|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.12.2011 11:41:29   
daca77
Evo da i ovde ponovim da i dalje imam enterococus u velikom broju,  a i e.coli u masi, za sta mislim da nije tacno.
Nasla sam zanimljiv post o tome
"Zdravo devojke, posto sam se konacno resila bakterija...da podelim iskustvo. Posle 3 meseca neprekidnog setanja eserihije, enterkoka, enterobaketrije...konacno mi je jedna dr-ka mikrobiolog u laboratoriji Markovic predlozila da prestanem sa upotrebom antibiotika i vaginatela koje se koriste u te svrhe, uz objasnjenje da su se zapravo bakterije i naselile tu bas zbog antibiotika i raznih vag - koji uniste normalnu vaginalnu floru u kojoj zive laktobacili...koji nas brane od tih bakterija...posto laktobacile konstantnom unistimo upotrebom raznih jakih antibiotika i antiseptika, onda je nemoguce resiti se bakterija jer ako deluje na esr ne deluje na enteroko itd...i one se setaju i smenjuju u nedogled...Zato mi je preporucila da prekinem sa antibioticima i antisepticima i da uzmem vaginalete NORMOGIN koje su ustvari samo laktobacili...dakle da ih vratim tamo gde im je mesto, tj da obnovim vaginalnu floru i onda ce se oni izboriti sa ovim patogenim bakterijama...i ja je poslusam...tako sam 7-8 dana koristila te vaginalete i otisla da proverm i nisam mogla da verujem da mi je cerviklani bris sterilan. Posle 3 meseca svakodnevnih terapija. I uzimanja brisa jednom u sedam do deset dana. Posto mi je uzela i vag bris u njemu ima retkih enterokoka, al to mi nije bitno - meni treba cervikalni bris za histeroskopiju, svejedno to znaci da one nestaju...jer prvo se i pojave u vaginalnom, pa predju na cerviks...sada lagano nestaju...predlozila mi je da nastavim sa normoginom jos 7 dana...Inace u pitanju je laboratorija Markovic na Bogosloviji, ta zena je preljubazna i posvecena, zainteresovana , sve se prvo raspita, pa objasni sta sta znaci i jos ti da i predlog za terapiju, ja sam se prosto zapanjila posle ovih silnih nadobudnih lekara . Eto, pisem u nadi da mozda nekome pomognem...da zavrsi agoniju sa brisevima....posto sam shvatila da u toj nebulozi mozete tapkati ko zna mozda i godinu dana..."

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.12.2011 11:55:22   
Meisje
Pa dokle vise..user posted image

_____________________________

Kakve su ti misli,takav ti je zivot

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
14.12.2011 12:29:03   
daca77
Ne znamuser posted image

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
15.12.2011 10:17:00   
madamme
daco, ja sam pila hlamicin tablete uporedo sa doksiciklinom dok sam lecila ureaplazmu. plus, beli luk (najmanje tri cena dnevno) i litar limunade dnevno. ne znam sta je od toga pomoglo, ali je rezultat bio ok.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
15.12.2011 10:35:18   
daca77
Hvala, draga...ja sam pre mesec dana obisla ceo grad i nisam nasla Hlamicin. Koristila mumio vaginalete i tampon umocen u kantarionovo ulje i ulje cajnog drveta, ali bezuspesno...user posted image

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
15.12.2011 11:13:55   
hanka
Daco evo mene opet sa cajevima i ostali prirodnim preparatima
100g rendanog korena persuna
100g celog limuna
100g meda
100g maslinovog ulja

Sve sastojke izmesati i ostaviti u frizider.3xdnevno pola sata pre jela ili sat posle.Uz sve to puno tecnosti npr prolom vodu 2l dnevno

< Poruku je uredio hanka -- 15.12.2011 11:14:31 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
15.12.2011 11:15:57   
daca77
Hanka, pojela sam 2 tegle toga i +nesto sa b.lukom i limunom, ali enterococus je tu user posted image .
A ti , kako si?

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
15.12.2011 16:38:53   
madamme
daco, ja sam hlamicin porucila na netu, nema ga u prodaji. to proizvodi firma iz novog sada.
evo ti link http://www.medicalflora.net/analiza_chlamycina.php
platila sam oko 50 evra tablete za mene i mm.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
8.2.2012 15:17:20   
daca77
Drage, da napisem i ovde...cervikalni bris je bez patogenih bakterija i gljiva, a u vaginalnom je izolovana Klebsiella i enterobacter speciesuser posted image . Pokusacu sa jacanjem imuniteta i vag.sa laktobacilima da se resim ovih parazita.user posted image

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
8.2.2012 17:53:09   
Nataša1
Dacco, prosto mi je neverovatno da stalno imaš neku drugačiju bakteriju. Jel sve radiš u istoj laboratoriji ili različitoj? Jel možeš da probaš da promeniš?

