|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
31.3.2013 0:10:49   
Anoniman
evo malo o uljima i mastima. user posted image

http://www.vitkigurman.com/2012/04/21/koje-ulje-da-kupim-mali-vodic-kroz-tesku-dilemu/

http://www.vitkigurman.com/2012/04/10/sam-svoj-nutricionista-6-deo-masti-ubijaju-zar-ne/

< Poruku je uredio Macaki -- 31.3.2013 0:11:44 >

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 2276
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
31.3.2013 3:24:24   
Mariya

IZVORNA PORUKA: Christabel

Koju flasiranu vodu dajete deci od otprilike 18 meseci? Mi smo jos uvek na Rosi. Zanima me jos par stvrari - koje ulje koristite za pripremu hrane i dodavanje u rucak? Koliko zacinjavate hranu deci, tj.koliko solite? Koliko puta nedeljno dajete ribu i jaje za uzrast oko 18 meseci (jaje dajem samo za dorucak, ne za rucak)? I intersuje me zasto razblaujete sokove moja pije sok svaki dan posle rucka, ugavnom od sveze iscedjenog voca / povrca, nekad kupovni, li nikad ne razblazim


Mi jos uvek pijemo rosu,ponekad uzmem prolom ili janu,a dam joj i cesmovacu ali retko.kad vidi da ja pijem onda hoce i ona pa joj dam iz moje case.koristimo maslac,suncokretovo i maslinovo ulje. Kada kuvam rucak malo ga zacinim(morska so,vegeta tj kulinat finese ili kako se vec zove onaj bez glutaminata)i biber,cisto da ima malo ukusa jer nece vise da jede bljutavo,pa odvadim njen deo i onda zacinim po nasem ukusu.jaja sama jedemo vrlo retko,ribu isto,mozda 1u dve nedelje jer ih ja ne volim bas preterano.a sokove ne pijemo,ako nije kakila dam joj juvitanin sokic i uvek malo razblazen jer je po meni presladak. A ono sto ona voli da pije je caj.pijemo 'c'decji caj,sa medom i limunom ili kamilicu.

(odgovor članu Christabel)
Direktna veza do poruke: 2277
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
1.4.2013 14:26:51   
Anoniman
juce:
d - jasko pecivo i jogurt
r - junetina, krompir, sargarepa, pirinac
210 ml mleka
u - pecena bundeva
v - parce torte sa keksom i vocem (bili u gostima)
210 ml mleka

danas:
d - plazma i mleko
r - corba od karfiola + przeno jaje
210 ml mleka
u - banana
v - sarmica od zelja + pileca dzigerica
210 ml mleka


< Poruku je uredio Macaki -- 1.4.2013 14:30:08 >

(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 2278
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
1.4.2013 21:11:22   
Yula
IZVORNA PORUKA: Macaki

evo malo o uljima i mastima. user posted image

http://www.vitkigurman.com/2012/04/21/koje-ulje-da-kupim-mali-vodic-kroz-tesku-dilemu/

http://www.vitkigurman.com/2012/04/10/sam-svoj-nutricionista-6-deo-masti-ubijaju-zar-ne/


Po svemu sudeci covek bi trebao da stavi prst na celo i ozbiljno se zapita sta je u svim tim informacijama kojima nas bombarduju sa svih strana istina. I ovde na rr su zene iz struke tvrdile kako se maslinovo extra vierge ulje ne zagreva na visokim temperaturama jer ispusta neke toksicne supstance, a i Francuskoj nutricionisti isto tvrde, sada ovde na ovom blogu citam bas suprotno... user posted image Mozda su se i ovde promenile preporuke u poslednjih nekoliko meseci kako nisam pratila, uopste me ne bi iznenadilo.

