|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
21.2.2013 15:52:45   
tijatija

IZVORNA PORUKA: Janncica

Malo dijeta ovo ono.user posted image


user posted image meni bi bas bila potrebna, ali kako cu detetu od 15 mes objasniti sta su to mikotoksini i zasto nema vise mleka ili jogurta, sad sam citala da su jaja i meso isto na listi opreza kao i AD mleko ( neko je testirano neko jos `nije) i naravno mi pijemo ono sto jos nisu rezultati stigli `user posted image

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
21.2.2013 18:05:52   
lesica
Ja sam stvarno fascinirana količinom poluinformacija koju čitam po raznoraznim medijima.user posted image
A tek svo ciljano dizanje panike,bez konkretnih mera i strategija da se ako ništa,a ono u buduće ne dozvole ovakvi propusti.
I iskreno,nešto se ovih dana stidim svoje,a i srodnih struka i stručnjaka što ne izadju samostalno da začepe usta "kvazi" stručnjacima,i predlože rešenje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
22.2.2013 6:48:37   
Modessty
Mleka povučena iz prodaje:

MLEKARA ŠABAC

DUGOTRAJNO MLEKO 2,8% MM, 15.05.2013/, 20:18, 24657, MLEKARA ŠABAC
ŠABAČKO DUGOTRAJNO MLEKO 2,8% MM, 28.04.2013 M, 2009 13572, MLEKARA ŠABAC
ŠABAČKO DUGOTRAJNO MLEKO 2,8% MM, 07.03.2013., MLEKARA ŠABAC
DUGOTRAJNO MLEKO, 03.04.2013, MLEKARA ŠABAC
DUGOTRAJNO MLEKO, 25.03.2013, MLEKARA ŠABAC
TRAJNO MLEKO 2,8% MM, 27.05.2013, 11676, MLEKARA ŠABAC
MLEKO DUGOTRAJNO 2,8% MM, RS 154, MLEKARA ŠABAC
DUGOTRAJNO MLEKO 3,2% MM, 25.04.2013/M 05:32 5797, MLEKARA ŠABAC

MLEKARA SOMBOLED SOMBOR

DUKAT TRAJNO MLEKO, 12.04.2013, 21:00:18, SOMBOLED

MLEKARA SUBOTICA

ELLA TRAJNO MLEKO 0,5% MM, 06.05.2013, 17:02:45, MLEKARA SUBOTICA
MILK TEJ MLEKO 2,8% MM, 20.07.2013, 8606004221702, MLEKARA SUBOTICA
ZDRAVO TRAJNO MLEKO 2,8% MM, 29.06.2013, 19:26:04, MLEKARA SUBOTICA
ZDRAVO TRAJNO MLEKO 2,8% MM, 24.06.2013, MLEKARA SUBOTICAELLA MLEKO 0,5% MM, 06.05.2013, MLEKARA SUBOTICAZDRAVO TRAJNO MLEKO 2,8% MM, 26.06.2013., MLEKARA SUBOTICAZDRAVO, STERILIZOVANO MLEKO, 03.06.L2013, MLEKARA SUBOTICA
ELLA MLEKO STERILIZOVANO, 06.05.2013, MLEKARA SUBOTICA
ZDRAVO TRAJNO MLEKO, 03.07.2013, MLEKARA SUBOTICA
ZDRAVO TRAJNO MLEKO, 09.07.2013, MLEKARA SUBOTICA
ZDRAVO TRAJNO MLEKO, 08.06.2013, MLEKARA SUBOTICA
MLEKO MILK TEJ 2,8% MM, 20.07.2013, MLEKARA SUBOTICA
DUGOTRAJNO MLEKO ZDRAVO 2,8% MM, 24.06.2013, MLEKARA SUBOTICA
ZDRAVO TRAJNO MLEKO 2,8% MM, 26.06.2013, 16:11:20, MLEKARA SUBOTICA
VITAMILK MULTIVITAMINSKO MLEKO, 28.04.2013, 12:00:04, MLEKARA SUBOTICA
ELLA TRAJNO MLEKO 0,5% MM, 06.05.2013, 17:02:45, MLEKARA SUBOTICA
ZDRAVO TRAJNO MLEKO 2,8% MM, 21.05.2013, 21:47:01, MLEKARA SUBOTICA
MLEKO STERILIZOVANO, 20.07.2013, 18:10:58, MLEKARA SUBOTICA

