|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko cesto kupate bebu?
4.9.2009 14:14:57   
SUPER MAMA
Monika ima 11 meseci i jos je kupam svaki dan.neke mame su mi rekli da mogu da preskocim bar jedan dan?user posted image
dali vi kupate jos bebu svaki dan ili sam jedina?

< Poruku je uredio Jeca RR -- 12.9.2009 9:48:06 >
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kolko cesto kupate bebu?
4.9.2009 14:48:01   
božana
Leti je kupam 2 outa dnevno zato što se znoji, a zimi jednom dnevno.Zimi preskočim kupanje samo onaj dan kada duva jaka košava, pošto nam je u stanu tada hladnije bez obzira što greje i tea peć i još kamin.Pored kupanja perem joj guzu svaki put kada se ukaki.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kolko cesto kupate bebu?
4.9.2009 15:13:15   
Lu
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Monika ima 11 meseci i jos je kupam svaki dan.neke mame su mi rekli da mogu da preskocim bar jedan dan?user posted image
dali vi kupate jos bebu svaki dan ili sam jedina?


Mom će uskoro 3 godine i tuširam ga svako veče i kosu takođe,planiram da mu to ostane navika!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kolko cesto kupate bebu?
4.9.2009 15:32:30   
NadaR
 Uglavnom svako vece,preskocimo ako negdje zaglavimo bas do kasno i on se uspava u autu mada je to jakkkoooo rijetko!

Kad su bile ove uzasne vrucine,tusirala sam ga dvaputa dnevno posto ne moze zaspati od vrucineuser posted image user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
12.9.2009 9:38:02   
simke
Kupa se svako vece,tako je navikao i nema spavanja dok se ne okupa.Cak i ako zaspe budi se i trazi kupanjeuser posted image Jednom se desilo da smo preskocili i sutradan nije hteo da spava,da slucajno ne propusti kupanjacuser posted image Kosu smo u pocetku prali na 2-3 dana,bila je zima,a sad svaki dan(oznoji se,umaze se od hraneuser posted image ).Guzu peremo kad god se ukakimouser posted image

< Poruku je uredio Jeca RR -- 12.9.2009 9:47:49 >

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
12.9.2009 9:54:22   
SUPER MAMA
simke pa i ja isto tako radim i naravno cu nastaviti kada vidim da joj prija.sto ti kazes nece da spava dok se neokupauser posted image user posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
12.9.2009 9:58:24   
simke
Ma obozava voduuser posted image To je citav ritualuser posted image Ako slucajno nemamo vode(a desavalo se),onda ja moram da se snadjem kako znam i umemuser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
12.9.2009 13:29:49   
Nellyca
Svaki dan, preskocim jedino ako zaglavimo negde pa bude preumorna, ili ako mm ne ukljuci bojler na vreme pa nema vode user posted image

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
4.10.2009 23:18:24   
gagana83
Znam da bi trebalo da se bebe kupaju u isto vreme ali nama to nikako ne uspeva. Kupamo je oko 8.30 ali se desi da ona u to vreme spava a meni zao da je budim zbog kupanja,danas je spavala do deset i tek tad smo je kupali.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Nellyca)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
4.10.2009 23:37:55   
Brand new mama
Ja kupam bebu svaki treci dan-kako nam je preporuceno. Ovdje se ne praktikuje cesto kupanje bebica kad su tako malecke, a iskreno,nije lose.Ne koristim nikakve kupke i sl,vec samo 0,5 dl mlijeka i par kapi (obicnog) ulja.Koza mu je bas njezna,ne mazem ga sa nicim vise,ne ojeda se...Jutros smo ga na insistiranje tate okupali sa kupkom koja je kao bez parfema itd. i bas se isperutao,tako da smo sad odlucili da cemo ga def. kupati samo u kleopatrinoj kupkiuser posted image user posted image
P.S. Ako vam beba ima osjetljivu kozu-mirno probajte,trazili mi "recept" iz Srbije i za sad je bebici bolja koza