Christabel, hvala ti puno na ideji za cedjenje voca, to mi uopste nije palo na pamet! Danas sam iscedila divan sokic od jabuke, kruskice, pomorandze i sargarepe. Ranije, dok je Lazar bio jos mali, sam izbegavala da mu cedim voce jer ga je tamanio svakodnevno, ali posto ga sada maltene uopste vise ne zeli, sokicu su odlican izbor!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2279
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
1.4.2013 22:12:20   
Anoniman
yula, pa francuzi prvi kuvaju i to na mesavini maslinovog ulja i maslaca. user posted image

"Meni je dovoljno da vidim da Dzulija Cajld kuva na kombinaciji maslinovog i maslaca, da to odmah proglasim za standard." - evo sta rece ova blogerka na jednom drugom forumu.. user posted image

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 2280
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
2.4.2013 12:58:48   
milicicak
Mi smo probali belance za vikend, nema reakcija user posted image dala sam joj ga u vidu keksa sa cimetom pa je bila posebno odusevljena sto je prvi put u zivotu probala slatkis user posted image
A sto se maslinovog ulja tice, ja od kad je imala oko 10 meseci povrce i meso dinstam na domacem maslinovom ulju sa malo vode... planiram uskoro da probam da ubacim i malo svinjske masti u rucak... ne igra mi se jos sa maslacem

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2281
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
2.4.2013 13:08:25   
cockic
a sto sa maslacom,mi ga jedemo od 5 meseca user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2282
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
2.4.2013 13:09:11   
cockic
nije tema,ali koje maslinovo koristite za kuvanje?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 2283
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
2.4.2013 13:17:13   
milicicak

IZVORNA PORUKA: cockic

a sto sa maslacom,mi ga jedemo od 5 meseca user posted image


Alergicna je na proteine kravljeg mleka pa zbog toga... iako kazu da i deca sa alergijom mogu da ga jedu ja ga nisam davala za svaki slucaj. Maslac je odlican za decu, znam da ga svi preporucuju ali ja ga, eto, iz nekog straha ne koristim...

Mi smo nabavili neko domace maslinovo ulje, svekijevci doneli iz Grcke od nekog prijatelja i prijateljica nam je donela sa Korcule tako da nemam iskustvo sa kupovnim maslinovim uljem... moja mama koristi Monini mislim, mada ga ona toliko trosi da kupuje bilo koje koje je na akciji u Maksiju user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 2284
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
3.4.2013 0:27:34   
babyblue
IZVORNA PORUKA: milicicak

Mi smo probali belance za vikend, nema reakcija user posted image dala sam joj ga u vidu keksa sa cimetom pa je bila posebno odusevljena sto je prvi put u zivotu probala slatkis user posted image
A sto se maslinovog ulja tice, ja od kad je imala oko 10 meseci povrce i meso dinstam na domacem maslinovom ulju sa malo vode... planiram uskoro da probam da ubacim i malo svinjske masti u rucak... ne igra mi se jos sa maslacem


Super za belance user posted image A sto se maslaca tice, meni je konkretno prof. Perisic u Tirsovoj rekao da nikako ne koristim ni maslac, ni puter, vec samo najobicniji margarin za kuvanje jedan listic da isecem i ubacim u kasicu, to je bilo kad je Dunja imala 5. meseci. Ja sam naravno izbegavala ali sam joj kad nesto dinstam na vodi povremeno dodavala listic margarina. Isto to mi je i nasa doktorka rekla da mozemo koristiti, ali sam joj cim je napunila mislim 7 meseci uvela susamovo ulje, nekako mi je zdravije i od margarina i od putera i od maslaca.

< Poruku je uredio babyblue -- 3.4.2013 0:28:44 >


_____________________________

"Znamo šta jesmo ali ne znamo šta možemo biti"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2285
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
3.4.2013 9:23:08   
bea83
Juče
mleko 150ml
doručak- Nestle 8 žitarica sa medom+kašika meda
užina - puding
ručak -grašak sa belim mesom
užina - banana
večera - ječmene,ražene,ovsene pahuljice sa jogutom
mleko 180ml

Maslinovo ne koristimo više jer mu se ne dopada ukus (a i razumem ga), koristim ili puter ili obično suncokretovo ulje (pošto jede isto što i mi, a nama spremam sa njim)
Belance smo uveli oko 11tog meseca kroz pite,proje itd. oko punih godinu dana je počeo da jede jaje za doručak/večeru

< Poruku je uredio bea83 -- 3.4.2013 9:25:03 >

(odgovor članu babyblue)
Direktna veza do poruke: 2286
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
6.4.2013 13:38:59   
zeci
jel moze neko konkretno objasnjenje zasto ne maslac? nama ga je dr preporucila po uvodjenju cvrste hrane, ja joj bukvalno svaki rucak spremam na maslacu...