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
28.2.2013 16:36:52   
dunja RR
Pomerena granica aflatoksina sa 0,05 na 0,5 µg KLIK

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
28.2.2013 17:28:00   
lesica
Bravo ministre,bravo državo user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
28.2.2013 20:32:26   
vikiii
Bez komentara na ovako nesto!!! Gde mi zivimo?????user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
1.3.2013 8:26:25   
Brand new mama
Stvarno,da nije strasno bilo bi smjesno.Ko je ovog ...... nesto, stavio na bilo kakvu funkciju? jbt,ubi ljude decimalni zarez,a oni na farmama sa 300 kg kukuruza ima da prehrane milion krava,a ne 1000!!!!

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu vikiii)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
1.3.2013 10:24:43   
Verolina
Ja sam sinoc gledala onu budaletinu od Mirovica. Misliiiiiiiiim, bre , strasno...user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
1.3.2013 11:13:42   
Modessty
Jutros sam videla vest na Ringeraji i umreh od smeha!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
1.3.2013 11:18:11   
Verolina
Stvarno je Srbin najlenje bice. Pa zar im je bilo tesko jesenas da izvrse biohemijsku analizu zrna psenice i kukuruza. Sram ih bilo, sve sto se desava desava se zato sto su ladili straznjice pri primopredaji kukuruza.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
1.3.2013 11:30:04   
Snelle
Srbin najlenje biće u svakom smislu te reči. Oni se sa nama zaje*avaju, a mi samo sedimo i smrdimo. Niko od nas da podigne guzicu i da učini nešto po tom pitanju i po pitanju ostalih sprdačina koje nam državnici svakodnevno serviraju. Da se ovako nešto desilo u nekoj drugoj zemlji sigurna sam da bi i oni sedeli skrštenih ruku (ironija, naravno) user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
1.3.2013 11:48:10   
Verolina
Ma oni se trenutno bave prebacivanjem vruceg krompira iz ruke u ruku. Ja sam juce nakrpila svog muza. Gledamo mi ovu A. Jerkov i Mirovica debila i moj muz se smeje kao budala. Ja ga pitam sta mu je to tako smesno, a on kaze, pa ja sam za naprednjake, ali mogli bi da nabace neki strucniji kadar. I ja ga pitam, a gledas li ti uopste malo globalnije na problem. Kaze on, pa sto bih gledao, meni je ovo zabavno. I ja reko', pa mozda kad bi imao dete koje pije to mleko svaki dan, a onda to dete zaradi kancer, mozda ti tad ne bi bilo toliko smesno, vec zalosno. Ucutao je momentalno. Moj muz vooooooooooli crni humor, ali ovaj mu nije prijao. Imala sam jos stosta da mu kazem, ali nisam htela, jer bi se opet odnosilo na njegovu mamu.
Meni je stvarno bilo jadno kako su Mirovic i Jerkov pokusavali da ispravljaju krive Drine preko grbace naroda.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
2.3.2013 9:36:51   
mali_mis
Meni je bilo zao onog cike, nije jadnicak mogao da dodje do reci od ovo dvoje. A Mirovica i Knezevica bih na Mars lansirala, i onu "ministarku zdravlja".
Sto se mog muza tice, ni on ne shvata to ozbiljno, sreca njegova pa sam kod mame (i ovde ostajem do nesto posle porodjaja) inace bih ga vec davno zadavila. Njemu je apsolutno svejedno da li pijemo mleko sa 0,05% ili 0,5% ili cist aflatoksin user posted image
Stvarno vise ne znam koje mleko da pijem user posted image
Juce smo mama i ja uzele mleko u prahu, u kafi je jos nekako i podnosljivo, ali ovako user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
2.3.2013 10:02:33   
Rosita
Mogli su odmah da promene zakon, da se DZABE ne traumiramo user posted image . Da nije žalosno bilo bi smešno.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
2.3.2013 10:58:35   
lesica
Evo nečeg zanimljivog. Ovo je izvod iz pravilnika EU o maksimalnim dozvoljenim količinama aflatoksina

