|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
14.10.2012 19:49:40   
tanja123
hvala vam svima ali dali je opasna ta bakterija dali moze da naskodi bebiciuser posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
17.10.2012 23:54:15   
smizlica13
user posted image
malo sam,zbunjena i ne znam sta da mislim,imam jaci sekret tj onako gust je,ali bele boje,nemam svrab ni peckanje,cekam sad nalaze urina i urinokulture,a vec sam lecila bila eserihiju i kandidu u trudnoci pa ne znam da li je to normalan sekret,jer nije zelenkast,zuckast niti slicno?

(odgovor članu tanja123)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
18.10.2012 13:28:16   
nina26
IZVORNA PORUKA: nina26

ako te svrbi i pece, uradi bris, i videce se koja je bakterija u pitanju, i u skladu sa tim bice ti odredjena terapija.

inace pojacan sekret je normalan u trudnoci, ali ako imas nelagodnosti zbog toga, onda je u pitanju neka bakterija, najcesce je to kandida koja nije opasna po bebu.





_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
17.11.2012 8:29:56   
aster
Ja sam dobila da koristim vaginalete macmiror, ali sam jutros radila test i bio je pozitivan. Još nisam počela da ih koristim, hoću prvo da se konsultujem sa dr. Da li je neka od vas koristila nešto od vaginaleta na samom početku trudnoće?

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
11.12.2012 14:05:36   
vikiveki
Na početku trudnoće nisam ali kasnije jesam, ne sećam se tačno da li je to bio 6 ili 7 mesec trudnoće,dr mi je rekla da koristim ja mislim baš te makmiror vaginalete pre nego što sam radila vaginalni bris

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
11.12.2012 14:08:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: aster

Ja sam dobila da koristim vaginalete macmiror, ali sam jutros radila test i bio je pozitivan. Još nisam počela da ih koristim, hoću prvo da se konsultujem sa dr. Da li je neka od vas koristila nešto od vaginaleta na samom početku trudnoće?


Aster na pocetku trudnoce , pa sve do kraja 12 nedelje ne bi trebala da koristis nikakve vaginalete, sem mozda na biljnoj bazi, posavetuj se sa doktorkom...ja sma koristila makmiror i canesten ali tek negde u 6, 7 mesecu...

< Poruku je uredio Unina mama -- 11.12.2012 14:10:20 >

(odgovor članu aster)
  Direktna veza do poruke: 306
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
12.12.2012 22:48:29   
aster
Dr mi je rekla da se macmiror ne koristi u prvom trimestru, već da se daje nistatin.Ja ništa nisam stavljala, rekla je da mogu i tako, i organizam se sam izborio i tegobe su mi prošle.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
12.12.2012 22:57:58   
Anoniman
Super Aster, ako mozes izdrzi do 12 nedelje pa posle stavljaj vaginalete, a mozes da se ispiras zalfijom i to je dozvoljeno

(odgovor članu aster)
  Direktna veza do poruke: 308
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
13.12.2012 9:18:15   
lady_b
Da li je neko u trudnoci koristio vaginalete na bazi eritromicina? Imam pojacan sekret, ali je bez mirisa.. Korisiti se 5 dana, navece po jedna vaginaleta.. ali ako u toku noci odem u wc strasno zna da pecka, na to me je doktorica upozorila vec...ali cemu svrha njih, predpostavljam da je dala zbog pojacanog sekreta, ali koliko ja znam on i, da ne kazem, treba da bude pojacan u trudnoci user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
13.12.2012 9:20:43   
madamme
Lady, nisam koristila. Imam pojacan sekret, ne svrbi, ne mirise. Danas ce mi dr uzeti briseve.
Koristila sam samo biljne na bazi kantariona i ISKLJUCIVO se perem mlakom vodom sa bikarbon-sodom, sapun nikako.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
13.12.2012 9:27:45   
Snelle
Lady, a jesi li radila briseve ili ti je dr vaginalete dala napamet? I meni je pojačan sekret bio, pa sam odradila briseve, ali pošto su bili uredni dr mi nije prepisao nikakve vaginalete.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu madamme)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
13.12.2012 12:17:38   
lady_b
Snelle, radila sam prije nego sto sam zatrudnila..i bili su ok sem stepen cistoce mi je bio malo povisen..ne mogu sada da se sjetim..drugih razloga nema