bea, kako ruckate jaje, moja nece nikako, jedino prodje u proji i sa karfiolom...drugacije nema sanse
juce
d slanina, pavlaka
u banana, plazma, sokic od narandze i jabuke cedjen
r pasulj
v zitarice pirinac kukuruz
i nocna flasica mleka user posted image
danas
d jaji i karfiol
u kroasan sa kremom, sok narandza i ananas cedjen
r govedja supa sa mesom i sangarepa


< Poruku je uredio zeci -- 6.4.2013 13:40:05 >

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2287
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
8.4.2013 1:13:33   
Mariya
Zeci, ni moje dete ne voli jaje, ni ja ne znam kako da ga dajem. Jesi li probala sa kajganom?Ispeces je sa obe strane, pospes rendanim sirom pa presavijes, pa premazes pavlakom i iseckas na kockice da moze da jede prsticima ili viljuskom. Kod nas to nekad upali....
A maslac joj dajem, stavljam ga u kolace, pire, pripremam hanu na njemu..

(odgovor članu zeci)
Direktna veza do poruke: 2288
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
8.4.2013 1:41:36   
Mariya
Ako neko hoce da pokusa, tetka mm muza sprema "sir" od jaja, tako sto umuti jaja kao za kajganu, to ubaci u kipucu vodu i kuva nekoliko minuta, mesajuci sve vreme pa presipa u cediljku i ostavi da se to jaje stvrdne i ohladi, pa ga tada sece na kriske. E to je Lu jela kao od sale, jos je i govorila ham si (sir), nije ni pomislila da je to jajeuser posted image .
A ovo je slican recept:http://www.coolinarika.com/recept/sirac-sir-od-jaja/

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2289
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
8.4.2013 8:44:41   
bea83
Zeci, jaje klopa tako što zagrejem malo ulja u šerpici, stavim jaje i brzo mešam kašikom, onda ispadne onako mekano prženo, u to dodam malo krem sira/pavlake ili tako nešto i hlebić sa strane i to je to

Subota
150ml mleka
doručak argeta junior,pola pavlake i dve sredine hleba
užina krempita
ručak pasulj
užina krempita
užina teglica breskve
večera čokolino
180ml mleka

Nedelja
150ml mleka
doručak banana,malo mleka i keksa, kašika meda
užina krempita
ručak junetina sa povrćem
užina dve,tri plazme
večera koh
180ml mleka

Ove silne krempite su izuzetak, pošto nam je baka napravila ceo pleh a on je potpuno opčinjen krempitom user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2290
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
8.4.2013 23:27:51   
Anoniman
d - kifla, maslac, domaci dzem od sljiva i mleko
r - corba od brokolija i karfiola, pastrmka iz rerne
mleko 210 ml
u - manja banana, manji kivi, 3 kriske pomorandze, saka borovnica i malo mlevene plazme
v - specijalitet ala mtajcica user posted image (palenta+jaje+corn flakes+plazma)
mleko 210 ml

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 2291
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
9.4.2013 0:38:34   
Christabel
Ni meni nista vise nije jasno ovo za ulja. Ima knigu neke dr nutricioniste o ishrani dece i tamo pise da kod maslinovog ulja postoji vise vrsta i pise koje je za pecenje i kuvanje, ali extra vergine neije vec samo za preliv. Za suncokretovo pise da se treba koristiti na nizim temperaturama (sta god to znacilo) jer je pri visokim nestabino, razgradjuje se i stetnije je. Znam da su me moji uvek ucili da se ulje (suncokretovo) ne sme koristiti vise puta za pecenje dok se u istoj svinjskoj masti moze peci vise puta.

danas, Bebelac rano ujutro
dorucak - bareno jaje, hleb, trecina kiselog mleka
uzina - jabuka
rucak - govedina i mix raznog povrca, sve kuvano; sok od jabuke, kruske i narandze iz sokovnika
uzina - banana i posle malo plazma keksica
vecera - slicno kao za rucak ali sam ubacila dosta knedli a malo mesa pa je bilo kao gusta corba
kravlje mleko pred spavanje