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
5.10.2009 12:06:24   
marince1
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Ja kupam bebu svaki treci dan-kako nam je preporuceno. Ovdje se ne praktikuje cesto kupanje bebica kad su tako malecke, a iskreno,nije lose.Ne koristim nikakve kupke i sl,vec samo 0,5 dl mlijeka i par kapi (obicnog) ulja.Koza mu je bas njezna,ne mazem ga sa nicim vise,ne ojeda se...Jutros smo ga na insistiranje tate okupali sa kupkom koja je kao bez parfema itd. i bas se isperutao,tako da smo sad odlucili da cemo ga def. kupati samo u kleopatrinoj kupkiuser posted image user posted image
P.S. Ako vam beba ima osjetljivu kozu-mirno probajte,trazili mi "recept" iz Srbije i za sad je bebici bolja koza


Covece ne mogu da verujem kako se stvari razlikuju ovde i tamo user posted image
Hvala za recept user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
5.10.2009 16:07:52   
cicko
BNM, to mleko i ulje sipas u vodu u kojoj kupas bebu? Moram da pitam, pripremam se polako...user posted image

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Ja kupam bebu svaki treci dan-kako nam je preporuceno. Ovdje se ne praktikuje cesto kupanje bebica kad su tako malecke, a iskreno,nije lose.Ne koristim nikakve kupke i sl,vec samo 0,5 dl mlijeka i par kapi (obicnog) ulja.Koza mu je bas njezna,ne mazem ga sa nicim vise,ne ojeda se...Jutros smo ga na insistiranje tate okupali sa kupkom koja je kao bez parfema itd. i bas se isperutao,tako da smo sad odlucili da cemo ga def. kupati samo u kleopatrinoj kupkiuser posted image user posted image
P.S. Ako vam beba ima osjetljivu kozu-mirno probajte,trazili mi "recept" iz Srbije i za sad je bebici bolja koza

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
5.10.2009 16:21:51   
Brand new mama
Da,samo sipas u vodu.Naravno,da vam se ne bi desilo kao meni jednom-samo par kapi ulja.Ja sam malo pretjerala pa mi se bebac zestoko zamastiouser posted image  I nije potrebno ispiranje.Znaci mlijeko i ulje u vodu,kupate bebu sa frotirskom rukavicom i to je to.Dobra forica je i da se peskir ubaci na par minuta u rernu na 50(nemojte na 200-i to sam uradila prvi put,pa sam kasnije mahala sa peskirom ko kreten da ga rashladim)To prija bebicama jer im je tad toplo ko u vodiciuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
5.10.2009 20:36:16   
sneza24
Kupamo se svako vece.I gledam da to bude priblizno oko 20 h.Samo jeno vece ga nismo kupali.Ceo dan je imao grceve i uspavao se u 19 h i meni bilo zao da ga budim,a on se probudio tek u 1 user posted image

< Poruku je uredio sneza24 -- 5.10.2009 20:37:26 >

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
5.10.2009 21:06:01   
dana198495
kupamo se svako vece i isto praktikujemo da bude oko 20 h a samo smo par puta preskocili pa se okupali kasnije jer je citave dane imala jake grcice pa bi se desilo da spava u vrijeme kada treba da se kupa.Ali bar obozava da se kupauser posted image

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
14.10.2009 14:18:45   
Anoniman
Joj, to kupanje, kod mene niko ziv ne sme da je kupa osim mene, a meni je vec teska za drzanje i kupanje, jer nam patronazna ne savetuje jos u kadici dok joj ne sredimo pupak skroz iako je otpao odavno, sad ga samo tretiramo jodom i gazicom preko. I zbog toga me je strah sa tim kupanjem, da joj ne upadne vodica, pa je sve nesto polovicno kupam. Mm ne ume sa bebom nista osim da je nosi, i sve to pada na mene... a meni je sve teza i teza, i to svakodnevno... pa me je strah sad da je drzim u ruci i kupam... jedva cekam da mogu u kadici...
E jel moze savet kako kupate bebce u kadici- jel sme normalno da se okrece i kvasi, mene strah da joj vodica ne udje u usi ili nos! Jos sam smotana!

