
7.4.2009 7:10:16   
Anoniman
Zašto se za vreme porođaja ne sme jesti? I zašto se još 2 sata nakon porođaja ne sme jesti?
U školici su nam rekli "ponesite sokić i keksić", pa kao 2 sata nakon porođaja smete to da jedete. U čemu je fora?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Porođaj i hrana
8.4.2009 14:28:40   
mihi
Ja sam umrla od gladi posle CR

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Porođaj i hrana
8.4.2009 14:29:53   
Anoniman
user posted image  Ja nisam... nisam bila uopšte gladna.

Mislila sam ovde na prirodan porođaj.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Porođaj i hrana
8.4.2009 14:31:27   
Anoniman
ja sam odmah poslije porodjaja pila vode ... a i u sali za vrijeme poroda... a inace ko kamila pijem vode ... a nisam jela nista ... citav dan ... nisam mogla

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Porođaj i hrana
8.4.2009 14:38:07   
Anoniman
Mislim da je to zato sto moze da ti bude muka, da dobijes nagon za povracanje i da se zagrcnes i ugusis od hrane i pica. To je neka moja logika.
Za vreme porodjaja mi je i bilo muka, i da mi je zeludac bio pun sigurno bih ga ispraznila na licu mestauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Porođaj i hrana
8.4.2009 14:38:31   
mihi
Posle prirodnog sam odmah jela plazmu i pila sok od jabuke tj čim sam došla u sobu ali prošlo je i više od 3 sata od kada sam se porodila do momenta kad su me dovezli u sobu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Porođaj i hrana
8.4.2009 14:43:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Zille

i da mi je zeludac bio pun sigurno bih ga ispraznila na licu mestauser posted image


user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Porođaj i hrana
8.4.2009 17:03:05   
prolece
porodila sam se u 8 i 20 ujutru, ponudili su mi doručak dok me je doktor ušivao(epiozotomija), koji sam ja prihvatila jer sam poslednji put jela u 17h predhodnog dana. niko mi nije rekao da ne smem ni doktor ni babica.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Porođaj i hrana
8.4.2009 18:34:58   
Jeca*
Ja ne mogu da zamislim da neko jede ZA VREME porodjaja user posted image
Inače, znam da je ovo vezano za prirodni, ali podseti me na moju GLAD. Meni je pukao vodenjak u 5h ujutru u petak, jela sam poslednji put u četvrtak (voće-popodne). Dozvolili su mi da jedem u bolnici, zbog carskog, tek u ponedeljak popodne i to malo plazmice i malo čaja...kad se setim...user posted image  ali, hvala im na strogoći, kažu da je to tako najpravilnije, dok ne prorade skroz creva.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Porođaj i hrana
8.4.2009 18:54:10   
prolece
nisam jela za vreme porođajauser posted image , da doktor me ušiva, a ja jedemuser posted image . htela sam da objasnim(očigledno bezuspešno) da sam odmah posle porođaja jela i da mi niko nije rekao da ne smem.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Porođaj i hrana
9.4.2009 8:56:34   
Anoniman
Čitam šta pišete za nakon CR... ja ZAISTA nisam bila gladna, sve i kada su mi prvi put doneli posle x dana, i tada sam na silu jela. user posted image

(odgovor članu prolece)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Porođaj i hrana
9.4.2009 9:04:59   
mihi
Gledam šta pišu naše žene koje su se porodile kao ja CR u epiduralu u Švedskoj, Holandiji, Kanadi  jele su 3 do 4 sata nakon CR i to pun meni (možete da vidite na sajtu Majka hrabrost), crevna peristaltika ne prestaje uopšte, nego te kod nas izgladnjuju pre CR pa onda 24h intenzivne i naravno da onda bude problema, Taj protokol u vezi hrane i CR je debilski pa nismo mi operisale ne daj bože creva!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Porođaj i hrana
10.4.2009 7:59:39   
Anoniman
Pred svaku operaciju u totalnoj anesteziji te drže bez hrane neko vreme, ne znam za epidural.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

MysterMM
eugenija

Drage curke :-))) Da li vas je putem privatnih poruka kontaktirala osoba sa ovim nikom? Za sada je mene i još jednu devojku sa rr, i to toliko maštovito, da je lik poslao poruku iste sadržine obema! Eto, on bi se malo dopisivao... Tzztztztzz

da, kontaktirao me (9%)

ne, nije me kontaktirao (91%)


Ukupan broj glasova: 221

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here