Razmisljam kako da promenim uzine, tj.kako da ih malo ojacam, ucinim bogatijim, nekad mi se cini da jedna vocka nije dosta, a nekad da je ok. Dnevno ima 2 uzine i cesto su obe vocne (po jedna vocka ili 2 ako su bas male), retko kad dobije vocni jogurt. Keksic dam retko, vise za grickanje i zanimaciju

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2292
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
11.4.2013 13:39:14   
Anoniman
juce:

d - kacamak, pavlaka i jogurt, zasladila se sa malo meda
r - pileci batak, prokelj, sargarepa, krompir
150 ml mleka
u - pecena bundeva, 1 manji kivi
v - palacinka sa blitvom (jaje, blitva, kasicica brasna), kefir
260 ml mleka

danas:

d - kajmak na hleb, jogurt
r - pileca dzigerica, boranija sa kajmakom, hleb
260 ml mleka
u - bice banana, kivi i sok od pomorandze
v - ?

(odgovor članu Christabel)
  Direktna veza do poruke: 2293
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
11.4.2013 15:47:55   
Anoniman
danas user posted image

dorucak : pojela dva parceta slanine, pa pojela plazmu sa mlekom
uzina : cela kruska
pred spavanje popila cokoladno mleko
rucak:cufte i pire
vecera: palacinke
pred spavanje 300 ml mleka

< Poruku je uredio Unina mama -- 11.4.2013 15:49:01 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 2294
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.4.2013 12:43:03   
zeci
da li dajete cveklu...koliko? ja joj cedim bar dva nekad itri puta nedeljno, npr.jednu cveklu i narandzu ili cveklu i jabuku itd. to bude sokic od 100 ili 120 ml. pa nesto razmisljam, da ne preterujem ja malo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2295
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
24.4.2013 14:29:37   
Anoniman
cveklu povremeno jede uz rucak. ne cedim nego pravim salatu.

(odgovor članu zeci)
  Direktna veza do poruke: 2296
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
14.5.2013 14:33:27   
mamicak
MOzda moje pitanje ne pripada ovde, ali cu ga ipak ovde postaviti. Ja mojoj Cerkici uvek kuvam meso iz zamrzivaca a takodje i losos uvek Imam zamrznut u frizideru. Navece uvek izbacim i stavim meso u frizider kako bi se lagano odledilo do sutradan. takodje ponekad Imam i zamrznuto povrce kao npr : grasak, boraniju i mixeve povrca iz Marketa. Malopre sam procitala ovde sledeci tekst :

Jela iz zamrzivača
Loše raspoloženje dece često je posledica preterane upotrebe namirnica ili na pola pripremljene hrane iz zamrzivača. Isto tako su neke namirnice za dete opasne.


Cim ovako nesto procitam odmah se malo vise zabrinem. Svo vreme mislim da je hranim zdravo i onda procitam ovako nesto. Da li i vi radite isto kao i ja ili ipak kupujete uvek sveze? Mislim najvise na meso i ribu .

Hvala unapred na odgovirma :)


_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2297
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
14.5.2013 14:40:24   
bea83
naravno da i mi koristimo sve iz zamrzivača, kao i većina ljudi koji žive u gradu pa su još i zaposleniuser posted image  Pa ne mogu ići svaki dan na pijacu ili u mesaru, ribarnicu
Verujem da je zdravije sveže ali neizvodljivo je. Takođe ne verujem u te bombastične tekstove koji prikazuju odgajanje dece kao višu matematiku i pri tom plaše roditelje bespotrebno. Uvek kad mogu kuvam sa svežim namirnicama ali zamrznute koristim podjednako

(odgovor članu mamicak)
Direktna veza do poruke: 2298
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
14.5.2013 15:44:45   
branki*
slazem se sa beomuser posted image kad imam sveze,dajem sveze.kad nema,dajem iz zamrzivaca.ne opterecujem se preterano time.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 2299
   RE: Ishrana deteta od 1-2 god
21.5.2013 14:56:34   
bea83
Ima li neko neki recept za tuna paštetu koja bi mogla biti prilagodjena klincima? znači da nema baš majoneza,kečapa,senfa itd.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here