|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Šta prenosimo svom detetu?
13.3.2009 15:18:11   
eugenija
Geni koji su odgovorni za nasledne odlike nemaju svi istu vrednost. To pomalo liči na igru bridža, gde je kec pik jači od keca herca, a kec herc jači od keca karo, ili keca trefa.
Uzmimo, na primer, boju očiju: ako majka ima kestenjaste oči, a otac plave, dete neće imati prugaste kestenjasto-plave oči. Kestenjasti gen, pošto je dominantan, sprečava plavi gen da dođe do izražaja. Taj plavi gen zove se recesivni gen. Ako dete nasledi kestenjasti gen od majke i plavi gen od oca, imaće kestenjaste oči, jer je kestenjasto dominantno u odnosu na plavo. Ali, sačuvaće u svojim hromozomima plavi gen koji ovog puta nije došao do izražaja. Ako to dete, kad odraste, sretne partnerku kestenjastih očiju koj takođe u svojim hromozomima nosi plavi gen koji nije došao do izražaja, slučaj koji raspoređuje njihove hromozome može dovesti do toga da se plavi gen oca i plavi gen majke sretnu u novostvorenom genetskom nasleđu. Tako će njihovo dete imati plave oči, iako roditelji imaju kestenjaste oči. Ako oba roditelja imaju plave oči, dete onda može imati samo plave oči "plavih odlika", odnosno sive ili zelene oči.
Tako se svako dete upisuje u svoje rodoslovno stablo, s tim da neka posebna odlika može da preskoči jednu generaciju: da postoji kod jednog dede, ili jedne bake, da je nema kod roditelja, a da se zatim pojavi kod unuka.
Evo nekoliko primera: dominantne karakteristike su pegavost, široke nozdrve, a recesivne karakteristike su plave oči, svetla kosa.
Izvor: Fridman, R., Koen Solal Ž., Moja trudnoća - moja beba. (1997). Beograd. PAIDEIA

Da ovaj post napišem, bila sam ponukana temom Kako će vam izgledati dijete:))), gde sam ja dobila sliku malog debejog crncauser posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!


Direktna veza do poruke: 1
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
13.3.2009 15:32:44   
Jeca*
Sjajan tekst user posted image
mm ima plavo zelene oči, ja tamno braon, izrazito i zasad beba ima tamne oči. Nijednog trenutka nije imao plave oči, kao što bebe često imaju.
A od tate je nasledio rupicu na bradi. Negde sam čitala da je to genetski prenosivo, sa oca na sina, najčešće.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
13.3.2009 15:34:51   
eugenija
A joj jupicu na bjadi... Njaaauser posted image  user posted image Sva sam se raznežila Jecooo...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
13.3.2009 16:10:38   
anitamo
ja imam smedje oči,muž plave ,Laura isto plave.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
13.3.2009 16:19:50   
Anoniman
Širok nos jeste nasledio na tatu, ali ima plave oči... moji deda, tata i brat imaju plave oči, mm ima smeđe-zelene, a ja zelene.
I da, plav je na mene, mm je smeđ.

(odgovor članu anitamo)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
13.3.2009 16:23:27   
eugenija
@Tasho, sve u svemu, lepo deteuser posted image
@Anitamo, mislim da te nisam pozdravila, dobro došla i želim ti ugodno vreme na RR forumu!!!user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   [Obrisana poruka]
13.3.2009 16:25:00   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
13.3.2009 16:26:01   
anitamo
hvala moje drage ženice user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
13.3.2009 16:28:13   
eugenija
IZVORNA PORUKA: gagi

mi smo svi crni prcasti noseva visoki guste kose krupni ociju a takva nam i djeca.


Joj kako je to jepoooo Gagiiii.. Vidiš male klince kao male preslikane kopije vas... Uhhh... user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
13.3.2009 16:36:24   
NadaR
Mm i ja imamo smedje tamne oci... kod Milosha su za sada takve..
Djever i svekar imaju izrazito plave,bilo bi fino da je Misho povukao na njihuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
5.3.2010 21:47:40   
eugenija
Viko za sada ima sve mojeuser posted image , osim boje očiju koja se kod dece menja. Videćemo kakve će da budu.

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
5.3.2010 21:52:42   
Anoniman
ja imam zelene a mm plave...a plavih ociju imam dosta u porodici..moj rodjeni brat na primer..
moja kosa prirodno plava i mm ima svetlu svetlu kosu...

Ma neka se mesaju geni kako hoce samo neka bude na mene user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
5.3.2010 21:53:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

Sjajan tekst user posted image
mm ima plavo zelene oči, ja tamno braon, izrazito i zasad beba ima tamne oči. Nijednog trenutka nije imao plave oči, kao što bebe često imaju.
A od tate je nasledio rupicu na bradi. Negde sam čitala da je to genetski prenosivo, sa oca na sina, najčešće.


ovo za rupicu na bradi je istina...MOj dever ima dete koje je nasledilo identicnu rupicu na bradi ..ali neverovatno..celo lice deluje isto kao tatino zbog te rupice...a meni su te rupice mnogo slatke...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
5.3.2010 21:54:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Viko za sada ima sve mojeuser posted image , osim boje očiju koja se kod dece menja. Videćemo kakve će da budu.


jeste eugi...Vik ima sve tvoje...i taj izraz lica...podseca me na tebe...a tako i treba da bude...user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
5.3.2010 21:58:31   
eugenija
Hvala OTI, mnogo mi to znači!!!user posted image user posted image user posted image user posted image

Jedva čekam da komentarišemo Teodoruuu aaaaaaaaaaaaaaaauser posted image user posted image user posted image



_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
24.3.2010 22:43:36   
nina83
Ja imam zelene oci, mm plavo-sive i Mila ima iste. Nos tatin, obrve.. Jedino usta su na mene i rupica na obrazuuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Šta prenosimo svom detetu?
3.1.2011 16:15:10   
Irena79
ja imam smedje oci sa zelenkastim obodom, mm ima zelene a bebana plave plave:) inace i kod njegove i kod moje familije su svi uglavnom sa plavim il zelenim ocima. ceo zivot mi je zao sto nemam na mamu zelene a izgleda da ni cera nece imati na svog tatu nego na tetku plave. inace lici na tatu:) mozda kad poraste malo bude i na mene...:)

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here