ANNEX

Foodstuffs (1) | Maximum levels (μg/kg) |

"2.1. | Aflatoxins | B1 | Sum of B1, B2, G1 and G2 | M1 |

2.1.1. | Groundnuts (peanuts) and other oilseeds (40), to be subjected to sorting, or other physical treatment, before human consumption or use as an ingredient in foodstuffs, with the exception of: groundnuts (peanuts) and other oilseeds for crushing for refined vegetable oil production | 8,0 (5) | 15,0 (5) | — |

2.1.2. | Almonds, pistachios and apricot kernels to be subjected to sorting, or other physical treatment, before human consumption or use as an ingredient in foodstuffs | 12,0 (5) | 15,0 (5) | — |

2.1.3. | Hazelnuts and Brazil nuts, to be subjected to sorting, or other physical treatment, before human consumption or use as an ingredient in foodstuffs | 8,0 (5) | 15,0 (5) | |

2.1.4. | Tree nuts, other than the tree nuts listed in 2.1.2 and 2.1.3, to be subjected to sorting, or other physical treatment, before human consumption or use as an ingredient in foodstuffs | 5,0 (5) | 10,0 (5) | — |

2.1.5. | Groundnuts (peanuts) and other oilseeds (40) and processed products thereof, intended for direct human consumption or use as an ingredient in foodstuffs, with the exception of: crude vegetable oils destined for refiningrefined vegetable oils | 2,0 (5) | 4,0 (5) | — |

2.1.6. | Almonds, pistachios and apricot kernels, intended for direct human consumption or use as an ingredient in foodstuffs (41) | 8,0 (5) | 10,0 (5) | — |

2.1.7. | Hazelnuts and Brazil nuts, intended for direct human consumption or use as an ingredient in foodstuffs (41) | 5,0 (5) | 10,0 (5) | |

2.1.8. | Tree nuts, other than the tree nuts listed in 2.1.6 and 2.1.7, and processed products thereof, intended for direct human consumption or use as an ingredient in foodstuffs | 2,0 (5) | 4,0 (5) | — |

2.1.9. | Dried fruit to be subjected to sorting, or other physical treatment, before human consumption or use as an ingredient in foodstuffs | 5,0 | 10,0 | — |

2.1.10. | Dried fruit and processed products thereof, intended for direct human consumption or use as an ingredient in foodstuffs | 2,0 | 4,0 | — |

2.1.11. | All cereals and all products derived from cereals, including processed cereal products, with the exception of foodstuffs listed in 2.1.12, 2.1.15 and 2.1.17 | 2,0 | 4,0 | — |

2.1.12. | Maize and rice to be subjected to sorting or other physical treatment before human consumption or use as an ingredient in foodstuffs | 5,0 | 10,0 | — |

2.1.13. | Raw milk (6), heat-treated milk and milk for the manufacture of milk-based products | — | — | 0,050 |

2.1.14. | Following species of spices: Capsicum spp. (dried fruits thereof, whole or ground, including chillies, chilli powder, cayenne and paprika)Piper spp. (fruits thereof, including white and black pepper)Myristica fragrans (nutmeg)Zingiber officinale (ginger)Curcuma longa (turmeric)Mixtures of spices containing one or more of the abovementioned spices | 5,0 | 10,0 | — |

2.1.15. | Processed cereal-based foods and baby foods for infants and young children (3) (7) | 0,10 | — | — |

2.1.16. | Infant formulae and follow-on formulae, including infant milk and follow-on milk (4) (8) | — | — | 0,025 |

2.1.17. | Dietary foods for special medical purposes (9) (10) intended specifically for infants | 0,10 | — | 0,025" |



I izvod dozvoljenih količina u našem pravilniku,pre nego što će ga izmeniti

2. MIKOTOKSINI
2.1. Aflatoksini
Hrana i hrana za životinje Maksimalno dozvoljene količine (µg/kg)
B1; Suma B1, B2, G1 i G2; M1

2.1.1. Kikiriki i druge uljarice koji
su predmet sortiranja ili se drugačije fizički (mehanički) obrađuje pre upotrebe za ljudsku ishranu ili se koriste kao sastojak hrane, osim kikirikija i drugih uljarica za drobljenje za proizvodnju rafinisaniog biljnog ulja
8,0(3) 15,0(3) -