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
13.12.2012 13:07:05   
Snelle
Pa dobro, to je bilo pre pola godine. Ali smatram da je trebalo da uradiš briseve, pa da ti onda na osnovu toga odredi terapiju, ako ima šta da se leči. Ali sad, šta je tu je, neće ti škoditi.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
13.12.2012 13:35:58   
bojanica7
pokupila mi sad drugarica nalaze vaginalnog brisa. kaze: ima bakteriaja i leukocita. treca grupa. nem pojma sta to znaci. uvek sam bila druga, a u prosloj trudnoci nisam nijednom radila vaginalni sekret. cucu sta kaze dr. al sam nesto razdosnala. sad cu kad nadjem vremena, prelistam temu.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
13.12.2012 13:37:44   
Snelle
A ne piše koja bakterija je u pitanju?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
13.12.2012 13:52:48   
lady_b

IZVORNA PORUKA: Snelle

Pa dobro, to je bilo pre pola godine. Ali smatram da je trebalo da uradiš briseve, pa da ti onda na osnovu toga odredi terapiju, ako ima šta da se leči. Ali sad, šta je tu je, neće ti škoditi.


Ko ce joj znati sto mi je dala..mozda kao neku prevenciju user posted image nadam se samo da nece skoditi

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
13.12.2012 14:04:30   
Snelle
Ma neće škoditi, samo se MOŽDA bespotrebno maltretiraš.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
13.12.2012 15:24:34   
bojanica7
pa ne znam, ona mi je rekla preko telefona da samo to pise. no, bas sam malopre citala o trecpj grupi. to je skroz ok grupa, a meni sekret uopste ne smeta *nit me pecka, niti svrbi, nista, kao da ga nemam. videcu, kazem opet, sta kaze dr.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
14.12.2012 13:46:55   
aster
Ja sam u prethodnoj trudnoći u 4-5 mesecu koristila Canesten vaginalete, a kasnije i Polyginax (mislim da je bio neki 6-7 mesec).

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.1.2013 12:21:05   
lady_b
Imam pitanje u vezi dnevnih ulozaka. Naime, posto mi je pojacan sekret, moram da koristim dnevne ul. jer ne mogu da podnesem da su mi gacice "mokre".. znam da inace nisu preporucljivi, ali stvarno mi je puno lakse kada ih stavljam.. da li bih mozda trebala da ih batalim, mozda one mogu samo da pogorsaju situaciju?

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.1.2013 12:36:10   
Sonreir
Kada sam pitala dr za dnevne uloske u prvoj trudnoci, rekao mi je da on ne preporucuje, a da ja sama odlucim sta cu. Oni su ipak nesto neprirodno, namirisano, da ne dozvoljava prirodno luftiranje user posted image i podsticu "nasu prirodu" da se izbori sa time pa se time pojacava sekret, i da je bolje cesce menjati ves nego nositi dnevne uloske. Ja sam ga poslusala i sekret je bio manji posle nekog vremena nego sa dnevnim uloscima. Trudicu se da ih izbegavam i u ovoj trudnoci, jedino ako bas negde idem.

_____________________________

Mama, dokle ćeš više da citaš tu lingejaju? :-)

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.1.2013 12:49:44   
MarijaBg
Moja dr bukvalno zabranjuje dnevne uloske. Kaze da prave haos i da joj nije jasno ko ih izmisli user posted image Ja sam je pitala: sta da radim ako negde idem, gde ne mogu da zamenim gace- kaze ako bas mora stavis dnevni, ali da ga menjas jako cesto, 5-6 komada u toku dana, tj cim se ukvasi, odmah zamena. Inace ih ne koristim, ali u prosloj trudnoci mi je bio bas pojacan sekret, u ovoj nemam tih problema user posted image

(odgovor članu Sonreir)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.1.2013 12:52:11   
Olga75
moja dr onomad , kad sam bila trudna rece da nosim pamucni ves i da ga menjam i tri - cetri puta dnevno ako treba , ja sam dnevne uloske nosila kad sam isla od kuce i onda sam ih svaki cas menjala
izgleda da ginekolozi ne vole dnevne uloske user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.1.2013 14:33:35   
caca81

IZVORNA PORUKA: lady_b

Imam pitanje u vezi dnevnih ulozaka. Naime, posto mi je pojacan sekret, moram da koristim dnevne ul. jer ne mogu da podnesem da su mi gacice "mokre".. znam da inace nisu preporucljivi, ali stvarno mi je puno lakse kada ih stavljam.. da li bih mozda trebala da ih batalim, mozda one mogu samo da pogorsaju situaciju?

Baš, tako, da ih batališ!user posted image

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Vaginalna lučenja (belo pranje) u trudnoći
28.1.2013 16:40:19   
lady_b
E hvala vam. Uradicu ono sto sam i mislila, necu ih vise ni koristiti mada ne znam kako da se naviknem na to user posted image

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here