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
9.2.2012 16:59:21   
Zell
i u vaginalnom i u cervikalnom pronadjen mali broj enterococcus spp, nece da me prime na jednodnevnu dok ne budu nalazi negativni a moj gin kaze da je to obicna bezopasna crevna bakterija i nije mu jasno zasto insistiraju da bude 100% negativan nalaz... da li i koje komplikacije stvarno moze da izazove ova bakterija ukoliko se radi hirurski zahvat? user posted image

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
9.2.2012 17:11:40   
nink
I meni je i u vaginalnom i cervikalnom brisu pokazao mali broj eserihije naravno crevna bakterija.Moj gineklog je rekao da to cak nije ni za lecenje nego mi je dala vaginalete,i stvarno ne znam zasto prave bauk neki doktori da je to strasnooo?

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
9.2.2012 17:16:27   
Zell
pa ne znam.... ja sam trazila da mi da terapiju (jer su me vratili) po antibiogramu antibiotik + Neo Penotran forte vaginalete *navodno su te "najbolje" i popila jednu kutiju probiotika. Sad ako ne budu negativni, isteci ce mi svi drugi nalazi...... a i ako je gin u pravu, ta bakterija se nikad nece skroz izbaciti user posted image

ps sutra idem po rezultate user posted image

< Poruku je uredio Zell -- 9.2.2012 17:17:18 >

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
10.2.2012 19:42:08   
Zell
jel moze neko da mi protumaci:
vaginalni sekret: bakterioloska kultura je ostala bez porasta, prisutno malo polimorfonukleara i laktobacili
cervikalni bakterioloski: Enterococcus spp. Antibiogram> Penicilin S, Ampicilin S, Trimetoprim+Sulfametoksazol R, Cefalosporini R, Klindamicin R; Prisutni polimorfonukleari i laktobacili.

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
10.2.2012 19:47:29   
degu
Zell kolko ja kontam čini mi se da ti je vaginalni bris OK, al da su u cervikalnom izolovali Enterococcus spp. a da su ovo antibiotici na koje je bakterija osetljiva. Ispraviće me neko ako grešim.
Poslala sam ti neki dan pp user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
10.2.2012 19:54:05   
Zell
@degu: sad videh pp user posted image ne znam sta su sad ovi polimorf.... i laktobacili user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
10.2.2012 20:02:24   
degu
Evo sad sam ti odgovorila. Opet kažem ispraviće me neko ako grešim, mislim da su to korisni i normalni stanovnici vagine.
Evo sad sam pronašla laktobacili su deo normalne vaginalne flore, a polimorfonukleari su vrsta belih krvnih zrnaca čije prisustvo ukazuje na postojanje bakterijske infekcije, ali takođe mogu biti povećani u slučaju uzimanja oralnih kontraceptiva.

< Poruku je uredio degu -- 10.2.2012 20:15:44 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
10.2.2012 21:54:33   
branki*
da,laktobacili su normalni,odnosno vaginalni bris je okuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.2.2012 9:19:48   
daca77
Zell, ja sa malim zakasnjenjem odgovaram...Jeste, vag.bris ti je ok, ali enterococusa imas u cervikalnom. Necu da te plasim, ali enterococus sam imala od avgusta pa sve do decembra meseca, izgutala sve zive antibiotike po antibiogramu i uvek je bio prisutan. Kada sam odustala od antibiotika, uzela sam Normogin i ove bakterije nije vise bilo, ali se tada javi Citrobacter-inace pripadaju istoj familiji.user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.2.2012 12:02:04   
Zell
Hvala zenske user posted image idem u Ponedeljak da trazim da mi da Penicilin pa javljam rezultate....

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.2.2012 12:04:26   
Olga75
enterokokus je moguci problem ali zavisi u kojoj kolicini
moja dr rece da je to domaca zivotinja user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.2.2012 12:26:18   
Zell

IZVORNA PORUKA: Olga RR

enterokokus je moguci problem ali zavisi u kojoj kolicini
moja dr rece da je to domaca zivotinja user posted image


To i moj gin kaze al sta cu kad mi ovi traze da nalaz bude 100% negativan...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.2.2012 12:40:46   
daca77
Iskreno, ja nisam optimista da cu se izboriti sa ovim bakterijama. Vec 13 meseci ratujem i nista...user posted image

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.2.2012 12:43:18   
Olga75
a koliko je enterokokusa ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Vaginalni i cervikalni bris
11.2.2012 12:53:12   
daca77
Olga, sada sam se raspravljala sa laborantom po pitanju kolicine. on mi kaze da enterobactera ima iznad dozvoljene kolicine, ali da se kolicina ove bakterije ne izrazava ...10 na 4 ili 5.user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here