2.1.2.
Bademi, pistaći i jezgra iz koštica kajsija koji su
predmet sortiranja ili se drugačije fizički (mehanički) obrađuju pre upotrebe za ishranu ljudi ili se koriste kao sastojak hrane
12,0(3) 15,0(3) -

2.1.3.
Brazilski orah ili lešnici koji su predmet sortiranja ili se drugačije fizički (mehanički) obrađuju pre upotrebe za ishranu ljudi ili se koriste kao sastojak
hrane
8,0(3) 15,0(3) -

2.1.4.
Jezgrasto voće, osim jezgrastog voća navedenog u tač. 2.1.2. i 2.1.3. koje je
predmet sortiranja ili se drugačije fizički (mehanički) obrađuje pre upotrebe za ishranu ljudi ili se koristi kao sastojak hrane
8,0(3) 15,0(3) -

2.1.5.
Kikiriki i druge uljarice koji su predmet sortiranja ili se drugačije fizički (mehanički) obranuju pre upotrebe za ishranu ljudi ili se koriste kao sastojak
hrane, osim:
-sirovih biljnih ulja namenjenih za preradu i
-rafinisanog biljnog ulja
2,0 4,0 -

2.1.6.
Bademi, pistaći i jezgra iz koštica kajsija namenjeni za ishranu ljudi ili se koriste
kao sastojak hrane(4)
8,0(3) 10,0(3) -

2.1.7.
Brazilski orah ili lešnici namenjeni za ishranu ljudi ili se koriste kao sastojak
hrane(4)
8,0(3) 10,0(3) -

2.1.8.
Jezgrasto voće, osim jezgrastog voća navedenog u tač. 2.1.6. i 2.1.7. i proizvodi dobijeni od njih namenjeni za ishranu ljudi ili se koriste kao sastojak hrane
2,0(3) 4,0(3) -

2.1.9.
Sušeno voće koje je predmet sortiranja ili se drugačije fizički (mehanički) obranuje pre upotrebe za ishranu ljudi ili se koriste kao sastojak hrane
5,0 10,0 -

2.1.10.
Sušeno voće i proizvodi dobijeni od njih koji su predmet sortiranja ili se drugačije fizički (mehanički) obrađuje pre upotrebe za ishranu ljudi ili se koriste kao sastojak hrane
5,0 10,0 -

2.1.11.
Sve žitarice i svi proizvodi dobijeni od žitarica, uključujući i obrađene
proizvode od žitarica, osim hrane navedene u tač. 2.1.12. i 2.1.15.
2,0 4,0 -

2.1.12
Kukuruz i pirinač koji su predmet sortiranja ili se drugačije fizički (mehanički) obrađuju pre upotrebe za ishranu ljudi ili se koriste kao sastojak
hrane i hrane za životinje
5,0 10,0 -

2.1.13
Sirovo mleko, termički obraneno mleko i mleko za proizvodnju mlečnih proizvoda
--0,050

2.1.14
Sledeće vrste začina: -Capsicumspp. (sušeni plodovi, celi ili mleveni, uključujući
čili, čili u prahu, feferone i papričicu)
-Piperspp. (plodovi, uključujući beli i crni biber)
-Myristicafragrans (muškatni oraščić)
-Zingiberoffficinale (đumbir)
-Curcumalonga(kurkuma)
-Mešavine začina koje sadrže jedan ili više prethodno pomenutih začina
5,0 10,0 -

2.1.15.
Prerađena hrana na bazi žitarica(5) 0,10 --


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
6.3.2013 21:35:59   
Verolina
Stigli su rezultati iz Holandije. Od 48 uzoraka trecina je ispod 0.05, a ostatak 0.05-0.5.
Vucic je rekao da ce za 15 dana biti vracena granica na 0.05.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
6.3.2013 23:35:49   
jovicaa
videla sam tabelu, ima par uzoraka u kojima ima i preko 0.5

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
15.3.2013 15:32:04   
Lu
Iiiii jel pijete mleko?user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Mikotoksini (aflatoksini i svi ostali)
15.3.2013 15:42:12   
jovicaa
mi kao i do sad, samo ne kupujemo dukat, nego suboticko i sabacki jogurt i imlek, sad vidim da su sabacko i suboticko na tapetuuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 44
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here