|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ginis torta
17.5.2012 12:29:34   
viking
125 ml Ginis piva
110 g putera
125 dl šećera
pola kašičice vanile (u receptu piše "vanile u prahu", mi to nemamo pa stavim tečni ekstrakt)
3/4 dl crnog muscovado šećera
1 dl kakaoa
1 veće jaje
3/4 neutralne pavlake
225 dl brašna
1/4 kašičice soda bikarbone

slatka pavlaka za dekoraciju

Zagrejati rernu na 175C, zamastiti i pobrašnjaviti kalup od 15cm (mali).

Sipati Ginis pivo u šerpu, dodati puter isečen na kockice i grejati dok se ne otopi. Skloniti sa vatre. Sipati u posudu kakao, beli i crni šećer i vanilu. Umutiti jaje dok ne postane penasto i dodati neutralnu pavlaku, mešati dok se ne sjedini. Dodati prosejano brašno i sodu bikarbonu. Sve ovo sjediniti i sipati u pleh.
Po receptu se peče 45 minuta, ali ja pečem 25 minuta duže jer mi je posle 45 minuta sve još živo i drmusa se. Valjda svako mora da proba u zavisnosti od ringle i pleha.

Na kraju ukrasiti sa puno šlaga. Što više to bolje.

VAŽNO: za ovu tortu se koristi onaj mali pleh od 15 cm, teško se nalazi. Pošto je torta zasitna, sasvim je dovoljo. Ja sam našla keramičke posude za pečenje (izgledaju kao malo veće posude za sufle) u Coin Casi.


user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ginis torta
17.5.2012 12:42:19   
minavb
Jel može svetli muscovado? Glupo mi da kupujhem tamni kad već imam svetli.user posted image

Savet, ako nemate čime da prosejete brašno, stavite ga u dublji sud ma malo mikserom mutite da uđe vazduh.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ginis torta
17.5.2012 12:47:45   
viking
Verovatno može. ja nikada nisam kupila svetli, pa ne znam kolika je razlika u ukusu tj. slatkoći, ali kapiram da nije velika?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ginis torta
17.5.2012 14:24:27   
Ana RR
Oooooo fajnli user posted image user posted image user posted image ne smem ovo da pokažem mm, odmah će me terati da pravim i to u duploj meri user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ginis torta
17.5.2012 14:26:40   
viking
ma pravi mu, treba ti 10 minuta da izmešaš sastojke, onda da ispečeš i još 5 minuta za šlag i ukrašavanje. Baš je jednostavna. I ne treba vam dupla mera, stvarno, naročito ako nemate goste.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ginis torta
17.5.2012 14:37:01   
Ana RR
Ček malo da se uželi slatkiša, još ima torte od mog rođendana user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ginis torta
17.5.2012 15:12:29   
viking
Samo pazi da se ne presuši, prvi put moraš dobro da je gledaš dok ne skapiraš koliko dugo treba da se peče. Kao što sam rekla, ja pečem 25 minuta duže nego u receptu, možda će tebi biti dovoljno manje, možda više...
I pre nego što pitaš, ne, ne može ništa da se menja od sastojaka! user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ginis torta
17.5.2012 19:51:41   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: viking RR
I pre nego što pitaš, ne, ne može ništa da se menja od sastojaka! user posted image


aaahahahahahha user posted image user posted image što si nekaaaaa user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pita sa mesom
Ringerajin kuvar: lelaigor
Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here