|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Visok prolaktin (PRL)
22.2.2012 22:06:47   
Maslacak15
Blesavko,

nebi trebalo da bromokriptin utice na ciklus. Barem ne da ga produzava. Ako ti kasni, uzmi testicuser posted image I javi nam lepe vestiuser posted image

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Visok prolaktin (PRL)
23.2.2012 0:24:49   
Jole84
Blesavko ne utiče na ciklus,možda si user posted image što kaže maslačak user posted image
Meni je bromokriptin mnogo pomogao,prolaktin mi je bio troduplo veći od gornje granice,i spustila sam ga posle mesec dana terapije.Jeste da je težak i ima puno pratećih problema al je efikasan.

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Visok prolaktin (PRL)
23.2.2012 16:24:49   
blesavko
Maslacak, Jole user posted image recite mi molim vas da li je bromokriptin opasan u trudnoci?

_____________________________

Sve bitke u zivotu sluze da nas necemu nauce, cak i one koje gubimo!

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Visok prolaktin (PRL)
23.2.2012 17:08:38   
Maslacak15
Blesavko,

Bromokriptin nije opasan i testiran je u trudnoci. Pitanje je samo da li ti treba i dalje da ga pijes s obzirom da ti prolaktin i nije bio mnogo visok. Kako trudnoca odmice normalno je da prolaktin skace jer priprema grudi za proizvodnju mleka. Ako si stvarno trudna, doktor treba da odluci kako da ti ga ukine. Ali nema posebne bojazni da ce da steti plodu. Javi nam se, drzimo figeuser posted image

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Visok prolaktin (PRL)
23.2.2012 18:01:03   
Jole84
Ja sam uz bromokriptin zatrdunela,bila mi je vrednost kao i vama,23 user posted image
Ali sada bih ipak sačekala da se prolaktin spusti i prođe terapija bromokriptinom,malo sam se opekla.Jedni dr su mi pričali da nastavim da ga pijem,drugi da izbacim odmah,našla sam se u nebranom grožđu,pa ne bih opet rizikovala.
Srećno Blesavko user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.3.2012 8:35:36   
zmajče
Zakazaću kod endokrinologa svakakao ali me zanima i vaše mišljenje

Vadila sam juče TSH I rezultat je na granici 3.5 a PROLAKTIN 22.7 ostali hormoni su u granicama normale

Da li mislite da ovi rezultati mogu uticati na to što ne ostajem u drugom stanju?

hvala na odgovorima


(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Visok prolaktin (PRL)
7.3.2012 8:57:57   
Maslacak15
zmajce,

Procitaj postove,a ali ako te mrzi skracno odgovor na tvoje pitanje je DA! Naravno svi su razliciti i ne znam tvoje druge rezultate ali moj prolaktin je bio 23 i nikad vise tokom dve ipo godine i bio je jedini razlog sto nisam mogla da zatrudnim. Svi o sstali rezultati su billi ok, vise puta proveravani i zato je trajalo dugo dok sam dobila terappiju- nisu verovali da mi smeta jer se sve delovalo najnormalnije.Ali zatrudnela sam mesec dana po pocetku terapije znaci nema sumnje. U mom slucaju je problem bio prolaktin. Sve najbolje ti zelimuser posted image

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.3.2012 9:21:21   
thechic
poslije mjesec dana terapije letrox ,tsh mi se smanjio sa 9 na 5, ali mi je prolaktin visok 39,7 i juce sam dobila Bromokriptin da pijem.. citala sam postove i malo se ohrabrila jer me bilo strah negativnih iskustava ali vidim da vecini pomaze ...mene su poslali na dvije inseminacije a da mi nisu pregledali dva najvaznija hormona..i na kraju su i nasli razlog zbog kojeg dvije godine ne ostajem u drugom stanju...sad trepija letroks i bromokriptin pa ce mo vidjeti sta dalje...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Visok prolaktin (PRL)
10.3.2012 20:17:46   
zmajče
antitela TPO 163,ZA SADA BEZ TERAPIJE dok ne proverim jos neke hormone

endokrinolog smatra da je sve oko gornje granice i da ya sada nije terapija potrebna

pozz

(odgovor članu thechic)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Visok prolaktin (PRL)
12.3.2012 12:35:56   
zmajče
Da li neko zna koliko treba da iznosi prolaktin i TSH da bi došlo do trudnoće orjentaciono?