(odgovor članu dana198495)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
14.10.2009 14:28:17   
SUPER MAMA
Trinny nisi smotana kao prvo.A kao drugo ja Monika kupam od prvog dana u kadici.Meni je patronazna sestra objasnila kako da lezi na ledza, a glavicu joj pridrzavas da neudze voda u usi.Dole na dno stavis prvo pelenu neku napunis s vodom otprilike bokal i po do dva.Pre toga posto se plasis zbog pupka uzmi jednu kesicu za zamrzavanje stavi preko pupka a pre toga na popak nek ostane cista gazica i vezi lagano odozgo bodi ili pelenu neku i stavi bebu da se kupa.sve kvasis sem taj deo oko pupka.Mada mi je nejasno ako vam vec otpao pupak odavno mene cudi sto patronazna setra vam je rekla da jos nemozes da je kupas u kadici.
moj muz od prvog dana pridrzava Moniku u kadici a ja je kupam.sada vise samo se igra dok se Monika kupa jer je velika.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
14.10.2009 14:50:17   
Anoniman
Jako brzo Luku nisam mogla da držim u šaci kako su nas učili u školici i kako je patronžna sestra pokazala... bio mi je težak.
Onda je moja baka došla i pokazala mi kako je ona držala sve nas odreda.

Trinny
Pruži levu ruku, savijenu u laktu, sa šakom na gore. U šaku stavljaš bebin desni pazuh, i fatički svojim prstima je držiš za ruku, pod pazuh, kako ti već bude zgodno. Bebina leva ruka ide preko tvoje podlaktice. Faktički, beba ti leži grudima na podlaktici, dupence ostavlja ka tebi, a glavica je od tebe.
Tako je mnogo lakše držati bebu dok je kupaš. user posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
14.10.2009 15:03:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Jako brzo Luku nisam mogla da držim u šaci kako su nas učili u školici i kako je patronžna sestra pokazala... bio mi je težak.
Onda je moja baka došla i pokazala mi kako je ona držala sve nas odreda.

Trinny
Pruži levu ruku, savijenu u laktu, sa šakom na gore. U šaku stavljaš bebin desni pazuh, i fatički svojim prstima je držiš za ruku, pod pazuh, kako ti već bude zgodno. Bebina leva ruka ide preko tvoje podlaktice. Faktički, beba ti leži grudima na podlaktici, dupence ostavlja ka tebi, a glavica je od tebe.
Tako je mnogo lakše držati bebu dok je kupaš. user posted image



Znam ovo, pokazala mi je patronazna... ali opet mi je nezgodno da joj tako operem ispod pazuha i lice... jaoj, moram da nateram mm da mi pomaze i da se nauci... bas me briga - i on je jedan od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
14.10.2009 15:04:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Trinny nisi smotana kao prvo.A kao drugo ja Monika kupam od prvog dana u kadici.Meni je patronazna sestra objasnila kako da lezi na ledza, a glavicu joj pridrzavas da neudze voda u usi.Dole na dno stavis prvo pelenu neku napunis s vodom otprilike bokal i po do dva.Pre toga posto se plasis zbog pupka uzmi jednu kesicu za zamrzavanje stavi preko pupka a pre toga na popak nek ostane cista gazica i vezi lagano odozgo bodi ili pelenu neku i stavi bebu da se kupa.sve kvasis sem taj deo oko pupka.Mada mi je nejasno ako vam vec otpao pupak odavno mene cudi sto patronazna setra vam je rekla da jos nemozes da je kupas u kadici.
moj muz od prvog dana pridrzava Moniku u kadici a ja je kupam.sada vise samo se igra dok se Monika kupa jer je velika.



Pa da ti budem iskrena, ni ja ne znam, kao ne treba dok ne izadje sve iz pupka, pa da gazica ostane cista... a to se cisti do nekih 20-25 dana.

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
15.10.2009 21:35:48   
*Alexx*
Andreju je pupak otpao vec u prvoj nedelji, i mi smo ga kupali celog odmah posle toga - i to po savetu patronazne. I nista mu ne fali :) A pupak se redovno cistio, tj. izlazila mu je zgrusana krv iz pupka neko vreme. Cak to vise nismo ni tretirali jodom.

< Poruku je uredio Alexx -- 15.10.2009 21:37:44 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
16.10.2009 1:43:44   
kopernikom
user posted image

< Poruku je uredio kopernikom -- 16.10.2009 1:45:38 >

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
17.10.2009 22:00:53   
Pansophia
IZVORNA PORUKA: marince

IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Ja kupam bebu svaki treci dan-kako nam je preporuceno. Ovdje se ne praktikuje cesto kupanje bebica kad su tako malecke, a iskreno,nije lose.Ne koristim nikakve kupke i sl,vec samo 0,5 dl mlijeka i par kapi (obicnog) ulja.Koza mu je bas njezna,ne mazem ga sa nicim vise,ne ojeda se...Jutros smo ga na insistiranje tate okupali sa kupkom koja je kao bez parfema itd. i bas se isperutao,tako da smo sad odlucili da cemo ga def. kupati samo u kleopatrinoj kupkiuser posted image user posted image
P.S. Ako vam beba ima osjetljivu kozu-mirno probajte,trazili mi "recept" iz Srbije i za sad je bebici bolja koza


Covece ne mogu da verujem kako se stvari razlikuju ovde i tamo user posted image
Hvala za recept user posted image

Gde ste, u kojoj drzavi? Znam, recimo, da u Svajcarskoj ne savetuju kupanje bebe svake veceri.
Da li koristite za kupanje obicno baby ulje za telo ili bas ulje za kupanje? Ja nekad stavim obicno baby ulje, ali samo nekoliko kapi i ne bude masna voda, a bebi prija.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
17.10.2009 22:09:40   
Anoniman

Sto ne kupis onu lezaljku za kupanje? Onda nema straha, ne moze se beba povrijediti, niti joj voda uci. To je nama patronazna savjetovala, i David i danas lezi u noj. Imas je svugdje kupiti, mislim da kosta 5 eura.


IZVORNA PORUKA: Trinny

Joj, to kupanje, kod mene niko ziv ne sme da je kupa osim mene, a meni je vec teska za drzanje i kupanje, jer nam patronazna ne savetuje jos u kadici dok joj ne sredimo pupak skroz iako je otpao odavno, sad ga samo tretiramo jodom i gazicom preko. I zbog toga me je strah sa tim kupanjem, da joj ne upadne vodica, pa je sve nesto polovicno kupam. Mm ne ume sa bebom nista osim da je nosi, i sve to pada na mene... a meni je sve teza i teza, i to svakodnevno... pa me je strah sad da je drzim u ruci i kupam... jedva cekam da mogu u kadici...
E jel moze savet kako kupate bebce u kadici- jel sme normalno da se okrece i kvasi, mene strah da joj vodica ne udje u usi ili nos! Jos sam smotana!


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Koliko cesto kupate bebu?
17.10.2009 22:12:56   
Anoniman
Ljeti sam ga kupala svaki dan, a sada kad je zima svaki drugi. Kada se ukaki obavezno ga operem. Noc kada ga ne kupam, obavezno guzu operem(iako je taj dan vec prata kada se kakio), ruke i lice. Sveki dan mu mijenjam drugu robu.
Sta vi mislite, da li je ok tako? Meni ga je zao muciti svaki dan, jer je kod nas u kuci jaaakoooo hladno, iako grijemo, stalno se trese i bojim se da se ne prehladi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here