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Visok prolaktin (PRL)
12.3.2012 17:09:01   
Maslacak15
TSH vole enokrinolozi da je ispod dva ali je verovatno moguce ostati u drugom stanju i sa visim dokle god su tiroksin t4 i t3 u redu. Za prolaktin nema precizne granice ali iako su granice normale date do 23 illi 25 u zavisnosti od laba cinjenica je da vecina zena ima prolaktin nizi od 10 ng/ml. ...po rezultatima cini mi se da smo slicne. Moj je uvek bio 23 a kad sam zatrudnela ne znam na koliko je pao jel sam ostala u drugom stanju odmah posle mesec dana terapije i nisam jos bila kontrolisala vrednost. Lek mi je odmah po pozitivnom testu odmah ukinut i trudnocu sam iznela bez ikakvih problema i komplikacija. Terapije za obaranje prolaktina i bromokriptin i dostinex su jako efikasne, specificno se deluje na dopaminske receptore na hipofizi i sigurno je da ce prolaktin pasti . Ako je on jedina smetnja verovatno je i da ces brzo zatrudneti...Po meni je puno kriticniji prolaktin 23 nego tsh 3,5 iako bi bilo lepo da je malo nizi.sve najboolje

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Visok prolaktin (PRL)
13.3.2012 14:30:15   
zmajče
drage moje

Draga Maslačak15 radila sam dnevni profil prolaktina ujutru nakon 2 sata ustajanja iznosi:
22.5 ng/ml u 8h
7 ng/ml u 11h

TSH 3.70 U 8h

Nije mi endokrinolog dao da vadim i u 13 h ne znam zbog čega

Radila sam još neke hormone ali moram da sačekam par dana na rez.zbog drzavnog doma zdravlja

Ne znam šta me više brine prolaktin ili TSH
iščitala sam predhodne postove i niko ne pominje idealne vrednosti prolaktina a pošto nas dve imamao slične vrdnosti nadam se da će mi uvesti terapiju i da ću i ja ugledati user posted image

pozz i hvala na odgovorima i podršci

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Visok prolaktin (PRL)
23.3.2012 7:54:34   
zmajče
Endokrinolog mi prepisao euthyrox 25mcg 1x1 tableta dnevno,zbog povećanih antitela štitaste TPO KOJI IZNOSE 163 a treba da je manje od 130, za prolaktin je rekao da je u redu

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2012 17:18:33   
blesavko
Uspela sam za par meseci da spustim prolaktin, tako da ga sad odrzavam samo sa jednom cetvrtinom bromokriptina. user posted image

_____________________________

Sve bitke u zivotu sluze da nas necemu nauce, cak i one koje gubimo!

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2012 17:30:49   
Sanchy
Ja sam proveravala hormone pre dve god.recimo posto sam imala neka krvuckanja izmedju ciklusa ,prolaktin mi je bio povisen,mere su tada bile drugacije nego sto sad pisete,pa mi je bio oko 850 a dozvoljeno je do 650,tsh mi je bio oko 4.5 a trebalo bi da bude oko dva cini mi se....e sad moja dr iz Visegradske nije bila ni za kakve lekove tako da sam ja otisla kod homeopate i u roku od mesec do dva spustila obe vrednosti ,prolaktin na 200 a TSH na 2...hocu da kazem ko ne moze lekovima klasicne medicine da utice na hormone neka proba i neke druge metode a posebno sto bromokriptin nije tako bezazlen lek....

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2012 18:56:38   
Maslacak15

Prolaktin je jedan od najvecih neprijatelja zenskog feritliteta. Isto tako je hormon koji je podlozan oscilacijama usled stresa. Moguce je da povisen prolaktin nije odraz hronicnih problema i da nema veceg znacaja. Zato se i rade time course odredjivanja njegove koncentracije i kontrole. Ipak ako je prisutan konstantno povisen prolaktin njega je neophodno regulisati agonistima dopaminskih receptora. Povisen prolaktin se ne regulise bensedinima i sasvim sigurno ne homeopatijom. Svako moze da veruje u sta hoce i da proba uostalom ali treba biti svestan da se mozda gubi dragoceno vreme i zivci.
Ja sam igrom slucaja bila jako strplljiva jer nisam verovala ni ja ni endokrinolog da je moj prolaktin problem posto je uvek bio oko 500 i time u okviru granica!! Dve i po godine maltretiranja sa svim i svacim, i pokusavanja. Probala sam sve moguce i nemoguce trikove, od maticnog mleca i zelenog caja, vitexa do klomifena, folikullometrije, LH trakica . Videli su me lekari u beogradu vise njih i u Berlinu. Za sve njih je bilo sve u redu dijagnoza idopatski infertilitet Zatrudnela sam cetiri nedelje posto sam zapocela terapiju za spustanje prolaktina cabergolinom ( dostinexom) koji je nova generacija lekova poput bromokritpina. Za mene od tada pa zauvek jedno veliko HVALA savremenoj medicini.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2012 19:00:41   
blesavko
Maslacak user posted image

_____________________________

Sve bitke u zivotu sluze da nas necemu nauce, cak i one koje gubimo!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2012 19:38:08   
Sanchy
Maslacak ti si druga moja sestra koja se ceo zivot kune u svoje medicinske udzbenike a nijedan problem joj savremena medicina nije resila..ne kazem da ne moze da resi ali od svih grana medicine jedino hirurgiji skidam kapu sve ostalo moze da pomogne ali i ne mora s tim sto lekovi koje pijemo imaju niz propratnih trajnih ili privremenih nezeljenih efekata...ne treba biti toliko zatvoren prema drugim vidovima medicine pogotovu ne prema homeopatiji koja je licno meni do sada resila niz problema bez trovanja organizma savremenim lekovima i hvala joj...svakako nije gubljenje vremena posto se homeopatska medicina moze koristiti uporedo sa klasicnom a spomenula sam je iz prostog razloga sto sam ja prolaktin regulisala za dva meseca to i nije neko gubljenje vremena s obzirom da se zene muce sa hormonima mnooogo duze kao na primer i ti sto si...Uostalom ja nemam nista od ove ovde price cisto mi je zao sto se zene dugo muce sa ovim problemom pa htedoh da dam dobronameran savet tj.da podelim sa njima sta je meni licno pomoglo za kratko vreme pa kome znaci znaci kome ne ne i to je to...

< Poruku je uredio Sanchy -- 6.5.2012 19:45:10 >

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2012 19:48:46   
Maslacak15
I moj je resila savremena medicina sa tacno 3 1/2 tablete. Posto sam pila samo polovinu nedeljno zbog jako blagog povecanja. Svako moze da veruje sta mu drago, za mene homeopatija nije nista drugo nego placebo efekat.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2012 19:54:07   
Sanchy
E pa to je vec druga tema i nije joj ovde mesto..ja sam otvorena za bilo sta sto je prirodnije nego ono sto nude farmaceutske kompanije ali ne bezim ni od njih,sve zavisi od mnogo faktora..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2012 20:06:59   
Maslacak15

Ne rade se dzabe double blind-placebo stuje uvek, placebo je mocna stvar, necemo o tome, mozemo rado da otvorimo drugi topic i to najbolje kad se porodis. Da ne uzbudjujem trudnicu. user posted image Ali prolaktin se veruj mi ne leci homeopatijom. Moze da se proba, i kod tebe je verovatno bio neki prolazni problem koji se resio ali ako problem postoji na duze staze, postoje lekovi i to je sreca velika sreca !! da postoje. To nisu naivne supstance ali imaju impresivnu efikasnost u ostvarivanju trudnoce. Kamo lepe srece da i za druge endokrinoloske poremecaje postoje tako elegantna resenja.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2012 20:12:24   
Sanchy
Donekle si u pravu..jeste brzo se iznerviramuser posted image ...mene jedino nervira sto svi ti lekovi savremene medicine imaju niz nezeljenih efekata i kada sve to procitas ne militi se da ih pijes ..uopste...a za bromokriptin sta se sve navodi kao moguce posledice uzimanja istog mislim da to nije naivno eto zato sam se okrenula necem prirodnijem bez ikakvih nezeljenih efekata i to mi je pomoglo sto ne znaci da ne bih pila i bromok.da je ovo zakazalo..samo kazem treba biti otvoren za sve solucije..

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2012 20:19:24   
Maslacak15
Da priznam i ja i ja sam oklevala zbog cedulje sa sporednim efektimauser posted image I prosto nisam verovala da je uzrok posto je moj prolaktin bio samo 500 (ali svaki put tokom dve i po godine), a naoko sam normalno ovulirala i svi ostali parametri su bili zadovoljavajuci. Uzela sam, donekle iz ocaja, pod firmom " da probam i to" ubedjena da nas ceka klinika sa fertilitet i VTO kao sledeca stanica. I kao sto rekoh kada sam posle 30 meseci pokusavanja, a samo mesec dana uzimanja leka ugledala user posted image crtice u svojim rukama u neverici sam postala BELIVER user posted image A ja jesam otvorena i slazem se treba biti otvoren.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2012 21:19:40   
Sanchy
Maslacak,pobeze mi,ovo je malo off ali ne mogu da ti posaljem pp sa telefona nesto mi to ne funkcionise...da li si cula za test na fetusni fibronektin i da li imas saznanje radi li se on u ovoj nasoj drzavi ??

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Visok prolaktin (PRL)
6.5.2012 21:55:46   
Maslacak15
Cula sam Sanchy,
Radi se izmedju 24. te i 34. te nedelje iz vaginalnog sekreta. Ukoliko je negativan 99.9% je garantovano da porodjaj nece krenuti u narednih 14 dana. Posle 34 nedelje nije vise pouzdan jer je tada normalno da fetalni fibronektin moze malo da se pojavi u sekretu. Jaoj ne znam stvarno da li rade u Srbiji. Pretpostavljam da nije mnogo komplikovano, ali je moguce da ne spada u standardne testove. Pitaj doktora on ce sigurno znati. Pozdravljam te!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here